Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

B'nai B'rith, prof.Jan Hartman i polska oświata.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Odróżniajmy osobę - od głoszonych przez nią poglądów. Zasada: "Nie ważne, co się mówi - tylko: kto, kiedy i z jakich pozycji?" to zasada komunistyczna!

Organizacja B'nai B'rith – czyli „Synowie Przymierza” - nazywana jest często „żydowską masonerią”. Jest to oksymoron: masoneria z założenia jest kosmopolityczna, nie może istnieć „masoneria jednego narodu”. Żydom po prostu imponowały loże – a ponieważ cierpieli na przerost nacjonalizmu, to sobie założyli własne loże. Natomiast w Państwie Izrael istnieje regularna Wielka Loża Wolnych Masonów ( http://www.freemasonry.org.il/ ) - co ciekawe: sądząc z nazwiska Wielki Mistrz tej Loży jest Arabem...

Natomiast B'nai B'rith otwarcie głosi, że dba po prostu o interesy żydowskie – i tyle. Jednakże w Polsce została rozwiązana w 1938 właśnie na podstawie dekretu skierowanego przeciwko masonerii – i powołana do życia parę lat temu ( http://pl.wikipedia.org/wiki/B%27nai_B%27rith_%28Polska%29 ). Pisałem o tym w tonie lekko żartobliwym – i naraziłem się na proces wytoczony mi przez jednego z Członków B'nai B'rith, p.prof.Jana Hertricha-Woleńskiego. Skończył się zresztą wycofaniem oskarżenia.

Piszę to wszystko, gdyż zauważyłem, że wywiad udzielony przez p.prof.Jana Hartmana (też Członka B'nai B'rith)(proszę go koniecznie przeczytać - http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,11468467,Fikcyjne_wyksztalcenie__smieciowe_umowy_i_wielka_frustracja.html ) spotkał się na Nowym Ekranie z ostrą krytyką. Proszę przeczytać bardzo rozsądne uwagi tu:  http://tiny.pl/hpf41 –  i komentarze np. {}a, że "co tu moze powiedzieć SLDowski libertynek"  Obawiam się, że nie idzie o treść (bo p.Hartman mówi niemal dokładnie to samo, co ja głoszę od 40 lat) tylko z uwagi na to, że p.Hartman jest Żydem – i dlatego, że należy właśnie do B'nai B'rith.

Jest to, oczywiście, podejście niedopuszczalne. Po pierwsze, niepolitycznie: jeśli ktoś mówi prawdę, to trzeba popierać Prawdę. A po drugie, już politycznie: jeśli członek nielubianej przez nas organizacji mówi coś, co zaprzecza samym podstawom Wiary Illuminatów – to trzeba Go w tym popierać, a nie zwalczać!! Mnie działalność B'nai B'rith trochę śmieszy i trochę niepokoi – ale mimo to wypowiedź p.Hartmana oceniam pozytywnie. Nawet: bardzo pozytywnie.

Proszę jednak zauważyć, że ja to samo piszę od 40 lat – i Oświeceni po prostu to ignorują (bo nie mają argumentów, więc wdawać się w dyskusje nie mogą – a ponadto nie muszą, bo mają wyszkoloną przez siebie Większość, wierzącą w Dogmat Jak Najpowszechniejszej Oświaty, a w d***kracji nie liczy się racja, tylko liczba). Natomiast wywody p.Hartmana natychmiast opublikowała „Gazeta Wyborcza” - choć przez pięć dni w tygodniu pisuje się tam w dokładnie przeciwnym duchu (że dobrobyt kraju zależy od jak największej liczby ludzi chodzących do szkół...) .

Opublikowała dlatego, że p.Profesor to Żyd? Dlatego, że prominentny członek B'nai B'rith?

Nie.

Dlatego, że ta wypowiedź może być użyta jako argument za likwidacją lekcyj historii w liceach!!

P.Profesor został wykorzystany czysto instrumentalnie. Bo przecież Jego argumenty istotnie pasują do likwidacji fizyki, chemii, matematyki – dlaczego akurat historii, która jest pojęciowo prosta?

