Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

„RAPORT SPECJALNY” Komisji Macierewicza – fałszywy!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Paranoja nie jest jednostką chorobową. Praktycznie każdy co jakiś czas ulega jakimś paranoicznym urojeniom. Tyle, że szybko zdrowy rozsądek paranoję eliminuje.

 Wiemy już wszystko. Przyczyną katastrofy w Smoleńsku nie była bania z helem, Wielki Magnes ani sztuczna mgła. Przyczyną nie były „zaniedbania i bezprawne działania premiera Donalda Tuska, podległych mu ministrów i organów administracji w organizowaniu wizyty prezydenta i podczas lotu do Smoleńska”. Miały one dotyczyć m.in. zaniedbań związanych z dokonanym remontem kapitalnym Tu-154M, który mimo braku gwarancji bezpieczeństwa został dopuszczony do lotu. Nie było nią „niezapewnienie prezydentowi ochrony kontrwywiadowczej podczas wizyty i przygotowań, niedopełnienie przez MSWiA oraz BOR obowiązku zorganizowania ochrony i dokonania rekonesansu lotniska oraz brak obecności funkcjonariuszy na miejscu w chwili lądowania”. Przyczyną nie było to, że rząd "współdziałał z rządem rosyjskim przeciwko prezydentowi w celu rozdzielenia rocznicowych uroczystości katyńskich, co miało przyczynić się do katastrofy”. Nie było nią również „zlekceważenie obowiązków m.in. przez MON i polski ataszat wojskowy w Moskwie dotyczących dostarczenia załodze Tu-154M informacji o zagrożeniu meteorologicznym”. Przyczyną nie były „skandaliczne niedopatrzenia obsługi lotniska” ani to, że „kontrolerzy lotu komunikowali się z nieznanym generałem w Moskwie”.

WCzc.Antoni Macierewicz (PiS, Warszawa) obalił te wszystkie zarzuty. Wbrew poprzednim ustaleniom wszystko było w zasadzie dobrze – tylko ktoś podłożył 3 ÷ 5 kg dynamitu, co rozerwało skrzydło i kadłub. Co udowodnił australijski ekspert, p.dr inż. Grzegorz Szuladziński.

Co prawda mój ekspert twierdzi, że do spowodowania katastrofy samolotu wystarczyłoby spokojnie pół kilo dynamitu (lub 100 g semtexu) w skrzydle – ale zamachowcy na pewno uznali, że na prezydencie nie wypada oszczędzać.

Gdyby chcieć poważnie potraktować te rewelacje, można by się powołać na dane (np. te przytaczane przez p.Władysława Jedynaka z PPP „LOT”:Trzeba się skoncentrować na tym, co zostało ustalone i jest opisane w raporcie, w protokołach. Jest zamieszczona kopia analiz chemicznych wykonanych przez Wojskowy Instytut Chemii i Radiometrii, gdzie przebadano bardzo wiele elementów będących na pokładzie samolotu. Wykluczono obecność gazów bojowych, środków radioaktywnych, materiałów wybuchowych”.[http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/jedynak-rejestratory-tu-154-zapisaly-wstrzas-i-gwaltowny,1788043,6912]) - ale ja tego czynić nie będę.

Zamiast dyskutować proszę spojrzeć w oczy WCzc.Antoniego Macierewicza. To są oczy paranoika. Mamy do czynienia z jawnym przypadkiem paranoi – ściślej: urojeń paranoidalnych – a paranoja ma to do siebie, że jest zaraźliwa. W tej chwili jest nią zarażone całe praktycznie PiS – i ze ćwierć Polaków. Proszę sobie poczytać o paranoi indukowanej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Paranoja_indukowana )

Paranoja nie jest jednostką chorobową. Praktycznie każdy co jakiś czas ulega jakimś paranoicznym urojeniom. Tyle, że szybko zdrowy rozsądek paranoję eliminuje. Niestety: u jednego człowieka na tysiąc paranoja, zwłaszcza urojenia powstałe pod wpływem gwałtownego wstrząsu - się utrwala. W Sejmie mamy 460 Posłów...

Paranoicy są często bardzo sprawni organizacyjnie i bardzo przekonywający – bo głęboko wierzą w to, co mówią. A ludzie mają – bardzo przecież racjonalną - skłonność oceniać innych po szczerości ich wypowiedzi.

Więc zdajmy sobie sprawę, że nie mamy do czynienia z jakimkolwiek stanowiskiem politycznym – lecz z jednostką chorobową. I zacznijmy – przykro mi to mówić, bo to mój szkolny kolega – traktować Antoniego Macierewicza w sposób właściwy.

Czyli nie spierając się z Nim – bo to nie ma sensu. Paranoik tylko utwierdza się wtedy w swoich urojeniach.

Proszę w kontaktach z Antonim Macierewiczem mówić wyłącznie o sprawach możliwie dalekich od Smoleńska! Zająć Go np. problemem szkolnictwa katolickiego w Hiszpanii? 

=====

Na rysunku: Australijski ekspert pokazuje na szkicu samolotu jak zrobiono ten SUPER-SZOK, gdzie rozmieszczone były bomby itd.

KOMENTARZE

 • ...
  Słuchajcie drodzy Państwo.
  Zanim zacznie się nagonka, posłuchajcie co myślą o tym młodzi.
  http://www.youtube.com/watch?v=SAryYC33kAw
  1:55 minuta tego utworu dobitnie dowodzi jak to odbierają.
 • znowu...
  "Zamiast dyskutować proszę spojrzeć w oczy WCzc.Antoniego Macierewicza. To są oczy paranoika." - No tak, my już wiemy od paru lat, że to paranoik, wiec mógłby Pan już o tym nie pisac, bo się osmiesza. No ile można? Tylko Pan nobilituje tego człowieka ciągłym pisaniem o nim.
 • Paranoik to pan jesteś, a jak się okazuje, nie tylko paranoikiem pan jest...
  Mimo, że nigdy nie ma pan odwagi, odpowiadać na komentarze, skomentuję!!! Pisze pan, że to pan Macierewicz wymyślił dla siebie i dla społeczeństwa, te wsystkie, tylko dowiedzione naukowo fakty, o których, jako jedyny odważny, potrafi mówić??? Więc, jak pan sam napisał, stwierdzenia te wypowiedział i udowodnił, pan prof.dr. Szuladziński, wybitny ekspert od wybuchów i ich skutków??? Wiec, przypisywanie panu Macierewiczowi pranoi według Wikipedi, niech pan zastanowi się nad własnym stanem psychicznym i paranoją na wizerunek pana Macierewicza i ntchórzliwe powtarzanie teori "pilotów samobójców", co jest bezpośrednim skutkiem albo wykonywania poleceń, albo częstego oglądania Polsatu tudzież TVN- pokomunistycznej telewizji??? Nie oczekuję odpowiedzi, bo znów, by pań musiał bredzić!!!
 • Poważny polityk popełniający dziecinne błędy
  Panie Januszu, jestem Pana sympatykiem od lat a sprawa Smoleńska jest pierwszą, przy której zdecydowanie odcinam się od Pańskich poglądów. Jest Pan w polityce tyle lat, a popełnia dziecinny błąd. Otóż, głosują na Pana w dużej mierze osoby świadome tego co się dzieje dookoła- w polityce i ekonomii. Również świadome tego, że sprawa Smoleńska to OLBRZYMIA machloja. Pan jako praworządny człowiek powinien domagać się wyjaśnienia WSZYSTKICH wątpliwości w sprawie śmierci polskiego prezydenta- niezależnie od tego, czy z nim Pan sympatyzował. Pańskie zdanie na ten temat jest tyle warte, co zdanie lewaka na temat gospodarki- zupełnie nic. Nic, bo nie wiem z czym to się je, nie zna faktów. Być może gdyby je poznał, przejrzałby na oczy- i myślę, że dokładnie tak samo jest z Panem w sprawie Smoleńska. Ta sprawa naprawdę śmierdzi. A ludzie świadomi odsuwają się od Pana przez takie ignoranckie wypowiedzi- bo to jest ignorancja podobna do Palikota mówiącego, że państwo powinno budować fabryki. Otóż, Panie Januszu, jest Pan nisza polityczną w tym momencie- i takie ataki na PiS i próbę przekonania do siebie zwolenników PO mógłby Pan stosować, gdyby codziennie był Pan pokazywany w TV i rzeczywiście mógłby Pan na tych ludzi oddziaływać. Jednak sytuacja wygląda tak, że to mimo wszystko wyborcy PiS- u są bardziej świadomi, próbujący szukać wyjaśnień w wielu kwestiach na własną rękę i to właśnie o nich Pan na portalach takich jak ten powinien walczyć. Bo wyborca PiS- u to wbrew propagandzie nie jest idiota chcący trzech milionów mieszkań- olbrzymiej części z nich PiS również nie odpowiada w 100 procentach, ale jest mniejszym złem. Właśnie w takim zachowaniu popełnia Pan dziecinny błąd, bo dopóki nie ma Pana w mediach, musi Pan walczyć o wyborców PiS- u. Wyborcy PO to typowi ignoranci i oni nie mają potrzeby poszerzania swojej świadomości politycznej i tym samym tutaj Pana nie znajdą. A ten wpis jest wybitnie pod wyborców PO, którym ta partia coraz bardziej brzydnie. Niech Pan to przemyśli, bo można już teraz w zakładać, że paradoksalnie to właśnie dzięki Pana stanowisku w sprawie Smoleńska, nie wejdzie Pan do sejmu w przyszłych wyborach. A szansa na to, po tym gdy upadnie nasza gospodarka, będzie wyśmienita. Niech Pan nie marnuje jej takimi wypowiedziami. Nie zna Pan dokładnie pewnej kwestii- niech się Pan nie wypowiada. Czasami lepiej trzymać język za zębami. Zwłaszcza w polityce. Pan przecież doskonale o tym wie. Życzę dużo zdrowia, wszak musimy w Polsce wprowadzić kapitalizm ; ) Pozdrawiam
 • @ Autor
  ................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

  i to by było na tyle,ponieważ wierzę w Trójcę Świętą.
  W przeciwieństwie do tego opętanego.
 • @wlochu 00:15:08
  Dowodem na co mialby byc ten film, ktory zamiesciles? Czy twierdzisz, ze wszyscy mlodzi mysla tak, jak te debile? Mowie: debile, bo, typowo, objezdzaja brutalnie i wulgarnie Kaczynskiego, a o Tusku i spolce - ani slowka. Ani slowka o tych, ktorzy naprawde rozwalaja Polske. Wiec zwolennicy PO, czy tez maja cykora, zeby powiedziec cos zle o PO? W obydwu przypadkach - godni pogardy.
  :)
 • Zapalniczka
  zawsze daje największy płomień gdy się gaz kończy czyli zanim przestanie być potrzebna i trafi na śmietnik.
  Naprawdę bardzo Panu współczuję. Nieporównywalnie przyjemniej jest nawet smutno kończyć gdy się ma poczucie, że przynajmniej usiowało się zrobić coś pożytecznego.
 • @Marky 00:33:23
  Marky wie Pan co, Ci ludzie z którymi rozmawiam, oni mają dość zarówno Platformę jak i PiS. To naprawdę żadna osobista wycieczka,zwyczajnie ten kawałek odzwierciedla opinie z którymi spotykam się na co dzień. Tu moje przemyślenia nie mają żadnego znaczenia.
  Ludzi, zaczyna przytłaczać to wszytko, albo coś się zmieni albo.... kto wie.
  Oni mogą być dla Pana debilami, gdy już nas nie będzie to właśnie Oni będą reprezentować nasz Naród.
 • Panie Januszu!
  Jak Pan chce cokolwiek osiągnąć w polityce, strzelając do wszystkich potencjalnych sojuszników!

