Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

A ostrzegałem!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak tryumfalnie donosi „Gazeta Wyborcza”: „Licealiści coraz częściej rezygnują z religii. Nawet ci, którzy wierzą w Boga” „GW” zapomina tylko dodać, że była przeciwko nauczaniu religii w szkołach.

Jak można tu przeczytać:

http://wyborcza.pl/1,75478,11268387,Licealisci_coraz_czesciej_rezygnuja_z_religii__Nawet.html
Przyczyną, dla której młodzież odchodzi od religii – i, niestety, co gorsza: również od wiary w Boga – jest nauczanie religii w szkołach. Gdy była nad tym dyskusja, wrogowie religii, czyli idioci, byli przeciwko wprowadzeniu religii do szkół – a zażarci religianci, też kompletni debile, byli za.
Ja ostrzegałem: nauka religii w szkole sprowadza ją do poziomu jednego z przedmiotów, powoduje, że chodzi się na nią niechętnie, i analizuje krytycznie – jak twierdzenia z fizyki. Co gorsza: katecheci, zamiast otwarcie mówić, że jest to WIARA, usiłują dawać jakieś pseudo-maukowe „dowody na istnienie Boga” - a każdy licealista, kształcony na dowodach z dziedziny fizyki czy biologii wie, że te „dowody” to kompletny szajs – z punktu widzenia nauki.

Podobnie jak "dowody" na nieistnienie Boga.
I WSZYSTKO to potwierdza się w tym artykule! Np.: ks.Arkadiusz Szymczak, salezjanin z Poznania: - Z jednej strony mamy rezygnacje z religii w liceum, a z drugiej na msze w duszpasterstwie akademickim co niedzielę przychodzi 800 osób -podkreśla. - Ale kryzys powoduje pytania, jeśli młodzież sobie z nimi poradzi, odbije się, tzn. jej wiara będzie pełniejsza.
Z tym, że ja to przewidywałem ZANIM wprowadzono religię do szkół.
Kościół był przynajmniej motywowany podświadomą (lub świadomą...) nadzieją na kazionne pieniądze dla katechetów  - dzięki którym utrzymuje część księży. Ci durnie z okolic „Gazety Wyborczej” pletli bzdury bezinteresownie, z czystej głupoty.
Szlag mnie trafia, gdy widzę jacy kretyni rządzą Polską.
I nic na to nie potrafię poradzić. 

Kościół katolicki mogłoby uratować jedno: jakieś solidne prześladowania. Nie mówię, że Holokaust (który znakomicie wzmocnił Żydów) czy rzucanie chrześcijan lwom - ale prześladowania tak solidne, że księża by drastycznie schudli. "Co cię nie zabije - to cię wzmocni" - nieprawda-ż?

A jak wzmocnić środowisko "Gazety Wyborczej"? A po co ich wzmacniać? Niech tyją!
Dwa słowa wyjaśnienia: żywy organizm – czy to człowiek, czy społeczeństwo – tym się różni od kamienia, że kamień przesunięty w lewo, leży; żywe reaguje próba powrotu, czyli w dokładnie przeciwną stronę.
W społeczeństwie – które jest o jeden poziom swobody ponad organizmem – wygląda to w ten sposób, że masy dają się przesunąć – ale mniejszość nonkonformistów oporuje. I  po jakimś czasie wszyscy idą za nonkonformistami.
Kto tego zjawiska nie rozumie – nie powinien w ogóle  zbliżać się do polityki.
A w d***kracji chamy nie „zbliżają się” - tylko po prostu „rządzą”.
A społeczeństwo zatacza się jak statek prowadzony przez kompletnie pijanego kapitana. 

=====

PS. Jutro jestem w Poznaniu - i na godz. 16.00zapraszam wszystkich sympatyków KNP na spotkanie ze mną, które odbędzie się w sali NOT ul Wieniawskiego 5/9,

