Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

Czy król Krak miał ciemną skórę?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdy naród przywyka do temperatury, w której żyje. Polacy osiedlają się nie w Maine i Vermont, nie na Florydzie czy w Nowym Meksyku – lecz w okolicach Chicago. Dlaczego? Bo tam temperatury są najbardziej zbliżone do panujących w Polsce.

 

W maju zrobi się cieplej - i ONI znów zaczną nas straszyć, że GLOBCIo tuż-tuż. Zadziwiające, że wszyscy cieszą się, że jest cieplej – a jednocześnie boją się GLOBCIa.

Ja się GOBCIa nie boję. I jeśli spełnią się „katastroficzne” przepowiednie, że za sto lat temperatura w Polsce podniesie się o te pół lub półtorej stopnia Celsjusza – to nie przeraża mnie, że moje prawnuki będą bawić się nie pod sosną, lecz pod cyprysem.

Nie przeraza mnie dwutlenek węgla. Dzięki niemu na miejsce jednej sosny wyrośnie pięć cyprysów. Bo rośliny do wzrostu potrzebują właśnie dwutlenku węgla. I ciepła. I słońca.

Być może wzmogą się wędrówki ludów...

GLOBCIo nie ma nic – powtarzam: NIC – wspólnego z działalnością człowieka. Tym niemniej – istnieje. Ziemia kręci się w'okół własnej osi – ale oś ta pochyla się – jak w każdym bączku. Nazywa się to „ruch precesyjny”. I wskutek tego ruchu następują epoki lodowcowe – i epoki ociepleń.

Każdy naród przywyka do temperatury, w której żyje. Polacy osiedlają się nie w Maine i Vermont, nie na Florydzie czy w Nowym Meksyku – lecz w okolicach Chicago. Dlaczego? Bo tam temperatury są najbardziej zbliżone do panujących w Polsce.

W IX – XIII wieku panowało GLOBCIo – i ludy z Afryki, z Mongolii - napływały do Europy. Bo w Europie panowała temperatura, jaka przedtem była w Północnej Afryce. Nawet Grenlandia była wtedy Zielonym Lądem – przynajmniej na południu. Potem zaczęło się trwające ponad 400 lat Globalne Oziębienie. Maurów wyparto ponownie do Afryki, Turków powstrzymano – a do Polski wtargnęli Szwedzi, bo nasz klimat zaczął przypominać skandynawski. Teraz zaczęło się GLOBCIO – i Chińczycy osiedlają się na Syberii, „czarni” docierają do Moskwy, a nawet St.Petersburga (! - ale tam jest ich mniej!), Murzyni osiedlają się w południowej Europie. …

Spokojnie, to tylko na 400 lat. Potem zjawisko się cofnie.

Jeszcze pół stopnia więcej – a Polacy zaczną masowo osiedlać się w Skandynawii. Najwyższa pora wziąć na Szwedach rewanż za „potop”.

Polakom pragnącym osiedlić się w Skandynawii stanowczo doradzam zakładanie wyciągów narciarskich. Jeśli nadciągnie GLOBCIo, roztopią się alpejskie lodowce – więc narciarze wyruszą w góry dzielące Norwegię o d Szwecji...

….a tam już powinni być nasi dzielni rodacy.

Tak jest: zamiast narzekać, że u nas za ciepło, że zimy już nie takie – należy po prostu przenieść się tam, gdzie zimy będą TAAAAKIE!

Spokojnie: za 400 lat wrócimy! Dotrzemy nawet do Krakowa!   

KOMENTARZE

 • Autor
  Czekam skoro jest anons , to chyba coś ciekawego Pan zapoda.
 • Autor
  cierpliwość jest cnotą którą niewielu już posiada
 • @kam 00:16:41
  Jeszcze nigdy tak wielu nie czekało tak wiele na tak nielicznych.
 • @sense 00:41:26
  Jeszcze po takiej zapowiedzi wpis nie ukazał się zaraz (raczej za 5-6h), ani nie był specjalnie ciekawy. Autor po prostu śmieje się z lemingów które specjalnie nie śpią po nocach bo czekają na jego posty :)
 • Who cares ?
  I do not
 • Ekonomizm
  Czekając na wpis JKM - ciekawy wykład doc. Józefa Kosseckiego o kapitalistach i socjalistach, liberałach i marksistach - Teorie jednostronne: ekonomizm

  http://vimeo.com/38363773
 • Niezłe fantazje
  Panie Mikke, aktualna pozycja w cyklu precesji powinna powodować obniżenie, a nie podwyższenie temperatury, zresztą w tempie wielokrotnie skromniejszym niż obserwowany wzrost.
  No, ale cieszę się, że Pan przyznaje, że temperatura wzrasta (już źli naukowcy nie fałszują danych, a stacje meteo nie są grzane przez pobliskie piece hutnicze, hę ?). Przypomnę, co pisał Pan 24 marca 2009 roku:
  " Przyczyną „nagłego zahamowania” GLOBCIa nie jest jakakolwiek zmiana trendów – tylko to, że przez ostatnie dziesięć lub więcej lat naukawcy, chcący za wszelką cenę (być może podświadomie!!!) udowodnić, że Ziemi zagraża GLOBCIo zawyżali wyniki pomiarów temperatury. I niedźwiedzie liczono tak niedbale, że było ich jakby mniej, i lody jak gdyby się kurczyły... To jest oczywiste: zwolennik tezy, że populacja misiów spadła, zawsze doliczy się ich znacznie mniej, niż fanatyk tezy przeciwnej – i żaden z nich nie będzie oszukiwał!!! To podświadome...