  Pozdrawiam
 • @Andy-aandy 00:21:09
  Niestety ale to co napisał JKM to prawda.
  Macierewicz to paranoik. Wystarczy wpatrzyć się w jego twarz gdy mówi o bombach. Ale ja w przeciwieństwie do JKM uważam, że on ma odpowiednią rolę do odegrania w tym cyrku.

  Jeszcze większymi paranoikami są pokręcone osóbki z trzódki internetowej, która wierzy, że wylotu z Okęcia nie było, bo jeden powiedział do stenogramu to, a drugi tamto, a poza tym nie ma zdjęć.

  Rozumiem, że zamach mógł być i biorę to pod uwagę, ale po długich przemyśleniach uważam jednak, że większe prawdopodobieństwo ma zdarzenie, ze sami się zabili, bo lecieli "na pamięć" i na ślepo (należałoby przejrzeć i porównać wszystkie ostatnie loty do Smoleńska). Mogli odejść a zniżali się do ziemi - chcieli odejść, ale za późno.
 • @wlochu 00:51:41
  Mowmy sobie "ty," dobrze? Marky jestem. ;)

  Tak, rozumiem co masz na mysli, tylko dlaczego ci osobnicy objezdzaja brutalnie i wulgarnie PiS, a milcza na temat PO - tych prawdziwych szkodnikow?

  Boja sie? Czy tacy oglupieni?

  Mam nadzieje, ze zanim zaczna reprezentowac nasz narod, zmadrzeja, czy przestana byc tchorzami.
 • Normalnie wzorce ze wczesnego prl'u...diagnoza: oczy
  Maciarewicz to na sto proc. psychiczny jest...z ta tylko roznica, ze pozny prl dzis, to jednak kulturnyj jest - psychicznego nie kieruje sie bezposrednio do odzialu zamknietego...A

  radzi sie; nie zwracac na psychicznego uwagi...Ach te oczy.*

  ps. zastanawia tylko, ta wrzutaka; z Macierowiczem chodzilem razem do szkoly",

  zabrzmiala tak - jakby ktos chcial sie...wybielic.


  * spojrz pan na oczy tuska, a jak panu odwagi starczy, to spojrz pan na oczy putina...i co pan radzisz?
 • POMYLILEM SIE!!!!
  Przedtem myslalem ze korwin to typowa wtyka bezpieki ale to tylko polowa prawdy bo na dodatek trzeba byc KANALIA aby komus zarzucac chorobe psychiczna.Komunisci robili tak samo i zatrzymywali ludzi na oddzialach psychiatrycznych.DOBRY UCZEN!!!!!stakin z beria by sie nie powstydzil.A teraz wytlumacz mi kanalio co ma Maciarewicz wspolnego z tymi twierdzeniami??????Tylko tyle ze powtarza tezy NAUKOWCOW!!!!!! Ktorzy zreszta podaja wlasne nazwiska i obliczenia naukowe.To nie sa goloslowne twierdzenia jak twoje ze mowisz ze anonimowy pirotechnik powiedzial cos korwinowi tylko ci ludzie podaja swoje stanowiska swoje prace naukowe itp.A ty czubie czym sie mozesz pochwalic oprocz zidiocialej propagandy?
 • Gdyby JKM dał się nabrać na PiSowskie bredzenie
  to bym się mocno zastanowił czy przypadkiem na starość mózg mu nie szwankuje. Na takiego polityka zawsze strach zagłosować. Także z PR-owskiego punku widzenia na pewno nie robi nic złego. Przykro mi, ale każdy musi się zdecydować na jakąś wersję wypadków, a nie tylko bić pianę na okrągło bez łądu i składu. Są cztery możliwości:

  1. katastrofa wydarzyła się z powodu błędu pilota, który w sytuacji w jakiej się znalazł zachował się nieprawidłowo. To jest normalne i racjonalne podejście do sprawy. Trudno - stało się. Następnym razem się uda.
  2. katastrofa wydarzyła się z powodu ciągu mniej lub bardziej zawinionych przez stronę polską i/lub rosyjską niedopatrzeń, błędów urzędników, złego szkolenia pilotów, pijanego kontrolera lotów, nacisków gen. Błasika i prezydenta, niecnej chęci rozdzielenia wizyt Tuska i Kaczyńskiego (ale przecież bez intencji zamordowania!) itd., itp. etc. - niestety obecnie na całym świecie dominuje pogląd, że właśnie tak należy na katastrofy patrzeć - pod żadnym pozorem nie wolno obwiniać winnego. Zawsze trzeba wykazać "splot okoliczności" i "prawdziwe przyczyny". Ale oki - dla profesjonalistów takie badania są z pewnością pożyteczne, więc nie należy tego przesadnie tępić.
  3. katastrofa wydarzyła się z powodu CELOWYCH działań Rosji i/lub Rządu Polski, które miały wyglądać na przypadkowe. Specjalnie rozpylili mgłę, upili dyżurnego lotów, zasadzili brzozę, podawali złą scieżkę lądowania, a Tusk zaplanował, że nie będzie wtedy leciał. Ta wersja to paranoja. Ludzie, którzy w to wierzą bez żadnych dowodów zapewne obwiniają robotników o celowy sabotaż ich firmy, jeśli tylko się potkną o krawężnik w drodze do pracy.
  4. Dwie bomby rozwaliły samolot. Oki - tylko jeśli ktoś w to wierzy, to DLACZEGO PRZESZKADZA MU niekompetenty kontroler lotów? Przecież gdyby był tam najlepszy ekspert, to bomby i tak by zadziałały, nieprawdaż? Czy Rosjanie rozpylili mgłę NA WYPADEK, że AŻ DWIE bomby zawiodą? A jak nie bomby i mgła, to brzoza da radę?