KOMENTARZE

 • @autor
  Zakazany owoc smakuje bardziej... Obowiązkowy przedmiot jakim by nie był jest gorszy od fakultatywnego.. Obowiązek wiary przegra zawsze z nieobowiązkowym..
 • Łza w oku się kręci . Pierwszy wolnościowiec III RP czerpie wiedzę o świecie z Gazety Wyborczej
  Dlaczego zwalczanie przez wszystkie ubeckie media inicjatyw wolnościowych nie spowodowało wzrostu ich znaczenia ? Mechanizm zakazanego owocu nie zadziałał?
  A poważnie , mamy spodziewać się jakichś felietoników w Gazetce ?
 • @Cacy Od Bacy 21:31:37
  O ile JKM ma rację w sprawie przeniesienia katechizacji z parafii pod dachy szkół, to ty, nadużywający w swoim nicku słowa pochodzącego od społeczności naszego narodu, która jest bardzo bogobojna, powineneś porozmawiać o swoich problemach z kimś i to jak najszybciej. Może da się ciebie jeszcze wyleczyć z tej dziwnej choroby.
  Brak ci logicznego rozumowania w tym co piszesz, bo piszesz tu o Kościele Katolickim a co z innymi wyznaniami jedynego Boga - stwórcy wszechświata, poza którym nie ma innego boga (np. protestanci, Kościoły Obrządku Wschodniego, inne Kościoły Chrześcijańskie, Żydzi, Muzułmanie). Wszyscy oni wierzą we jedynego Boga (nazywanego różnymi imionami ale to ten sam Bóg - Bóg Abrahama). Oni mogą wierzyć a Katolicy nie?!
  Jak chcesz poznać Boga twarzą w twarz to odważ się przekroczyć granicę, po której raczej nie wraca się do ziemskiego życia a wówczas będziesz mógł Jemu to powiedzieć, co raczyłeś tu napisać.
  A wracając do podatków, o których raczyłeś wspomnieć, z których katecheci są utrzymywani, to wiedz o tym, że to są także moje i mojej żony podatki i to nie małe i my sobie życzymy, by nasze dzieci uczęszczały na katechezę w szkole. Jeśli ktoś nie chce posyłać dziecka na takie lekcje to ma możliwość innych zajęć. Wolę płaćić podatek na takie zajęcia niż na zajęcia z edukacji seksualnej, gdzie uczy się jak "uprawiać sex" i "zabezpieczać przed niechcianymi konsekwencjami wozwiązłości seksualne", jak sobie dogadzać, jak być homosiem bez poczucia odmienności zamiast uczenia poszanowania drugiej osoby, uczenia bycia razem w NIEROZERWALNYM związku małżeńskim, tworzenia udanego związku mężczyzny i kobiety.
  Ale co tu pisać, ty Baco chyba masz tylko łowiecki na hali i jużeś zapomniał co to żoneczka, to Pan Bóczek, Jezusek, Święta Panienka itp.
  Może warto zacząć się leczyć.
  Niech Bóg cię ma w opiece i niech da ci się poznać. AMEN
 • Otóż to!
  Wszędzie pełno: chamstwa, złej woli i złośliwości (o cwaniactwie i złodziejstwie nie wspominając). Ale gdyby tak ci nonkonformiści zamiast "oporować" powiesiliby kogo trzeba za j*ja, to może byłoby przez jakiś czas trochę spokoju.
 • Łódź
  Panie Januszu, czy jest planowane jakieś spotkanie w Łodzi? Mam wrażenie że większość czasu spędza Pan na południu Polski, okazjonalnie pojawiając się w reszcie kraju, a centrum zostawia Pan całkowicie zaniedbane. Czy stara się Pan przejąć 'prawicowy' elektorat PiSu który dominuje w tamtych regionach i chce Pan zbudować sobie wokół tych regionów bastion wyborczy?
 • @Cacy Od Bacy 22:26:16
  Drogi baco, życzę ci , żebyś za sąsiadów miał samych baców nie wierzących w Chrystusa.Dalej ,życzę tobie , żebyś idąc nocą przez las z woreczkiem pieniędzy za sprzedaną wełnę natykał się tylko na niewierzących i najlepiej niedopitych juhasików. A na sam koniec , życzę tobie , żebyś na starość znalazł się na łasce swoich niewierzących dzieci , też zapewne baców, wychowanych wspólnie z Jurkiem Owsiakiem. To ostatnie jest raczej nieuniknione , ponieważ emerytur nie będzie .
 • nie zgadzam się
  Nauka a zwłaszcza fizyka bardzo dokładnie opisuje istnienie boga i stworzenie. A genetyka już dawno obaliła teorje ewolucji.
  pozdrawiam
 • @superfajny 21:47:43
  tak będą felietoniki w Wyborczej w których Korwin będzie pisał o durniach z okoli Wyborczej

  "Dlaczego zwalczanie przez wszystkie ubeckie media inicjatyw wolnościowych nie spowodowało wzrostu ich znaczenia ?"