Proszę jednak uważnie przeczytać zakończenie wypowiedzi p.Hartmana:

Zmiany idą w dobrym kierunku. Zwłaszcza podoba mi się ograniczenie tradycyjnej kronikarsko-propagandowej opowieści o królach i wojnach, na rzecz historii społeczeństw i kultury. To ważniejsze i bardziej pouczające. Ale nie łudźmy się - mimo najlepszych chęci nauka historii najnowszej zawsze będzie skażona polityczną propagandą. Tak jest wszędzie. Prawda jest luksusem dla elit. Mimo że czeka w bibliotece na każdego. Za darmo.

Z jednej strony p.Hartman twierdzi, że nie ma co uczyć młodzież historii, bo jest ona dla niej za trudna – a w tym jednym zdaniu mówi coś dokładnie przeciwnego: zamiast łatwej i barwnej historii bitew itp. chciałby jednak, mimo wszystko, wbijać tej młodzieży w łepetyny coś znacznie trudniejszego: „historię społeczeństw i kultury”!!!

I coś, czym łatwo manipulować – bo królowie i bitwy to dane obiektywne, nie da się napisać, że bitwę pod Grunwaldem wygrali Krzyżacy, ani, że śp.Władysław III Jagiellończyk nie zginął pod Warną  – natomiast tu można by pokazywać rozwój kultury jako proces narastania feminizmu; na przykład.

Jak widać: skażenie myśleniem oświeceniowym mimo wszystko siedzi w mózgu p.Profesora.

I jakoś tak wyłazi akurat wtedy, kiedy jest to politycznie korzystne.

Chcę wierzyć, że p.Aleksandra Pezda zmanipulowała wypowiedź p.prof.Jana Hartmana...

 

KOMENTARZE

 • @JKM
  "Mnie działalność B'nai B'rith trochę śmieszy i trochę niepokoi – ale mimo to wypowiedź p.Hartmana oceniam pozytywnie. Nawet: bardzo pozytywnie.
  Proszę jednak zauważyć, że ja to samo piszę od 40 lat "

  Jak zwykle podnosi nam pan ciśnienie i szlag nas trafia kiedy ową groźną sektę tak się z jednej strony lekceważy jako "śmieszną", a z drugiej docenia jako pełną ludzi o słusznych poglądach liberalnych. Cóż, oni się dostosowują do każdej epoki. Byli wzorową sanacją, później komuną, dalej patriotami w rodzaju Retingera, a teraz stają się liberałami, są katolikami jak "katolickie" stronnictwo w PO.

  Skoro pan ma takie same poglądy, to może też jest pan masonem? Wielu to podejrzewa na zmianę z agenturą i lobbowaniem na rzecz światowej finansjery, a to tak czy siak... ci sami.

  Może teraz pan w kampanii swojej "prawicy" mówić o swoje zalecie nr 1: - mam te same poglądy co zacny dr, czy już prof Hartman. Obaj jesteście wyjątkowymi szkodnikami z parciem na szkło mediów, dyżurni komentatorzy od ogłupiania Polaków. Masonów powinno się wygnać z Polski i zrobiłbym to wahania. Masonów i mniejszości obowiązuje lojalność wobec Polski i Narodu Polskiego, albo paszoł won!!! Dotyczy to i liberałów :)
 • :) *****
  Pan Janusz wreszcie puścił farbę, jednak ja uważam, że ten tekst jest bardzo dobry, nie trzeba się przecież gniewać na ludzi, którzy są nawet naszymi wrogami, gdy piszą lub mówią prawdę. :)
 • @Marek Kajdas 20:34:47
  To na przykład, że pan się boi swojej teściowej nie znaczy że jest ona groźna po tygrysiemu!. Może za to znaczyć, że kiedyś nie wyszło panu z dojrzałą kobietą i upokarzające wspomnienie ściska pana za .... gardło. A w ogóle to JKM pisze zupełnie o czym innym niż pan kombinuje.
 • @antares 21:41:56
  Pan Janusz pisze o tym, żeby z uwagą wysłuchiwać swoich - naszych wrogów, i żeby nie stawać do nich w opozycji wtedy, gdy piszą lub mówią o jakimś zagadnieniu prawdę, wiedząc o tym i tylko z tego powodu, że pisze to lub mówi nasz zatwardziały wróg. :) Ale z tą śmiesznością B'nai B'rith, to pan Janusz raczej przesadził. :)
 • Tu się zgadzam
  z Panem i prof. Hartmanem. Sam jestem nauczycielem i na własne oczy codziennie widzę, jak niektórzy zdolni młodzi ludzie marnują swoje talenty w szkole, jednocześnie przeszkadzając innym.
  Inna sprawa, że szkoła jest w XIX wieku, a dzieci (z komórkami, tabletami ect. w plecakach) są w XXI!!! Moje dobrze wykształcone Koleżanki rzadko sprawdzają maile (wyjątki nieliczne), dla moich uczniów to chleb codzienny.
  Szkoła nie przystaje do życia, bo jest zabytkowa - z wyjątkiem nielicznych dobrze wyposażonych. Sukces szkolny nie wiąże się z sukcesem życiowym, stąd dobrze się uczyć to obciach dla młodych.
  My wiemy, co byłoby lekarstwem: zakaz prowadzenia szkół przez państwo - ale czy jest na to szansa? Wątpię. Pozdrawiam.
 • @taczerysta 22:17:38
  Taczeryzm to taka nowa ewangelia?
 • Bzdura, bzdurę pogania
  Komunistom, przy całym ich szubrawstwie mnie można odmówić profesjonalizmu politycznego, zresztą rodem ze sprawdzonej rosyjskiej szkoły.
  Tak się składa, że już każde starsze dziecko wie doskonale, że ludzie mówią pewne rzeczy, mając na myśli zupełnie inne, ukrywane cele. Dlatego np. nikt nie chwali Millera śpiewającego "Mury".