  Leczcie się!!! A Pan JKM niech dalej ośmiesza psycholi.
 • @widziane z USA 01:33:12
  Gdyby autor byl anonimowy, to na sto proc. ...POstawilbym na palikota, ze minowicie - to on (palikot) ten bolszewiccki paszkwil napisal.
 • Czyżby Korwin-Mikke ukończył ostatnio jakąś bolszewicką “duraczówkę” dla postsowieckich psychiatrów — zorgnizowaną przez WSI?
  ~~~

  Specjaliści z sowieckiej KGB stwierdzali u dysydentów w Związku Sowieckim wymyśloną przez siebie tzw. "schizofrenię bezobjawową", co pozwalało im na stosowanie tortur oraz farmakologicznych środków niszczących świadomość oraz wolę tych ludzi.

  Komunistyczne tajne służby w PRL także posługiwały się komunistycznymi psychiatrami do niszczenia przeciwników. Po 1990 roku niezbyt wiele się zmieniło — zarówno w Rosji, jak i w PRL-bis.

  Powyżej, na swoim blogu, Korwin-Mikke z wprawą sowieckiego psychiatry z KGB m.in. stwierdza:

  ___“proszę spojrzeć w oczy WCzc.Antoniego Macierewicza. To są oczy paranoika. Mamy do czynienia z jawnym przypadkiem paranoi – ściślej: urojeń paranoidalnych”.___

  Czy nie brzmi to tak samo jak bolszewicka diagnoza "schizofrenii bezobjawowej" u wrogów sowieckiego systemu?

  Zmusza to do zadania pytania: "Czy Korwin-Mikke nie ukończył ostatnio jakiejś szkoły dla postsowieckich psychiatrów, jakiejś nowej 'duraczówki' zorgnizowanej tym razem przez WSI?"

  Bo przecież powszechnie wiadomo, jak wielką nienawiścią darzą posła Antoniego Macierewicza sowieccy agenci z WSI…
  * * * * *

  Sowiecka komuno-bolszewia w PRL tworzyła specjalne szkoły dla półanalfabetów — komunistycznych pseudo prawników — mających w majestcie prawa mordowć polskich bohaterów z AK oraz podziemia niepodległościowego. Były to tzw. “duraczówki”.

  Partia sowieckich agentów NKWD w Polsce — nazwana przez tow. Stalina “PPR” — powołała te pseudo prawnicze szkoły bezprawnie, bowiem nie miały one żadnego umocowania ustawowego i w praktyce były to jedynie zawodowe kursy ideologiczno-prawnicze. Szkoły te nie kształciły prawników, lecz jedynie sowietyzowły oraz przyuczały półanalfabetów do wykonywnia zawodu komunistycznego mordercy sądowego.

  Takie przyuczanie do mordów polskich patriotów przez sowiecko-komunistyczne sądy tworzone przez zbrodniarzy z PPR — trwało początkowo 6 miesięcy, a później 15.

  ^ ^ ^
 • @AdamKac 01:54:19
  A jakies dowody masz na prawdziwosc twoich twierdzen, np. ze "katastrofa wydarzyła się z powodu błędu pilota, który w sytuacji w jakiej się znalazł zachował się nieprawidłowo. To jest normalne i racjonalne podejście do sprawy"? Dawaj te dowody. Wiec?

  Czy to nie TY bredzisz? Kto np. twierdzi, ze "specjalnie rozpylili mgłę, upili dyżurnego lotów, zasadzili brzozę, podawali złą scieżkę lądowania, a Tusk zaplanował, że nie będzie wtedy leciał"?

  Zatem moze to TY jestes psycholem i powinienes sie leczyc?

  Powiedzial, co wiedzial. Peocki pisofob-fanatyk?
 • @Marky 02:04:55
  pisofob" ...zywcem jezyk POstbolszewi,

  POkaz oczy...rusofobie.
 • dobre leczenie -
  polecam wszystkim potrzebującym: http://www.leczenie24.com/inne/leczenie-paranoi.html
  DRB
 • Paranoik?
  Nigdy nie spotkalem jeszcze czlowieka,ktory by nie uznawal Krwina za durnia i pajaca! Czy my sie wszyscy mylimy?
 • ORKS i reszta
  Ile można zarobić na takim trollowaniu?
 • STOP!!!!!!!!!
  Przestancie mu sie wpisywac bo z idiota sie nie dyskutuje.
  Trzeba poprostu LEKCEWAZYC.Nie wchodze wiecej na tego starego pomylenca blog.A Macierewicz powinien go do sadu podac tylko ze podac do sadu to jeszcze trzeba miec kogo a ktos kto nie ma zdolnosci honorowych to sie takie cos omija z daleka
 • @Marky 02:08:12
  1. Przecież zapisy rozmów w kokpicie z ostatnich minut lotu są jawne. Automat wrzeszczy "PULL UP!!!", a piloci wiadomo co na końcu krzyczą. Skoro nie umieli wylądować we mgle, to prawidłową decyzją było posłuchanie automatu.
  2. Na forach internetowych spotkałem osoby, które tak właśnie twierdziły. Przecież nie twierdziłem, że Ty tak uważasz. Nie masz powodu czuć się dotknięty.
  3. Tak naprawdę przedmiotem mojej krytyki nie jest paranoja, która niektórych w Polsce ogarnęła, ale (jak słusznie wskazuje JKM) brak spójności w poglądach. Jeśli już ktoś jest psychicznie chory, to niech przynajmniej będzie konsekwentny!
 • @Andy-aandy 02:01:13
  Bardzo dobra analiza!
  Zgadzam się z Panem w 100%.
  Niestety zostaliśmy oszukani, że w 1989 roku KOMUNIZM SIĘ SKOŃCZYŁ.
  Komunizm się nie skończy dotąd, dokąd będą rządzić komuniści i ich pachołki-agenci i użyteczni idioci komunizmu.

  Pozdrawiam.
 • "WCzc.Antoni Macierewicz (PiS, Warszawa) obalił te wszystkie zarzuty."
  gdzie i kiedy?
 • @Andrzej22 03:59:17
  ZGADZA SIĘ !!!!!!!!!!

  Pozdrawiam.
 • Sekciarze... ;)
  .
  Przyznacie sami, że repertuar chwytów Judasza Kurzego-Móżdżka jest cały czas odtwórczy, cały czas jest o jeden krok za mną, nieprawda-ż? ;)

  A to nie wróży mu zwycięstwa, hehe ;)
  (i za to należy mu się jedna gwiazdka jak psu buda ;)

  ---------------
  "J: Ja Ci coś powiem. Jak to zrobimy nad Katyniem, to będzie takie zamieszanie, że - obiecuję Ci - pochowamy Cię na Wawelu!
  L: Jak to załatwisz?!?
  J: Nie wiesz, że mamy haki i na Dziwisza?
  L: A! Rzeczywiście! Ale ja nie chcę zostawiać tak Marysi samej...
  J: To weźmiesz Ją ze sobą! Żony powinny odchodzić razem z mężami. Co Bóg złączył...
  ---------------

  Mądrej głowie dość dwie słowie. I nie trzeba nic więcej, by uznać za udowodnione, iż:

  Judasz Kurzy-Móżdżek to nikt inny, tylko STUPROCENTOWY TURAŃSKI TROGLODYTA, usiłujący swą kałmucką mentalność - wyłażącą z niego na każdym niemal kroku - za wszelką cenę udrapować na mentalność łacińską (za pomocą ogranego rekwizytu w postaci muszki). A przecież w jego bezczelnej, azjatyckiej gębie można czytać jak w otwartej księdze:

  http://vader.joemonster.org/upload/zui/512_70a434e0lenin-mikke.jpg

  I tylko mi tu nie skuczeć!
  - sekciarze przecież ubóstwiają, gdy wali się Prawdę prosto z mostu, nieprawda-ż?
 • @DominikS.Kapelusz 01:01:16
  //Jak Pan chce cokolwiek osiągnąć w polityce, strzelając do wszystkich potencjalnych sojuszników//

  Guru z Muszką konsekwentnie strzela do politycznych wrogów:
  Macierewicz, Kaczyńscy i Piłsudski.

  Guru z Muszką konsekwentnie głaszcze sojuszników:
  Jaruzelski, Palikot i Putin

  To co ma w polityce osiągnąć, to osiąga wystarczająco dobrze... tylko, że bolszewicka onuca co i rusz z cholewki wyziera.
 • @wlochu 00:15:08
  Co to jest za BEŁKOT???
 • Autor.
  Panie Korwin! Pan nie jest politykiem tylko POLITYKIEREM!!!Głosi pan poglądy, które są pomieszaniem z poplątaniem i jest pan oszolomem!!!
  Proszę wczytać w google:"zamach warszawski", to dowie się pan dużo o tej tragedii!!! Powinien sie pan zająć turystyką lub hodowlą białych myszek, bo o polityce ma pan marne pojęcie! opluwanie A.Macierewicza dowodzi , ze jest pan zwykłą szują , nie wartą żadnej wzmianki i uwagi!!!
 • @noman 01:14:13
  Ty niedowiarku, wpisz w google:"zamch warszawski", to po przeczytaniu tego tekstu, przestaniesz pisać bzdury!!!
 • @O.R.K.S. 07:44:38
  Klasa twoich argumentów normalne poraża. Osądzać polityka po wyglądzie, gratuluję. Ty z tych pewnie co głosowali na kwasniewskiego, bo ma „ładną żonę”.

  „I tylko mi tu nie skuczeć!
  - sekciarze przecież ubóstwiają, gdy wali się Prawdę prosto z mostu, nieprawda-ż?”

  Ten dialog miał być smieszny?

  Jaką prawdę, chyba gówno prawdę, ani jednego argumentu tylko dziecinne” JKM jest gupy, smierdzi jajem, bo jest gupy”. Jak chcesz trollowac palidioto to najpierw skręć jakieś sensowne argumenty, bo to raczej żałosna próba oczerniania kogokolwiek.
 • @Tony Takitani 08:53:58
  .
  Buuuuhahaha, wygrał Pan toster bezprzewodowy! ;))


  "Zamiast dyskutować proszę spojrzeć w oczy WCzc.Antoniego Macierewicza. To są oczy paranoika. Mamy do czynienia z jawnym przypadkiem paranoi – ściślej: urojeń paranoidalnych "

  versus

  "Osądzać polityka po wyglądzie, gratuluję. (...) ani jednego argumentu tylko dziecinne” JKM jest gupy, smierdzi jajem, bo jest gupy”. Jak chcesz trollowac palidioto to najpierw skręć jakieś sensowne argumenty, bo to raczej żałosna próba oczerniania kogokolwiek."


  Tyle już razy widziałem ten Kalizm sekciarzy w całej swej okazałości - a za każdym razem jego widok nadal chwyta mnie za serce :)))
 • @Andriej22 03:41:32
  Ty wciaz tu, Andrieju, wciaz udajesz zwolennika PiS-u? Czy jestes z WSI i "Ruskim trepem," Andrieju?
  :)
 • @Andy-aandy 00:21:09
  W pełni zgadzam się z tobą. To nieuleczalny już przypadek. Ten kapuś razwiedki nigdy nie odpowiada na to co mu piszecie. To taki bękart komuny. Niech odpowie wszyskim na forum skąd u niego przy tylu dzieciach i niepracującej żonie oraz jego dwu lewych rękach do jakiejkolwiek pracy ponad 10 mln majątek? Z nieróbstwa on powstał?,l czy z tej "płodności" pisania bazgrołów do Polityki o czym Josek vel Jerzy Urbach vel Urban wspomina. Pozdrawiam.
 • @DominikS.Kapelusz 01:01:16
  Przecież on nigdy nic poza rozbijactwem nie osiągnął i już nie osiągnie. On ma inne zadanie.