  Bo od propagandy do masowych prześladowań jest jeszcze daleka droga.
 • @m listkiewicz 23:44:48
  Religia w szkole może zniechęcić do wiary osoby mające problemy z uznawaniem autorytetów . Takie osoby stanowią minimalny odsetek całej populacji. Jest szereg innych przyczyn dechrystianizacji Polski . Jedną z nich jest działalność antypolskich i antychrześcijańskich mediów takich jak Gazeta Wyborcza, TVP, Polsat ,TVN. Jeżeli Gazeta Wyborcza wierzyłaby w swoje brednie to nie wpychałaby do szkół sodomitów. Pozostaje jedno pytanie . Dlaczego Mikke bawi się w pudło rezonansowe Gazety Wyborczej?
 • ---- pogadali sobie -SPECJALIŚCI
  ----- a my!! SŁOWIANIE !!! jesteśmy głupsi ..... KASA czyni mistrza /replay/ władzę
 • @superfajny 00:10:09
  nie widziałem żeby tam napisał, że religia w szkołach jest jedynym powodem odchodzenia młodzieży od kościoła, ale niech to będzie nawet 10%, to zawsze coś. To, że akurat raz na ruski rok JKM przywoła jakiś artykuł z wyborczej nie znaczy, że bawi się w pudło rezonansowe tej gazety. JKM ma zamiłowanie do cybernetycznych rozważań i taki już jest, takiego go Pan Bóg stworzył.
 • //''I nic na to nie potrafię poradzić.''//
  Może Mikke dałby świadectwo swojej wiary, zamiast chrzanić o liberalizmie
  który jest marksizmem w nowym opakowaniu.
 • czyżby już skleroza autorze?
  pamietam gdy w 1957 przyjechaliśmy do Polski to w 7kl.szk.podst.
  do której uczęszczałem była nauka religii w szkole i na dodatek
  przed rozpoczeciem 1 lekcji codziennie była odmawiana modlitwa
  następnie uczęszczając do technikum też nauka religii była w szkole
  wszystkie następne zmiany i zniesieniem 3króli to tow.wiesław
  no a więkkszości komentujących to się nie dziwię bo zostali
  wychowani na hasłach "polak potrafi","socjalizm tak wypaczenia nie"
  itp.brednie a co do autora to postrzegam jako V-kolumnę
  strugającego wariata
 • Wielkie dzięki Autorowi!
  Autor Mikke wierzącym KK proponuje:
  "Kościół katolicki mogłoby uratować jedno: jakieś solidne prześladowania."
  zaś żydom proponuje:
  "A jak wzmocnić środowisko "Gazety Wyborczej"? A po co ich wzmacniać? Niech tyją!"

  Podpowiadam Autorowi jak połączyć te dwie propozycje w jedno. Jest to w gruncie rzeczy bardzo proste. Należy tylko powrócić do metod z lat 1944-1953. Oni znowu będą tyli a my polaczki i polacziszki będziemy mieli swoje ulubione prześladowanie. Szczęść Boże mój ulubiony Autorze.

  P.S. Ciekaw jestem w jakich jednostkach Autor liczy wzmocnienie żydów w holokauście: dB, kW i czy chodzi o wzmocnienie tych pomordowanych, tych co przeżyli czy ogólnie o wzmocnienie wszystkich?
 • Zgadzam się z autorem
  Umieszczanie nauki religii pomiędzy (np) fizyką, a wf ma taki sens, jak planowanie stosunku seksualnego pomiędzy przyniesieniem kartofli z piwnicy, a komentowaniem na blogu Mikkego.
 • @Mirek-S 10:59:56
  Zgodzić się można tylko z "komentowaniem na blogu Mikkego" - nie tylko ręce opadają jak mam to czytać.
 • @Cacy Od Bacy 22:54:48
  Baca mądrze prawi.
  Drogi Baco - jeśli chcesz w tym kraju zrobić karierę jako prezydent to nie zapominaj o pragmatyźmie. Ty i ja wiemy że to są bajki ale nie brakuje takich co w nie wierzy.
 • @NUS 12:24:07
  Dlatego durnie nami rządzą od lat bo wykorzystują to cyniczne cwaniaki.
  Wystarczy wpiąć w klapę znaczek, pójść z kamerami z pięć razy w niedzielę do kościoła, obiecać kilka hektarów ziemi dla kurii z własnego miasta plus dofinansowanie do czegokolwiek dla Toruńskiego oligarchy i ma się miejscówkę przy korycie zaklepaną.
  A Ci którzy mówią w prost nie maję najmniejszych szans.
  Trzeba zmiany jeszcze ze dwóch pokoleń aby MOŻE się w końcu coś znormalniało - tylko czy będzie jeszcze co?
 • AUTOR
  Dokładnie tak właśnie jest.
  Im bardziej się na coś naciska tym bardziej się do tego zniechęca.

