Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

A.Vol'ski i James Burnham

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ciekawe, że rozmaici alter-globaliści nadal myślą, że walczą z kapitalistami!!! Tymczasem walczą z zawziętymi wrogami kapitalistów, którzy wysiudali kapitalistów z pozycji i z wolna przejmują ich majątki. Poprzez "walkę z GLOBCIem" - na przykład.

Ten tekst obiecałem dać już chyba kilkanaście dni temu – z okazji batalii o ACTA – i jakoś mi to wyleciało z głowo. Nadrabiam straty. 
Otóż żył-był w swoim czasie człowiek o nazwisku Jan Wacław Machajski. Urodził się był w Busku w 1866 – a zmarło Mu się 19 lutego 1926 w Moskwie – własną śmiercią, co w tamtych czasach nie było łatwe dla polityka.
JWM był umysłem potężnym i przenikliwym. Uważał się za rewolucjonistę – ale Lenina i Jego bandę bolszewików – a także wszystkich socjalistów – uważał za oszustów. Twierdził (miał, niestety, na oczach marxistowskie czerwmo), że socjalizm nie jest dla robotników (bo to robotników uważał za sól ziemi...). Twierdził, że ustrój socjalistyczny będzie dyktaturą inteligentów, którzy robotników zgnoją i wyzyskają do imentu. 
W związku z tym proponował rozwiązanie anarchiczne: strajkować, strajkować i strajkować – tak długo, aż wszystko zbankrutuje. Dlaczego akurat wtedy robotnikom miałoby być dobrze – tego już nie wyjaśniał. 
Otóż przyznać trzeba, że śp.JWM przenikliwie widział przyszłość. Właśnie ACTA – i poprzednie ustawy – to dyktatura intelektualistów, półinteligentów i ćwierćinteligentów – którzy żyją sobie na posadkach na koszt „Człowieków Pracy”. 
I kiedy dziś krytykujemy obecny ustrój – to nie zapominajmy o tych dwóch wielkich myślicielach: Janie Wacławie Machajskim (pisał pod ksywką „A.Wolski” albo „A.Vol'ski”) - oraz Jakóbie Burnhamie, który przekonująco wyjaśnił był w książce „Rewolucja Managerów” („Kultura”, Paryż, 1952), że rewolucja nie będzie polegała na tym, że robotnicy obalą kapitalistów – lecz na tym, że z wolna, z wolna, rolę kapitalistów przejmą managerowie – tym się różniący od kapitalistów, że nie odpowiadający swoim majątkiem za prowadzone przez siebie przedsiębiorstwa. I, oczywiście, jak w Ewangelii – zainteresowanych bardziej tym, by zabezpieczyć swój los po spadnięciu ze stołka, niż dobrem przedsiębiorstwa. 
I to będzie upadkiem ustroju kapitalistycznego. 
Co właśnie widzimy na własne oczy. 
Ciekawe, że rozmaici alter-globaliści nadal myślą, że walczą z kapitalistami!!! Tymczasem walczą z zawziętymi wrogami kapitalistów, którzy wysiudali kapitalistów z ich z pozycji i z wolna przejmują ich majątki.
Poprzez "walkę z GLOBCIem" - na przykład.
Jakób Burnham był trockistą (napisał tę książkę kiedy już zmądrzał). Ciekawe – że te dwie myśli, te dwa najważniejsze proroctwa, dziś przemilczane, wyszły z mózgów lewicowych myślicieli. 
Chyba łatwo przekonałbym obydwu do konserwatywnego liberalizmu...
A może nie?

KOMENTARZE

 • untitled
  Panie Januszu,

  próby usunięcia Bacy z pańskich blogów kłócą się z podstawami marketingu: skoro komentarze Romana Włosa zwiększają ilość wejść, to po co człowieka blokować czy ignorować? No i jaki skutek przyniosło wyłączenie komentarzy kiedyś na pańskim blogu? Zyski z reklam spadły, mniej wejść na stronę i trzeba było od nowego roku komentowanie włączyć z powrotem.

  pozdrawiam,
  Pucman

  i jeszcze:

  Baco,

  podpisy pod listę poparcia proponuję pożyczyć od Bogusława Ziętka, on ma ich mnóstwo w szafie - zresztą - tu jest ciekawy artykulik na ten temat: http://zenonmowi.bloog.pl/id,5826348,title,Jak-zebrac-100-000-podpisow-w-kilka-dni,index.html?ticaid=6dee7
  Poza tym - Baco, jako rasowy kapitalista mógłby pan zainwestować w pojawienie się na jednym z wieców Korwina - na Podhalu, w Katowicach, nieważne - tym samym doprowadzając do pojedynku "Król Internetu VS Ekspert Wszechdziedzin." Przecież to biłoby rekordy popularności na YT.