 • @widziane z USA 01:33:12
  Zgadzam się z tobą, to komuszy produkt na utrzymaniu razwiedki. Pozdrawiam.
 • @Andy-aandy 02:01:13
  Bardzo dobrze podsumowałeś tego kretyna i bękarta razwiedki. Brawo. On już mieni się jak widać lekarzem psychiatrii, lecz leczenie powinien zacząć od siebie.
 • @Roman 03:00:22
  Niestety nie mylimy się Romanie. To smutne. Ja go od pamiętnej rozróby w sejmie uważam za "durnia", on dostał takie zlecenie.
 • @AdamKac 03:53:56
  nie ośmieszaj się gówniarzu, to tylko makowiny, rzygowiny, życzę smacznego w ich POłykaniu lemingu.
 • @victor 02:13:43
  RE: pisofob" ...zywcem jezyk POstbolszewi
  --- Czy twierdzisz, ze "pisofob" to slowo z jezyka, czy jak z jezyka "POstbolszewi" (sic)? Na jakiej konkretnie podstawie bys tak twierdzil?

  RE: POkaz oczy...rusofobie.
  ---- Czemu mialbym POkazywac oczy? Czy przez to "PO" w slowku "POkaz" sugerujesz ze ja jestem zwolennikiem PO? Konkretnie dlaczego bys tak sugerowal? Czy to oburzanie sie na moja rzekoma "rusofobie" znaczy, ze jestes kacapofilem, albo szowninistycznym kacapem? Jesli tak, cio robisz na polskim forum? Wynocha stad - do swoich, smieciu.
 • @Andrzej22 03:59:17
  Ja to od ponad 20 lat to samo piszę. Brawo. Pozdrawiam.
 • @moher 04:16:13
  Zgadzam się z tobą. Pozdrawiam.
 • @Trybunał Obywatelski 02:16:33
  Czy polecasz leczenie paranoi na podstawie wlasnego doswiadczenia? Znaczy, ze leczyles sie czy leczysz z paranoi?
  :)
 • @AdNovum 07:10:03
  Dopiero poczółęś się oszukany? Ja to wiedziałem już wtedy, że to tylko przepoczwarzenie się komuny w kapitalizm państwowy, uwłaszczenie zbrodniczych komuchów i ich złodziejskich bękartów.
 • @O.R.K.S. 07:44:38
  Super porównanie, może to faktycznie pozostalość po spermie Lenina gdy przebywał w Poroninie? Brawo, cieszy mnie jak temu kretynowi dokładasz do pieca. Brawo.!
 • @zibi 08:39:16
  Prawdę piszesz. Brawo!!
 • @Tony Takitani 08:53:58
  Jesteś taki sam kretyn i oszołom jak JKM, z tego samego miotu jak widzę.
 • @Kapitalista 00:30:33
  podpisuje sie pod tym.
 • @moher 04:16:13
  Narod musi sie w koncu obudzic.
  Tylko zeby nie bylo juz za pozno - zeby nie byl w takiej sytuacji jak Palestynczycy.
 • Kurwin po raz kolejny udowodnił, że jest osobą upośledzoną umysłowo.
  Bo nie rozumie, że życie bywa skomplikowane.
  Przecież ten samolot mógł spokojnie wylądować, a pasażerowie wyprowadzeni, przesłuchani w zlikwidowani (poza agenturą, która została wycofana i ukryta). A przy lotnisku zrobiono inscenizację, korzystając ze złomu z za płota, gdzie jest zakład utylizacji starych samolotów.
 • @vortex 09:42:06
  Nawet nie wykluczam, że do tej agentury zaliczał się też nasz Wybitny Przywódca. I stąd byłoby dziwne zachowanie naszego jeszcze bardziej Wybitnego Przywódcy. I niechęć do zbyt głębokiego grzebania w temacie, co także dotyczy Macierewicza. Przecież te zapisy tych skrzynek niemal na pewno zostały sfałszowane. A taki wielki, stary, prymitywny rejestrator lotu (nie czarna skrzynka), co to się go sfałszować nie dało, wziął i wyparował.
 • Nieustępliwość myszki miki potwierdza, że albo jest agentem albo paranoikiem
  Za każdym razem, gdy pieprzy o smoleńsku jestem pewniejszy.
 • Istnieje też taka możliwość, że JKM to jest lepszy cwaniak.
  Aplikowane zwykle na NE diagnozy są wg mnie często zbyt proste, aby mogły mieć zastosowanie do JKM.
  Wyobraźmy sobie taką oto sytuację: dawno, dawno temu pan JKM podpisał z jakiś względów współpracę z diabłem (bezpieką) i ma z tego powodu poważny rozdźwięk i dysonans. Po ustąpieniu przyczyny chciałby z tego jakąś wybrnąć, wyjść, ale wiadomo – z tego wydobyć się nie da. Każda współpraca z ubekistanem jest dozgonna a nawet jeszcze trwalsza, bo przenosi się do piekła. Powiedzmy, że w tej sytuacji JKM wykombinował sobie takie sprytne rozwiązanie, że np. będzie ich kompromitował i ośmieszał na każdym kroku, ile tylko się da i to będzie takim swoistym zabezpieczeniem na starość (na wypadek wsypy). Może tak być, że ma głupiego oficera prowadzącego – jak większość - i robi to bezkarnie od wielu, wielu lat. Przy okazji tej działalności głównej niejako mimochodem przemyca wartościowe treści, bo tak niewątpliwie jest - patrząc na dorobek jego twórczości - która popularyzuje wolność, własność i sprawiedliwość.
  Po co więc cała ta mistyfikacja? Ano, np. po to, że gdyby niechcący został ujawniony to pokazuje swój dorobek/urobek tylko na takim NE i stwierdza, że on był takim Wallenrodem bezpieki a takie rozwiązanie, jakie on zastosował (służąc bezpiece zarazem ich kompromitował i ośmieszał) było nie tylko pożyteczne, ale i honorowe. W ten sposób – przynajmniej w swoim mniemaniu - pozostaje górą a reszta wychodzi na głupków. Ten gostek jest zbyt inteligentny żeby pisać o ściąganiu magnesem aluminiowego samolotu a skoro to robi to istnieje jakaś przyczyna. Nic nie dzieje się bez przyczyny na tym świecie. Przedstawiona hipoteza jest zapewne jedną z wielu (która próbuje rozwikłać tajemnicę JKM) ot taka na niedzielny poranek przed pójściem na Sumę do Kościoła,
  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • @vortex 09:42:06
  No i tu z tobą pelna zgoda.
 • @AdamKac 03:53:56
  RE: Przecież zapisy rozmów w kokpicie z ostatnich minut lotu są jawne. Automat wrzeszczy "PULL UP!!!", a piloci wiadomo co na końcu krzyczą. Skoro nie umieli wylądować we mgle, to prawidłową decyzją było posłuchanie automatu.

  ---- Na jakiej podstawie twierdzisz, ze piloci nie umieli wyladowac we mgle i nie posluchali automatu? Wiec niby powyzsze jest dowodem na tzw. blad pilotow? Konkretnie jak? A dlaczego 6 czy 7 sekund przed zderzeniem samolotu z ziemia odpadl prawie 7-metrowy kawal skrzydla?

  RE: Na forach internetowych spotkałem osoby, które tak właśnie twierdziły.

  --- Czy twierdzisz, ze Macierewicz, czy inna wybitna postac z PiS-u, twierdzi, ze "specjalnie rozpylili mgłę, upili dyżurnego lotów, zasadzili brzozę, podawali złą scieżkę lądowania, a Tusk zaplanował, że nie będzie wtedy leciał"? Kto konkretnie zacytowane rzeczy rzekomo twierdzi? Wskaz. Przy okazji, wiec twierdzisz, ze jest niemozliwe, ze "specjalnie rozpylili mgłę, upili dyżurnego lotów, zasadzili brzozę, podawali złą scieżkę lądowania, a Tusk zaplanował, że nie będzie wtedy leciał"? Udowodnij, ze to niemozliwe. Wiec?

  RE: Tak naprawdę przedmiotem mojej krytyki nie jest paranoja, która niektórych w Polsce ogarnęła, ale (jak słusznie wskazuje JKM) brak spójności w poglądach.

  ---- Znaczy, ze w twoim wpisie z 20.05.2012 01:54:19 niby krytykujesz jakas niespojnosc w pogladach? Gdzie? Kim konkretnie sa ci "niektorzy w Polsce," ktorych rzekomo ogarnela paranoja?
 • @vortex 09:49:23
  Zapadł się pod ziemię, a france z dna oceanu swój wyciągnęli. POsłać kopacz vel ksywa fadromę może wykopie?
 • @Marky 10:07:55
  nie zniżaj się do polemiki z lemingiem idiotą, wierzącym w makowiny-rzygowiny.
 • @vortex 09:49:23
  Szuladziński także nie chce podjąć polemiki na temat jego raportu wypunktowanego przez Cierpisza. Odsyła do Macierewicza i jego zespołu.
 • @panMarek 10:05:51Wysłałem dr inż. Szuladzińskiemu, nie odpowiedział tylko skierował do Macierewicza.
  Szanowny panie dr inż. Grzegorzu Szuladziński, chciałbym by pan
  odniósł się do tych napisanych na czerwono uwag pod pana raportem inż.
  lotniczego
  Krzysztofa Cierpisza, z którym od pierwszego dnia po zamachu zajmujemy
  i uzupełniamy się wspólnie tą tragedią. Ja jestem inż. mechanikiem
  okrętowym, specjalistą prócz dieslowskich silników okrętowych i
  pomocniczych, wszelakich urządzeń rotacyjnych, etc..., także
  okrętowych turbin parowych(GE lotniskowce klasy Nimitz),
  gazowych(TF40, ETF40B i TF50A), turbochargerówwszystkich typów, po
  kursach w USA(Locomotiv, CAT, Detroit, GE, Pratt), Japonii(Mitsubishi
  - ISHI) i Szwajcarii(ABB). Także sprawy wytrzymałości materiałów,
  obliczeń mam w palcu. 12 lat spędziłem jako supervisor, superintendent
  w serwisie US Navy w Zatoce Perskiej(1990-2001), na różnych okrętach z
  lotniskowcami włącznie jak i bazie lotniczej na Diego Garcia
  (stacjonują tam bombowce strategiczne) - Indian Ocean. Zauważyłem w
  pana raporcie, to co myśmy z inż Cierpiszem odrzucili, czyli łgarstwa
  i "dowody" Makowin jak i "polskich" śledczych na nich bazujących bo
  nikt ich nie widział. Czy jest pan pewien, że Smoleńsk Siewierny to
  prawdziwe miejsce? bo my nie, być może to Jużny lub któreś lotnisko w
  pobliżu, przechwycono samolot z Prezydentem. Pana opracowanie jest
  czystą teorią jak pana Biniendy. Popełniacie, powielacie i łykacie
  tylko i wyłącznie to co Rosjanie podrzucili razem z Macierewiczem
  którego cenię, lecz jest zadufany obecnie w sobie jakby rozumy
  wszelakie pozjadał. Także mamy swoje podejrzenia co do paru osób z
  otoczenia śp. Prezydenta, bo kłamią lub udają amnezję ze strachu,
  wiemy dobrze przed kim, poprostu chcą żyć, boją się o swe rodziny. Za
  prawdę ileś już osób pożegnało się już z tym padołem w tym dr nauk
  technicznych inż. E. Wróbel, który mówił głośno, że to nie Tu 101,