  Wprowadzenie religii do szkół było głupim posunięciem bo przyniosło odwrotny efekt.
  Co prawda wielu uczni chodzi na religię lecz to ni jak nie przekłada się w całości na liczbę wiernych.
  Powodem tego jest wpisywanie ocen z religii na świadectwa. I te oceny są cichym szantażem przyciągającym uczni na lekcje gdyż w ten sposób poprzez wysokie oceny z religii podnoszą sobie średnią która pomaga im w dostaniu się na lepsze uczelnie bądź zwiększa szanse dostania się do wcześniej wybranych.
  Suma sumarum wychodzi na to że uczniowie chodzący na religię są faworyzowani przy naborze do szkół - poprzez podciągniętą średnią.

  Ale o tym z zaślepionymi fanatykami nie ma sensu rozmawiać bo to strata czasu - to tak jak ślepemu opisywać jak wygląda powietrze :D
  Pozdrawiam
 • @moher 12:28:43
  "Musicie miec jakies dobre zrodlo informacji !SZCZESC BOZE !"
  Żródła informacji są dostrepne - proponuję zacząć od tzw. biblii - ja spędziłem dużo czasu na studiowaniu tematu.
  Prawda was wyzwoli.
  To że nie wierzę tak jak inni w żydowskie bajki biblijne i jestem świadom ich funkcji nie znaczy że jestem ateistą.
  SZCZĘŚĆ BOŻE
 • @moher 12:58:16
  "zionacy jakas przerazajaca nienawiscia"
  Cofnij się tylko jeden miesiąc wstecz do wszelkich mediów itp i pokaz mi porównanie:
  - ilu NIBY wierzących wyzywa i wytyka "nie wierzących" tak jak Ty teraz mnie i wszyscy powyżej JKM
  - ilu "nie wierzących" wyzywa i wytyka wiarę NIBY wierzącym

  Tylko bądź szczery~ra i obiektywny~wna.
  Czekam z niecierpliwością na porównanie........

  I co zatkało? Widzisz teraz kto ma w sobie więcej kultury? Widzisz teraz kto jest nie tyle fochalski co bezczelny w narzucaniu swoich poglądów (nazywając je "wiarą")

  Ja mówię wierzcie sobie w co tylko chcecie byle byście nie wciskali mi tego na siłę - tolerancjo, wolność wyboru a w tym i wiary....
  A co dostaje w zamian? Wwulgaryzmy, wytykanie, osądzanie, zastraszania (piekła i inne ...uju-muju), dyskryminacja............

  Ale spokojnie nie jestem naiwny i wiem że 99,9999999999999999% NIBY wierzących tego nie widzi i nigdy nie zobaczy.
  Pozdrawiam.
 • @moher 23:43:05
  "To Pan napisal ze "Polska jest pojebanym krajem",ze wiara to jest "dopiero popierdolone "! "
  No właśnie i tak jest zawsze z "zaślepieńcami": mówisz jedno a czytają co chcą. Ale spokojnie bo się aż tak mocno z tego nie śmieje gdyż jest to powodem wieloletniego prania mózgów i uczestnictwa w regularnych częstych obrządkach okultystycznych a nie świadomy wybór.

