Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

Dwa wraki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czy osławiona "Komisja Macierewicza" w ogóle pojechała do Rosji przyjrzeć się uważnie temu wrakowi i próbować potwierdzić hipotezę zamachu - czy tylko urządza konferencje prasowe w ciepełku budynku Sejmu?

Napisałem w nocy na ONET.pl o wyczynie p.Tomasza Sakowicza - co można znaleźć tu: 

http://www.youtube.com/watch?v=_FE8g2le7aE&feature=player_embedded

- ale w międzyczasie na pewno dokładnie to samo pisały tysiące zarażonych smoleńskim wirusem. Np. na Nowym Ekrenie {Akwedukt}:

http://akwedukt.nowyekran.net/post/62180,ciekawe-czy-rosjanie-znajda-wszystkie-rejestratory-lotu-samolotu-ktory-byl-ich-nadzieja-na-sukces-rosja-potrafi-dbac-o-swoje-interesy-i-niczego-sie-nie-boi-niestety-w-przeciwienstwie-do-obecnie-rzadzacej-w-polsce-ekipy-nieudacznikow

- ale potem przyszła mi pewna refleksja:

Powiedzmy, ze to, co suponują {Akwedukt} i p.Sakowicz byłoby prawdą:  Polacy po katastrofie w Smoleńsku nie zabrali szczątków Tu-154M - a Rosjanie zabrali szczątki "Suchego" i nawet "czarne skrzynki"; jednak nawet to byłoby zupełnie uzasadnione - bo to Rosjanie przeciez są producentami obydwu samolotów - więc dla nich wnioski z katastrofy "Suchego" są BARDZO istotne.

Natomiast w przypadku katastrofy w Smoleńsku to, co Polska musi zrobić, to zmienić sposób szkolenia i doboru załóg - i nie widać, w czym mogłyby nam tu pomóc resztki połamanych blach?  Przecież dostęp nich chwilowo mamy. 

Na zakończenie: czy osławiona "Komisja Macierewicza" w ogóle pojechała do Rosji przyjrzeć się uważnie temu wrakowi i próbować potwierdzić hipotezę zamachu - czy tylko urządza rajcujące naiwnych rusofobów konferencje prasowe w ciepełku budynku Sejmu? 

KOMENTARZE

 • Czy Ty człowieku masz dobrze w głowie?
  Twoje słowa:
  "Na zakończenie: czy osławiona "Komisja Macierewicza" w ogóle pojechała do Rosji przyjrzeć się uważnie temu wrakowi i próbować potwierdzić hipotezę zamachu - czy tylko urządza rajcujące naiwnych rusofobów konferencje prasowe w ciepełku budynku Sejmu?"

  Kiedy mieli polecieć i Co mieli oglądać jak wszystko jest pozamiatane, wycięte, zaorane, odgrodzone i umyte?

  Przecież od pierwszych minut była TOTALNA blokada terenu na którym coś się wydarzyło.

  Więcej pokory...
 • Pytanie
  Dlaczego mam coraz większe przekonanie że pana partia oraz PSL , SLD, PO, PJN, RPP tworzą jedność podzieloną tylko dla pozorów demokracji ?
 • to już jest KOMPLETNY odlot
  KORWINA ...czyżby już dołączył do NAĆPANEJ HOŁOTY ???....
 • hehe
  .
  22.04.2012:
  "Temat Smoleńska definitywnie zamykam." (http://jkm.nowyekran.pl/post/60100,korwinista-pisze)

  Czas START! ;)


  1. 26.04.2012:
  "Zaczynam podejrzewać, że ludność znudziła się już _absurdalną_ dyskusją o "zamachu" w Smoleńsku" http://jkm.nowyekran.pl/post/60426,fenomen-swiatowy

  2. 29.04.2012:
  "Kłamstwo smoleńskie - i szpila"
  http://jkm.nowyekran.pl/post/60737,klamstwo-smolenskie-i-szpila

  3. 30.04.2012:
  "Dotkniętym ciężką mutacją „wirusa smoleńskiego”
  http://jkm.nowyekran.pl/post/60758,zyczenia-rychlego-powrotu-do-zdrowia

  4. 04.05.2012:
  "jak zakwestionowałem dogmaty sekty smoleńskiej (...) Niech w kręgach smoleńszczyków nazywa się mnie"
  http://jkm.nowyekran.pl/post/61203,zyd-czy-anty-semita

  5. 12.05.2012:
  "Wirus smoleński"
  http://jkm.nowyekran.pl/post/61923,wirus-smolenski

  6. 16.05.2012:
  "Dwa wraki"
  http://jkm.nowyekran.pl/post/62407,dwa-wraki

  -------------------------

  Tak właśnie wygląda ***DEFINITYWNE ZAMKNIĘCIE tematu Smoleńska*** by Janusz Kurzy-Móżdżek.

  A powszechnie wiadomo, że Prawicowca od zwykłego lewackiego obszczymurka odróżnia między innymi to, iż po publicznej deklaracji - nie robi ze swej gęby cholewy, nieprawda-ż? ;)

  .
  Wczoraj to jednak była niesubordynacja - i widzę, że oficer prowadzący dał za nią zdrowo popalić komu trzeba...
 • Panie Januszu,
  co się z Panem dzieje?Czytam i nie mogę uwierzyć! Zastanawiam się czy nie zaczął Pan podążać drogą przetartą przez bimbrownika z Papajewa. Może czas by zajął się Pan czym innym.Pamiętam czasy gdy był Pan świetnym felietonistą,szkoda ,że ten czas minął bezpowrotnie. Niechże Pan daruje sobie Smoleńsk ,ponieważ temat automatycznie wpłynął na styl .
 • MAK - nie pracowal w ,ciepelku'...Tak?
  Kto zespol Macierewicza dopuscilby do wraku, ktory ukrad rusek...putin czy tusek?

  Ale,
  jak widac zespol macierewicza sie uparl - dzisiejszy XXI wiek daje mozliwosci badania katastrofy...nawet jak ruskie trzymaja wrak.

  Zamiast sie wiec wykazywac Tu,

  swym umilowaniem do ruska - putina...zwroc sie pan lepiej do wadzy', by sie w koncu ruszyla , w koncu przysiegali na cos- chyba nie na putina; panie slepy milosniku - wszystkiego co ruskie - Mikke.


  motto; nowa prawica', a nie stara szkapa do tego ruska...przypadkiem.


  Shalom!

  fiku miku, to ja Mikke...
 • Pisze Pan tak, jakby nie znał Pan sowieckiej mentalności.
  Sądzi Pan, że Sowieci wpuściliby Maciarewicza do obejrzenia wraku?
  Co do Smoleńska zachowuje się pan kompletnie nielogicznie - człowiek słynący z żelaznej logiki....
 • LL...prosba
  zdejmij tego palanta...Bo

  to nie wolnosc slowa, co ten kacap tu reprezentuje...A
  agitka za ruskim, za MAK...
 • @autor
  Ma Pan jakąś wiedzę o osobach zranionych w ten sposób, czy tylko sobie Pan tak lutnął, co mu do głowy przyszło:

  http://korwin-mikke.pl/najwyzszy_czas/zobacz/pedofil/291

  Będę wdzięczny za odpowiedź, chyba że Pan przez 10 lat zmienił zdanie - może przeczytał ze zrozumieniem podręcznik 2. roku psychologii - ale nie wierzę w to.

  Powodem mojej niewiary są Pańskie ciągłe porażki wyborcze, które żeby ponosić - z takim programem ekonomicznym! - trzeba być dobrze wytrenowany w upieprzaniu wszelkich pożytecznych inicjatyw. Przecież dokładnie z podobnym programem wygrały Platfusy.

  W ogóle to jest Pan wreszcie deistą, masonem czy katolikiem? To jest śmieszne - niezależnie kim Pan rzeczywiście jest - że pozwala Pan na tak idiotyczne zamieszanie wokół tej podstawowej kwestii, która powinna być prosta i czytelna dla każdego wyborcy. Dlaczego? Proszę sobie zajrzeć do podręczników PR, po 20 latach powinien już Pan to zrobić przynajmniej kilka razy. A jeśli nadal Pan nie zajrzał, to już nie warto. Instynkt samozachowawczy na tak żenująco niskim poziomie dyskwalifikuje Pana z posady managera czegokolwiek. "Ten może rządzić innymi, kto potrafi kierować sobą".

  A że nie wychodzi jedno i drugie to widać z daleka. 21/40 zarejestrowanych okręgów. To jeśli będzie stał Pan na czele Rzeczypospolitej to też będzie 21/40 wykonania zamierzeń? :)


  Nie wiadomo, kim Pan jest. A piszę to jako jeszcze niedawny entuzjasta.


  P.S. Jeśli nie ma Pan żadnych wątpliwości co do katastrofy smoleńskiej to gratuluję braku podstaw wykształcenia już nawet nie w dziedzinie fizyki, ale rachunku zdań. Chyba że to nie brak, a właśnie pełne wykształcenie.
 • @Autor
  Niby inteligentny, a debil? Nie, to niemożliwe, to musi być agent od zagłuszania.
  "Na zakończenie: czy osławiona "Komisja Macierewicza" w ogóle pojechała do Rosji przyjrzeć się uważnie temu wrakowi i próbować potwierdzić hipotezę zamachu - czy tylko urządza rajcujące naiwnych rusofobów konferencje prasowe w ciepełku budynku Sejmu?"

  Jest to logiczne pytanie ale takie, sugerujące lemingom fałszywą odpowiedź.
  Leming odpowie tak, jak mu agent zasugerował: nie, nie pojechała, a więc pozorowała swoją pracę śledczą(w przenośni, bo to nie śledztwo, a budowanie narracji o tragedii na podstawie opowieści świadków, analiz i raportów specjalistów oraz oficjalnych dokumentów rzadowych w tej sprawie).
  Leming nie zdobędzie się już na odpowiedź na pytanie: dlaczego nie pojechała?
  Tej odpowiedzi nie udzieli też agent, gdyż zepsuł by swoją krecią robotę.
 • @JKM
  Idiota!
 • A teraz krótka, poglądowa lekcja, pt.: "Jak właściwie odczytywać komunikaty zawarte między wierszami p.Mikke."
  .
  "nie widać, w czym mogłyby nam tu pomóc resztki połamanych blach? "

  Komunikat razwiedki:

  "Brakuje 40% masy samolotu - to wniosków z ew. próby rekonstrukcji wraku nie uda nam się już zakrzyczeć. Dlatego za wszelką cenę nie wolno do niej dopuścić. W tym celu należy użyć każdego agenta wpływu, bez względu na poniesione koszty, również koszty wizerunkowe agenta."
 • @autor
  Można nie zachwycać się ZP, Macierewiczem, Sakiewiczem, GP, ale nawet najbardziej betonowi korwiniści tego nie kupią.
 • @Wiktor Smol 12:13:14
  Kiedys , takie; ,swinie co siedza w kinie' - golono...
 • @Prezydent RzBiK 12:19:15
  tak jest. Ja nie kupuję. Po co w ogóle drążyć temat? JKM niczym nie różni się od zarażonych wirusem smoleńskim , święcie wierzących w teorię zamachu. On święcie wierzy w teorię niezamachu. Tylko, że dopóki mało wiemy i wszystko opiera się tylko na przesłankach, to są to tylko MOŻLIWE TEORIE a nie prawda objawiona.
  Poza tym skrajnie niepolitycznym jest atakować w tej chwili PiS , które zostało okrojone po skrzydłach i pozostał przy Kaczyńskim beton najwierniejszy z wiernych. Tam NICZEGO nie da się uzyskać !!!
  Platforma tonie i jedyną szansą na powiększenie elektoratu jest przypominanie antyrynkowych działań Platformy. Panie Januszuostatnia szansa na opamiętanie -NIECH PAN NIE IDZIE TA DROGĄ !!!!!
 • Z zajadłości z jaką atakowany jest autor wynika. że trafił w sedno sprawy
  Całkowicie popieram Pana wypowiedź. Zespół Macierewicza nie powstał by wyjaśnić katastrofę a aby udowodnić "to była zbrodnia" przy czym na razie to mu się całkowicie nie udało. Szczególnym tego dowodem jest fiasko teorii wybuchów forsowanej przez ten zespół przeciwko ewidentnym dowodom.
  Zespół nie musiał jechać do Rosji, jego zadaniem nie jest badanie, a propaganda. Macierewicz jeździ tam, gdzie podatne mózgi na jego wywody, czyli USA, gdzie Polonia swoje widzenie Polski opiera na mediach międzynarodowego zakonu redemptorystów.
 • @CLv 12:29:51
  "Mi najbardziej prawdopodobna wydaje się teza, że ten zamach nikomu by się nie opłacał. Nasze państwo - również dzięki braciom Kaczyńskim - jest w stanie takiego rozkładu, że szkoda fatygi na celowe rozwalanie jakiegoś latającego złomu. Tu się wszystko samo rozlatuje."


  Poza obecną strukturą można oceniać potencjał systemu. A tutaj mieliśmy dobre prognozy. Jeśli Europa Środkowa i Wschodnia szła by ku zjednoczeniu, to nie tylko płk. Putinowi to mogłoby się opłacić. Poza tym warto zobaczyć, kto skorzystał na tym rzeczywiście, a nie hipotetycznie. Zobacz umowę gazową i co było mówione przez LK oraz szefa BBN nt. umowy gazowej. Zobacz kto wrócił razem z Bronisławem Komorowskim do "służby" RP. Poza korzyścią jest jeszcze zemsta i zatrzymanie zwijania interesów agencików postkomuszych. To są wyraźne powody, które każdy debil może wskazać. Jeśli oczywiście odklei głowę od TVN24. Pozdro.
 • @Zawisza 12:33:48
  .
  TAWS #38, głąbie.
 • KORWIN PYTA: "czy osławiona "Komisja Macierewicza" w ogóle pojechała do Rosji*?"
  ODPOWIADAM: osławiona "Komisja Macierewicza" w ogóle nie pojedzie do Rosji bo zna historię Polski i nie jest aż tak głupia żeby tam jeździć z własnej woli.
  Szczęść Boże Komisji Macierewicza

  *Dzisiaj środa, więc JKM bredzi bez składu i ładu. Jutro czwartek to wróci do normy.
 • @CLv 12:29:51
  .
  "Jedyne nad czym można ubolewać to wiele niewinnych ofiar, oraz to że zdrajca Lech Kaczyński ginąc w tej katastrofie uniknął zasłużonej kary. Tak to może kiedyś byłaby okazja, żeby go powiesić."

  Dojdziemy i do tego w notkach (cytując Łażącego Łazarza) albo kretyna, albo agenta. Spokojna twoja sekciarska rozczochrana.