  czym wydał na siebie wyrok Także z FYM - em mam kontakt i podobne
  spojrzenie na ten zamach.. Pozdrawiam i proszę szanownego pana o
  odpowiedź, po zapoznaniu się z całością opraciowania(X części) inż.
  Cierpisza, jak i FYMA, także z jego książką "Czerwona strona księżyca"
  w wersji internetowej, jest w internecie, łatwo znaleźć. Proszę nie
  powielajmy sowieckich bzdur, bo oni na to liczą, robiąc od czasu do
  czasu wrzutki(jak te z filmami, Wiśniewski nic nie widział w Smoleńku,
  jak i ambasador Bahr - foteli i ich koloru, ciał, etc... i reszta
  trzymana w hangarze, wybuchu paliwa, zapłonu, a miał ich 11 ton, co
  "ekspert" Hypki z "ekspertem" E.Klichem wyjaśnili: było zimne sic!!! i
  wsiąkło w glinę sic!!!-to było dla bezmózgich lemingów chyba bo nie
  mnie i inż. Cierpiszowi wciskać takie łgarstwa), idźmy swoją drogą,
  czyli od wylotu z Warszawy, hangaru na Okęciu potem rozebranego,
  zaginionego w 36 Spec. Pułku Jaka - 40, szybka likwidacja 36 Spec.
  Pułku z dokumntacją, etc,,,punktów zaczepienia aż nadto z black
  outem(brakiem prądu) na lotnisku w godzinach nocnych w noc z
  09/10.04.2010, zgarnianiem ludzi przez "wojsko" z dworca i sprzed
  dworca, jadących pociągiem, w ramach ponoć "ćwiczeń
  antyterrorystycznych", czy kłamstwami paru osób z otoczenia śp.
  Prezydenta, jak i czym dostaly się do Katynia? i czy naprawdę tam się
  dostały? , o tym pan przeczyta u inż. Cierpisza. Z szacunkiem i
  pozdrowieniami.
 • AUTOR
  Bardzo dobrze opisane Panie Januszu...
  Dokładnie tak jest...

  Lecz to wszystko jest wiadome od dawien dawna.
  Dlatego też UBek z Żoliborza wybrał tego konkretnego debila na "osobę prowadzącą" pseudo dochodzenie bo nie znał (nikt nie zna ze mną włącznie) większego idioty, manipulatora i psychopaty.
  Nawet sam Lech Kaczyński przestraszył się tego psychopaty i jego urojeń wstrzymując publikację jego wynurzeń do raportu o WSI...

  Ale ślepym fanatykom pis i UBecji z nimi powiązanej nigdy i niczego się nie udowodni bo do nich nie docierają ABSOLUTNIE ŻADNE argumenty i dowody nie pasujące do ich z góry założonej kretyńskiej teorii i wizji.

  Wdawanie się z tą sektą w dyskusję to tylko zbędne wytwarzanie dwutlenku węgla...
  Lepiej powiedzieć swoje i poczytać śmiejąc się jak wypruwają z siebie flaki i robią mega kretynów próbując udowodnić otoczeniu że białe jest czarne a czarne jest białe - bo przecież "nikt im nie powie że białe jest białe a czarne jest czarne".
  Pozdrawiam
 • @Kula Lis 62 10:10:02
  Dokładnie tak. Bo to był stary prymityw i zapisywał na kliszy parametry lotu. To nie cyfrówka, jak to zwałszować?
  A niektóre wdowy coś Antkowi nie dowierzają, i słusznie, i coś szukają na własną ręką, i słusznie.
 • Po i PiS muszą dla ludu się czymś różnić.
  Wiadomo przecież, że za zgodą Kaczyńskich samoloty dla tzw. dygnitarzy były w bardzo kiepskim stanie. Wyszkolenie pilotów też nie było rewelacyjne. Wylot do Smoleńka był zupełnie nieprzygotowany. Lotnisko nie było zdolne do przyjęcia takiej maszyny. Kaczyński będzie winił wszystkich tylko nie siebie. Tak samo jak z UE, przyklepali oddanie nas w obce łapy a teraz wbrew faktom PiS zaklina prawdę. No cóż lewica zawsze swoje błędy zrzuca na innych. Ta katastrofa to wypadkowa naszego demokratycznego burdelu.
 • @panMarek 10:05:51Napisałem ponownie, także zero merytorycznej dyskusji, ze strony
  Szuladzińskiego. - Dlaczego ucieka szanowny pan od tematu i udzielenia odpowiedzi? czyżby przysłowiowa kosa trafila na kamień? podważono pana i p. Biniendy opracowania, tylko teoretyczne opracowania opierające się na makowinach, czyli na tym co podrzucają służby i to z rażącymi błędami, które każdy myślący samodzielnie inż. mechanik powinien wychwycić, (np. te przeciążenia, to dziecinny błąd) co wypunktował na czerwono panu inż. lotniczy Krzysztof Cierpisz z Lund - Szwecja, z którym mam o dziwo to samo zdanie. Zespół Macierewicza jak i on sam jest dla mnie, kolegi Cierpisza, prof. Dakowskiego i Trznadla z którymi to zajmuję się tą sprawą od początku a nie po dwu latach jak panowie jest mało wiarygodny, a sam pan Macierewicz jest dla mnie i w/w technicznym nieukiem czyli zerem nie ujmując mu jego innego wykształcenia. Jest zadufany w sobie i nie przyjmuje oczywistych faktów. Tak samo niewiarygodny jest dla nas Mak z fabrykowanymi powiastkami jak i polski zespół-komisja Millera, "ekspert" E. Klich, "polscy" prokur(W)atorzy tak wojskowi jak i cywilni. Pisanie i zwracanie się do zespołu, samego Macierewicza uważającego się za jedynego
  sprawiedliwego i znawcę, to tak samo jak do komisji Millera, MAK -
  Anodiny czy na Berdyczów. Jedynie ten matoł E. Klich podją swego czasu dyskusję lecz gdy wyczół, że ma do czynienia z fachowcem zamilkł i milczy do dzisiaj. Uważamy, że na dzisiaj to wszystkim w Polsce chodzi by prawda nie wyszła na jaw bo ona jest bardzo niebezpieczna, tak dla inspiratorów, wykonawców(ci to pewnie już nie żyją, pochowani s pewnie ze szczątkami ofiar, jak ta jedna czyli NN, do dziś nie wiadomo
  kto to byl i co robił na pokładzie samolotu?), pomagierów, przypadkowo
  w to zamieszanych, etc...każdy ma rodzinę, che i oni chcą żyć, a
  inspiratorzy zawsze uderzają wpierw w rodzinę, bliskich niepokornych,
  casus gen. Kuklińskiego się kłania. Pan i pan Binienda także się
  boicie, bo macie rodziny, GRU/KGB/FSB, mają długie ręce i wiele
  macek(np. w Polsce to sukcesorzy IW/WSW/WSI - NKWD/UB/SB). Zrozum pan jedno, że pan Macierewicz nie jest tak kryształowy i prawdomówny za jakiego by chciał uchodzić, za jakiego sam się uważa, on także się boi i to bardzo boi, ma dzieci, rodzinę. Widzę, że na polemikę z panem, odpowiedź(widać za trudna?) liczyć nie mogę, żegnam pana. Z szacunkiem...
 • Papierek lakmusowy?
  "Wyjaśnianie" przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem odbywało się w tak skandalicznych warunkach, że dziwię się Panu, że broni Pan wniosków otrzymanych w tak nierzetelny sposób. Przeprowadzenie zamachu w Lockerbie zostało udowodnione dopiero po badaniach tak drobiazgowych, że w tej sprawie już nawet nie mamy szansy na przeprowadzenie podobnych. Poza tym przyrównywanie eksperta, który w tej dziedzinie ma dużo większą wiedzę od Pana do aborygena, to już naprawdę rozpaczliwy krok. Musi sobie Pan z tego zdawać sprawę, więc o co chodzi?
 • @vortex 10:19:15
  Jest jeszcze hipoteza taka: że to odbyło się w Polsce, wszyscy zostali przejęci w drodze z domu na lotnisko podczas "antyterrorystycznych" ćwiczeń odbywających się z 09/10.04.2010 i ?....no i wykonawcy także gryzą piach już po wszystkim. Wykonawcy to bezprizorni, janczarzy szkoleni do tego i potem do piachu idą za pomocą takich jak oni...
 • diagnoza 3
  Zawiść paranoidalna.
 • Ciekawe ile płacą tym PISuarowym szczekaczkom na tym forum
  Pan JKM opublikował ten tekst o 23:05 wczoraj. O godzinie 00:20:41 był już pierwszy obraźliwy komentarz. A potem przez całą noc tak leciało. Chyba PIS wykupił u was całodobowe dyżury na blogu JKM. PIS Partia Ignorancji i Szaleństwa musi zwalczać każdy głos rozsądku bo zdrowy rozsądek jest największym wrogiem PIS. Za PRL PZPR robił podobnie.
 • @miniony 10:44:32
  Wytłumacz mi tępaku forumowy co to ma znaczyć: zawiść paranoidalna? bo to ni kupy ni dupy się nie trzyma dzisiejszy "wykrztauciuchu" czytaj matole, wtórny analfabeto!
 • @Kula Lis 62 10:48:58
  "co to ma znaczyć: zawiść paranoidalna? "
  - między innymi przesłanka czy też raczej siła motoryczna pis i prezesa
 • @Kula Lis 62 09:29:13
  Jesteś taki sam kretyn i oszołom jak o.r.k.s.
 • @O.R.K.S. 09:07:24
  Dziękuję, możesz go sobie…

  To, JKM znowu pie* trzy po trzy to inna sprawa.
 • @Tony Takitani 10:52:46
  Wykształceniem, obyciem no i pochodzeniem nie dorosłeś mi do pięt, nie godzien jesteś mi buty czyścić, tacy jak ty pasali świnie w majątku mych Dziadków. Z pomiotem łyków, fornali nie polemizuję, z zasady nie zniżam się do waszego POziomu, dla ciebie łyku zrobiłem jedyny wyjątek jak i tego drugiego.
 • @Andrzej22 11:00:12
  Zgadzam się z Tobą. W mojej rodzinie jednak nikt się nie splamil, wszyscy czyści. Jednak można było zachować "dziewictwo". Pozdrawiam.
 • @ALIK 10:19:07
  Czy to nie TY jestes paranoidalnym ubekiem, kompulsywny klamco i oszczerco? Jesli tacy jak TY chwala "pana Janusza" za bardzo dobre opisanie, czy nie jest to powod, zeby watpic w wartosc tego opisania?
 • @Kula Lis 62 10:48:58
  wal się
 • @vortex 10:19:15
  Cierpisz wypunktował nieścisłości, czytaj kłamstwa Macierewicza i paru innych osób co do podróży do Katynia, czym ją odbyły, do dziś one tego nie sprostowały, milczą, czego się boją? Także zagadką jest amnezja Jacka Sasina. To wszystko wyczytasz u Cierpisza na stronie zamach.eu Pozdrawiam.
 • @miniony 11:14:08
  Oto odpowiedź typowego "wykrztauciucha", produktu obecnych czasów, pomiotu łyków, fornali z czworakow, uczonych tylko w piśmie. Wystawiasz o sobie jak "najlepsze" świadectwo.
 • dobry ubaw...
  ...czytajac ten caly belkot (komenty) powyzej, niczym sie nie rozniacy od 'forum' na g.wNIANEJ.