  Napisałem że Polska to pojebany kraj bo taki jest. Napisałem że niektóre rzeczy są wręcz popierdolone bo takie są. ALE>>>>>>......
  Ale już jak na ślepego fanatyka przystało a na dodatek zakłamanego i bezczelnego przekręcasz moje słowa wmawiając tutaj że Twoją wiarę nazywam Popierdoleniem - to że często tak myślę to jedno, ale nie powiedziałem tego w prost a tym bardziej nie napisałem.
  I tutaj jest plus słowa pisanego że można się cofnąć do źródła i sprawdzić.
  A po takim sprawdzeniu okaże się że ALIK nie napisał że Polska to pojebany kraj i wiara jest popierdolona AAAAAAAAAAA ŻEEEEEE:
  Polska to pojebany kraj a prawo jest popierdolone jeśli każe się ludzi prawomocnymi wyrokami za to że nie wierzą w jakieś stare opowieści w ludzika który PONOĆ kiedyś kiedyś wpadł na chwilę na ziemię itd itp - TAK, TO JEST POPIERDOLONE: KARAĆ ZA TO ŻE NIE WIERZY SIĘ W OPOWIASTKĘ NA KTÓRĄ NIE MA ABSOLUTNIE ŻADNYCH DOWODÓW - tzn są i to dużo pewniejsze i konkretniejsze w pewnym sensie to potwierdzające lecz z lekka rozbieżne i wskazujące na zakłamanie i naciąganie wersji o której jest temat.

  Tak więc albo czytaj ze zrozumieniem albo nie kłam i nie oszukuj ludzi jeśli a tym bardziej jeśli powyżej na tej samej stronie są na to dowody pisane bo wyjdziesz na......
  Pozdrawiam
 • @moher 23:43:05
  "Kto tu Pana zastrasza ? Cos tu Pan odwraca kota ogonem ! "

  No właśnie i to kolejny dowód:
  - jednych ciąga się po sądach
  - innych wymienia z ambon i głośników radia co ma "twarz"
  - innych wywiesza na listach - np. szkołach kto nie chodzi na religię
  ...............
  - a innych straszy banami :D :D

  I to właśnie to Boże miłosierdzie? :D
  I to ta słynna tolerancja... ba czy też nawet słynne "nastawianie drugiego policzka"?
  I to jest ta miłość do bliźniego?
  .................
  I tak można bez końca.
  Dlatego jest różnica pomiędzy Bogiem a kościołem....
  Dlatego jest różnica pomiędzy katolikiem a wierzącym praktykującym.
  Jedni wierzą i dyskutują, wymieniają się poglądami itd. a drudzy zieją nienawiścią, szczekają i opluwają wszystko co nie po ich wizji.

  Pozdrawiam
 • @rip LunarBird CLH 02:07:20
  "Ocena z religii nie zalicza się do średniej, nieuku."
  Ponoć wiara czyni cuda lecz ni jak nie ma się do rzeczywistości.
  Pozdrawiam
 • @rip LunarBird CLH 01:55:05
  "@Cacy Od Bacy @ALIK
  Kolejne komentarze zgłoszone do administracji."

  Mam nadzieje że zacząłeś od własnych w których wyzywasz ludzi w wulgaryzmach za to że nie podzielają wiary w Twoje wizje których nigdy nie widziałeś na własne oczy - "ponoć nikt nie widział".

  Ale tak czy siak cenzura zawsze jest dobrym sposobem na ukrywanie faktów - komuna to przerabiała latami a ich następcy nadal to praktykują wręcz ze świetnym efektem.
  Widzę że uczysz się "od najlepszych" ale dla mnie ani takie metody ani takie pierwowzory jakoś nigdy nie odpowiadały więc nie dołączę się do Ciebie i Twoich guru.
  Spokojnie poczekam tyle ile będę żył na idące w dobrym kierunku zmiany, bo wiem że maxymum jedno pokolenie po mnie będzie już normalne i racjonalne w pełnej okazałości.
  Pozdrawiam
 • Autor
  Panie Mikke! Nie wiem co pan pije lub co pan wącha, ale radzę po dobroci. Proszę natychmiast z tym skończyć.
 • @Q-Q 20:47:42
  Też wyczytałeś to z Gówna?
 • Teroretycznie gdyby nie lincze i prześladowania tzw. NIEWIERNYCH to każdy może wierzyć w co tylko chce.
  I gdy jedni ślepo wierzą wierzą w opowiastkę jednej strony przekazywaną z pokolenia na pokolenie inni mają prawo wierzyć w coś zupełnie niby innego lecz suma sumarum niesamowicie zbliżonego.
  Zamiast czytać głupoty propagandowe jeśli ktoś ma chęć może i pooglądać ciekawsze rzeczy.
  W co kto uwierzy to każdego indywidualna sprawa ale nic nie szkodzi poznać inne wspomnienia a przy okazji "pozwiedzać" naszą planetę i poznać różne kultury i ich historie:
  1- http://www.youtube.com/watch?v=FxPQrmPQF3A&feature=related
  2- http://www.youtube.com/watch?v=e4NIOaaeeeU&feature=related
  3- http://www.youtube.com/watch?v=qJDAXj7bd8Q&feature=related
  4- http://www.youtube.com/watch?v=xAy8L0M3j6k&feature=related
  5- http://www.youtube.com/watch?v=V2dNtkhgzVU&feature=related
  6- http://www.youtube.com/watch?v=kyWvu0ULq0g&feature=related