  A ruskiego szpiona Jaruzelskiego, czyli wg Kurzego-Móżdżka:
  ZACNEGO CZŁOWIEKA, PATRIOTĘ i DOBREGO ŻOŁNIERZA - uczcimy tysiącem pomników, a potem je wszystkie ozłocimy.
 • @O.R.K.S. 12:47:59
  //A ruskiego szpiona Jaruzelskiego, czyli wg Kurzego-Móżdżka:
  ZACNEGO CZŁOWIEKA, PATRIOTĘ i DOBREGO ŻOŁNIERZA - uczcimy tysiącem pomników, a potem je wszystkie ozłocimy.//

  Na każdym skrzyżowaniu postawimy mu 40-metrowy kunert* zwieńczony wielką czerwoną gwiazdą (lub sierpem i młotem, wedle wymagań urbanistycznych).  *kunert - pomnik ku czci i chwale armii czerwonej
 • @O.R.K.S. 12:47:59
  Oni - JKM, Zawisza, ... - tak się tylko drażnią z nami i judzą po swojemu. Według mnie trzeba zachować spokój i oszczędzać siły, bo czeka nas jeszcze długa wojna,
  Serdecznie pozdrawiam
 • PROŚBA DO ADMINÓW
  .
  Dajcie tę notkę na SG.
  Bo to będzie działanie: w szeroko rozumianym interesie Polski.
  Z góry dziękuję.
 • K.....wa
  Kto Go wpuścil na Nowy Ekran? Lazarzu ja ci mowię idż Precz
 • @CLv 12:29:51
  Zmien zrodlo informacji...wyjdz z tego wsi24,

  PO ci na glowe pada, nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ze potwierdzasz brzoze, POtwierdzasz, ze General NATO byl pijany w kopicie, ze podchodzilil 6 razy do ladowania, ze bylo widomo pare minut PO tzw katastrofie ,ze nikt nie przezyl...w koncu POtwierdzasz, ze niby PO co nam wrak - jak zycia im sie juz nie wroci...

  zastanow sie , kim Ty wlasciwie jestes...chcica , ktora nienawidzi Kaczynskiego, czy moze jestes obiektywny - dazacy do POznania prawdy...?


  ps. zobacz jak putin postepuje w indonecji - gdy jego cud techiki rozpizdzil sie na scianie skalnej...
 • @gmsp 12:37:12
  czy ten zamach się komuś opłacał ??? jeśli do niego doszło to napewno sa tacy którzy się zemscili i są tacy co na tym zyskali,wczorajsza notka ND o artykule zamieszczonym w gazetce wewnętrznej SPECNAZU wyjaśnia w kwestii zamachu DUŻO ...a może nawet dla myślących ...WSZYSTKO !!!...PUTIN nie mogł scierpieć że nagłośnienie morderstwa katyńskiego w całym ŚWIECIE przez LECHA KACZYŃSKIEGO spowodowało tamże iż wszyscy ujrzeli prawdziwe oblicze bolszewickiej Rosji ,jako kraju który nie przyniósł nikomu wolnosci od faszyzmu 9 MAJA a odwrotnie że był jeszcze gorszym totalitarnym systemem niż sam faszyzm i krajom środkowo wschodniej Europy przyniósł niewolę i upodlenie ...to przebiło sie do swiadomosci światowych mediów i tam było to mocno odebrane i wywołało wręcz wstrząs ,inaczej niż u nas gdzie te wiesci były przemilczane i pomijane w mediach celowo ...nagłośnienie iż ROSJA to kraj ktory na równi z faszystowskimi Niemcami był odpowiedzialny za hekatombę II wojny światowej wywołało wsciekłość PUTINA i nie mogło pozostać bez odpowiedzi..PUTIN z zimną krwią wydał rozkaz zamordowania ,,WINNYCH",oczywiscie z pomocą tych ktorzy zyskali na odejsciu tych pomordowanych ,KOMOROWSKI ,TUSK i wielu innych którzy skorzystali na tym morderstwie i czerpią profity dzisiaj nie trzeba nikomu pokazywać palcem ,a że oni oburzają się jak mówi się o nich ,,MORDERCY" ,ZBRODNIARZE ",to mimo wszystko robią to miękko i dla pozoru...dzisiaj ta gazetka SPECNAZU i zamieszczony tam artykuł wyjaśniła przyczyny MORDU SMOLEŃSKIEGO .,..chwała ND za przytoczenie tejże tresci... teraz to już chyba każdy zrozumie...jeśli jeszcze nie to proszę sobie przypomnieć co się dzieje jak w świecie ktoś napisze ,,polskie obozy koncentracyjne.." to jest dokładnie to samo tylko w drugą stronę..
 • @panMarek 12:57:07
  nie będzie długiej wojny...najwyżej będzie trochę jeszcze trwało dojrzewanie społeczeństwa do wybuchu,ale to już idzie jak lawina ...a potem to już wystarczy jedno mocne uderzenie bez żadnej taryfy ulgowej...
 • Czym sie rozni Mikke od Palikota...
  Droga - Nowa Prawico...)))

  No,
  chyba tylko tym ,ze Mikke traktuje ,swinskiego ryja' jako chama...a cham pluje na Zyda...

  Zostancie z Bogiem,

  Shalom!
 • Nie załapałeś się błaźnie na to "ciepełko budynku Sejmu?
  * * *
  I teraz urządzasz sobie postsowiecki błaźnie kpiny ze śmierci niemal 100 Polaków!
  * * *

  Symulacja multimedialna miejsca katastrofy TU-154M w Smoleńsku, zaprezentowana podczas posiedzenia Zespołu Parlamentarnego A. Macierewicza.


  http://www.youtube.com/watch?v=nzw-p3EcAlE
 • Szczepionka Przeciw Wirusowi Smoleńskiemu
  Szanowny Panie Januszu

  Odkrył Pan i zdiagnozował „Wirus Smoleński”. Słusznie zauważył Pan też, że tą część populacji zarażonych, która nie zwalczyła w sobie choroby, należy izolować od społeczeństwa.

  Ja jednak pozwolę sobie zasugerować inne rozwiązanie:

  Proszę wprowadzić na rynek „lek placebo” pod nazwą „Szczepionka Przeciw Wirusowi Smoleńskiemu”. Grupa docelowa, dla której skierowana zostałaby SPWS to ta sama, która wierzy w szczepienia przeciw zwykłej, świńskiej i ptasie grypie, szalonych krów, morderczym kleszczom, wampirskim komarom, nie wspominając o zarazie CO2, ratowania śmietnikowych kotów wraz z ich pchłami…więc finansowy sukces wprowadzenia SPWS gwarantowany. Uzyskane ze sprzedaży szczepionki pieniądze z całą pewnością przeznaczy Pan na walkę z czerwoną hołotą. Dla tego pozwolę wznieść okrzyk: Niech żyje Wirus Smoleński!
 • @AUTOR
  Panie Mikke czy Pan dokladnie sie zastanowil co Pan napisal? Nie zajmuj sie Pan rzeczami o ktorych nie masz pojecia. Kazdy widzi ze cos tu jest nie tak. Nie wiem czy byl zamach czy nie, ale obie strony kreca, wija sie i zwyczajnie klamia - i Pan tego nie widzisz? Nie masz nawet najmniejszych watpliwosci.

  Czy moze piszesz takie glupoty z przekory, zeby na sile byc w swojej ulubionej mniejszosci? Bo cos tak czuje.

  Do tej pory czesciej Pana bronilem niz krytykowalem bo najczesciej masz Pan racje, ale w sprawie Smolenska piszesz Pan od dawna bzdury i z kazdego tekstu wynika ze nie znasz za bardzo sprawy, a na pewno nie wiesz jakie watpliwosci maja ci 'zarazeni wirusem'. Frazesy o bombach prozniowych i sztucznej mgle schowaj Pan dobrze i o nich zapomnij bo istnieja duzo powazniejsze i bardziej udokumentowane watpliwosci.

  Zycze ozdrowienia w sprawie Smolenska bo nie wiem czy Pan zauwazyl, ale to pan w tej chwili przypomina kogos zarazonego wirusem 'anty-smolensk'.

  Miej Pan chociaz watpliwosci!
 • @gmsp 12:37:12
  jestes blisko.
 • @CLv 13:39:14
  Ale, jestes obiektywny*... robia ci na glowe - antypolskie szuje... A,

  ty krzyczysz...czekolada, to czy gwno...)))


  * w sam raz im takich jak ty...POtrzeba.
 • @CLv 13:39:14
  wreszcie rozsadnie piszesz. Ale zauwaz ze gdyby odniesc Twoje slowa do wpisu JKMa to powinienes dac mu 1, albo raczej -1. On nie ma zadnych watpliwosci. A powinien - jak kazdy w miare bystry czlowiek.
  Zeby bylo jasne - program polityczno-gospodarczy Nowej Prawicy popieram w 99%, ale czasem Jasiek takie bzdety pisze ze nawet ja sie usmiecham, a jestem tak ponury jak najczarniejsza noc.
 • @victor 13:46:27
  No wlasnie, ty przynajmniej masz parasol. Po powrocie do domu strzasasz z niego wszystko dokladnie do miski i czysciutki, z serwetka na kolanach a usmiechem na twarzy, przy swiecach, zasiadasz do posilku. Potem podchodzisz do okna i z szyderczym wyrazem twarzy przygladasz sie ludziom ktorzy parasoli nie maja i chylkiem przemykajac zerkaja strachliwie ku gorze. Niewielu na czas zdazy odskoczyc, a do tego jednoczesnie pod nogi i na niebo spogladac niepodobna, totez nie tylko glowy ale i nogi w gownie maja unuzane. Ty zas czysciutki, w cieplym domu. Tylko czasem odbije ci sie jakos tak nieswiezo.
 • @rip LunarBird CLH 13:49:18
  nie przesadzaj. Kazda skrajnosc jest (zazwyczaj) zla a wnisoki ktore wyciagasz z dupy sa wziete.
 • JKM doszlusował do Bolka
  ten sam poziom merytoryczny.
 • .
  "Osławiona Komisja" Macierewicza nie ma nawet uprawnień do wezwań polskich świadków, może ich tylko prosić o zjawienie sie na posiedzeniu Zespołu.

  To tyle mojego komentarza do tej kacapskiej notki.
 • Re: "czy osławiona "Komisja Macierewicza (...)"
  Czy osławiony JKM ruszył dupą (bo głową to zdaje się już zbyt ciężko) by zastanowić się nad zasadniczą sprawą - KTO wyda zezwolenie by specjaliści od Macierewicza zbliżyli się choć na 5 m do wraku w Smoleńsku ?? No kto wyda ?
  Ja też potrafię pierdzieć na klawiaturze jak pan JKM. Ale mi się nie chce bo myślenie sprawia mi o wiele większą większą przyjemność.
 • @victor 14:02:41
  Szanowny Viktorze! Oczywiscie masz racje. Personalnie filozofowac moge w rodzinie, a poza nia jedynie masowo prosto z mostu i tu sie z Toba zgadzam. Ja sie jednak czuje na tym forum jak w domu i jak w rodzinie a jednoczesnie jak w miejscu publicznym dlatego tutaj wszystko mi wolno to co wolno mi w rodzinie i na forum publicznym, czyli w Twoim przypadku wszystko.
  Jesli Cie mimo tych zapewnien urazilem, upraszam o wybaczenie, nie znosze gdy ktos o mnie zle mysli wiec nie mysl o mnie zle.
  Do uslyszenia
 • @contessa 14:16:12
  Oczywiscie co do JKMa masz racje, ale mam tak dygresje:
  przeczuwam ze jeszcze wieksza wieksza przyjemnosc od myslenia sprawia ci komunikowanie o tym ;-)
 • @diablisko 14:26:04
  Nie ma sprawy...)))
 • @CLv 13:39:14
  proszę sobie przeczytać dokładnie moją notkę ,to szanowny pan upewni się ze zamach był, to pewne ,powody zostały tam precyzyjnie wyjaśnione ...dodam jeszcze tylko że LECH KACZYŃSKI uderzył tym porównaniem Rosjii sowieckiej z niemieckim faszyzmem w NAJŚWIĘTSZE wydarzenia dla bolszewików ,oni wprost szczycą sie tym tzw. wyzwalaniem Europy spod niemieckiego faszyzmu ,to jest dla nich SWIĘTOŚĆ,obchodzona pompatycznie w całej Rosji co roku...teraz ta zemsta na LECHU KACZYŃSKIM będzie bardziej zrozumiała ,a jednocześnie PUTIN pokazał że każdego kto będzie próbował zmieniać obowiązującą historię matuszki ROSJII spotka ten sam los..dlaczego na pogrzeb LECHA KACZYŃSKIEGO nie przyjechali władcy EUROPY i ŚWIATA ,tylko jeden prezydent NIEMIEC i ROSJI..ano dlatego iż to Oni właśnie i ich poprzednicy dla własnych korzysci TOLEROWALI tą bolszewicką ROSJĘ ...i to ich działanie doprowadziło do takich wydarzeń,trudno im było się do tego przyznać ,NIEMIECKIEGO PREZYDENTA ruszyło sumienie i chciał swoją obecnoscią potwierdzić działania LECHA KACZYŃSKIEGO ,to jego ,,wyłamanie" się z obowiązującego statusu wkrotce spowodowało usunięcie go ze stanowiska,a Miedwiediew to tak dla pozoru ,u nich to normalne że zjawia się kat albo jego przedstawiciel na pogrzebie ofiary...warto przypomnieć morderstwo KIROWA gdy to STALIN ,jego morderca niósł trumnę ...pozdrawiam
 • Dno intelektualne guru sekty!
  Panie JKM osiągnął Pan dno a teraz z uporem maniaka zagrzebuje się w tym szlamie ! Czas potłuc to lusterko w którym się Pan przeglądasz bo ono Pana okłamuje.Jest Pan zwykłym,tanim megalomanem,który czyni wielką szkodę prawicy.Obraża Pan ludzi dla których "BÓG HONOR I OJCZYZNA w przeciwieństwie do Pana jeszcze coś znaczą.Rozumiem potrzebę zaistnienia w "mediach" ale nie naszym kosztem.Są rzeczy z których się nie kpi,tym bardziej samemu mając bledziuchne pojęcie.Zajmuj się Pan tymi swoimi masonami i brydżem. Ni jak nie mogę pojąć o co Panu chodzi,co chce Pan osiągnąć? Ci bałwochwalczy sekciarze skupieniu wokół Pana są tak zaślepieni ,że co byś Pan nie wypocił to i tak łykną ale myślących bezpowrotnie Pan straci. Czego Pan chce,byśmy klękali przed ruskimi? bo dla mnie taki wniosek wypływa z tego pańskiego bełkotu! No chyba ,że posiadł Pan jakąś wiedzę tajemną na temat Smoleńska a ci "debile"od p.Macierewicza błądzą w tej smoleńskiej mgle.Niechże ich Pan ich oświeci ! Każdy logicznie myślący człowiek musi mieć wątpliwości w tej sprawie! Pan ich nie ma więc po pierwsze albo wie Pan więcej niż inni ,albo intelekt Pana zawodzi." Kończ Waść wstydu oszczędź"bo tym bełkotem kompromitujesz już nie tylko siebie!
 • @Erich Bullmann 14:32:32
  npisał:
  "buahahahaha, buahahahaha, buahahahaha"


  "bull", "bull", "bull" — towarzyszu!

  Bul-Komuruski...

  ^ ^ ^
 • Co widzę dr Jekyll zamienia się w Mr. Hyde
  gdy tylko zaczyna temat Smoleńsk!  Gdzie się kryje JKM, a pisze kretyn.


  Nie wiem co pan JKM pije lub pali przed pisaniem na temat Smoleńska, ale apeluje proszę tego nie używać!
 • @diablisko 14:27:32
  To proszę podać przykład/y w ilu miejscach (poza powyższym komentarzem) komunikowałam o tym ???
  Oczywiście wykluczam zwrot "myślę, że....... " bo kontekst Pańskiego stwierdzenia jest zupełnie inny.
  Jak już Pan poda przykłady to wtedy będziemy mogli sobie pokonwersować w stylu ";-)". OK?
  Pozdrawiam.
 • REASUMUJĄC :)
  .
  "Zadzwoniłem do MSW i poprosiłem ich o opinię na temat roli Korwin-Mikkego. Nasze władze bowiem - mówiłem - leją nas za drukowanie ludzi z opozycyjnego podziemia, a skąd my niby mamy znać grzechy różnych autorów, wiedzieć, gdzie są zapisani i w jaki sposób ryją pod naszym ustrojem?

  Odpowiednia komórka MSW odparła, że możemy spokojnie go drukować. (...)
  Kiedy zostałem szefem telewizji, Korwin-Mikke skarżył mi się, że go nie pokazują na ekranie. Poleciłem dawać go na ekran, ile tylko wlezie."
  http://tecumseh.blox.pl/2006/12/Jerzy-Urban-o-JKM.html


  I czy-ż nie prorocze słowa z tym Ekranem? :)

  Janusza Kurzego-Móżdżka - należy dawać ile wlezie, a już mu tam słoma i onuce - same powyłażą z opinaczy...

  Dzięki, Łazarz!
  Dobra robota!
 • @Erich Bullmann 14:32:32
  Każdy orze jak może ten ugór smoleński....

  Rozumiałabym pańską ironię i podśmiechujki gdybym lansowała teorie sekty pancernej brzozy.