  Liberalizm, czego zresztą doświadczamy, w któtkim czasie prowadzi do podziału społeczeństwa na wąską kastę bogatych i resztę, która następnie sukcesywnie jest pozbawiana swoich praw w procesie ustawodawczym będącym pod wpływem lobbingu potentatów. JKM, w swej głupocie zakłada (lub z premedytacją kłamie), że osoba typu Gatesa albo Grabka odmówi sobie przywileju kupienia państwa i prawa.

  Dlaczego przedstawiciel żydowskiej elity to popiera - jest całkiem zrozumiałe, dlaczego jednak robi to polski polityk - nie rozumiem za grosz.

  A do zwolenników JKM pytanie kontrolne: Czy jesteście za tym, żeby przedstawiciele obcego narodu objęli u nas władzę, ponieważ są lepsi od nas w robieniu biznesu ?
 • @arfo 00:10:00
  Dopóki "władza" reguluje (czyt. wypacza), procesy gospodarcze, teoretycznie korzystniej byłoby mieć swoich u sterów. Zawsze to można się pocieszać, że okrada mnie Polak a nie marsjanin. Jeśli jednak zabierzemy śrubokręcik do deregulacji gospodarki, wolałbym Stefana Batorego niż naszego-kochanego-polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego....
 • W demokracji to nie takie proste
  Taki, dajmy na to, mięśniak uczy się czytać, pisać i rachować do stu. Więcej wiedzy nie chce, bo stwierdza, że mu się nie przyda i szkoda mu pieniędzy. Idzie do łopaty w ramach specjalizacji. Jego jajogłowy i cherlawy kolega nie pójdzie do łopaty, bo tego nie przeżyje, więc musi iść na studia. Robią z niego mądrego doktorka (nauk), ale co z tego... przychodzą wybory i motłoch wybiera mięśniaka do władzy. A ten wiadomo, jak naszego doktorka potraktuje.
  Tak więc wszyscy musimy być wykształceni średnio na jeża, bo nigdy nie wiadomo, kto będzie u żłobu.
 • Po co Polakom B'nai B'rith
  Myślę że to jakieś nieporozumienie że ta organizacja nie została ponownie wyrzucona z Polski i jestem przekonany ze niebawem Polacy się jej pozbędą.
 • Warto poczytać więcej, zanim zacznie się pisać
  To bzdura:
  "masoneria z założenia jest kosmopolityczna, nie może istnieć „masoneria jednego narodu”. Żydom po prostu imponowały loże – a ponieważ cierpieli na przerost nacjonalizmu, to sobie założyli własne loże."

  Skoro w Bnai Brith są samy Żydzi to jest oczywistym, że jest narodowa. Po drugie bzdurą jest, że Żydom imponowały loże więc założyli własne. Gdyby Pan znał historię masonerii to by wiedział, że została wymyślona przez Żydów, założona przez Żydów, a dokładniej żydowskich budowniczych żydowskiej świątyni żydowskiego króla Salomona. Ona od początku była żydowska, stale była i jest po dziś dzień kontrolowana przez Żydów.