  Pozdrawiam i życzę miłego spędzenia czasu na podróżach i ........... no właśnie czego?: Poznawaniu samych kultur czy może prawdziwej historii naszej cywilizacji i poznaniu BOGA/BOGÓW?
  W sumie jest tu więcej dowodów zapisanych, wyrytych i zbudowanych niż w zmanipulowanej poprzekręcanej niby "JEDYNEJ SŁUSZNEJ KSIĘDZE".
  Nie nakręcam bo każdy sam oceni według swoich poglądów.
  Pozdrawiam i raczej kończę bo szkoda czasu na walkę ze ślepym fanatyzmem - to trzeba przeczekać.
 • @Q-Q 15:58:37
  Punkt.
  Pzdr.
 • @Q-Q 18:07:31
  "nie przeszkadza im wierzyć w to,że ziemia powstała w 6 dni albo,że kobieta powstała z żebra mężczyzny."
  :D :D :D.................... :D

  Właśnie odnośnie tych filmików nikt nie musi od razu we wszystko wierzyć lecz pomijając komentarze a skupiając się na samych budowlach, technice, technologii ale i rysunkach można w tym znaleźć o wiele więcej dowodów na ...... aniżeli w "opowieściach biblijnych".
  Prawdę mówiąc jak się dobrze zastanowić to może przyjść do głowy prosty scenariusz w którym owe "opowieści uznawane jako jedyne słuszne" w imię których wyrżnięto w pień i zamęczono niemiłosierne ilości ludzi (a w teraźniejszości przeciwników ciąga się po sadach) powstały dokładnie na tych wcześniejszych opowieściach, rysunkach itp. tyle tylko że zostały zlepione do jednej kupy i lekko podrasowane dla zwiększenia wiarygodności oraz wytłumaczeniu niewytłumaczalnymi nadmocami czegoś czego być NIE WOLNO mówić w prost aby mit nie prysnął.....
  Ale to każdy oceni sobie sam.

  Co do Cejrowskiego to często go oglądam. Nie lubię go ale lubię oglądać program jako program. I często bywają tam bardzo ciekawe rzeczy które on sam zauważa i o których sam mówi jednocześnie twierdząc że nie potrafi ich wytłumaczyć:
  A chodzi o różne "patenty" stosowane w polowaniach, łowach, czy gospodarstwach domowych.... Są to różne kultury, niesamowicie od siebie oddalone, niby strasznie zacofane... a jednak po przeciwnych krańcach globu mniej więcej w podobnym czasie "powpadali" na identyczne pomysły..... Począwszy od robienia paneli z bambusów po plecione chytre i dość skomplikowane wyciskacze soków...
  To naprawdę jest dziwne i daje do myślenia bo zbieg okoliczności raczej na pewno nie wchodzi w rachubę.