  Pozdrawiam. Proszę się jak najczęściej śmiać - śmiech to zdrowie.
 • Słuchajcie, a może JKM załatwi dostęp ZP do wraku ? Ma chody, cwany jest to
  jakiś fortel wymyśli by przepustkę kacapy dali ?
 • ----
  Pan Janusz Korwin-Mikke podał na swoim blogu na Onecie, że oto Indonezja odmówiła wydania czarnych skrzynek Rosji! Pan Janusz Korwin-Mikke podał to w kontekście wypowiedzi red. Sakiewicza, który sugerował, że Rosja bez gadania zabrała (wkrótce zabierze) cały wrak samolotu.
  Pan Janusz Korwin-Mikke nie ustosunkował się do jednego szczegółu, że oto Indonezja czegoś Rosji ODMÓWIŁA powołując się na prawo międzynarodowe. To znaczy nie mniej ni więcej, że Rosja chciała te skrzynki odzyskać. Nie pamiętam, żeby nasz Rząd 1° próbował nie przymuszany przez opinię publiczną czegokolwiek odzyskiwać, 2° powoływał się na prawo międzynarodowe usprawiedliwiając mataczenie Rosji.
  Poza tym pan Janusz Korwin-Mikke często lubi się powoływać na zasadę nemo iudex in causa sua. Tym razem nie widzi niczego niestosownego w tym, że sprawę katastrofy rosyjskiego samolotu bada komisja rosyjska. Oczywiście Polacy też mogliby być nieobiektywni. Dlaczego jednak pan Janusz Korwin-Mikke nie zająknął się o powołaniu komisji międzynarodowej?
 • @Erich Bullmann 15:23:31
  .
  Manek, MORDO TY MOJA, i ty tutaj?!! :)))
  Zabłądziłeś? :)

  Nic nigdy nie przebije lansowanej z uporem przez ciebie Teorii, iż dokładność radiowysokościomierza RW-5M (wyprowadzona z logów TAWS) wynosi:
  cztery miejsca po przecinku (czyli jakieś: 30 mikrometrów ;)

  buahahahahaha !!!
 • val 16.05.2012 11:45:22
  KORWINA ...czyżby już dołączył do NAĆPANEJ HOŁOTY ???....

  On tam caly czas byl tylko ze wy sluchacie tego co chcecie uslyszec a nie tego co ten czlowiek naprawde mowi.Napisze wam jeden tekst logiczny aby zdobyc zaufanie a nastepnie uskutecznia meinstrimowa propagande,Walesa byl taki sam tez pieprzyl na komuchow a dopiero po latach robole sie przekonuja jaka pijawke na wlasnej krwi wychodowali.Oni sie niczym nie roznia tylko odcinkiem wykonywanej pracy.

  Jezeli chcecie wlasnym dzieciom zapewnic przyszlosc w normalnym kraju to musicie najpierw przejrzec na oczy i odrzucic falszywe autorytety.Patrzcie co kto robi a nie mowi
 • glupia gadka korwina.
  najpierw skutecznie zablokowali dostep do dowodow a pozniej bredza ze nikt nie pojechal do Smolenska.WSTYD!!!!!!!!!!! I BESZCZELNOSC PROPAGANDZISTOW
 • Katastrofa w Indonezji
  Czy pan Janusz Korwin-Mikke tryumfując nad red. Sakiewiczem, że to jednak i Rosji odmówiono dostępu do czarnych skrzynek, zauważył, że Indonezja odmówiła tejże Rosji bo chce dbać o swoją reputację? Czy to nie oznacza, że Indonezja po prosu nie wierzy Rosji (choćby po tym, co Rosjanie wyprawiają ze Smoleńskiem)? Ciekawe, że w tym artykule Wyborczej, jest tyle zaklęć i usprawiedliwień ze strony rządu w Dżakarcie, a przecież wystarczyłoby się powołać tylko na owo prawo międzynarodowe. To jak to panie Januszu Korwin-Mikke, czyżby Rosja, kraj praworządny próbowała przekroczyć prawo międzynarodowe w kontaktach z Indonezją?
 • @Erich Bullmann 15:23:31
  * * *
  napisał:
  "kret - y - nie"

  Bolszewicki'ś "bull", "bull", "bull" — towarzyszu! Bul-Komuruski...

  A poza tym — bolszewicko-rosyjski sukinsyn!

  * * *
 • Taki stary , a taki glupi
  ach , wstyd
 • @Erich Bullmann 15:48:33
  "poniewaz tych wybuchow jak samolot byl w powietrzu nie bylo!"
  a skąd wiesz?
 • @widziane z USA 15:27:50
  chcialbym zobaczyc co Pan robi, bo co mowi to moge sie domyslic czytajac co pan pisze (jest wesolo jednym slowem i dobrze). Oczywiscie mam pewne podejrzenia co Pan robi. Nie bede przytaczal tego przyslowiowego juz klozetu bo przeciez byc moze myle sie ewentualnie, byc moze Panska praca jest duzo bardziej odpowiedzialna - podejrzewam, biorac pod uwage Panskie samozadowolenie, ze powierzono panu znacznie bardziej odpowiedzialny odcinek amerykanskiego systemu kanalizacji. Nie zdziwilbym sie gdyby to byl caly kanal a moze nawet ich siec. Jesli tak to unizenie przepraszam ze wczesiej osmielilem sie Pana posadzac o cos tak trywialnego jak jeden klozet.
  Pozdrawiam serdecznie
 • Katastrofa w Smoleńsku-Dżwięki z tła z miejsca katastrofy TU154M
  ~~~

  Katastrofa w Smoleńsku-Dżwięki z tła z miejsca katastrofy TU154M

  http://www.youtube.com/watch?v=MxJ_PCUkEV4&feature=autoplay&list=PL0059D54D2CDFCC8B&playnext=2
 • Dlaczego w śród pierwszych"strażaków" był jeden rozmawiający
  przez komórkę po polsku... o ile pamiętam mówił m. in. "załoga żyje".
 • @O.R.K.S. 14:52:29
  Widzę że Jerzy Urban to dla Ciebie zaufane źródło informacji...
 • JKM chyba ma polecenie służbowe
  i po prostu musi pisać o Smoleńsku.
  Nie ma żadnej wiedzy na ten temat, ale z regularnością zegarka publikuje takie notki jak dzisiejsza, które są w zasadzie identyczne z poprzednimi.
  Dosyć interesujące jest też atakowanie PISu przed różnymi wyborami, chociaż to opozycja, a i potencjalny elektorat JKM to raczej ludzie głosujący na PO czy nawet na Ruch Palikota. A właśnie te formacje pośrednio lub nawet wprost on wspierał wbrew własnemu politycznemu interesowi. Widocznie prawdziwy interes leży gdzieś indziej.
 • @Erich Bullmann 16:15:41
  więc "walnięcie " w pancerną brzozę też nie nastąpiło :)))))))
  Ożywa hipoteza "maskirowki".
 • @pebert 16:19:47
  Z czego się utrzymuje JKM ?
  -podobno nie odbiera emerytury,
  -mało pisuje do gazet - jego felietoniki dają może 2000zł miesięcznie
  -wynajmuje pomieszczenia
  - dzierżawi pola. lasy?
  - ma etat?

  a wydatków ma sporo ... z czego żyje? :))))
 • Roman Giertych wzorem cnót wszelakich dla
  Janusza Korwina,nie lepiej było za wzór brać Wałęsę?Przecież dostał Nobla,a Giertych tylko możliwość ślinotoku na łamach "GW".
 • A Pan wie swoje...
  Jakoś nie odniósł się Pan w ogóle do ustaleń pana Grzegorza Szuladzińskiego, który jest uznanym ekspertem w branży. Pan wie swoje, że to wina pilota. Tylko skąd?
 • DOŚĆ JUŻ TEGO SMOLEŃSKA
  Nie ma Pan ciekawszych tematów na felietony tylko kolejny raz pisać o smoleńsku i komisjach badania wypadku? Przecież wchodzi Pan w tym momencie w buty bandy czworga pisząc na tematy zastępcze zamiast skupić się na ważnych sprawach.

  Pozdrawiam
 • JKM
  Panie Januszu.
  Powyższym artykułem nieźle się pan skorwinił.
 • nuda
  Nuda i tak będzie ciągle co jakiś czas w kółko Smoleńsk, a potem niedługo Powstanie Warszawskie i Piłsudski. Chyba tylko po to żeby mącić, a komuchom i agentom wpływu w to graj. Ręce opadają, już po prostu nie da się bronić JKM wśród znajomych, tych bardziej na prawo.
  Czyhanie żeby przyłapać z satysfakcją kogoś ze strony „wątpiących w wersję rządową” na potknięciach w sprawie Smoleńskiej to prawie jak solidarne uczestnictwo w kompromitującej nagonce agentury wpływu umieszczonej w gazecie wymiotnej, tvn itp. Przecież nikt nie potrafi na dzisiaj udowodnić, że jakakolwiek mało prawdopodobna teoria awarii czy zamachu jest niemożliwa, i to nawet ta z udziałem UFO.
  A tak poza tym pokazowy lot z obywatelami Indonezji na pokładzie w celach handlowych był bardziej lotem cywilnym w porównaniu z wojskowym lotem państwowego TU-154 do Smoleńska. Informowano już wcześniej o skutecznych zabiegach Rosjan w sprawie znacznego udziału w śledztwie oraz ich naciskach w celu ewentualnego przejęcia czarnych skrzynek.
  Podobne żądania po polskiej stronie są traktowane do dzisiaj jak oszołomstwo i działanie na szkodę państwa wywołujące u rządzących podejrzane ataki furii. Przecież oddanie śledztwa było niezgodne z prawem i to w ręce MAK która dodatkowo była sędzią we własnej sprawie jako instytucja certyfikująca zakłady remontujące samolot.
  Wątpiący w wersję rządową katastrofy smoleńskiej wysnuli już na podstawie dostępnych materiałów dziesiątki teorii z których część wygląda całkiem rozsądnie i poparta jest konkretną wiedzą. Wykazano też szereg bezczelnych manipulacji MAK oraz udowodniono kłamstwo zawarte we wrzutach typu GW&TVN.
  W związku z powyższym wszelkie ironiczne uogólnienia i umieszczanie wszystkich wątpiących w jednym worze z napisem „wirus smoleński” jest niezwykle kompromitującym p1erdoleniem i mnie też już wkurw1a.
 • @KrisJora 15:41:23
  To są u JKM wstępne objawy wirusa smoleńskiego. Potem będzie jeszcze gorzej.
 • nuda
  Korwin już Ty się nawet robisz nudny, jak czytam wszystkie pana felietony to jak czytam o 'katastrofie' to już to wyłączam. Ileż można w kółko o tym samym?
 • @pebert 16:19:47
  Jasiek pisze bzdury ale posadzanie go o bycie agentem wplywu jest zwyczajnie smieszne. A prawdziwy interes to lezy w moich spodniach.
 • @polipid 16:25:44
  "a wydatków ma sporo ... z czego żyje? :))))"
  z takich cymbalow jak ty, oj tak tak.
 • @chyter 16:55:35
  "Nie ma Pan ciekawszych tematów na felietony tylko kolejny raz pisać o smoleńsku i komisjach badania wypadku? Przecież wchodzi Pan w tym momencie w buty bandy czworga pisząc na tematy zastępcze zamiast skupić się na ważnych sprawach."

  racje masz.
 • @miniony 17:58:44
  @aqq21

  zgadzam sie. Temat Smolenska powineien Januszek omijac z daleka bo jedyne co on mu przynosi to kompromitacja. trzymalby sie gospodarki, ekonomii, socjologii i tego typu tematow i byloby ok. Ale on musi bo sie udusi.
 • @diablisko 19:43:38
  ależ yo zwolennicy siedmiu lub dziesięciu zamachów, "męczeńskiej" śmierci, nie pozwalają o czymkolwiek innym mówić, a już mówiąc o tym inaczej niż oni sami mówią z miejsca świadczy o tym, że jest się ruskim agentem. A ja się pytam - kiedy Macierewicz i Kaczyńscy byli u władzy, dlaczego nie zwalczyli wszystkich agentów ( mieli przecież listę) i pytanie drugie - po co zabijać kartofelka, jak on całkowicie nieszkodliwy był?
 • stracił Pan wyborcę
  Nie zagłosuję już na Pana.
 • JKM:"Natomiast w przypadku katastrofy w Smoleńsku to.."
  Natomiast w przypadku JKM zupełnie nie jest zdumiewające, że uczestniczy on w hucpie wmawiania, iż w Smoleńsku nastąpiła jakaś katastrofa.
  JKM .. taki logiczny do bólu a wmawia swoim zwolennikom takie bzdury.

  AUTORZE!!

  Samoloty nie spadają bez pożarów i bez wybuchów. Nie było nigdy w historii takiego wypadku.. fizyka upadku 80 ton z paliwem jest nieubłagana.

  Nie jest zdumiewające iż JKM uczestniczy w tej manipulacji bo...

  ... to oczywiste.
 • @konserwatystka 20:22:06
  nie pisz bzdur. Nie wiem czy tam byl zamach czy nie ale:

  "Samoloty nie spadają bez pożarów i bez wybuchów. Nie było nigdy w historii takiego wypadku.. fizyka upadku 80 ton z paliwem jest nieubłagana"

  jest zwyczajnym klamstwem. Samoloty juz spadaly daltego ze np. oderwal sie kawalek skrzydla i uderzajac w statecznik uszkodzil go, albo dlatego ze pilot robil stewardesie minete akurat wlasnie wtedy gdy zblizali sie do wysokiego zbocza.

  Istnieja dwa wirusy: "wirus smolensk" i "wirus anty-smolensk", sam nie wiem ktory gorszy. I jedni i drudzy przyjmujecie kategoryczne postawy i nie dopuszczacie zadnych watpliwosci.
 • @diablisko 20:31:46
  mamy dwa zakony, które nie biorą jeńców..
 • @diablisko 20:31:46
  Umiesz, słonko pisać, przecinki stawiasz i inne znaczki też.. ale z czytaniem masz, słonko spore trudności.

  Wyrazy współczucia.

  A może jakiś dowodzik na wylot z Okęcia.....hę?
 • Błąd pilota
  p. K-M broni swojej tezy o złych odczytach pilotów, jarze itd. natomiast jakoś ujego uwadze uchodzi fakt co z wrakiem robią Rosjanie: tną go, składują, zakrywają myją.. nie zastanawia się dlaczego tylko tak postępują z tym samolotem a z innymi nie
 • @konserwatystka 20:47:26
  lecz się - to powód nie dowód
 • Znowu
  Po co Pan znowu o tym pisze? Dośc tego, nikt już nie chce słyszec o Smoleńsku. Zostawmy kwestie badania przyczyn specjalistom, a nie komentujmy poczynań i wniosków polityków w tej sprawie. niech Pan tyle nie pisze na siłe. "komentowanie głupich mysli tylko je nobilituję"
 • @polipid 16:25:44
  Typowy socjalista, interesuje sie cudzymi pieniędzmi;] To chyba nie twoja sprawa jak zarabia,póki nie popełnia przestepstwa?
 • NO SEKTA korwinowa
  co tak cienko piszczycie jakbyscie nie jedli.Zmiescicie sie wszyscy wyznawcy guru na jednej kanapie?Moze zrobilibyscie swojego guru soltysem Wachocka?
  Oj przepraszam,ci ludzie sa za madrzy aby sobie dac wcisnac takiego soltysa.Przepraszam tez soltysow bo aby zostac takowym to tez trzeba miec choc minimum pojecia i wiedzy
 • @konserwatystka 20:47:26
  Ale wylot czego Ksiezycu mojego zycia?
 • @Anna.M. 14:40:19
  Pani Ann.M wystaje pani OB. Widocznie ktoś nadepnął na tasiemkę.
 • @Erich Bullmann 21:11:59
  Rozśmieszyłeś mnie .. nieboraczku.. naprawdę.

  Dossskonałe dowody na wylot z Okęcia Prezydenta Państwa, 7 generałów NATO, parlamentarzystów..

  Robią was w bambuko jak chcą... wy sieroty patiomkinowskie.

  No.. chyba, że na zlecenie piszecie..jak Autor bloga.
 • @konserwatystka 21:45:51
  .
  Manek vel "Erich Bullmann" - to troll, prawdopodobnie ruski troll - kiedyś został przeze mnie przyłapany na rusycyzmie, którego nijak nie popełniłby żaden Polak)

  Manek jest propagandzistą wersji wujka Amielina: Brzoza-Beczka. I nic mu nie przeszkadza, że wg jego teorii w chwili uderzenia w Pancerną Brzozę - na zapisie radiowysokościomierza w raporcie KBWL było powyżej 15,6m, a cięcie Pancernej Brzozy zmierzono na wysokości ok. 5-6m nad gruntem.
 • @Erich Bullmann 22:17:39
  .
  ..."i pijak!"
  - ty ruski trollu od wujka Amielina ;)

  buahahahahahahaha
 • @diablisko 13:44:14
  "jestes blisko."


  Ciekawe jak blisko. Wielu zewnętrznych obserwatorów po prostu nie rozumie zachowania rządu polskiego, przyznam się, że sam go nie rozumiem - a czy ktoś się pofatygował cokolwiek mi (nam) wytłumaczyć w tej sprawie? - co skłania mnie do snucia hipotez o ukrytych doktrynach, co jest naturalnym zabiegiem myślowym w przypadku działań zewnętrznie niezrozumiałych/głupich/losowych.

  Niestety kwestia smoleńska, gdyby ją dzielić na sferę prawną, śledczą, dyplomatyczną, polityczną, medialną oraz nawet personalną niezbyt dobrze się prezentuje. Jako "niezbyt dobrze" rozumiem to, że fakty w każdej z wymienionych sfer układają się pod jeden główny czynnik.

  Kwestia prawna - zastosowano złe rozwiązania. Skąd wiadomo że złe? Kilku prawników już swoje powiedziało, natomiast można zrozumieć czemu złe, ponieważ nadal nie mamy kluczowych dowodów. Nie jestem w stanie uwierzyć, że nie było lepszego rozwiązania.

  Kwestia śledcza - dopuszczenie niszczenia materiału dowodowego, opieranie raportu na materiale zapośredniczonym od głównego podejrzanego - "soraski" dla wszystkich loverów Putina, ale każdy śledczy z Pragi wie, że jak Kowalski się potknął i trafił na nóż 18 razy to Kwiatkowski, który się z nim nie lubi, powinien być zapytany o kilka rzeczy - bez krzyżowego sprawdzenia rzetelności otrzymanych danych, brak sekcji zwłok, które dostarczyłyby kluczowych danych, widoczne matactwa w śledztwie (zmiana zeznań, przesuwanie skrzydła z 10.04 na 11.04), niedopuszczenie prof. Badena do sekcji (hej, nawet Izrael dopuścił do oględzin zwłok zmarłych we więzieniach Palestyńczyków) etc.

  Kwestia dyplomatyczna - odrzucenie pomocy USA, NATO oraz UE (k... brzmi to jak kpina), wasalizacja na arenie międzynarodowej Polski wobec Rosji (ugodowość do bólu - przyznają to obserwatorzy zagraniczni), odrzucenie polityki wschodniej Polski.

  Kwestia polityczna - partia rządząca zachowuje się jakby w jej interesie nie było wyjaśnienie ponad wszelką wątpliwość katastrofy smoleńskiej (a politycznie rzecz biorąc - jest: przecież JK "zyskał politycznie" na tej katastrofie według oficjalnej propagandy), zamiast degradacji oraz dotkliwych kar za brak przestrzegania procedur ludzie odpowiedzialni za bezpieczeństwo tamtego lotu dostają awanse, są chronieni politycznie, temat Smoleńska staje się tematem politycznym a nie narodowym, na co wskazywała by jego rdzenna charakterystyka.

  Kwestia medialna - zmasowanie oraz intensywność środków manipulacji dotyczących katastrofy smoleńskiej zasługuje na odrębne, długie i wyczerpujące studium. Mam ten pech, że trochę się znam na "praniu główek" i między innymi z mediów zrozumiałem, że sprawa śmierdzi. Bądźcie pewni, że ludzie którzy teraz pracują we wiodących stacjach doskonale wiedzą, jaką krzywdę zrobili Polakom. Efekty napięcia widać w mordzie łódzkim, pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu, w ostrych podziałach wewnątrz grup przyjaciół, rodzin etc. Ludzie nie zwracają uwagi już na to, co jest mówione tylko kto mówi. Dotyczy to obu stron. Takiej psychotyzacji życia publicznego naprawdę się nie spodziewałem. Warto tutaj wspomnieć o tandemie mediów i władzy oraz zaostrzaniu konfliktu politycznego również przez tych, którzy mieli środki go gasić (polecam W. Cejrowskiego o tym, jak mógłby się zachować prezydent wszystkich Polaków w sprawie Krzyża), a tym samym którzy mogliby krzyżować "plany opozycji". Mogę o tym szerzej z punktu widzenia psychologicznego popisać, jeśli kogoś by to interesowało, ale naprawdę potrzebujemy tak jak prof. Zybertowicz mówi - narodowej terapii grupowej. Bo zrobiono nam krzywdę, niezależnie od tego, co miało miejsce w Smoleńsku.

  Kwestia personalna - poziom chamstwa, który spotkał rodziny ofiar był wart odnotowania (wypowiedzi B.K. i D.T. bezpośrednio do rodzin oraz w TV), tekst, który usłyszała p. Kurtyka od POLSKICH OFICERÓW (według jej słów): "Rosja to wielkie mocarstwo".

  Oczywiście można to tłumaczyć selektywnością uwagi i tym, że skupiam się w każdej z tych sfer na rzeczach, które podporządkowuje pod z góry określoną teorię, gdyby nie były to rzeczy kluczowe - takie, które miały istotny wpływ na przebieg wydarzeń. Nie wiem, może komuś rozpatrywanie sprawy na tych płaszczyznach pomoże wysnuć bardziej wyważoną analizę. Myślę, że NE mógłby zbudować bazę faktów do każdej z tych kategorii. Tyle.


  Pozdr.
 • samolot musiałby uderzyć w tę pancerną, tytanową brzozę na wysokości około 21 m. oraz 70 m. dalej niż się znajdowała
  * * *
  Ilustracja pokazuje, iż żeby oderwana część skrzydła spadła tam, gdzie ją "znaleźli" Rosjanie — to samolot musiałby uderzyć w tę pancerną, tytanową brzozę na wysokości około 21 m. i 70 m. dalej niż się znajdowała ta pancerna brzoza!

  Ta zmutowana, pancerna i wyrośnięta niczym dąb brzoza w Smoleńsku — widać przesadzona z sowieckiego Czernobyla — czyli jeden z podstwowych dowodów rzeczowych zbrodni, została przez rosyjskich bandytów ścięta natychmiast po katastrofie! [sic]

  Zresztą na cały ten teren, na jakim znajdowały się niezbadane resztki ofiar oraz szczątki samolotu TU-154M — błyskawicznie wjechał ciężki sprzęt rosyjski. Splantowano ten teren, nawieziono tony piachu, zbudowano betonową drogę. Czyli skrzętnie usuwano jakiekolwiek dowody na dokonie zamachu.

  http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/9b/53/9b5308be10e4aa308286d8b2e753f790.jpg
 • @O.R.K.S. 22:08:41
  A czym się różni od zwolenników zamachów, bomb termocośtam i sterty wybuchów??

  No czym?
  Taki sam dezinformator jak cała plejada gwiazd ekranowych i innych.
 • @
  Jakoś nikt z "sekty smoleńskiej" nie odnosi się do tej informacji podanej przez PAP

  "Rząd Indonezji nie wyda Moskwie "czarnych skrzynek" z rosyjskiego samolotu Superjet-100, który 9 maja, z 45 osobami na pokładzie, rozbił się w Indonezji podczas lotu pokazowego - podał we wtorek indonezyjski dziennik "The Jakarta Globe"."

  Zamiast tego np. Andy zamieszcza dwa filmiki, z których jeden udowadnia, że w Tupolewie wybuchła bomba, która miała taką siłę iż "wywinęła jakoby boczne ściany do góry" jak to ujął Maciarewicz i wymiotła wszystko ze środka, a na drugim filmiku słychać nagrane głosy uciekających z tego właśnie samolotu ofiar tej bomby i krzyczących " nie zabijajcie nas".

  A sama komisja jakiś czas temu triumfalnie ogłosiła, że samolot nie zderzył się z brzozą, bo na zapisie z czarnych skrzynek nie było tego uderzenia słychać. Świadczy to oczywiście o tym, że wybuchły dwie bomby, których również nie było słychać, bo jak wiemy one wybuchają bezgłośnie.

  Czy ktoś z was pomyślał w jaki sposób ta bomba miałaby się tam znaleźć, szczególnie ta w skrzydle, i co by się z nią stało gdyby załoga bez próbnego podejścia postanowiła lądować na lotnisku zapasowym?
  A gdyby komenda o odejściu padła jakieś 40m wyżej? Taki szczegół zniweczyłby tak misternie zaplanowaną przez KGB akcję? Czy może wysadziliby go jakieś 100m nad ziemią rozwalając szczątki nad domami i narażając, że niespreparowana czarna skrzynka z dowodami ich winy dostanie się w niepowołane ręce?
  Nikt o zdrowych zmysłach nie planuje w ten sposób zamachu.  Przyczyny katastrofy trzeba wyjaśniać. Rząd zachował się skandalicznie nie naciskając na dokładne wyjaśnienie i uznając raport, który się kupy nie trzyma i prowokując w ten sposób niekończące się dyskusje o zamachach, bombach itp.
  Trzeba naciskać na wyjaśnienie przyczyn, a nie próbować udowadniać z góry założoną wbrew elementarnej logice tezę o zaplanowanym zamachu.
 • @
  A tak z ciekawości zapytam zwolenników udowadniania na siłę teorii o zamachu;
  gdybym jednak nie miał racji i okazałoby się, że Rosja rzeczywiście przeprowadziła taką "na wariackich papierach" zaplanowaną akcję, a wy bylibyście akurat u władzy, to jaka byłaby wasza reakcja w stosunku do Rosji? Jak powinno się zachować poważne państwo po otrzymaniu takich dowodów?
 • @Erich Bullmann 22:33:52
  napisał:
  "takie glupoty to moze tylko taki czerwony bezmozgowy tawariszcz jak jakajacy sie andy aaaandy andrejewicz skopiowac!

  buahahahahahaha"
  * * *

  "bull", "bull", "bull" — tawariszcz! bull", "bull", "bull" — tawariszcz! Tawariszcz Bul-Komuruski...

  Nie ma to jak prymitywny sowiecki politruk oraz sowiecko-rosyjska gnida i jednocześnie sukinsyn ze zleceniem od tow. Putina z KGB i tow. Anodiny — czyli "bull", "bull", "bull" — tawariszcz politruk!

  —— bull", "bull", "bull"...

  * * *
 • Kadłub rozerwany od środka cz.2/2
  ~~~