  Teraz przyszedł swoisty „kryzys”: rozbieżność stała się za duża – i trzeba jakoś dostosować wyniki do rzeczywistości. Stąd gadanina o „odwróceniu trendu” i nadchodzącym oziębieniu."

  Roślinki zaś do wzrostu potrzebują, obok światła słonecznego i dwutlenku węgla również wody. Niech więc się Pan modli, żeby Pana prawnuki miały za co i gdzie swoim dzieciom kupić jedzenie, a przede wszystkim żeby umiały się zaprzyjaźnić z setkami milionów (przykładowo) powodzian-Bengalczyków, którzy jeżeli tylko dotrą do Polski, to wcale się nie będą przejmować świętym prawem własności w Józefowie. Niech Pan nie narzeka, że to straszenie ekologów, nie ma żadnego powodu, żeby pańskie prawnuki nie wypiły piwa, które im pradziadek wespół z podobnymi sobie nawarzył.
 • @moher 05:03:19
  Panie, jaka temperatura globalna ! To jest temperatura globalna:
  pl.wikipedia.org/wiki/Mikrofalowe_promieniowanie_t%C5%82a
  a temperatura Ziemi to jest w tej skali nawet nie pyłek na wietrze.
  Jeśli zaś chodzi o Pana Boga, to idąc po pańskiej linii myślenia steruje również procesami zachodzącymi przy wybuchu bomby jądrowej, a wspominanie Nagasaki bynajmniej nie jest pychą.
 • PRECESJA ...
  To nie precesja odpowiada za zmiany klimatu !!! To jest tylko jeden z miliona czynników, a najważniejszym są zmiany aktywności Słońca ...

  Reszta się nie liczy ...
 • @atrakcyjnyprosiak 07:06:19
  Prawda jest taka, że nikt nie wie co powoduje globalne ocieplenie. W każdym razie jest to naturalny proces i taka jest wymowa artykułu. Fakt, że JKM trochę się zapędził, bo zgodnie z teorią Milankovicia obecnie precesja prowadzi Ziemię do okresu zlodowacenia. Ale to też tylko teoria, nie do końca zgadza się z obserwacjami. Jeśli jednak jest prawdziwa, to tym bardziej trzeba produkować CO2 na potęgę, a nie zmniejszać jego produkcję.
 • ERRATA
  jest:
  ... podniesie się o te pół lub półtorej stopnia Celsjusza
  powinno być:
  ... podniesie się o te pół lub półtora stopnia Celsjusza
  albo lepiej:
  ... podniesie się o te pół lub półtora Kelwina
  Panie Korwin-Mikka !
  No chyba że tu, język jest inny niż sądzę ?
 • @Logik 08:02:32
  No to, że nikt nie wie, to jest zdecydowanie przesada. Są tacy, co wiedzą, a część z tych co wiedzą ma nawet ku temu podstawy.
 • @moher 08:55:20
  "moher - Polak zwyczajny,pospolity." - A własnego ? języka ni ch.. (z "warszafki" czy co ?)
  (odkąd nawet w sejmie "kobietony" scyzorykiem robione, pederaści, sodoma i gomora, zwykłego złodziejstwa i łajdactwa nie licząc, to większego znaczenia nabierają ZASADY, także języka polskiego !)
  A co poczciwemu Srulkowi uchodzi, to Panu JKM już nie przystoi ! A jak będzie chciał to sam się obroni, albo błąd poprawi, bo do błędu ma prawo, a to człek honorowy jest, i fagasów moherowych miedzy nami nie potrzeba !
  A Srulka się Pan tu nie czepiaj, bo oprócz tego żem Polak, tom i "lodzermensch" i za obrazę sąsiadów mogę obić !
 • @moher 09:13:41
  Za żarty "ze smakiem" , to nawet na stadionie "Widzewa" chyba nie (bo przez ostatnie 50 lat nie byłem)
 • @moher 08:44:11
  Ależ oczywiście, np. Pan wie, a przynajmniej tak się Panu wydaje, ale podstaw Pan nie posiada i jeszcze zwala Pan całą sprawę na Boga. Na przykład pisze Pan o wulkanicznym CO2, a tym czasem liczy się on w promilach emisji antropogenicznej, pan sobie popatrzy np. tu:
  http://www.skepticalscience.com/volcanoes-and-global-warming-intermediate.htm
 • Nie docenia JKM roli GLoBCIO
  ...w stymulowaniu wynalazczości. Tak jak kiedyś potrzeba przewiezienia tysiąca ton stali napędzała rozwój kolei, tak samo teraz technika rozwija się w kierunku samochodów na wodór. Ot "dobry" postęp.
 • @atrakcyjnyprosiak 07:06:19
  Niech będzie po twojemu prosiaku!
  Jak tylko tobie i Gore'owi się ociepli -pójdziesz mi na stół bez piekarnika tylko po krótkiej kąpieli słonecznej. Jaką kaszą cię nadziać? Gryczaną czy pęczakiem?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031