  Pisane, że sobie założyli swoje jest więc kompletną bzdurą. Oni stworzyli całą masonerię. A po co? By móc wciągać do swych tajnych organizacji także Gojów i ich wykorzystywać do swoich celów w ten sposób.
 • @taczerysta 22:17:38
  proszę zwrócić uwagę na to, że używa pan słów "niektórzy zdolni" a co z resztą?!
 • No cóż
  Wszelkiego typu Organizacje prócz wojskowej są nonsensem,gdyż do sprawnego funkcjonowania wymagają dużej ilości inteligentnych ludzi,czego Natura nie jest w stanie dostarczyć.
  Poza tym Organizację wojskową można w prosty sposób poprawiać poprzez rozstrzelanie.
 • @arfo 00:10:00
  "Liberalizm w krótkim czasie prowadzi do podziału społeczeństwa na wąską kastę bogatych i resztę" - widzę, że masz ochotę być królem ale nie wiesz jak się do tego zabrać. Na początek niech ambitny arfo kupi sobie pieska. Ale nie za dużego - by on nie przejął inicjatywy.
 • @Paweł Tonderski 21:55:53
  Dokładnie tak to widzę jak mi Pan sprawę tłumaczy. Dlatego zwróciłem uwagę panu Markowi żeby nie pieklił się na JKM-a za to że On oddycha w ten sam sposób co i mnie obrzydły prof. Hartmann. Jeśli zaś chodzi o Żydów - to jednak są trochę śmieszni bo skąd brałyby się szmoncesy. Ale że równocześnie zauważalne jest u nich nagromadzenie hitlerków i niesiołopodobnych - to też racja. Jozina z Bazin uspokojono posypując proszkiem więc i na nich coś się znajdzie.
 • @janfilip 06:26:45
  Jan Filip? Chyba nie Libicki - bo to byłoby za wiele okazów! Każdy robi to co potrafi! Sprawny fizycznie wywija salta w przód i w tył. Robi pompki i młóci Pudziana. Nikt nie broni Stefkowi Hawkingowi pracować głową i być podziwianym. Groźni są tacy jakich pan podtyka mi pod nos abym za swoje pieniędze utrzymywał idiotę.
 • Masowa edukacja w początkach swego istnienia miała 2 cele:
  - wychować masy absolutnie posłuszne władzy państwowej.
  - wykształcić elitę (
 • Jak można???
  http://sprawdz.me/img/mem/560/2000/jak_mozna__4f8540c559b21.gif
 • @arfo 00:10:00
  odpwiedź na pytanie, a raczej komentarz do pytania:

  Kryterium wyboru w tak postawionym pytanie jest bezsensowne. Osobiście mnie nie interesuje ani kto się z jakiej nacji wywodzi, ani z kim sypia, ani czy jest religijny czy nie. Interesują mnie raczej prezentowane przez daną osobę poglądy, idee oraz stopień jej prawdomówności. A czy rządzić będzie tym państwem francuski murzyn-gej wyznający buddyzm, czy polak-katolik ojciec 4ki dzieci, jest dla mnie bez znaczenia. W przypadku państwa-minimum zarówno jeden jak i drugi miałby niewielki wpływ na moje życie.
 • @Sytro 13:29:08
  Jak władza nie zajmuje się gospodarką to obojętne kto rządzi i tak nie uda mu się nas okraść. Należy przywrócić normalność czyli wprowadzić kapitalizm i cieszyć się życiem.
 • najgłupszych komentatorów mozna spotkać wśród liberałów.
  Totalna papka w głowie.
 • prof. Hartman jest hochsztaplerem
  i proponuje ni mniej ni więcej, jak zastąpienie edukacji ideologiczną obróbką mas. po pierwsze odrzuca przekonanie, że człowiek jest istotą wolną i rozumną, bo na tym opiera się ideał powszechnej edukacji; po drugie zastępuje go lewackim ideałem upolitycznionego "globalnego proletariatu", który - wedle Marksa - "nie posiada ojczyzny", a więc historia mu nie potrzebna; po trzecie szkicuje program ideologizacji szkoły, twierdząc: "podoba mi się ograniczenie tradycyjnej kronikarsko-propagandowej opowieści o królach i wojnach, na rzecz historii społeczeństw i kultury". ten lewacki mit już doprowadził do zapaści szkolnictwo amerykańskie, o czym rozprawia Alan Bloom w "Umyśle zamkniętym"; po czwarte "zapomina", że upadek edukacji wiąże się bezpośrednio z likwidacją klasycznego programu, zawierającego filozofię, grekę, łacinę, retorykę, itd., które (zwłaszcza filozofia) pozwalały uczniowi dokonywać rozumnej syntezy przyswajanego materiału na lekcjach nauk szczegółowych. bez tej syntezy nic dziwnego, że uczeń ma po skończeniu szkoły mieszaninę faktów, która się nie układa w żadną sensowną całość i z czasem rozpada i "wietrzeje".