  Kadłub rozerwany od środka cz.2/2

  http://www.youtube.com/watch?v=Ke4_3zSyxcI
 • "Czy jest na sali jakiś lekarz?"
  Czytając komentarze pod wpisami Korwina ma się wrażenie, że zleciała tu się sfora najbardziej wściekłych psów.
  Tutaj lekarz nie pomoże - nawet psychiatra. Tu by się przydał słynny Meksykanin - zaklinacz psów. Jakiś przywódca stada, który warknie i trochę uspokoi nastroje w sforze:).
  A mówiąc "po ludzku" - czy niektórym z was nie jest potem po prostu wstyd za siebie? Bo wasze komentarze przypominają mi zapluty przystanek autobusowy.
 • Rząd Tuska odrzucił pomoc USA ws. katastrofy TU-154
  ~~~

  Rząd Tuska odrzucił pomoc USA ws. katastrofy TU-154

  Przedstawiciel amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego oświadczył, że po katastrofie smoleńskiej rząd USA zadeklarował swoją pomoc w śledztwie, jednak do dziś strona polska w ogóle o nią nie wystąpiła.

  Zaraz po 10 kwietnia rząd USA wyraził gotowość udzielenia Polsce wszelkiej pomocy technicznej w trakcie śledztwa. Ben Rhodes z Rady Bezpieczeństwa USA oświadczył jednak, że strona polska nie zwróciła się o taką pomoc, choć propozycja udzielenia wsparcia jest cały czas aktualna.

  (...)

  ———————
  Za: http://niezalezna.pl/28455-rzad-tuska-odrzucil-pomoc-usa-ws-katastrofy-tu-154
  * * *

  Wesprzyj Gazetę Polską. Sięgnij SMS-em po newsletter. Bądź na bieżąco! Wyślij do nas SMS o treści GPA na numer 7955 (11,07PLN brutto), a otrzymasz zwrotnie newsletter z prawdziwymi, aktualnymi i najciekawszymi informacjami z kraju i ze świata. Organizatorem akcji jest "Gazeta Polska". więcej >
 • Sensacyjny raport o Smoleńsku — przyczyną były wybuchy w czasie podejścia do lądowania, które zapoczątkowały destrukcję samolotu
  * * *

  Tylko u nas: Sensacyjny raport ws. Smoleńska

  Na łamach portalu Niezależna.pl publikujemy pełny raport dr. inż. Grzegorza Szuladzińskiego, eksperta parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej. Według naukowca jej przyczyną były wybuchy w czasie podejścia do lądowania, które zapoczątkowały destrukcję samolotu w powietrzu. Raport ma być przekazany do prokuratury.

  Treść raportu podważa oficjalne przyczyny katastrofy. Szuladziński stwierdza w nim, że duża liczba odłamków samolotu i ich rozmieszczenie na znacznej przestrzeni wskazują, iż to nie mechaniczne uderzenie, a wybuchy były przyczyną zniszczenia tupolewa. Potwierdzają tę tezę m.in. zdjęcia z miejsca katastrofy.


  PONIŻEJ RAPORT DO POBRANIA W WERSJI PDF
  (po kliknięciu na obrazek powinno uruchomić się pobieranie):

  http://212.7.212.21/2012/05/raport-szuladzinski.pdf


  ——————
  Cytowane za: http://niezalezna.pl/28447-tylko-u-nas-sensacyjny-raport-ws-smolenska

  * * *
 • Na Korwina od lat głosuje około 250 000 ludzików
  którzy są bardziej cwani od reszty gamoni. Ich średnie IQ>105. Każdy z tych ludzików-korwinowców jest bardzo wpływowy w swoim mikro-otoczeniu otoczeniu typu dom, praca, itp. Gdyby tak było, że Korwin to faktycznie wtyka UBekistanu to przy pomocy takiego jednego szpiona poprzez tych 250 000 wiernych pretorian zamachowcy mają bezpośredni wpływ na około 1 500 000 do 2 500 000 gamoni i być może o to chodzi z tym jego zamiłowaniem do tematu smoleńskiego. Temat zaczyna parzyć więc wszystkie sposoby dozwolone. Oby tak nie było,
  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • @diablisko 19:37:51
  dobrze wiedzieć, bo mu grosza nie dałem. Czyli sugerujesz podatki, bo te płacę ........ pan JKM jest w takim razie na etacie państwowym niejawnym ............i wszystko jasne.
 • @Erich Bullmann 17:00:58
  Nie pitol funkcjonariuszu ... dupnięcie w brzozę i urwanie skrzydła byłoby głośne jak wybuch ... a twierdzisz że odgłosu wybuchu nie była ...durny wale.
 • Ilu szpiegów jest w Polsce? Najmocniej trzyma się wywiad rosyjski...
  ~~~
  Ilu szpiegów jest w Polsce? Najmocniej trzyma się wywiad rosyjski

  Niedawny raport ABW za 2010 r., jaki przedstawił jej szef Krzysztof Bondaryk, mówiąc o 300 znanych naszym służbom szpiegach funkcjonujących w Polsce, to dopiero wierzchołek góry lodowej. Specjaliści od służb specjalnych podejrzewają, że Polskę oplata sieć agentów, tzw. nielegałów, i może być ich dużo więcej. Najmocniej w Polsce trzyma się, i to od lat, wywiad rosyjski. Jego agenci wywodzący się z KGB i GRU ulokowani mają być we wszystkich najważniejszych urzędach.

  Najwięcej z nich w Warszawie: w ministerstwach, w Sejmie, a nawet Kancelarii Prezydenta i kancelarii premiera. Rosyjskie służby jako jedne z niewielu na świecie prowadzą wywiad globalny.

  - Wiemy o tych, których udało się namierzyć. Pracują oni na placówkach dyplomatycznych, oficjalnie jako przedstawiciele innych krajów. Zwykle znana jest połowa tych, którzy rzeczywiście działają w naszym kraju - mówi gen.

  ałaniu służb specjalnych polskich i innych wywiadów w Polsce. I dodaje, że nielegałowie to równie dobrze mogą być biznesmeni, zarówno obywatele innych krajów, jak i tacy, którzy posiadają polskie obywatelstwo, sprytnie wtapiając się w społeczeństwo.

  Rosyjscy szpiedzy nie zniknęli, czyli współczesne akcje wywiadowcze

  Ale już samo upublicznienie raportu, gdzie znalazły się też informacje o wydaleniu z Polski Pakistańczyka podejrzewanego o członkostwo w organizacji odpowiedzialnej za krwawe zamachy w Bombaju w 2008 r., który na dodatek usiłował zbudować w naszym kraju siatkę terrorystów, krytycznie oceniają osoby związane z polskim wywiadem i kontrwywiadem.