 • Ponawiam problem.
  Aby rozgryźć metodę stosowaną przez JKM należy bezwzględnie odpowiedzieć na pytanie: dlaczego już w pierwszym zdaniu JKM – delikatnie mówiąc - mija się z prawdą pisząc „Paranoja nie jest jednostką chorobową.”. Wg słownika języka polskiego, cyt.:

  paranoja ‹gr. paránoia 'szaleństwo, obłąkanie’›
  1. med. psych. «choroba psychiczna charakteryzująca się logicznie usystematyzowanymi urojeniami, stopniowo pogłębiającymi się, bez większych zmian osobowości i bez osłabienia intelektu; obłęd»
  2. książk. przen. «o sytuacji powstałej wskutek absurdalnych, niedorzecznych decyzji»:
  Przecież to czysta paranoja, tego się nie da zrozumieć.
  ż I, DCMs. ~oi, blm.

  Co ten gostek, który jest wszak bardzo inteligentny, chce przekazać takim ordynarnym kłamstwem? Szanowni Czytelnicy, odpowiedź na to pytanie jest kluczem do zrozumienia jego postępowania a nie kłócenie się i wyzywanie nawzajem,
  Szczęść Boże Wszystkim
 • @Andrzej22 11:00:12
  To co piszesz to jest kolejny dowód na to, że jest tu paru opłacanych krytykantów. Mają krytykować JKM zgodnie z ustaleniami okragłego stolca, to to robią. Jak ktoś się z kimś nie zgadza to go nie słucha. Wy słuchacie tylko dlatego, że wykonujecie swoją pracę tzw. operacyjną. Bój to wasz jest ostatni. Naród nie wierzy POPISOWI i innym zasiadającym przy korycie od ponad 20 lat.
 • @Andrzej22 11:00:12
  Przypominam, że JKM jest najbardziej poczytnym politykiem w Polsce. Oficjalne sondaże przeprowadzone wsród młodzieży to już dzisiaj 7%. TV dyskryminuje prawicę, także ten wynik jest bardzo dobry. Jak przyjdzie prawdziwy kryzys to JKM 50%. Nie musicie się silić na szczekawki i tak one wam nic nie pomogą, no chyba, że wzmocnią wasze sakiewki, bo za darmochę nikt by takich głupot jak ty nie wypisywał.
 • @Kula Lis 62 10:57:43
  Hahaha, masz komoplekt małego penisa czy co? :D A co twoi dziadkowie ubecja że majątek mieli, bo z Panów to ty raczej nie jesteś? Persen sobie weź, bo coś ci nerwy wysiadaj, tak sie denerwować.
 • @Anna.M. 00:31:13
  :) heh wspaniale, czyli w Polsce jest tak, ze sekta rzymsko katolicka mowi tylko o monoteiźmie a ludzie wiedza lepiej i wola miec wiele bozkow jak zawsze bo kto wymyslal bozkow oczywiscie zwykli szazy ludzi, czyli w polsce jest politeizm. Oczywiscie w propagandzie wmawia sie, ze to az 95 % spoleczenstwa, to tak jakby dzis powiedziec, ze ludzie chca wracac do komuny bo sa komunistami tylko, ze mamy dzis wielu mlodych ludzi co nie wiedza co to za system ten komunizm bo gdyby wiedzieli to uznali by iz to w czym zyja teraz niczym sie nie rozni od tego co bylo kiedys !
 • @Marky 00:33:23
  och Polske PiS maial czas rozwalac teraz rozwala go PO i wszyscy durnie skupiaja sie na tych bardziej bo mamy teraz niezly balagan na swiecie co dalo nam to, ze zalosne PO zadlozylo kraj na 200mld, postaw tu kazda inna partie w tym czasie to nie zobaczylbys roznicy
 • @Tony Takitani 12:29:53
  Jam Herbu Jastrzębiec po mieczu, po kądzieli Rak. poczytaj pomiocie fornala o ich wlaścicielach. Po takich jak ty na koń wsiadali Dziadkowie a Babcie do bryczek, powozow.
 • @Tony Takitani 12:29:53
  Co do penisa to mam "oczko" czyli 21! / 8 cali a to sobie od 38 lat żona i niejedna inna chwali.
 • @Marky 10:07:55
  RE: Na jakiej podstawie twierdzisz, ze piloci nie umieli wyladowac we mgle i nie posluchali automatu? Wiec niby powyzsze jest dowodem na tzw. blad pilotow? Konkretnie jak? A dlaczego 6 czy 7 sekund przed zderzeniem samolotu z ziemia odpadl prawie 7-metrowy kawal skrzydla?

  Czyli Ruscy stery też popsuli? Tylko czemu w takim razie odpalili dodatkowo dwie bomby?? Bali się, że czekający już na ziemi Specnaz nie da rady podobijać wszystkich ocalałych?
  O to właśnie mi chodzi! Jeśli były dwie bomby, to NIE MA ZNACZENIA czy ster działał, czy Tusk leciał razem, czy też osobno, czy na pasie startowym w Smoleńsku byli BOR-owcy, czy ścieżka była dobra, czy piloci umieli latać we mgle, czy był to lot wojskowy, czy też cywilny itd. Były dwie bomby i KONIEC. Jeśli to one rozwaliły samolot, to cała reszta rozważań jest nie ważna. Jeśli w samochód walnie meteoryt, to nie ma sensu rozwodzić się nad tym czy kierowca był pijany.

  A odpowiadając poważnie: jakby umieli wylądować we mgle, to by wylądowali. Co prawda możemy się bawić w rachunek prawdopodobieństwa i zastanawiać, czy to nie był ten 1 przypadek na milion, kiedy nawet najlepszemu się nie udaje, ale jaki to ma sens? Niech nad tym główkują eksperci od szkolenia lotnictwa.
  Do momentu kiedy zaczęli krzyczeć "urwa mać" jakoś nie narzekali na działanie samolotu - chyba więc zniżali się świadomie?
  Kawałek skrzydła odpadł przed uderzeniem w ziemię, bo samolot nie leciał jak meteoryt - prostopadle do poziomu Ziemi, tylko jak samolot - równolegle do tego poziomu. Chwilę mu spadanie zajęło, a brzoza była pierwsza.

  RE: --- Czy twierdzisz, ze Macierewicz, czy inna wybitna postac z PiS-u, twierdzi, ze "specjalnie rozpylili mgłę, upili dyżurnego lotów, zasadzili brzozę, podawali złą scieżkę lądowania, a Tusk zaplanował, że nie będzie wtedy leciał"? Kto konkretnie zacytowane rzeczy rzekomo twierdzi? Wskaz.

  Jak nie oni, to domorośli eksperci od produkcji sztucznej mgły na forach internetowych. Czy to ważne? Krytykuję wszystkich zarażonych wirusem smoleńskim, a nie tylko posłów PiS (u których przecież większość chora nie jest; tylko tak mówi dla zbicia poparcia u oszołomskiej części społeczeństwa).

  RE: Przy okazji, wiec twierdzisz, ze jest niemozliwe, ze "specjalnie rozpylili mgłę, upili dyżurnego lotów, zasadzili brzozę, podawali złą scieżkę lądowania, a Tusk zaplanował, że nie będzie wtedy leciał"? Udowodnij, ze to niemozliwe. Wiec?

  Jest to możliwe. Podobnie jak możliwe jest, że ktoś chciał zrobić na Ciebie zamach i źle wykończył krawężnik. Ale bez DOWODÓW takich przypuszczeń się nie bierze na poważnie, bo to paranoja!
 • Co Pan ma przeciwko Australii
  Co Pan ma przeciwko Australii i tamtejszym ludziom nauki? Niejaki Rutherford (1871-1937) pochodził z tamtejszych okolic (Nowa Zelandia) i odkrył jądro atomowe. Co prawda w Anglii, ale w dzisiejszych czasach wspólczesny Rutherford mógłby wiele zdziałać zdalnie. Poza tym, ten człowiek, którego Pan chce ośmieszyć, jakoś wyemigrował do tej Australii. Sam Pan kiedyś mówił, że emigrują jednak Ci bardziej rzutcy. To nie rozumiem... wyemigrował i stał się głupszy??? Czepianie się w ten sposób ludzi, zawsze odbierałem jako brak argumentów. To mi przywodzi na myśl ordynarne podejście komunistów (kukły na 1 maja... itp.)
 • @michal43 11:54:28
  "Naród nie wierzy POPISOWI i innym zasiadającym przy korycie od ponad 20 lat."

  Michale PROBLEM jest w tym że jest zupełnie odwrotnie niż piszesz.
  NIESTETY ale zdecydowana większość owego "narodu" bądź tego nie widzi wcale, bądź nie chce z różnych pobudek widzieć...
  I to jest jednym z powodów trwania tego PATA.

  A co gorsza mam wizję że o ile w ogóle się to zmieni to nie tak szybko.
  Ciężko na to pracuje masa ludu poprzez propagandę, cenzurę, zakłamywanie historii i tematy zastępcze.

  A teraz masz nie tak dawny przykład:
  Oto link ściągnięty kilka dni temu z jakiegoś tematu na NE:
  http://www.tvn24.pl/0,10149,1585151,,,lech-kaczynski-w-obiektywie-generala-kiszczaka,raport_wiadomosc.html
  Lecz gdy na niego wejdziesz to zdjęć Lesia Kaczyńskiego "w objęciach" Kiszczaka już nie zobaczysz bo cenzura je wykasowała :D :D :D
  Są sprawni, zwarci, gotowi i chyba po wsze czasy na posterunku 25h/dobę
 • @Kula Lis 62 10:57:43
  "Wykształceniem, obyciem no i pochodzeniem nie dorosłeś mi do pięt, nie godzien jesteś mi buty czyścić, tacy jak ty pasali świnie w majątku mych Dziadków."

  Prosze Pana! Zgadzam sie z Panem calkowicie! My ELITA, z dziada pradziada szlachta, genetycznie naznaczeni, musimy trzymac sie razem. Nasze korzenie, wyksztalcenie, obycie i przenikliwosc wynosi nas ponad to chamstwo powszechnie obecne na tym forum. My mamy zasady.

  "Z pomiotem łyków, fornali nie polemizuję, z zasady nie zniżam się do waszego POziomu, dla ciebie łyku zrobiłem jedyny wyjątek jak i tego drugiego."

  Dlatego ciebie do Nas nie zaliczam. Ty jestes cham, prostak i zmanierowana ciota. Wywyzszasz sie ponad innym samemu bedac zwyklym, sfrustrowanym megalomanem.

  Dzieki takim jak ty przynajmniej jest zabawnie :)
 • @Kula Lis 62 11:04:32
  "Zgadzam się z Tobą. W mojej rodzinie jednak nikt się nie splamil, wszyscy czyści. Jednak można było zachować "dziewictwo". Pozdrawiam."

  Nawet twoja mamcia je zachowala? Niepokalane poczecie? Mam ci mowic proroku?
 • @Kula Lis 62 11:23:34
  "Oto odpowiedź typowego "wykrztauciucha", produktu obecnych czasów, pomiotu łyków, fornali z czworakow, uczonych tylko w piśmie. Wystawiasz o sobie jak "najlepsze" świadectwo."

  Oto odpowiedz prostaka.
 • @Kula Lis 62 12:46:38
  "Co do penisa to mam "oczko" czyli 21! / 8 cali a to sobie od 38 lat żona i niejedna inna chwali."

  1) to ci sie podzialki pomylily, linijkenalezy odwrocic, wtedy masz pomiar w calach a tak to w cm.