  jedyną szansą na uratowanie edukacji jest więc odebranie jej lewackim eksperymentatorom, którzy w pełni świadomie doprowadzili ją do upadku, a teraz, ustami m.in. hochsztaplera Hartmana, wciskają nam, że powszechne wykształcenie jest utopią i niektórzy (większość) muszą żyć w ciemnocie i umrzeć głupimi. to jest całkowita instrumentalizacja człowieka i za głoszenie takich poglądów Hartman powinien być zdegradowany do pozycji ciecia na UJocie.
 • Panie Mikke proszę nie ściemniać
  Odwołuję czytelników Nowego Ekranu pod mój artykuł, w którym poznacie prawdziwe oblicze lozy B'nai B'rith.

  http://katerina.nowyekran.pl/post/57984,b-nai-b-rith-i-jej-terrorystyczne-zbrojne-ramienie-o-nazwie-anti-defamation-league-adl

  Lektura obowiązkowa dla poszukiwaczy prawdy

  Pan Mikke jak zwykle snuje swoje demagogie
 • Bezdenna głupota czy wieczna?
  Wszyscy ci którzy się mienią patriotami i Polakami, to do was. Weźcie się w końcu odkręcie. CO nas obchodzi jakiś bajbryt? Zamiast płakać, krzyczeć, złościć zróbcie coś konstruktywnego.

  Że Korwin piesze i czy jest właściwy jego pogląd na to czy na tamto? Przeciez on z tego pisania żyje, z tej popularności,. Czy wy tego nie rozumiecie żę tu nie idzie o żadną politykę czy państwo?

  Czemu do cholery jesteście tacy jednowarstwowi, płytcy.
 • @circ 16:05:42
  A cwaniaków i pożytecznych idiotów można spotkać tylko wśród socjalistów.Rozmawiałem dziś z jednym takim .Ale był zdziwiony ŻE POLSKA DO 1989R BYŁA POD OKUPACJĄ SOWIECKĄ I KAŻDY KTO Z NIMI WSPÓŁPRACOWAŁ TO KOLABORANT.ON TEGO NIE WIEDZIAŁ???????????
  A MIAŁ OKOŁO 60 LAT.

  Pozdrawiam
  Trzeba zacząć się samokształćic tylko nie ma Leninie lub Marksie
 • @janfilip 06:26:45
  Inni też zdolni - ale do czego innego - mogliby się przyuczać do pożytecznego zawodu - a nie kuć logarytmy i całki (czy odróżniać metaforę od personifikacji - choć ta druga jest typem tej pierwszej :-) ) Mamy stado ludzi po studiach, a trudno o tokarza, frezera, a czasem i dobrego kucharza!
 • @insane 16:31:56
  "za głoszenie takich poglądów Hartman powinien być zdegradowany do pozycji ciecia na UJocie."

  E tam cieć to zbyt nobliwe jak na tego gościa zajęcie
 • @insane 16:31:56
  "(...) odrzuca przekonanie, że człowiek jest istotą wolną i rozumną, bo na tym opiera się ideał powszechnej edukacji"

  Może na tym się opiera idea edukacji powszechnej ale przeczy temu jej OBOWIAZKOWY charakter.
 • @Sytro 13:29:08
  Więc czy również bez oporu oddasz swoje miejsce w rodzinie panu, który lepiej zaspokoi potrzeby twojej małżonki ?
 • @arfo 09:51:44
  Co to za porównanie z tą małzonką.

  Napisz lepiej co słychać w Honkongu od czasu jak wyspę od obcych odzyskał chiński pan. Sam jestem ciekaw opini ludzi tam mieszkających.
 • @qwertyuiop 09:41:11
  nie przeczy. wychowanie to kierowanie czyimś rozwojem, zgodnie z obranym celem wychowawczym. więc z definicji wymaga obowiązkowości. skąd ma dziecko wiedzieć, co to znaczy wolność?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031