  - Ogłaszanie, ilu jest szpiegów w Polsce, wygląda niepoważnie, a oświadczenie, że nasze służby zapobiegły utworzeniu sieci, i ogłaszanie tego jako sukces to ich kompromitacja - uważa jeden ze znanych generałów. Co zatem nasze służby powinny zrobić z Pakistańczykiem? - Jeśli brał udział w zamachu w Bombaju, powinno się go albo aresztować i wydać Indiom, albo zwerbować. Wydalenie szpiega to klęska kontrwywiadu, pokaz naszej bezsilności, bo oznacza to, że nie udało się go zwerbować, a był tak skuteczny, że narobił w kraju szkód dla państwa, przejmując tajne informacje ze źródeł, których nasze służby nie znają. Wygląda na to, że ABW ogłaszając ten raport, nie ma się czym pochwalić - podkreśla nasz rozmówca.

  Czempiński: Rosyjscy szpiedzy lubią być w Polsce

  Jednak zdaniem gen. Gromosława Czempińskiego ważne jest to, że ABW informuje nie tylko kierownictwo państwa, ale i społeczeństwo o tym, czym się zajmuje i jakie ma rezultaty.
  - Każdy ze szpiegów myśli sobie: "Pewnie o mnie nie wiedzą", ale ten raport jest dla nich sygnałem ostrzegawczym, w stylu: "Panowie, miejcie się na baczności, bo wnikliwie przyglądamy się każdemu z was" - mówi gen. Czempiński.
  (...)

  —————
  Za: http://www.polskatimes.pl/artykul/382471,ilu-szpiegow-jest-w-polsce-najmocniej-trzyma-sie-wywiad,id,t.html
  *
 • @gmsp 22:26:15
  bez zaglebiania sie w szczegoly masz ogolnie racje, zdaje sie ze to co prorokuje Michalkiewicz, ze przeprowadzany jest scenariusz rozbiorowy, jest prawda. Pytanie - jak szybko jest wdrazany i jak bardzo bedzie przyspieszal.

  I byc moze to jest tu istotne a nie to na jakiej wysokosci zostala scieta brzoza. Niech sie polaki kloca o smolensk, krzyz, wawel i inne duperele a my tymczasem... Media i pewne grupy politykow (ci na dole tez o zgrozo niewiele wiedza) podsycaja umiejetnie wszelkie zazewia konfliktow.
 • Analiza działania agentury rosyjskiej w Polsce
  ~~~

  Analiza działania agentury rosyjskiej w Polsce

  Synteza, 17 kwietnia, 2012 - 20:51 Dr Rafał Brzeski

  Po Smoleńsku jej obecność i działanie stało się oczywistością, jedyny problem, to rozróżnienie świadomej agentury od tej wynikającej z zależności od przełożonych lub szantażu oraz skali tego zjawiska. Jak ocenia Dr Rafał Brzeski około 1,5 miliona ludzi musi być w to zaangażowanych, aby taki kraj jak Polska podbić w sposób agenturalny.

  Trzeba się jednak zastanowić jak utrzymać taką siatkę bez ryzyka zdemaskowania. Wydaje się wskazane do tego celu użycie środków masowego przekazu, co daje możliwość uniknięcia zdemaskowania. Można założyć, że podstawą dla agentury wpływu są informacje w wybranych mediach, każdy ma wyznaczone o czym ma czytać i szukać tam wskazówek do swoich indywidualnych działań na stanowisku pracy oraz wspierania wszystkich w awansie, którzy postępują podobnie – w ten sposób agenci nie muszą wzajemnie o sobie wiedzieć, co w przypadku ewentualnej wsypy lub zdrady ogranicza skutki niepowodzenia wywiadu.

  Media te są już chyba ogólnie znane i pierwsze co powinna zrobić w przyszłości niepodległa Polska to je zdemaskować i zlikwidować, agentura pozbawiona wytycznych musiała by szukać kontaktów w celu wskazania nowych źródeł informacji, co mogło by ją zdemaskować. Agentura tego typu nie musi też dostawać specjalnych środków finansowych ponieważ wzajemne mafijne powiązania pozwalają jej się bogacić kontem zniewolonego społeczeństwa.

  W Polsce dochodzi jeszcze to tego jeszcze to, że duża część elity społeczeństwa wywodząca się z PRL zawdzięcza swój status społeczny okupacji naszego kraju przez ZSRR i likwidacji lub skorumpowaniu elity niepodległościowej.
  (...)

  Trzeba bowiem wiedzieć, że oprócz agentury wpływu w tak skolonizowanym kraju jak Polska musi istnieć siatka małych oddziałów morderców i dywersantów, która wykonuje „czarną robotę” tam, gdzie agentura nie ma „wpływu”, a po otwarciu się Polski na Kaliningrad (lub bardziej nieformalnego przyłączenia Polski do niego) będzie to jeszcze prostsze. Przykładowo niszczenie cmentarzy lub dewastacja pomników w celu poniżenia Polaków w opinii międzynarodowej.

  Dzisiaj TVN martwił się, że nie uda się sprzedać Tu-154M „102” i Polska nie będzie mogła na nim zarobić, a Polsat przeprowadza wywiad z podejrzanym o pracę dla GRU wpływowym politykiem – w takim kraju żyjemy!
  (...)

  ————
  Całość: http://niepoprawni.pl/blog/3828/analiza-dzialania-agentury-rosyjskiej-w-polsce

  * * *
 • @imran 22:59:38
  "to jaka byłaby wasza reakcja w stosunku do Rosji?"

  od dawna sie nad tym zastanawiam. Jesli Tusk, sluzby specjalne i ktos tam jeszcze wiedza ze to byl zamach? Mamy im wypowiedziec wojne czy moze nalozyc embargo na odbior gazu?
 • @panMarek 23:45:30
  ja akurat mam pod soba 154 pracownikow a oni z kolei wszyscy na moje zlecenie umieszczaja w pisanym przez siebie kodzie specjalne, tajne instrukcje w jezyku asemblerowym docelowych platform. Instrukcje te zamieniaja zwykle komputerowe procesory w projektory astralne ktore aktywuja sie w nocy nawet jesli komputer jest wylaczony i projektuja na sny spiacych ludzi specjalnie dostrojony sygnal. Dzieki temu wplywam na ich podswiadomosc. Np. przekonalem Andy-aandy i jemu podobnych ze ma misje. I zobacz jak niewzruszenie ja realizuje.

  Korwinowcy! Sekciarze! Przewodzimy milionom. Pamietajcie! To wielka odpowiedzialnosc!
  God save the Mikke!
 • @diablisko 00:19:21
  napisał:
  "czep sie prawdziwej brzozy gdzies w lesie za pomoca petli i sznurka - sasiedzi, rodzina i proboszcz odetchna z ulga."
  *

  ODCZEP SIĘ ODE MNIE TY BOLSZEWICKI BYDLAKU I SUKINSYNIE!!!

  MARTW SIĘ O WYPŁATĘ OD SWOJEGO SOWIECKIEGO OFICERA PROWADZĄCEGO — BO NIE JESTEM PRZEKONNY, ŻE BĘDĄ PŁACIĆ TAKIM SKOŃCZONYM IDIOTOM!

  * * *
 • @Andy-aandy 00:24:26
  stary, oni placa w rublach. Juz dawno sie przewerbowalem do strefy dolarowej.
 • AGENTURA SOWIECKA W POLSCE CZ. III KREML STAWIA NA SZPIEGÓW
  ~~~
  AGENTURA SOWIECKA W POLSCE CZ. III KREML STAWIA NA SZPIEGÓW

  (...)
  Komisja weryfikacyjna WSI pod kierownictwem Antoniego Macierewicza udowodniła, jak wiele działań niezgodnych z prawem kryło się po szyldem wojskowego wywiadu i kontrwywiadu. W aneksie do raportu wykazano listę osób niejawnie współpracujących z WSI „w zakresie działań wykraczających poza sprawy obronności państwa i bezpieczeństwa Sił Zbrojnych RP”, a także listę oficerów wojskowych służb uplasowanych poza wojskiem i skierowanych do działań które wykraczały poza sprawy obronności państwa i bezpieczeństwa Sił Zbrojnych RP, czyli listę agentów i niejawnych oficerów WSI, w sumie 64 nazwiska.

  Niektórzy z tej listy już nie żyją. W 2009 roku w tajemniczych okolicznościach zmarł Adam Kapica wiceprezes ZUS nadzorujący pion informatyczny, m.in. komputeryzację ZUS przez firmę PROKOM Ryszarda Krauzego. W katastrofie smoleńskiej zginął Piotr Nurowski prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, wcześniej dyplomata PRL i członek władz telewizji Polsat.

  W grudniu 2011 roku zmarł w wieku 43 lat Grzegorz Hołdanowicz redaktor naczelny miesięcznika „Raport – Wojsko Technika Obronność”.

  Ale większość osób wymienionych w raporcie Macierewicza żyje i ma się całkiem dobrze, zwłaszcza ci którzy trafili do dyplomacji. Nieźle mają się również dziennikarze i biznesmani wymienieni w raporcie jako ludzie WSI.

  Duża część osób opisanych w raporcie komisji weryfikacyjnej oczywiście zaprzeczała i nadal zaprzecza swojej współpracy z WSI. Wielu z nich wytoczyło procesy cywilne Ministerstwu Obrony Narodowej i samemu Antoniemu Macierewiczowi. Te ostatnie poseł PIS regularnie wygrywa, tak było w przypadku powództwa Mariusza Waltera i grupy ITI, a także kilkunastu innych osób.

  Ale w związku z raportem szykuje się jeszcze inny proces o uchylenie immunitetu poselskiego Antoniemu Macierewiczowi.

  Tymczasem Kreml stawia na agenturę nie tylko w „bratniej” Polsce. Stawia na szpiegów, ukazując kolejnymi wpadkami olbrzymią skalę sowieckiej agentury na Zachodzie. Chociaż Wielka Brytania wielokrotnie ostrzegała, że na jej terenie działa tylu sowieckich szpiegów, co w czasach zimnej wojny, liczba wykrywanych szpiegów sowieckich budzi coraz większe zdumienie ekspertów. Nie ma praktycznie miesiąca, aby w którymś z krajów zachodnich nie namierzono agenta – szpiega sowieckiego.

  Pod koniec 2011 roku za szpiegostwo na rzecz Moskwy skazano holenderskiego pilota Chrisa Vanakera. Na początku marca 2012 roku na lotnisku w Tallinie aresztowano wysokiego rangą pracownika służb bezpieczeństwa Moskwy Alieksieja Dressena, gdy przekazywał kopertę z tajnymi informacjami swojej żonie, wybierającej się w podróż do Moskwy. Sprawa przypomniała skandal z 2008 roku, kiedy w Estonii zatrzymano szefa departamentu bezpieczeństwa w Ministerstwie Obrony Hermana Simma, który przekazywał Rosjanom tajemnice NATO, wyrządzając ogromne szkody Sojuszowi.

  Nie ucichły jeszcze echa skandalu w Estonii, a na początku kwietnia schwytano kolejnego rosyjskiego szpiega. Tym razem w Holandii. Zdaniem mediów chodziło o 60—letniego Raymonda Poeteraya, który od 2008 roku był holenderskim wicekonsulem w Hongkongu. Śledczy są przekonani, że Poeteray przekazywał informacje Andreasowi i Heidrun Anschlagom małżeństwu Austriaków, które zostało aresztowane w Niemczech w październiku 2010 roku. To za ich pośrednictwem informacje trafiały na Kreml. Zdemaskowanie Anschlagów zdumiało ekspertów. Para w średnim wieku mieszkała na przedmieściach Marburga, gdzie nie było zbyt wiele do szpiegowania. W czasie kiedy komandosi wtargnęli do ich domu, pani Heidrun odsłuchiwała zakodowane wiadomości na odbiorniku, który pamiętał czasy zimnej wojny. Niewykluczone, że małżonkowie mieli już dawno za sobą czasy szpiegowskiej świetności, ale centrala postanowiła dalej korzystać z ich usług jako skrzynki kontaktowej.

  Namierzenie Anschlagów, a potem holenderskiego dyplomaty było możliwe dzięki informacjom zdobytym od grupy dziesięciu szpiegów aresztowanych w USA w lecie 2010 roku. Należała do nich słynna już Anna Chapman, która po powrocie do Rosji stała się medialną gwiazdą i ulubienicą (oblubienicą?) Władimira Putina – byłego agenta KGB.

  Rozbicie siatki, która bezkarnie działała na Zachodzie od lat 90. włączyło dzwonki alarmowe w wielu stolicach.
  (...)

  ——————
  ZA: http://niepoprawni.pl/blog/2171/agentura-sowiecka-w-polsce-cz-iii-kreml-stawia-na-szpiegow

  * * *
 • @Andy-aandy 00:24:26
  zeby nie bylo ze uwazam wszystko co piszesz za glupoty to ci na otarcie lez komunikuje, ze co do tej agentury w PL to masz wiele racji, nie doceniasz jednak naszych sasiadow za zachodznia granica. Oj bardzo nie doceniasz.
 • @diablisko 00:07:51
  Zależy od oporu rządu oraz nastrojów społecznych. Pozostawiająca i tak wiele do życzenia armia jest demontowana, a na jej miejsce właściwie nie powstaje nic sensownego. Smród infiltracji czuć na odległość. Czy to jest scenariusz rozbiorowy? Nie wiem, co się wydarzy, ale to też o czymś świadczy. Zgoda, może po prostu jestem niedoinformowany/nie umiem myśleć, a może chodzi o nieczytelność sytuacji dla zwykłego obywatela, która sama w sobie nie jest zbyt ciekawa. Co to bowiem znaczy wpaść w strefę wpływów Rosji?

  Tracimy suwerenność traktatem fiskalnym (czy ktoś może mi wskazać rejon, w którym odpowiedzialność ponoszą jeszcze polscy politycy? po co będzie Sejm?), UE ma się otwierać "konwergencyjnie" na Rosję, której czołowi politolodzy/doradcy nie uznają wprost zasadności istnienia Polski. Z resztą wielu w PE nie uznaje zasadności istnienia państw narodowych w ogóle, a Polska jako siedziba "ciemnogrodu" jest na pierwszym miejscu do gwałtu.

  Z jednej strony UE może się rozlecieć. Z drugiej strony Rosja może popaść w dezintegrację pierwsza, czego bym sobie i nam wszystkim życzył. A potem niech leci UE, a zamiast tego powołajmy MEU (Middle Europe Union) i METO (Middle Europe Treaty Organisation) - OK, w każdym razie śnić można, bez planów wielkich będziemy podobni tym "pragmatykom" (czyt. oportunistom), co teraz urzędują. Dobranoc. :-)


  P.S. Jeśli UE będzie skąpana w ogniu rozruchów o skali ogólnonarodowej wielu społeczeństw Europy, Rosja może to wykorzystać na bardzo wiele sposobów. To oczywiście znaczące, że wpisuje się w plan ZSRR. Miejmy nadzieję, że Brytole się szybko ogarną z syfu i będą jakąś (zazwyczaj byli mierną, sami są dziurawi wywiadowczo) przeciwwagą dla Rosji i że oczywiście ktoś z rozsądnym myśleniem strategicznym obejmie stery w USA. Ale nie liczyłbym ani na jedno, ani na drugie. Jeśli Polska nie będzie grać, jedyne co za nią i dla niej zagrają to "Marcia funebre" z Sonaty b-moll Chopina. Tak żeby był w UE jakiś polski akcent...
 • @diablisko 00:31:01
  NPISŁ:
  "stary, oni placa w rublach. Juz dawno sie przewerbowalem do strefy dolarowej."

  To pisz — bolszewicko-stalinowska małpo — tak, jakby płacili w dolarach...

  Bo ze starego sowieckiego przyzwyczajenia ciągle piszesz tak — jakby sowieci ciągle ci płacili w rublach, w dodatku bezwartościowych rublach transferowych...

  * * *
 • @imran 22:59:38
  "a wy bylibyście akurat u władzy, to jaka byłaby wasza reakcja w stosunku do Rosji? Jak powinno się zachować poważne państwo po otrzymaniu takich dowodów?"


  To mi trochę przypomina mój ulubiony argumentum ad Jaruzelum: "A co ty byś zrobił (Polaku mały!) gdybyś wtedy rządził PRL?!". Ale tylko trochę.

  Podaję odpowiedź: nie wiem, ponieważ nie mam informacji istotnych dla podejmowania strategicznych decyzji, które powinny posiadać tylko najwyższe osoby w państwie.