  2) 8 cali to jest okolo 20cm farbowana malpo. Tak sie wyksztalceniem chwali a mnozyc zapomnial.

  Zwykly burak.
 • @Kula Lis 62 12:46:38
  Szlachciecm jest osoba posiadajaca oboje rodziców ze szlachty, a w tym kraju każdy ma w żyłach "błekitną krew" jak w porywach szlachta stanowiła 10% populacji... Wiec se daruj.
 • @Kula Lis 62 12:46:38
  "Jam Herbu Jastrzębiec po mieczu, po kądzieli Rak. poczytaj pomiocie fornala o ich wlaścicielach. Po takich jak ty na koń wsiadali Dziadkowie a Babcie do bryczek, powozow."

  Jestes zywym dowodem na to ze za to w nocy ci fornale wchodzili na babcie.

  PS.
  Jesli taka byla ta nasza szlachta to nic dziwnego ze Polske ropier... i rozsprzedali, stokroc wolalbym z tymi fornalami przestawac niz z jasnie panstwem.
 • @Autor
  Kolejna dobra notka Panie Januszu!!! To że mamy do czynienia z paranoikiem jest oczywiste od czasu jak Arcykarzeł powierzył mu "misję". Dodatkowo rusofobia, ale to raczej efekt prymitywizmu i kulturowy niż jednostka chorobowa.
  Co do jego "ekspertów" temat litościwie przemilczę, bo środowisko lotnicze i ludzi o lotnictwie pojęcie mających sama polemikę z nimi uważa za głupotę.
  A że tekst celny i prawdziwy widać po skowycie oszalałych PiSdzielców.
 • @ALIK 13:27:46
  Alik ja wyciągam wnioski. Kończy się kasa to widać. ZSRR miał istnieć zawsze. Skończyła się kasa i zdechło. UE tonie w długach i też to zdechnie. Ludzie głodni zaczynają myśleć, że tym co rządzą przez ostatnie 100 lat należy powiedzieć nie. Oczywiście naród wytresowany i oszukiwany, że niby żyjemy w kapitaliźmie może opowiedzieć się za komuną, ale jest wielka szansa, że 15% ludzi rozumnych wybierze autentyczną prawicę i to już wystarczy, żeby przywrócić normalność.
 • @Tony Takitani 13:44:55
  Wogle k* po co ja komentuje posty jakiegos c* który wypisuje, ze jest szlachcicem?! Ja p... pisac to i ja sobie mogę, ze jestem z Radziwiłów po mieczu, a po kądzieli z Czertwertyńskich, moja prababka to z Peców, a prapradziad z Wśnowieckich jak nie z Potockich...k.
 • @Warlord 13:51:58
  Pisowiaki i platwormersi stanowią dobry duecik. Ludziska myślą, że ich coś dzieli, od lat siedzą przy tym samym korycie i udają prawicę. Autentyczna prawica jest za likwidacją koryta a oni chcą zmiany świń.
 • @Tony Takitani 13:53:00
  haha dobre, to ci konstruktywna samokrytyka ;-)
 • Dziwny atak JKM na Macierewicza
  A co mają "chore oczy" Macierewicza do wypowiedzi expertów? Zarazili się? I dla ich "chorych oczu" trzymają ich na posadach w uniwersytetach Stanów i Australii? Experci poparli swoim autorytetem to, co może każdy szeregowy inżynier wyposażony w odpowiednie oprogramowanie: wprowadzić do komputera dane o wytrzymałości materiałów i wykonać obliczenia. Otrzyma taki sam wynik: brzoza nie mogła urwać skrzydła, a duraluminiowy kadłub nie mógł się rozlecieć na tysiące kawałeczków od ślizgania się po ruskim błocie. Wątpię, żeby JKM tego nie wiedział! Więc dlaczego strzela sobie w stopę? Przez Szacunek pomijam brzydkie fantazje - może , zwyczajnie, został zastraszony?
  (Facet, -bodaj minister Wróbel - który ośmielił się zakwestionować "tożsamość" samolotu - zginął zaraz potem w dziwnych okolicznościach)
 • @michal43 13:57:39
  Oczywiście!!! W 100% się zgadzam. Zarówno PiS jak i PO to różne oblicza tego samego zła, podobnie jaki i inne ruchy palikutasa czy tam LSD lub inny PSL na widok którego Witos by się w grobie przewrócił. Natomiast PiS dlatego jest taki szkodliwy że to himalaje hipokryzji wmawiające ludziom że są patriotami czy że chcą dobrze dla Polski. PO czy inne szkodniki przynajmniej się nie kryją.
  W rzeczywistości to jedna wielka mutacja hydry okrągłego stołu kochająca koryto i wyjątkowo wroga zwykłym ludziom.
 • @Okrutnik 14:01:58
  Fajnie piszesz tylko nie ma także dowodów na to, że był to zamach a namowy do wojny z Rosją są największą głupotą jaką PiS sobie ubzdurał. Zbudujmy normalne bogate państwo, bardzo dobrze uzbrojone i wtedy do takich sytuacji nie będzie dochodziło. Ostatnie 20 lat to rządy głupoty i korupcji, zreszta tak samo było za sanacji wybudowanej przez wybitnych socjalistów zresztą. Czas na zmiany.
 • Zapomniałem dodać
  Dane materiałowe ruskich samolotów nie są tajne, tak samo właściwości drewna brzozowego - istnieje odpowiednia dokumentacja. Kto w tym siedzi - wie, gdzie szukać. Według wypowiedzi experta - specjalnie wykonał dodatkowe wyliczenia na zawyżonych parametrach duraluminium i "pogrubiał" brzozę. A "dwa wstrząsy" nastąpiły na wysokości bodaj 26 m - i zostało to odczytane w Stanach - bo tam w tym celu pojechał odpowiedni miernik z samolotu. Dla wierzących nadal w "pancerną brzozę" mam prośbę: niech sobie popatrzą na filmy o WTC 9/11, gdzie widać jak samolot (ze skrzydłami) wlatuje w budynek przecinając blachy i szkielet konstrukcji o wiele twardszy od drewna brzozowego...
 • @ALIK 13:27:46
  nie wszystko stracone :) http://ma.blox.pl/resource/zdrajcy_przechrzty.jpg
 • @ALIK 13:27:46
  http://ma.blox.pl/resource/safari_blox_pl.jpg
 • @seedam 14:41:36
  wiekszosc Polakow ufala slepo TW Bolkowi...m michnik wydawalo sie tez byl nasz

  No,

  ale dobrze, wiec spytam kogo proponujesz zamiast Kaczynskiego:

  mikke czy palikota...
 • @Andrzej22 15:15:42
  Ja rozumiem, że praca operacyjna, to ciężki chleb. Kiedy bezpieka skończy z dyskryminacją ludzi prawych. Na kursach coś na ten temat tobie mówili?
 • @Andrzej22 15:15:42
  Ty masz za to pewne źródło utrzymania, ale chłopie pomyśl skończy się socjalizm i kogo będziesz zwalczał?
 • @Warlord 14:04:24
  "Oczywiście!!! W 100% się zgadzam. Zarówno PiS jak i PO to różne oblicza tego samego zła, podobnie jaki i inne ruchy palikutasa czy tam LSD lub inny PSL na widok którego Witos by się w grobie przewrócił. Natomiast PiS dlatego jest taki szkodliwy że to himalaje hipokryzji wmawiające ludziom że są patriotami czy że chcą dobrze dla Polski. PO czy inne szkodniki przynajmniej się nie kryją.
  W rzeczywistości to jedna wielka mutacja hydry okrągłego stołu kochająca koryto i wyjątkowo wroga zwykłym ludziom."

  Yoooooooo.
  Dokładnie o to chodzi...
  Można by jeszcze tylko dodać że Jaro i pisuary dodatkowo jak nikt inny nie skłócił nie tylko rodaka przeciwko rodakowi ale też i rodziny oraz sąsiadów pomiędzy sobą.
  Szkoda że tak niewielu ludzi to wie i widzi.
 • @Okrutnik 14:23:14
  co do brzozy to prawda, jest to jedno z mniej elastycznych i twardszych drzew. Latwo sie rozlupuje (duzo latwiej niz np. sosna). Nie znam przemyslowych parametrow ale praktycznie tak to wyglada. Tez nie wierze aby tak masywne i mocne skrzydlo zostalo urwane.

  Skrzydla samolotow sa tak elastyczne i mocne ze (dysponujac odpowiednia sila) mozna je wygiac tak by ich czubki sie zetknely. Oczywiscie w innej plaszczyznie niz nastapilo spotkanie z drzewem, ale jednak. Dodatkowo dwa skrzdla sa w zasadzie jednym elementem a ich osadzenie jest namocniejsza czescia samolotu.

  W zyciu wszystko jest mozliwe, ale niektore rzeczy sa mniej prawdopodobne od innych.

  PS. jesli to byl zamach to w najlepiej pojetym interesie Polski jest to UKRYC. Jak wyobrazacie sobie wypowiedzenie wojny?
 • @JKM
  miało już nie być o Smoleńsku- po co drążyć temat... nie lepiej dać się wykrzyczeć tym z PiSu i z PO ?
 • @seedam 14:40:52
  http://ma.blox.pl/resource/zdrajcy_przechrzty.jpg

  Spoko spoko ja to wszystko wiem.
  Tylko podałem przykład na coś innego niż tylko wieloletnie TABU:
  Chodziło mi o to że tyle lat po Magdalenkach a między innymi fotki są nadal usuwane przez "odpowiednich ludzi" którzy wciąż są na służbie ukrywając tamte układy i ich ludzi.
  A z tego co widzę od lat nikogo tak nie kryją jak Kaczyńskich czy Geremka... nieporównywalnie mocniej niż BOLKA.
  Wiec ewidentnie widać kto z nich miał jaki status. Dodatkowym dowodem na to są akta Lechów:
  - wałęsy były tajne w IPN
  - a kalksteina super tajne w Archiwum Tajnym IPN - i dlatego robił co mógł aby nie było lustracji
 • @ALIK 16:24:01
  podpisze sie pod tym jesli mozna. Nawet w rodzinie mojej zony sie prawie bija PiSdki z POjebami. To juz nie smieszne, juz nie zalosne, to jakas bakteria PiSdulis POpularis Tuskis Jaris.
 • @michal43 13:52:53
  "Kończy się kasa to widać"

  Kasa się nie kończy tylko JUŻ się skończyła i do tego są te wybiegi z grabieniem emerytów oraz wzmożone kontrole nastawione nie na kontrolowanie tylko karanie - czyt. zapychanie pustej kasy RP...

  Tylko "wręcz wspaniała" kreatywna księgowość jakoś prawie daje radę to ukryć by pozwolić rządzącym jeszcze trochę przetrwać i wybuchnąć następcom prosto w pysk a rodakom w kieszeń i zapłakane oczy - smutne ale prawdziwe
  (pójdą kamienie i kije w ruch - bo inaczej naród chyba tego nie przełknie)
 • @diablisko 16:27:43
  "co do brzozy to prawda, jest to jedno z mniej elastycznych i twardszych drzew. Latwo sie rozlupuje"

  - niby z boku teorii zamachowej ale jednak na orbicie:
  Nie bardzo rozumiem dlaczego tak wiele osób tak olewa i niedocenia tej brzozy?