  podzdrawiam,
  Pucman

  ps. Ta nowoekranowa szycha - Łażący Łazarz - zapowiedział drukowanie wpisów (i komentarzy też!) w tygodniku. He he
 • Ale bzdety.
  Straciłem 3 minuty.
 • @
  Jest jeszcze jedno ważne proroctwo. W raporcie dla Klubu Rzymskiego "Mikroelektronika a społeczeństwo" przewidziano, że kraje bogate będą używały licencji i patentów do pogłębienia przewagi nad krajami biednymi. Nie przewidziano fenomenu internetu, który łagodzi ten proces. Zbieżność czasowa ACTA i prób "okiełznania" internetu nie jest przypadkowa. Jeśli słusznie nazywamy ostatnie dziesięciolecia okresem rewolucji naukowo technicznej, to teraz mamy okres kontrrewolucji. Jednym z jego instrumentów jest wbrew pozorom cyfryzacja telewizji. Uzasadnienie tutaj: http://netsociety.nowyekran.pl/post/52882,bezczelnosc-vs-glupota
 • @Nowy Baca Z Podhala 03:35:41
  Baco,

  "Pojedynek" na argumenty przy włączonej kamerze. Ja wiem, że pan lubi Korwina, o czym już niejednokrotnie pan wspominał. Ale przecież nie można powiedzieć, że zgadzacie się panowie we wszystkim, ponieważ wtedy nie byłoby Bacy, a jedynie kolejny korwinojeb.

  pozdrawiam,
  Pucman
 • EMERYTURA - czy powinna być reforma? to jest teraz ważne
  ZABRALI NAM PIENIĄDZE Z OFE a teraz w nagrodę będziemy dłużej pracować. Pamięta ktoś PRL. Wysyłaliśmy węgiel do ZSRR a za to mogliśmy dawać im wieprzowinę (wyjaśnienie dla młodszych - w tym zdaniu nie ma pomyłki).
  więcej - http://liberalzgory.bloog.pl/

  Liberał z Góry
 • @Pucman 00:16:44
  Komentarze bacy warto by było zablokować po to, żeby nie przeszkadzały w czytaniu sensownych komentarzy, w tym także konstruktywnej krytyki. Nie każdy musi lubić Korwina albo Łazarza ale określenia "Korwinojeby" czy "wał do potęgi" mówią same za siebie.
  A co do pojedynku - żeby pokazać się w realu to trzeba mieć jaja i wyjść do ludzi co robi Korwin. Takich co się wypróżniają intelektualnie w necie mamy na pęczki.
 • widzę, że dziś Pierwszy Kryptolewak na Jedynce...
  .
  ... więc nie wypada nie skomentować :)

  "Ciekawe – że te dwie myśli, te dwa najważniejsze proroctwa, dziś przemilczane, wyszły z mózgów lewicowych myślicieli. Chyba łatwo przekonałbym obydwu do konserwatywnego liberalizmu... A może nie?"

  Ale-ż bankowo!
  Bo chyba, panie Mikke, nic się nie zmieniło w tej materii od końca zeszłego roku - i nadal nie uważa się Pan za prawicowca, cytuję:

  "Tym niemniej nie jest prawdą, że Roman Dmowski kpił z idei prawicowych."
  http://jkm.nowyekran.pl/post/44763,jkm-w-marszu-niepodleglosci
  vs
  "Możnaby cały świat schodzić i nigdzieby się wśród stronnictw politycznych nie spotkało takiego DZIWOLĄGA, jak Stronnictwo Polityki Realnej. Robi ono wrażenie grupy politycznej, nie mającej żadnej przewodniej myśli, nie wiedzącej dobrze, czego chce, a w każdym razie wybierającej środki, prowadzące do całkiem przeciwnego celu, niż ten, który sobie założono. Jest w tym jego charakterze coś monstrualnego, co by się nie dało w żaden sposób wytłumaczyć, gdybyśmy nie wiedzieli o genezie stronnictwa, o jego dwoistym początku. Nieszczęściem jego było to, że powstało z połączenia dwóch sprzecznych, całkiem przeciwnych sobie żywiołów, z małżeństwa konserwatywno-liberalnego, w którym liberalna żona, ofiarowawszy się na skrzętną gospodynię i skorzystawszy z dobroduszności i OCIĘŻAŁOŚCI UMYSŁOWEJ konserwatywnego męża, mówiąc trywialnie, wzięła go dobrze pod pantofel. I tak, jak żona często, zachowując sobie władzę i decydowanie o wszystkim, mężowi łaskawie ofiarowuje pozory autorytetu -- liberalni kierownicy stronnictwa, prowadząc je umiejętnie w duchu swoich dążeń, ubierają swą politykę we frazes konserwatywny dla zadowolenia tych członków i przyjaciół stronnictwa, którym jeszcze coś z aspiracji konserwatywnych pozostało." ("Upadek myśli konserwatywnej w Polsce", Roman Dmowski)

  więcej takich "ciekawostek" tutaj:
  http://orks.nowyekran.pl/post/48859,poczet-zdrajcow-polski#comment_352831
 • @Nowy Baca Z Podhala 03:35:41
  Ach, już czytałem gdzieś podobne wpisy.... Już wiem! Na ścianie w 00 na dworcu w Makowie (Podhalańskim).

  Nic na temat, ale kwieciście.

  To pewno Nowa Elita.
 • no i bardzo dobrze, że kapitaliści zaleźli na siebie bat w postaci zatrudnionych przez siebie kierowników
  oba te dwa stany należałoby zlikwidować, tj. wprowadzić prawną równość szans.
 • @Nowy Baca Z Podhala 12:13:25
  Znowu pan spamuje, więc blokuję pana kolejne konto wraz z całym zakresem adresów IP spod których się pan loguje.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031