  Zatem biorę zestaw moich - skrzywionych - danych i nagle wiem, że szykowałbym szybką alternatywę, jeśli byłbym przekonany o zamachu. Zarówno w obrębie NATO jak i Grupy Wyszehradzkiej. Przygotowałbym się na wojnę, podniósł wydatki na armię do 4-6% PKB, wypieprzył bezużytecznych urzędasów do wojska (miła to wizja) oraz ostro przyciął kwestie infiltracji. Co przez to rozumiem to już moje, ale mogę śmiało napisać, że w obliczu wojny raczej zaleca się metodologię Mosadu niż Beatlesów. Wysłałbym z szalonymi misjami do każdego prowidera gazu na świecie grupki osłoniętych wywiadowczo negocjatorów oraz przygotował gospodarkę na czerpanie przez kilka lat z rodzimych pokładów gazu (starczyłoby nam na 5 lat z szacunków, mówię o złożach konwencjonalnych nie łupkach), bo płacić wrogowi (i to tyle! - przecież to jest trybut!) to otwarty, nieskrępowany kretynizm.

  Innymi słowy przyjąłbym doktrynę, że jeśli ma być wojna to i tak będzie prędzej czy później - pytanie, czy sukinsyni z OMONu napotkają bezbronne polskie miasta czy armię wilków. Jakoś nie mam problemu z podaniem odpowiedzi na tak postawione pytanie. Może stawiam je po prostu źle. :)
 • @Andy-aandy 00:39:02
  Komentarze diablisko są pisane przez JKM na 99.99%,
  Szczęść Boże Panu
 • Małpy tow. Stalina — czyli sowiecka krzyżowka sowieckiego człowieka z małpą
  ~
  Sowiecka krzyżowka sowieckiego człowieka z małpą

  Stalin przeznaczył spore środki na stworzenie dla armii sowieckiej — specjalnej krzyżowki sowieckiego człowieka z małpą mającego podbijać świat dla tego komunistycznego zbrodniarza. Sowieckie ochotniczki usiłowano zapłodnić spermą małp!* [sic]

  W przypadku paru tow. komentorów widać, że tow. Stalinowi potrzebne były i sowieckie osły...

  Zresztą, tak samo jak i tow. Putinowi są także potrzebne już niby (post)sowieckie osły...

  Jak to było widać na warszawskich ulicach 11 listopada — akurat ten ekperyment stworzenia komunistycznych mózgów u człekokształtnych małp — w jakimś stopniu Stalinowi się udał… Jednk wyłącznie komunistycznych mózgów osiągających w porywach inteligencję 3-letniego dziecka...

  Dlatego też mamy niemieckich i miejscowych faszystowskich zbirów napadających na Polaków na ulicach — a udających komunistycznych "antyfaszystów"...

  Kontynuacji tego stalinowskiego eksperymentu w hodowli postsowieckich posłusznych małp i janczarów postbolszewizmu — od dłuższego czasu służą w PRL-bis doświadczenia tow. Blumsztajna i jego bolszewickiej jaczejki z "GWna".

  Powyżej, mamy tego niezbite dowody! Co najmniej, w przypadku wypowiedzi paru towarzyszy z nowego KGB udających "niezangażownych" komentorów — a nienawidzących komisji posła Macierewicza niczym diabeł święconej wody...

  ——————
  * Zob.: http://salski.nowyekran.pl/post/41077,neobolszewizm-czyli-lewacka-tresura-swiadomosci

  *
 • @Andy-aandy 01:03:09
  1. Zdajesz sobie sprawę, że nie pomagasz ani trochę Sprawie Polskiej publikując tak negatywne wpisy?

  2. Wszyscy tutaj wiedzą, jak działał aparat wychowawczy ZSRR albo potrafią to sobie wyobrazić. Tak, również ci z lewicy.

  3. Idź raczej w stronę podrzucania informacji, linków z niezależnej albo innych, ciekawych lub niszowych źródeł, co z resztą czynisz, ale możesz zawsze więcej i ciekawiej.