  Wracając a w zasadzie do tego nawiązując do K. Kat i ...... można porównać jeszcze coś. A mianowicie czy aby na pewno K. Kat zbytnio się nie panoszy i zawsze postępuje zgodnie z "wolą Bożą"? (to pytanie retoryczne bo znając jego historię i mając nawet tylko lekko otwarty umysł każdy wie że ma on niewiele wspólnego z prawdziwą wiarą a tym bardziej jej praktykowaniem)
  Co/kto jest ważniejszy: "Bóg" czy wierchuszka K. Kat?:
  Który dzień należy święcić?: Wiadomo = Siódmy
  Ale który dzień jest siódmym dniem tygodnia? :D :D
  Sobota czy Niedziela?:
  http://www.youtube.com/watch?v=TZN0U4-I8pE&feature=related
  Z komentarzami można się zgadzać lub nie ale cytaty są jakie są :D
  Pozdrawiam
 • religia w szkołach cd.
  Rozumowanie krytykujące wprowadzenie religii do szkół jest do bani.
  Przed wojną była religia w szkołach i religijność narodu była duża.
  Znowu zajmujemy się bohatersko problemem nieznanym w normalnym kraju.
  Po prostu o tym czy dziecko chodzi na religię mają decydowac rodzice i nie jest ważne czy w szkole czy w salce katechetycznej ....
 • Efekt odwrotny do zamierzonego
  Pełna zgoda. Ujmując rzecz syntetycznie, nie należało wrzucać religii czyli sacrum do szkoły czyli sfery profanum. Po sacrum nie zostało śladu, a profanum ma się doskonale. Kielich wina wlany do beczki brudnej wody nie zamienił jej w wino, bo nie o to chodzi w wierze Chrystusowej by stawała się częścią etatystycznego potworka. Widok snującego się szkolnym korytarzem księdza, lekko zagubionego pośród kipiącej arogancją "uczniowskiej społeczności", lekcje religii stanowiące tak jak wiele innych okazję do robienia sobie obciachu, odsypiania zarwanej nocki czy wysyłania "miłosnych" SMS-ów to niestety owoce walki o "obecność Boga w szkole".
 • @rip LunarBird CLH 23:24:56
  "Dzisiejsza młodzież ma pierdolca na punkcie antykatolickości bo to jest trendy."
  A "poprzednia" młodzież i starsi miała nie tyle pierdolca co z tradycji i pokoleniowego prania mózgów była pro-katolicka. I nie dlatego że sama w coś najpierw wierzyła i tak czuła tylko dlatego że od małego w wózku co tydzień na siłę ja ciągano na obrządki i pranie mózgów, wychodząc ze starego założenia że głupota często powtarzana z czasem uchodzi za fakt.

  "Ale spoko, debile z czasem zmądrzeją, wyrosną z tego i to zniknie, jak każda inna moda."
  I tak też się stało czego wynikiem są puste Pałace K.K
  Lecz "czarnuchom" to za dużo nie przeszkadza bo kasę doją ze wszystkich i tak i tak - poprzez skurwysyńskie przepisy pod nich napisane przez jełopów od nich uzależnionych.

  "Już nie raz na świecie robiła się moda na dopieprzanie KK i jakoś KK to nie zaszkodziło. Zaszkodziło raczej osobom atakującym KK."
  Moda to była na "wiarę" później się okazało (zresztą do teraz) że w zdecydowanej większości nie była to wiara a zwykłe chodzenie co niedzielę na obrzędy okultystyczne z tradycji i po to aby znajomi widzieli obecność i nie obszczekiwali za plecami.
  Ale na szczęście to się już zmienia. Jeszcze pozostanie:
  - zmiana przepisów i odzyskanie na rzecz skarbu państwa (czyli Polaków) zagrabionych dóbr ziemskich bo o odzyskaniu kasy można zapomnieć
  - zmiana przepisów i wypieprzenie czarnuchów z życia publicznego w sensie szkoły i oceny - kto chce to będzie chodził jak za dawnych czasów
  - zmiana przepisów i odebranie wszystkich przywilei i całej kasy wypłacanej w jakichkolwiek formach - sami twierdzą że dużo jej nie ma więc nie odczują :D
  - zmiana przepisów napisanych pod ich poglądy: aborcja itd.
  - wykombinować coś aby odwalić "ich" od polityki a w zasadzie wpływu na nią
  Jest tego od groma i ciut ciut bo rozpleniło się "to" latami i układami na wszystkie możliwe strony i we wszystkich gałęziach.

  "Zaszkodziło raczej osobom atakującym KK."
  Tak bo byli szykanowani i wytykani paluchami oraz niejednokrotnie z imienia i nazwiska prosto z ambony.
  Na tym polegał główny szantaż i dlatego co niedzielę tabuny ludu waliły do kościoła i co roku czekały z kopertami na "niby kolędę"
  A teraz jest podobnie.
  Jedno BYDLE w czarnej sutannie powysyłało ludziom którzy nie wpuścili go na "kolędę" listy w której ich zastrasza - to dopiero szczyt bezczelności.....

  Dalej szkoda komentować.
  Potrzeba jeszcze dwóch pokoleń..
 • Nie wyrzucać, ale reformować!
  Nie należy wyrzucać religii ze szkół. Należy jednak zmienić sposób prowadzenia katechezy i nauczania tego przedmiotu w szkołach tak, aby uczniom się podobało i aby lepiej poznali swoją religię i rozwinęli duchowość. Wyrugowanie religii ze szkół to błąd.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031