  Daj coś ludziom - nie zasługują na to, żeby czytać takie słowa - zwłaszcza tutaj. Pozdrawiam.
 • @gmsp 01:09:15 ——>> Wszyscy tutaj wiedzą,
  ~~~
  Niestety, ta wiedza - to znacznie za mało...

  Sowiecka agentura w PRL — tow. Jaruzelski i tow. Kiszczak ze zbrodniczej, stalinowskiej Informacji Wojskowej — w czasie medialnego cyrku zwanego "okrągły stół" oddała władzę sowieckim agentom i zdrajcom z WSI i SB w PRL...

  Od lat świetnie pisze o tym "zaklętym kręgu PRL-owskiej mentalności" red. Bronisław Wildstein...
  * * *

  (...)
  Bronisław Wildstein: — Nie sądzę. Myślę raczej, że nadal żyjemy w zaklętym kręgu PRL-owskiej mentalności. W cieniu ówczesnych układów, powiązań i interesów. Do obecnych czasów przenieśliśmy dawne elity, instytucje, sposoby myślenia i działania. Rozliczenia PRL nie było, i to pokutuje.

  Bo rozwikłanie jednej sprawy mogłoby pociągnąć za sobą ujawnienie kolejnego kręgu wzajemnych zależności, win czy układów.
  O takich działaniach nie decyduje żaden sztab czy ukryte centrum. To trudniejszy do zwalczenia silny, wzajemnie powiązany odpowiedzialnością, wiedzą i dawnymi oraz obecnymi interesami system, który chroni swoich ludzi i ich sprawki.

  Janina Paradowska sama wie, co ma pisać, nikt nie musi jej czegokolwiek dyktować. Chroniąc PRL, broni swojej obecnej pozycji, swojego życiorysu i tygodnika, w którym pisze. Przecież „Polityka” powołuje się na swoją „chwalebną” tradycję, a oznacza ona m.in. opublikowany w maju 1977 r. artykuł ojca-założyciela i patrona tego pisma, Mieczysława F. Rakowskiego, który 35 lat temu napisał „Ciszej nad tą trumną”, haniebnie powielając kłamstwa propagandy oraz SB i dodatkowo nawołując do rozprawienia się z tymi, którzy usiłowali odsłonić prawdę o tamtym morderstwie.

  Dziś te same kłamstwa powiela Paradowska, a także poszukujące możliwości zaistnienia szumowiny dziennikarskie w rodzaju Michalskiego.

  Ludzie, którzy dobrze żyli w PRL, oraz ci, którzy postawili na sojusz z czerwonymi po 1989 r. nie mają oporów ani wyrzutów sumienia. Nie napiszą prawdy o śmierci Grzegorza Przemyka, o zabójstwach księży Suchowolca, Niedzielaka i Zycha, będą bronić oficjalnej, propagandowej wersji tak, jak bronią coraz bardziej wątpliwych ustaleń dotyczących zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki, i zrobią wszystko, aby przeciwstawić się odpowiedzialności osób, które uznają za „ludzi honoru”.

  To są refleksy tego samego zjawiska, reprodukcja mentalności PRL.
  (...)

  ——————
  Cytat za: http://niezalezna.pl/28076-zwyciezyl-po-smierci
 • @Andy-aandy 01:26:36
  Oj, dużo lepiej. :-)
 • Widze ze guru swoje psy z lancucha sposcil.
  Tak trzymac to moze nawet na jakas kosc sie zalapiecie.diablisko i antares w jednej osobie juz rozdwojenia dostaje aby na kosc zarobic.Ze temu klaunowi nie wstyd.SZCZEKAC GLOSNIEJ!!!!!!!!!!
 • wydumka
  Kretyńskim argumentem powtarzanym często przez maniakalnych zwolenników teorii naciskowo-samobójczej jest niby nie ujawniona rozmowa braci sprzed samej katastrofy. Sugerują oni, że do katastrofy przyczyniło się beznadziejne posłuszeństwo wobec brata prezydenta, który to miałby przez telefon wręcz nakłonić do lądowania mimo złych warunków. Jakim trzeba być idiotą żeby powtarzać takie brednie do dzisiaj twierdząc jeszcze, że po tej rozmowie generał natychmiast udał się do kokpitu w celu przekazania tego bezwzględnego polecenia pilotom. Piloci chcąc się natomiast wykazać, bardziej niż w trakcie lotu do Gruzji, zaczęli działać jak w amoku i na oślep samobójczo zanurkowali we mgle rozbijając samolot. Rozpowszechniający tą teorię mają nadzieję, że jeśli już się ujawni ten ukrywany z szacunku do zmarłego (nawet przez MAK!) fakt rozmowy braci, to zamknie się raz na zawsze pysk wszystkim spiskowcom i nie będzie wreszcie już żadnych spekulacji o przyczynach. Czyż to nie kompletny debilizm?

  Chyba jednak śp. Lech Kaczyński znacznie namieszał Rosji z tą Gruzją skoro agenci wpływu tak uporczywie i często powtarzają ironicznie śpiewkę o nieszkodliwości „kartofla”, który przecież zbyt mało znaczył żeby ktoś miał powód aż do zamachu (chociaż niejaki Cyba jednak miał). Takie ośmieszanie swoich ofiar może być agenturalną zmyłką często stosowaną przez różnej maści bolszewików.

  Ktoś pociągnął kiedyś ciekawie wątek niemiecki/zachodni teorii katastrofy/zamachu (skreślić odpowiednio) i jakoś to gdzieś zdechło.
 • JKM jedna co raz bardziej się starzeje!
  W JKM przyczyny katastrof powinni badać producenci?
  A nie dopuszcza prostego argumentu, że producenci mogą zacierać błędy czy wady w konstrukcji i własną odpowiedzialność. W przypadku Smoleńska nie przesądzając o przyczynach katastrofy, Rosjanie mogą robić wszystko aby ujawnić, że źle przeprowadzono remont!
 • @gmsp 00:35:46
  "a może chodzi o nieczytelność sytuacji dla zwykłego obywatela"

  dokladnie, miedzy innymi temu sluza rozne pozornie wazne sprawy rozdmuchiwane medialnie, w tym wszystkim rozmywaja sie i tak trudne do ograniecia waze sprawy.

  Mowiac scenariusz rozbiorowy nie mam na mysli stricte fizycznego naruszenia naszych granic, raczej uzaleznienie polityczne i gospodarcze, ale oczywiscie mimo tego ze obecnie mamy stabilny pokoj w tej czesci swiata to sie kiedys moze wydarzyc.
 • @gmsp 00:57:10
  do tego dodalbym jeszcze dostep do broni palnej dla zwyklych obywateli i byc moze utworzenie czegos na ksztalt cywilnej obrony narodowej zorganizowanej jakos podobnie jak w Szwajcarii - nie wiem jakie bylyby koszty ale pewnie stosunkowo nie duze a agresor musialby sie liczyc z duzo wiekszymi stratami.
 • @panMarek 00:57:46
  hyhy przejrzales mnie. To dziala tak:

  -siedze na blogu, reload
  -siedze na blogu, reload
  ...
  -jest komentarz Andy-aandy albo panMarek!
  -telefon do JKMa
  -"uuuaaaaa.... tu Mikke, o co chodzi? Wie pan ze jest 1sza w nocy?"
  -"szefie, to ja... jest..:"
  -"a to ty, wiem, wiem juz wchodze"
  -rozlaczam sie, czekam w podwojnym napieciu (czyli w dziesieciu)
  -telefon od JKMa
  -"ok, to wyglada groznie, jak nie zareagujemy to nam rano spadnie z 1,2% na 1,1%. Zaraz napisze smsa, dobranoc"
  -"czesc szefie"
  -czekam
  -czekam
  -jest SMS!
  -stuk, stuk, stuk,
  - hehe - mysle sobie - to im szef dopier...il!
 • @widziane z USA 01:35:42
  HAU HAU

  PS.
  po psach tez w ogrodku u Panstwa sprzatasz? ;-)
 • @KBR 09:49:51
  oczywiscie. Raczej sklanialbym sie ku tezie ze kazda z zainteresowanych grup interesow ma cos do ukrycia - jakies zaniedbania, nielegalne interesy (watek transportow broni ze Smolenska do Libii), powiazania czy podlozone swinie i temy podobne. Stad klamstwa, niedopowiedzenia i matactwa. Ale oczywiscie zamach tez mogl byc.
 • diablisko 17.05.2012 11:07:35
  dobry piesek!!!!dal glos.
  A teraz klaunie idz za guru naglosnienie nosic bo wodz szuka juz pikiety gdzie sie podlaczyc.Wez mu donies ze dzieci w przedszkolu pikietuja stolowke to tam sie napewno podlaczy.
 • @Wiktor Smol 12:13:14
  Naganiasz capie do swoich bzdetów? Jesteś pocieszny!
 • @O.R.K.S. 12:47:59
  No to wieszaj Jaruzela. Broni ci kto? Postawię ci pół litra za realizację zamierzeń. Na razie jesteś nudny jak flaki z olejem. Powtarzasz się baranie.
 • @widziane z USA 15:29:58
  Wyciągnij szczotkę klozetową z paszczy bo seplenisz!
 • @diablisko 16:07:49
  Oczywiście że bardziej odpowiedzialna! Ma już dwa kible pod sobą i obydwa w czarnej dzielnicy! Tuż za Mc Donaldem.
 • @widziane z USA 11:23:50
  Bardzo sobie cenie Pana przenikliwe komentarze, tym razem jednak - ku mojemu niemilemu zaskoczeniu - jebles jak kula w plot. Otoz:
  1) Moim guru jest Natura (najbardziej cenie sobie Drzewa)
  2) Noszenie naglosnienia za Jankiem bylo moim wielkim marzeniem i czulbym sie zaszczycony do tego stopnia ze byc moze szczytowalbym natychmiast - niestety! Byli lepsi.
  3) To sie nie nazywa 'pikietowac stolowke' tylko 'strajk glodowy' i jesli tylko jest on prowadzony w slusznej sprawie to oczywiscie go poprzemy

  Dodam tylko ze mowiac o swoim psie na tym forum nie mialem na mysli szanownego Pana! Nie wiem dlaczego sie pan boczy skoro nie wymienilem pana pseudonimu. Widocznie zawiodl Pana ten szczegolny rodzaj intuicji ktory Pan posiada. Lojalnie ostrzegam, ze pochlebcow toleruje dopoty, dopoki sa dobrze wywiazuja sie ze wszystkich prostych obowiazkow ktore im powierzam. Nie moga jednak liczyc na nic powazniejszego.

  Pozdrawiam
 • @antares 11:39:47
  jak tak dalej pojdzie to byc moze jego syn dosluzy sie trzech, ba - nie bojmy sie mierzyc wysoko - moze nawet calego rzedu kolzetow wraz z pisuarami (zbieznosc naprawde przypadkowa), a wnuk... Oooo! Wnuk to moze zmieni dzielnice!
 • @antares 11:30:04
  Łasisz się do nóg... - dobry piesek!
 • diablisko 17.05.2012 12:24:38
  no widzisz klaunie.Malo domyslny jestes bo w Poznaniu nie mial mu kto naglosnienia nosic i chlopina ze stresu musial sie zadowolic staniem na bezpieczna odleglosc aby go nie pogonili.


  Musisz sie bardziej klaunie starac bo obetnie ci kosc do obgryzania.Ale sekciarze tak maja ze gdy guru im nie powie dobitnie to nic nie zalapuja.To juz tak jest z ograniczonymi umyslowo
 • Pan Janusz w tej sprawie od poczatku opowiada bzdury
  Nie wiem czy robi to w zlej wierze, czy mamy tu do czynienia z sytuacja, w ktorej zainwestowal w teorie "bledu pilota" i teraz glupio mu sie z niej wycofac.
  Tak czy siak, gdyby Macierewicz mogl, to z pewnoscia pojechalby ze swoimi ekspertami zbadac dowody na miejscu.
  Ponadto, "resztki polamanych blach" moglby by nam sie bardzo przydac (oczywiscie ich wartosc z czasem jest coraz mniejsza, szczegolnie po tym jak zostaly pociete a pozniej wypucowane przez ruskich), choc nie jestesmy producentami samolotu. Szkolenie pilotow (patrz katastrofa pod Miroslawcem) byc moze nalezy poprawic. Jednak skoro nie zostalo w zaden sposob udowodnione, ze to wlasnie (tylko) oni byli winni, to inne teorie ciagle wymagaja zbadania: zamach zorganizowany przez poslkie sluzby - bomba w samolocie, zamach zorganizowany przez Rosjan, bledne naprowadzanie celowo (patrz Die Hard) lub przez balagan i niekompetencje,itd...
  Pisanie o ludziach, ktorzy do tego daza, ze sa zarazenie wirusem smolenskim, jest delikatnie mowiac niezrozumiale (i to u czlowieka kotry szczyci sie swoja zelazna logika w rozumowaniu, dobrego szachisty i brydzysty).
 • @widziane z USA 13:04:09
  no widzisz, tak nasza dyskusja - dzieki Tobie - nie okazala sie wcale jalowa i bezowocna, bo doprowadzila nas do waznego dylematu filozoficznego: czy to wina klamcy/durnia/zboczenca/takiegosiakiegoowakiego ze taki jest? Przeciez nie mial wplywu na to z kogo sie narodzil, w jakim srodowisku wyrastal. Dlaczego Pan tak bardzo mnie obraza nie znajac podloza spoleczno-kulturowego na jakim wyroslem? A jesli moje ograniczenie umyslowe jest nastepstwem wypadku?
  Jest pan nieczulym ale i twardym, zdecydowanym facetem o nieprzecietnej przenikliwosci i bystrosci jak ta woda. Z pewnoscia odniesie pan sukces w ekstremalnie trudnej branzy klozeciarskiej.
 • @mrfreddie 15:58:21
  dobrze prawisz Przydaloby sie wiecej rozsadnych oponentow Januszka
 • Misiu! Wyspałeś się dzisiaj?
  Żal
 • @PYTANIE BEZ ODPOWIEDZI
  Postawiłem pytanie na które nikt z tych pragnących za wszelką cenę udowodnić którąś z teorii zamachowych nie odpowiedział.

  Odpowiedzieli ci, którzy jak mniemam podobnie jak ja uważają, że tego nie można zostawić z takim "wyjaśnieniem" jak to zrobiły komisje rosyjska i polska, a po wyjaśnieniu zareagować odpowiednio do uzyskanych dowodów, ale nie uważają, że należy wymyślać kolejne absurdalne teorie o zamachu, wysadzeniu, porwaniu, rozstrzelaniu, a następnie na siłę je próbować udowodnić.

  Mnie interesuje natomiast odpowiedź od tych, którzy jak się wydaje marzą o tym, żeby ten wypadek okazał się zamachem, taką "mission impossible" brawurowo zaplanowaną i wykonaną przez Rosjan. Czyli de facto marzą o tym aby się okazało, że jedna z większych potęg militarnych wypowiedziała Polsce wojnę.
  Co by zrobili będąc u władzy albo czego by oczekiwali od władz gdyby prawda okazała się po ich stronie?

  Chciałbym wiedzieć po prostu czy chcieliby się upajać biadoleniem jacy to jesteśmy biedni i pokrzywdzeni, czy zachować się honorowo i chwycić za broń.

  Chciałbym to wiedzieć dlatego, że dla tych drugich miałbym pewną sugestię.
  Macie jaja, więc nie popierajcie w następnych wyborach PISu PO, SP, czy innych oferujących wam solidarne państwo, dbające, opiekujące myślące za ludzi i dające im złudne poczucie bezpieczeństwa, lecz zagłosujcie za władzą, która zostawi ludziom te wszystkie rzeczy, jakie oni sami potrafią robić najlepiej, a zajmie się zorganizowaniem silnego państwa bez zasiłków, płac minimalnych, związków zawodowych, opieki społecznej, ale z silną, uzbrojoną po zęby armią, bez bandy urzędników-darmozjadów, ale z silną bezwzględną władzą, która w przypadku takiej katastrofy jak ta w Smoleńsku, mając za sobą budzącą strach armię zrobiła by tylko jedno; wystosowałaby do Rosji notę informującą iż wyraża nadzieję że wyjaśnienie przez Rosję tego co się stało będzie dla nas wystarczająco przekonujące i nastąpi odpowiednio szybko.
  A wtedy, ówczesny rosyjski prezydent nie mógłby dwie noce spać myśląc o tym co zrobić żeby "Poliaki nie rozsierdilis". (jak im udowodnić, że nie jestem debilem i nie wymyśliłem zamachu, którego powodzenie zależy od tego co postanowią zrobić piloci)

  Jak taki scenariusz Wam się podoba, to nie głosujcie za dopłatami, dotacjami, bezpłatnym szkolnictwem, służbą zdrowia, zasiłkami, emeryturami, pomocą socjalną....

  A jak nie rozumiecie, że te rzeczy są jak najbardziej ze sobą związane to przykro mi. Siedźcie dalej w kompach i wymyślajcie coraz to bardziej absurdalne teorie i wsłuchujcie się w głosy nagrane przez "Kolę" gdzie rosyjscy komandosi krzyczą "patrz w oczy" (po polsku się bestie nauczyły) strzelając do tych, którzy oparli się bombie teermo-coś tam i tonom stali z rozwalonego w drobny mak Tupoliewa, wyszli z wraku i po ucieczne przez las (co widać dokładnie na filmie) zostali złapani.
  P.S.
  Dzięki Andy-aandy za te filmiki ale już je wcześniej widziałem.
 • @imran 19:36:45
  Przecież odpowiedziałem. :-)

  Bardzo bym nie chciał mieć racji jeśli chodzi o katastrofę smoleńską, ale uważam hipotezę o celowym działaniu osób trzecich (w tym również bomba, celowe błędne naprowadzanie) za bardziej prawdopodobną od tej o losowym wypadku/błędzie pilotów. Wiem oczywiście, że to może wynikać z tego, że po prostu znam więcej faktów, które przemawiają właśnie na korzyść tej hipotezy. Natomiast znam ich więcej, ponieważ NIKT nie jest w stanie zaprezentować bazy faktów, która uprawdopodabnia hipotezę wypadku chociaż do wyjściowego 50:50. Tak się rzeczy mają - kiedy przypominam sobie rolę mediów w tej sprawie, zdaję sobie sprawę, że poszło grube kłamstwo. Grube!
 • @imran 19:36:45
  kto kurna wie czy Jan wlasnie dlatego supresuje te cala teorie o zmachu. Bo jesli i tak nic nie moglibysmy zrobic to lepiej udawac ze nic sie nie stalo, a wtedy z kolei lepiej by opinia publiczna nic nie wiedziala bo moze zaczac sie domagac podjecia jakichs krokow.
  O wszystko mozna podejrzewac Rudego, ale o to ze jest samobojca to chyba nie (zreszta kto wie czy on wogle ma jakas wiedze poza domyslami). Byc moze nasze sluzby tak dzialaja z podobnych powodow.
  Mimo to od Jaska wymagalbym wiecej rozsadku w tej sprawie, moglby chociaz zachowac milczenie jesli nie chce wspierac teorii o zamachu. Takie kategoryczne NIE to przesada, o ile wiem nie jest jeszcze premierem...
 • @gmsp 20:30:18
  Błędne naprowadzanie to też, od początku uważałem za prawdopodobne, coś na zasadzie, jak się pchają w takie warunki to im "pomożemy".
  Ale bomba, to trzeba zaplanować, żeby miało ręce i nogi. To było nie możliwe do zaplanowania. Nie przeceniajmy Rosjan. Co by mieli z tą bombą zrobić, jakby załoga stwierdziła, że lądują w Witebsku? Ewentualnie dotankują i wrócą?

  Poza tym wybuch bomby można by udowodnić nawet po 10 latach badając szczątki, choćby nie wiem jak umyte. Poza tym różni eksperci i nie tylko oglądali chyba te szczątki, robili zdjęcia, chyba dość łatwo jest rozpoznać blachę wygiętą od wybuchu.
  Jeżeli żaden ekspert polski nie został dopuszczony do obejrzenia wraku, to oczywiście trzeba na to naciskać, ale na badania, na rzetelne śledztwo, a nie wysuwać przeróżne teorie i żądać dowodów na ich nieprawdziwość.
 • Mikke stary ag**nt, jeszcze nie zrozumiał, że się
  kompromtował
 • @diablisko 20:46:00
  Też myślę, że postąpiłby rozsądniej, jeśli nie milcząc, to kładąc w swoich wypowiedziach nacisk na to, że sprawę trzeba wyjaśnić, właśnie dlatego, aby przerwać to wymyślanie niestworzonych historii o porwaniach dobijaniu itp.
  Dlatego chwalę ORKSa za to co robi, chociaż w wielu sprawach się z nim nie zgadzam.
  To że Amerykanie łyknęli to, że samolot rejsowy uderzył w Pentagon, wleciał cały, ze skrzydłami w kilkumetrową dziurę, a następnie wyparował, nie znaczy, że my mamy uwierzyć w brzozę obcinającą skrzydła.
 • @contessa 14:16:12
  wężykiem, wężykiem.....
  Pozdrawiam.
 • @Andy-aandy 14:44:57
  wężykiem, wężykiem.....
  Pozdrawiam.
 • @imran 20:59:15
  "Ale bomba, to trzeba zaplanować, żeby miało ręce i nogi. To było niemożliwe do zaplanowania."

  Przecież zamachy bombowe się zdarzają. Zawsze masz jakąś bezwładność w działaniach i trzeba ją uwzględnić w planach. Tutaj wpada mi to, co powiedział Juval Aviv w ostatnim wywiadzie dla URze nt. katastrofy w Lockerbie. Że jakiś czas po katastrofie zobaczył rozporządzenie legalnie dyndające w ambasadzie USA, żeby dyplomaci oraz ich rodziny nie wsiadały do tego samolotu. I nie wsiadły - 40 miejsc opuszczonych - a były Święta.

  "Co by mieli z tą bombą zrobić, jakby załoga stwierdziła, że lądują w Witebsku? "

  Może po prostu również ją odpalić? Może była zamontowana w konstrukcji Tutki po przeglądzie. Na lotnisku w Smoleńsku nie było BoRowców, więc można przypuszczać, że nawet tak perfidny plan mógł ujść na sucho. Niemniej tego typu operacje wymagają insiderów w służbach ochrony i bez nich nic takiego nie mogło się udać. To że infiltrację mamy po byku każde dziecko wie. Natomiast mnie zajmuje inna hipoteza.


  Myślę, że to mogło być działanie osób na terenie Polski, które tworzą jeden z głównych układów - tj. stary układ bezpieki wojskowo-cywilnej. Tak naprawdę to oni mogliby najwięcej stracić na istnieniu silnej opozycji - wiele się w ten sposób o tym nie mówi, ale PiS stracił dużo kadry kierowniczej. A dlaczego Rosja utrudnia? To jest gwarancja inwestycji. Rosjanie mają dowody, które mogą ale nie muszą ujawniać. Byle by polska strona "przedsięwzięcia" się grzecznie zachowywała i była usłużna. Stąd Rosjanie proponowali udział zachodnich ekspertów, stąd dali tak kretyńskie wytłumaczenie w postaci brzozy, a trybut w postaci umowy gazowej staje się wtenczas bardziej zrozumiały. To oczywiście jedna z interpretacji zaistniałych wydarzeń i trzeba to rozumieć, żeby móc bez skrępowania operować już na faktach, konkretnych osobach, itd. Natomiast dlatego skłaniam się w stronę PiS. Oceniając potencjał ludzki KNP - poza kilkoma naprawdę godnymi uwagi ludźmi (sorry, ale nie ma na tej liście już JKM) - to za mało na czyściocha, którego trzeba zafundować państwu, którzy uważają się za właścicieli RP. PiS ma już pewną strukturę i myślę, że obierze kurs przede wszystkim na to. A to już pewien początek.

  "a nie wysuwać przeróżne teorie i żądać dowodów na ich nieprawdziwość."

  Polecam: K. Popper o falsyfikacji hipotez. :-)
 • @gmsp 22:15:56
  To jest najbardziej prawdopodobne , putin wyręczył się tutejszymi padalcami. Teraz chwilowo daje im alibi , choć mizerne.
  Widok tych bydlaków ściskających się nad ciałem Prezydenta to był potężny policzek dla Polaków.
 • @imran 19:36:45
  .
  I naprawdę nie dostrzegasz niemal monty-pythonowskiego komizmu tej sytuacji? ;) Wypisując takie banialuki jak te poniżej:

  "dla tych drugich miałbym pewną sugestię. Macie jaja (...) zagłosujcie za władzą, która (...) w przypadku takiej katastrofy jak ta w Smoleńsku, mając za sobą budzącą strach armię zrobiła by tylko jedno; wystosowałaby do Rosji notę informującą iż wyraża nadzieję że wyjaśnienie przez Rosję tego co się stało będzie dla nas wystarczająco przekonujące i nastąpi odpowiednio szybko."

  - bezpośrednio pod notką Wodza tej partii, który NIE MA ABSOLUTNIE ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI że wszystko było i jest SPOKO MAJONEZ? My, oszołomy - zobaczylibyśmy pod taką władzą tę wspomnianą notę - JAK ŚWINIA NIEBO.

  P.S.
  aż się łezka w oku kręci, gdy sobie człowiek przypomni, ileż to elektronicznego atramentu zmarnował Judasz Korwin-Mikke na udowadnianie, że ze z STD (Spiskowych Teorii Dziejów) - nie wolno sobie dworować. No tak, ale to był przypadek ogólny STD. W przypadku szczególnym STD - gdy akurat brzydko pachnie wokół Matiuszki Rasiji - z samej STD oraz tych, którzy je rozważają - należy kpić do ruskiego rozpuku, mieszać z błotem, wlepiać rozważającym różne warianty STD - wszystkie możliwe łatki...


  Judaszu Kurzy-Móżdżku, zdobądź Władzę i prowadź! na Grodno!!!
  Buuuahahaha (że aż Mankiem pojadę...)
 • @Kindow 11:37:52
  NAPISZ CODZIENNIE COS MADREGO TO WOWCZAS POGADAMY A TY JEDYNIE TO WYPOCILES
 • @lju 11:38:40
  NAPISZ CODZIENNIE COS MADREGO TO WOWCZAS POGADAMY A TY JEDYNIE TO WYPOCILES
 • @O.R.K.S. 11:54:00
  NAPISZ CODZIENNIE COS MADREGO TO WOWCZAS POGADAMY A TY JEDYNIE TO WYPOCILES
 • @Karluum 12:00:52
  NAPISZ CODZIENNIE COS MADREGO TO WOWCZAS POGADAMY A TY JEDYNIE TO WYPOCILES
 • @panMarek 12:45:34
  NAPISZ CODZIENNIE COS MADREGO TO WOWCZAS POGADAMY A TY JEDYNIE TO WYPOCILES
 • @O.R.K.S. 12:47:59
  NAPISZ CODZIENNIE COS MADREGO TO WOWCZAS POGADAMY A TY JEDYNIE TO WYPOCILES
 • @O.R.K.S. 13:04:32
  NAPISZ CODZIENNIE COS MADREGO TO WOWCZAS POGADAMY A TY JEDYNIE TO WYPOCILES
 • @victor 13:32:27
  NAPISZ CODZIENNIE COS MADREGO TO WOWCZAS POGADAMY A TY JEDYNIE TO WYPOCILES
 • @O.R.K.S. 14:52:29
  NAPISZ CODZIENNIE COS MADREGO TO WOWCZAS POGADAMY A TY JEDYNIE TO WYPOCILES
 • @O.R.K.S. 15:27:02
  NAPISZ CODZIENNIE COS MADREGO TO WOWCZAS POGADAMY A TY JEDYNIE TO WYPOCILES
 • @O.R.K.S. 23:02:21
  Zauważ, że nie napisałem, że mają głosować na Korwina. Jest jeszcze "pożal się Boże" bezkorwinowy UPR też za taką wizją państwa.
  Kto ma o Korwinie takie zdanie jak Ty niech na niego nie głosuje.
  Ja tylko piszę, że jak ktoś popiera solidarne państwo PISu to niech się liczy z tym, że to państwo będzie słabe i bezbronne niezależnie jaką mocarstwową postawę będą przyjmowali umiłowani pisowscy przywódcy, bo ich grożenie palcem w bucie będzie tylko śmieszne.

  Poza tym gdyby taka wizja państwa wolnorynkowego zaczęła zyskiwać wyraźne poparcie, to i z PIS i z PO odłączaliby się ludzie tak samo myślący. Przypominam, że zdaje się Kamiński i jeszcze ktoś, pojechali onegdaj wyrazić poparcie Pinochetowi, z czego się potem tłumaczyli że nie wiedzieli co robią.
  Korwin ma swoje lata, i tak tego normalnego państwa budował nie będzie, więc nie o jego osobę tu chodzi, a dlaczego jego popularności nie wykorzystać.
 • @ORKS
  Uprzedzając Twój wybuch śmiechu koryguję " jego relatywnie dużej popularności"
 • @imran 23:26:16
  .
  KaNaPa ma Mikke, bezkorwinowy UPR nie ma.
  Na kogo w końcu doradzasz (mi) zagłosować - bo już się pogubiłem do reszty ;)

  Swoją drogą, dość pocieszne są te twoje kompleksy - te z międleniem tematu parcia do wojny z czekistami. Przemyśl sobie zatem, dlaczegó-ż to Korea nie zachowała się honorowo i nie chwyciła za broń, i dlaczegó-ż to nikomu nie przyszły do głowy takie idiotyzmy, iż koreańczycy pewnie chcą się upajać biadoleniem, jacy to oni są biedni i pokrzywdzeni:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_Korean_Air_007


  P.S.
  Nie wykorzystuje się w reklamie Doppel-Hertz _relatywnie_ dużej popularności aktora, który ma za sobą dwa zawały serca. A w oczach elektoratu oczekującego minimum godnej postawy polskich władz w sprawie Smoleńska - Kurzy Móżdżek jest po co najmniej sześciu zawałach.
 • @antares 11:30:04
  "No to wieszaj Jaruzela. Broni ci kto? Postawię ci pół litra za realizację zamierzeń."

  Sekta kąserwatystów spod znaku Judasza Mikke - od dawna trąciła mi bolszewią. Życzą sobie powiesić: zacnego człowieka, patriotę, dobrego żołnierza...?

  Standardy bolszewickiej zarazy.
 • @andy1 23:16:13
  178 postow, damy rade do 200? No, chopy!
 • @imran 23:19:03
  wyluzuj, to tylko moj piesek szczeka, mozesz go ignorowac, nie ugryzie bo czlowiek to dla niego dobroczynca rzucajacy czasem kawal miecha. Bez niego by zdechl ;-) Poujada troche i pojdzie spac.
 • Smoleńsk z perspektywy konserwatywno-liberalnej
  Do JKM i innych.
  Zapraszam raczej na mojego bloga:
  http://smocze.opary.salon24.pl/414896,smolensk-z-perspektywy-konserwatywno-liberalnej

  Janusz Korwin-Mikke był łaskaw spłodzić kilka textów o Katastrofie Smoleńskiej, fortunnie na Nowym Ekranie, gdzie nie mam konta. Więc tutaj specjalnie dla niego opracowałem syntezę twórczą [1], przestawiającą zarys obecnego stanu wiedzy. Jak najszybciej przechodzę zatem do meritum:

  Od strony formalnej hipoteza zamachu samolotu o statusie HEAD powinna być traktowana niezwykle poważnie od pierwszych chwil dochodzenia, bo właśnie takie loty są szczególnie narażone. Dlatego podejmowane są, a przynajmniej być powinny szczególne środku ostrożności. Decyduje tu brak sprawdzenia lotniska przez BOR. Jak wiemy (a wiemy, co nie?) po co jest to sprawdzenie to wiemy, czym grożą zaniedbania.
  Następnie musimy znaleźć jakichś wiarygodnych śledczych. Albo takich, co do których nie ma wątpliwości, że nie są zamieszani. Albo - jeśli takich poza wszelakim podejrzeniem nie możemy z różnych przyczyn wskazać - bierzemy pięciu różnych niech się pilnują. Oddanie śledztwa Rosjanom z automatu eliminuje możliwość wykluczenia zamachu - no bo jeśli oni są zamieszani to sami się nie obciążą nie? [2] Należało włączyć expertów NATO i UE i jeszcze obserwatorów jakich się da.
  Czemu ich nie włączyli? Bo od razu zaczęliby robić dym widząc, co się dzieje i jak partaczone jest dochodzenie [3].
  W takich wypadkach śledczy zobowiązani są do podjęcia określonych czynności wyjaśniających, nawet w ramach tzw. postępowania przygotowawczego. Oględziny miejsca, zabezpieczenie dowodów, sekcje itp. [4]. W tym śledztwie nie zachowali procedur nawet na poziomie samozachowawczym, na tyle żeby uniknąć postępowania dyscyplinarnego o niedopełnienie obowiązków.
  Nie przypadkiem ustawodawca wymaga przeprowadzenia sekcji, chociaż w większości wypadków nic nie stwierdzają [5].
  I teraz oświadczam z cała mocą:
  Nie ma racjonalnego powodu który by uzasadnił zaniechania śledcze. Po prostu nie ma. Tak się
  nie robi szczególnie jeśli nie mamy do czynienia z kradzieżą paru słoików ogórków kiszonych z piwnicy a z bezprecedensową katastrofą o gigantycznym znaczeniu.

  Nikt nie niszczy dowodów niewinności.

  Zgodnie z Brzytwą Ockhama nikt dowodów swojej niewinności nie niszczy i nie ukrywa. Czyli jeśli ktoś dowody niszczy i ukrywa to są to dowody winności. Taki jest logiczny tok myślenia, bardzo mi przykro. W tej części pokażę, jak łatwo można było wykluczyć zamach z olbrzymim prawdopodobieństwem. Nie wciskajcie mi tu kitu, że pisiorów nic nie przekona itp. Tezy zamachowe w szerokim odbiorze społecznym karmią się wyjątkową i nie do pojęcia nieudolnością śledztwa. Jeśli jakość prac śledczych nie ulegnie dramatycznej poprawie to zwolenników zamachu będzie przybywać. Dramatycznie tez wzrośnie zbiór nie wierzących w oficjalną narrację. Proporcjonalnie do tejże narracji skompromitowania. Proste sposoby wyjaśnienia katastrofy są następujące:

  Sekcja. Zakładam teraz, że sekcja wykluczy działanie osób trzecich, śmierć w wyniku pożaru, zatrucia (dwu)tlenkiem węgla itp wybuch. No to skoro sekcja wykluczy to czemu nie przeprowadzili? A skoro nie przeprowadzili to znaczy, że te przyczyny nie zostały wykluczone. No i dlaczego? Zrobiliby sekcje, ściągnęli Badena, on by dodatkowo potwierdził jej wyniki jako expert o międzynarodowej renomie znający się na specyficznych obrażeniach powstających w katastrofach lotniczych. A tu nie. Jak wiadomo sekcje robi się z urzędu jeśli mamy wypadek. Albo podejrzenie działalności kryminalnej. Dodatkowo jeśli do zdarzenia doszło poza granicami kraju, tamci robią sekcje u siebie a my u siebie powtarzamy. Jest to standard cywilizacyjny, do którego rządy Tuska nie dorosły. Sekcję robi się nie tylko po to, żeby potwierdzić wystąpienie, ale i wykluczyć. Wiemy, że sekcji w Rosji praktycznie nie było. W 12 czy 16 godziny przeprowadzono badania 96 osób na 4 stołach. Poważna sekcja zaś trwa nawet i 3 dni.
  Badania pirotechniczne, w sumie sfingowane. Jakąś parasolkę badali, nie wiadomo skąd, na obecność kilku rodzajów materiałów wybuchowych a nie 300, wraku nie zbadali, laboratorium bez akredytacji do takich badań, profilaktycznie bo żaden sąd takiego dowodu nie przyjmie jak przyjdzie co do czego. Węglowodory znaleźli więc ukręcili sprawie łeb.
  Badania struktury wraku, uszkodzeń mikroskopowych, także szyb, na których mogły się zachować ślady gwałtownych przeciążeń, powstałych po explozji. Dlatego szyby wybijali.
  Dokładne badania obszaru katastrofy połączone z stworzeniem odpowiedniej dokumentacji filmowej, fotograficznej, geodezyjnej. Przecież oni obliczają właściwości gruntu, bo nie chciało im się wysłać paru geodetów co by pomierzyli.Opierają się na filmikach zajumanych z jutupki i zdjęciach niejakiego Amielina. Porażka.
  Wyodrębnić trzeba Pancerną Brzozę, która dorobiła się własnej sekty. Jak widzę, JKM aspiruje tam do godności akolity, stąd sieczka, jaką nas raczy na Nowym Ekranie. Udowodnienie, że nasza Tutka w nią uderzyła jest, tj było trywialne. Mikroślady skrzydła na drzewie, drzewa na skrzydle i sprawa jasna.
  Czemu mówili, że gen Błasik był w kokpicie skoro wiedzieli, że go nie było?


  Żaden, powtarzam żaden leming nie próbował się do tych problemów odnieść merytorycznie. Porykują tylko wylewając pianę, czego nawet nie będę cytował. Nie ma innego uzasadnienia braku sekcji, badań, brzozy jak zamach. Nie mogli przeprowadzić rzetelnego dochodzenia, bo ciała noszą ślady wybuchu (pęcherzyki płucne, błona bębenkowa, do stwierdzenia z 90% pewnością), szyby - działania typowych sił dla wybuchu, na wraku są ślady materiałów wybuchowych, brzoza nie została ścięta przez samolot. [6]

  Tutaj dochodzimy opierając się jedynie na wartościach cywilizacji chrześcijańskiej, tradycji prawnej rzymskiej, dorobku kulturowym. Przebieg śledztwa to zaś dowód na tryumf barbarzyństwa i dziczy. Przechodzę jednak do następnego działu:

  Proki

  Nikogo jakoś nie zastanawia, czemu prokurator Przybył palnął se w łeb z kapiszona? Zwykle JKM ma tyle do powiedzenia o broni palnej a tu nic. Z taśm Klicha wiemy dowodnie, że śledztwo było kierunkowane nie na wyjaśnienie katastrofy, ale na szukanie winy pilotów, gen Błasika i prezydenta Kaczyńskiego. Prokuratura i komisje działają według prostego algorytmu: jeśli coś tam nie jest dowodem przeciw pilotom, Błasikowi, prezydentowi to nie jest istotne dla sprawy. I na wszelki wypadek nie tworzymy rzetelnej dokumentacji medycznej, geodezyjnej, materiałowej bo nawet za kilkanaście lat ktoś to by mógł zacząć studiować i wywnioskuje różne nieprzyjemne rzeczy, których proki nie dostrzegają, bo po co?

  Czy sekcje obciążą pilotów? Nie. No to po co?
  Czy dokumentacja wrakowiska obciąży pilotów? Nie. No to po co?
  Czy badania pirotechniczne obciążą pilotów? Nie. No to po co?
  Czy zeznania świadków obciążą pilotów? Nie. No to po co?
  Czy symulacje obciążą pilotów? Nie. No to po co?


  Prokuratura stara się ustalić jak najmniej, bo każdy nadmiarowy fakt może zmusić do podjęcia jakiś konkretnych działań śledczych. Np słynny film 1.43 ze strzałami. Strzały kłopotliwe no ot prokuratura ustala, że film autentyczny ale o strzały się nie pyta. Jeśli to pocisk explodował w ognisku to gdzie resztki magazynka? A jeśli nie to kto strzelał i po co? No że niby nie ma znaczenia dla wypadku? No bez żartów. Takie podejście do dowodów jest wynikiem linii postępowania "umorzone z powodu niewykrycia". Prokuraturze trzeba poświecić osobny wpis, a nawet serie wpisów, aby pokazać, do jakich poświęceń jest zdolna, aby ukręcić łeb śledztwu. Szczególnie wojskowa. Ale to jest już blogerstwo śledcze i kiedy indziej.

  Zwracam uwagę, że nie napisałem o wielu rzeczach, bo tak wiele jest matactw, że wiele z nich umyka uwadze przy pisaniu pojedynczego textu. Co innego blog, zachęcam więc do lektury mojego bloga. JKM powinien teraz pojąć cywilizacyjne podejście do Smoleńska. Oparcie się o tradycyjnych wartościach konserwatywno-liberalnych pozwala trzeźwo spojrzeć na realia smoleńskie. Taka refleksja jest niedostępna nie tylko dla JKM ale i dla forumowiczów ze strony http://korwin-mikke.pl [8] W następnych częściach opiszę bardziej szczegółowo matactwa śledczych i ustalenia techniczne expertów Zespołu Parlamentarnego. Zajmiemy się też kwestia taką; Wassermanówna domaga się sekcji która jest obligatoryjna a jako kontrargument słyszy: a po co oni tam polecieli? Żałosne.

  Kto ma konto na Nowym Ekranie to niech podlinkuje to z łaski swojej.

  Przypisy:
  1 - nie jestem też zadowolony do końca z poprzednich textów, że niby zbyt zawiłe.
  2 - normalna cywilizowana praktyka prawna, że zainteresowany wyłącza się ze śledztwa, proszę się spytać Stanisława Michalkiewicza, to Pana objaśni. Sam zresztą się może Pan objaśnić, bo konieczność działania sędziego poza rejonem zamieszkania była przedmiotem uwagi.
  3 - dla niezwykłego rozjaśnienia obrazu mianem śledczych obdarzam zarówno prokuratorów, jak i członków wszelakich komisji. Zespół Parlamentarny NIE.
  4. Polecam http://www.youtube.com/watch?v=5XCA2xZyTq4
  5 - Raz na jakiś czas okaże się że np. babcię uraczono arszenikiem, a wtedy osoba protestująca przeciw sekcji stoi w niekorzystnym świetle.
  6 - Jest i inne wyjasnienie. Wystarczy, że Putin podejrzewał Tuska a Tusk Putina. Dla każdego z nich znalezienie dowodów na zamach jest niewygodne dlatego tak ukierunkowali śledztwo, żeby przypadkiem nic nie znaleźć. A że przez to nic nie wiemy? No detal. Putin tak rozegrał sprawę że wszelakie nieścisłości Tuska obciążają przede wszystkim.
  7 - Zwracam uwagę, że nie piszę tu nic o helu itp ujadaniach. O wykwitach ślepej furii lemingów też trzeba oddzielny wpis stworzyć.
  8 - Zabanujcie w końcu Starego Bacę albo coś.
 • @O.R.K.S. 23:42:21
  No to dowaliłeś nieźle.
  Trzeba było od razu pisać, że dla Ciebie zaplanowany zamach na najważniejsze osoby w Państwie łącznie z prezydentem kwalifikuje się do tego samego kalibru reakcji co zestrzelenie samolotu pasażerskiego, który naruszył przestrzeń powietrzną.
  Właśnie żeby to ustalić zadałem to pytanie.

  A inni?
  Też tak uważacie?

  To się dość znacznie różnimy w tej kwestii.
 • @diablisko 01:40:22
  "178 postow, damy rade do 200? No, chopy!"

  To bardzo istotne dla ludzi myślących (nie dotyczy psiaków).Kochani przecież na tym blogu tylko o to chodzi,o ILOŚĆ POSTÓW,nie łudźcie się,że ktoś tu chce wymienić poglądy.Jeśli pojawi się jakiś głosik podważający nieomylność guru ,to z automatu pojawia się sfora ,ujadająca jak diabli.To jest chore,dzięki Bogu,jakiś czas temu wyleczyłam się "korwinowskiego wirusa".W życiu już nie zagłosuję na tego żałosnego małego pajacyka,któremu już nic nie pozostało jak tylko wierne karciane towarzystwo.Kiedyś był kontrowersyjnym dziwakiem z ciekawym programem a teraz to już tylko sfrustrowany klown. "miałeś chamie złoty róg..... ostał ci się ....."
 • JKM.....
  Dlaczego ukrywa Pan swoje zydowskie pochodzenie i nie uzywa nazwiska rodowego - OZJASZ GOLDBERG ?????
  http://www.youtube.com/watch?v=0IF9y5d5fe8&feature=related
 • @banitaAK 14:37:17
  Śmieszy ta cała niedojrzałość.
  Proszę wysłać mi na priva swoje dane osobowe i zdjęcie, to zrobię z Pana kogo tylko zechcę, powiedzmy potomka aborygeńskiego szamana w pięknej oprawie graficznej.
  Czego was w tych szkołach uczą, myślenia czy przyjmowania wszystkich filmików bez najmniejszego ich uwiarygodnienia?
 • @wlochu 15:02:33
  Mnie uczyli myslenia Zolnieze Wykleci (AK) , czyli jak Pan widzi stara szkola . Wiem ze czasami prawda bywa bolesna (prawda sama sie obroni ). Zydzi zawsze sie prawdy bali .
 • @banitaAK 15:31:22
  Armia Krajowa powiada Pan.
  Szkoda że Pan Stanisław Aronson nie będzie miał okazji Pan czytać. (Kto wie byc może i będzie).
  To by Panu co nieco wytłumaczył.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031