  Sami w młodości jak dostali po dupie zwykłą chlaszczką to mało się nie posrali a teraz drzewsko jest wątłe i słabe.
  Ludzie piszą teorie z tabelek z internetu z różnych portali klasyfikując ten rodzaj drzewa w odniesieniu do innych co jest totalnie durne.
  Co taka tabelka da? NIC
  Czy nikt nie ma domu i nigdy nie rąbał brzozy że wypisuje takie głupoty? Brzoza jest miękka? Więc zapraszam do mnie za dwa piwa niech mi porąbią przyczepę brzozowych klocków przed zimą.
  Czy nikt nigdy nie widział wypadków samochodowych z autami powijanymi i porozrywanymi na dużo mniejszych drzewach?

  Tamta brzoza to nie kukurydza a aluminiowe skrzydło tutki to nie stalowy topór.
  Nie mam pewności czy tak było lecz taka wersja jest jak najbardziej możliwa - a przynajmniej dużo prawdopodobniejsza niż hele, magnesy, bomby ukryte, zamachowcy kamikadze, czarna dziura, trójkąt Bermudzki czy uprowadzenie dzień wcześniej z domów....
 • @Kula Lis 62 09:27:10
  .
  i vice versa ;)

  Pozdrawiam!
 • @ALIK 16:38:41
  Obawiam się, że przygotowują są mięciutkie lądowanie. Prominętni związkowscy jak juz to się wszystko będzie waliło za zgodą rzadzących przejmą władzę i przy okrągłym stolcu z bolkami i lolkami dokonają nowego podziału wpływów. Ostatnie zajścia pod sejmem pokazały, że i tak może być. policja zgłupiała nie wiedziała pod jakimi rozkazami są. Jedyna szansa to przejęcie władzy przez autentyczną prawicę, wszystko zdarzyć się może.
 • @Tony Takitani 10:54:30
  .
  "To, JKM znowu pie* trzy po trzy to inna sprawa."

  Jakoś Kurzego Móżdżka nie zbluzgałeś za DOKŁADNIE TO SAMO , za co zbluzgałeś mnie. Bo to przecież Wielki Miszcz Janusz, obowiązuje go "taryfa ulgowa", wyrażona eufemizmem: "pie* trzy po trzy".

  Udowodniłem Ci jak krowie na rowie, że postępujesz wg złotej zasady:
  jak Kali ukraść krowę - dobrze, jak Kalemu ukraść krowę - źle.

  Będziesz musiał z tym dysonansem poznawczym sobie jakoś poradzić, głąbie. Pa! ;)
 • @Andrzej22 16:49:39
  Andriusza tak mętnie gadasz, że i Stalin ciebie by nie zrozumiał.
 • @michal43 12:01:43
  .
  "JKM jest najbardziej poczytnym politykiem w Polsce. Oficjalne sondaże przeprowadzone wsród młodzieży to już dzisiaj 7%."

  Tak już słabuje? To w następnych wyborach będzie zero przed przecinkiem - nie ma zmiłuj ;))
 • MICHAL43 I UBECKI ALIK - AUTENTYCZNA PRAWICA? :)
  @michal43 16:55:02

  RE: Jedyna szansa to przejęcie władzy przez autentyczną prawicę, wszystko zdarzyć się może.

  --- Kim konkretnie jest ta "autentyczna prawica," ktora mialaby przejac wladze? Ty, Alik (ubecki kompulsywny klamca i oszczerca), i kto jeszcze? Podaj nazwiska.
  :)
 • @O.R.K.S. 17:00:33
  on nigdy nie przekracza 2% i to naciąganych, tak naprawdę oscyluje w okolicach 1% lub mniej. Młodzi ostatnio popierają Kaczyńskiego, za mocno po dupie dostali, kredytami, brakiem pracy, etc...i to w przedziale wiekowym 18 - 24/24%!
 • O RETY, SEEDAM ZAMIESCIL ZDJECIA ! :)
  @seedam 14:41:36
  Dowodem na co bylyby te zdjecia Kaczynskiego idacego z Walesa, oraz Kaczynskiego siedzacego z innymi przy stole?

  Na zdjeciu ukazujacym osoby siedzace przy stole, przy postaciach Kaczynskiego, Kiszczaka, i Walesy sa podane ich nazwiska, a na postaci osoby (duchownej?) stojacej w glowach stolu jest napis: "Goclowski Orszulik, przechrzty." Dlaczego nie sa podane nazwiska przy pozostalych postaciach u stolu? Wiec niby Goclowski i Orszulik sa przechrztami? Gdzie na to dowody?
 • JKM się skończył ... :)))))
  skończony ni to naukowiec, ni to polityk.
  Zaplątał się w swoje gacie kolejny raz.
 • @Marky 17:47:11
  Lesiak miał dalszą swoją rolę - słynna szafa! A co w niej było? Czy tylko dokumenty odnośnie inwigilacji prawicy? W szafie Lesiaka było sporo innych, może i nawet ważniejszych dokumentów. Wśród nich wykaz 135 nazwisk członków Komitetu Obywatelskiego z danymi personalnymi oraz informacja o ich ewentualnej rejestracji (wolne wybory 1989 - wolne żarty!!). Była teczka o aferze w spółce RDS Bankier, teczka pod nazwą "Dynastia" poświęcona rodzinie L. Wałęsy. Były też teczki, których "bochaterami" byli: M. Krzaklewski, abp/arcyrebe Guzman vel T. Gocłowski ze swym geszeftem w Stella Maris, słynna "Anastazja P." co tak pięknie opisała zapachy/ odór wydzielany przez prof. Myszkiewicza/ Niesiołowskiego i Ewa Spychalska. Najważniejszy jednak dokument jaki tam się znajdował to: "Wykaz znanych żydów doprowadzających Polskę do ruiny". Do dziś jest Ściśle Tajny oczywiście dla Polaków, gdy służby krajów ościennych i nie tylko go znają i wykorzystują we własnym celu STASI/BND - CIA i pokrewne służby, GRU, FSB(KGB), Mossad,etc. Jaką więc rolę pełnił Lesiak w całej swej działalności? Natomiast wątpię abyśmy kiedykolwiek poznali te dokumenty, ze względu na ich wysoką drażliwość.
 • @Marky 17:47:11
  Goclowski jest synem żydow Guzmanow, którzy przyjechali do Polski podczas światowego kryzysu robić interes, zbankrutowali, zmarli przed wojną. On był ukrywany przez siostry zakonne i ochczony, po wojnie takie dzieci zabierała ubecja, wysyłała do seminariów, by mieć wewnątrz KK swoich ludzi.
 • @AdamKac 12:51:07
  Dlaczego pytasz, czy ruscy stery tez popsuli? Wiec wedlug ciebie ruscy odpalili jakies dwie bomby? Na jakiej podstawie to twierdzisz?
  Dlaczego twierdzisz, ze "[j]eśli były dwie bomby, to NIE MA ZNACZENIA czy ster działał, czy Tusk leciał razem, czy też osobno, czy na pasie startowym w Smoleńsku byli BOR-owcy, czy ścieżka była dobra, czy piloci umieli latać we mgle, czy był to lot wojskowy, czy też cywilny itd. Były dwie bomby i KONIEC"? Dlaczego te szczegoly nie sa wazne? Chyba w sledztwie wszystkie szczegoly sa wazne, prawda?

  RE: A odpowiadając poważnie
  --- Wiec poprzednio nie odpowiadales powaznie? Dlaczego, w jakim celu?

  Wiec twierdzisz, ze samolot sie rozbil, bo piloci nie umieli wyladowac we mgle? Udowodnij, ze tak bylo.
  Wiec twierdzisz, ze prawie 7-metrowy kawal skrzydla odpadl wskutek uderzenia o brzoze? Udowodnij, ze tak bylo.
  Wiec twierdzisz, ze Macierewicz i inne wybitne osoby z PiS-u, oraz jacys nieokresleni "domorośli eksperci od produkcji sztucznej mgły na forach internetowych" twierdza, ze domniemani sprawcy katastrofy "specjalnie rozpylili mgłę, upili dyżurnego lotów, zasadzili brzozę, podawali złą scieżkę lądowania, a Tusk zaplanował, że nie będzie wtedy leciał"? Gdzie oni tak twierdza? Podaj np. linki, zacytuj. Potrafisz? Poki co, to tylko TY twierdzisz, ze "byly dwie bomby" odpalone przez ruskich. Jak twoj oponent nie wypowiedzial twierdzenia, ktore chcialbys zeby wypowiedzial, to sam je fabrykujesz, prawda?
  A co to konkretnie "wirus smolenski"? Oraz co to konkretnie "zarazenie" tym rzekomym "wirusem smolenskim"? Podaj odpowiednie fakty, na prawdziwosc twego twierdzenia, ze taki wirus istnieje, i ze istnieje zarazenie nim. Wiec twierdzisz, ze wszyscy poslowie PiS-u sa zarazeni tym wirusem? Udowodnij, ze sa. Czy twoje twierdzenie na temat istnienia tego wirusa i zarazenia nim nie jest oszolomskie, czy wrecz paranoiczne?
  Znaczy, ze twierdzisz, ze aby przypuszczenie wziac na powaznie, musza byc jakies dowody? Dowody konkretnie na co? Czy w celu dotarcia do prawdy nie powinno sie brac pod uwage absolutnie wszystkich mozliwosci, nawet tych pozornie najbardziej nieprawdopodobnych? Przy okazji, czy np. taka komisja Macierewicza bierze pod uwage kompletnie nieprawdopodobne mozliwosci? Udowodnij, ze je bierze. Hm, czy zarzucajac paranoje Macierewiczowi, czy poslom PiS-u, czy jakims rzekomym, nieokreslonym osobom z forow internetowych, nie przypisujesz im swojej wlasnej przypadlosci?
 • @ALIK 16:50:19
  no widzisz ALIK, troche tutaj wtopiles. Akurat z drzewami i drewnem mam duzo do czynienia.

  Daj mi przyczepe brzozy i np. sosny, buka czy debu do porabania, wybieam brzoze.

  Oczywiscie nie robilem nigdy testow z samolotem wiec nie bede sie upieral, ale jesli juz mialbym obstawiac drzewa to brzozy bym nie obstawil. Jednak jesli brzoza zlamala to skrzydlo to kazde inne drzewo daloby rade.

  Ale powtorze zebys mnie nie bral za smolenskiego oszoloma - nie wiem czy zamach byl czy nie, nie wiem czy brzoza byla pancerna, moglo tam sie wydarzyc wszystko. W taki sposob jak nasze 'panstwo' zabiera sie od tej sprawy nie pozwoli nam jednak poznac prawdy (przynajmniej nie w najblizszej przyszlosci).
 • @Kula Lis 62 17:27:47
  Masz calkowita racje, wczoraj jak bylem w MOPSie to dalem sie podejsc urzedniczce. Wciagnela mnie w rozmowe o polityce i wygadalem sie ze z dwojga zlego wole Kaczora.
  Juz dzis przyszla decyzja ze zabieraja mi wszystkie swiadczenia, dzwonil facet z fabryki ze nie przyjma mnie jednak do pracy a bank przyslal podwyzke raty.
  Jak tu nie wierzyc w twoje slowa.
 • @Kula Lis 62 18:09:10
  Kolego, czuje ze jak doktor prowadzacy zauwazy co wypisujesz to sie skonczy eksperymentalny program leczenia schizofrenii przez kontakt z internetem i wrocisz do izolatki.
 • @MAtMAks 12:40:54
  ":) heh wspaniale, czyli w Polsce jest tak, ze sekta rzymsko katolicka mowi tylko o monoteiźmie a ludzie wiedza lepiej i wola miec wiele bozkow jak zawsze bo kto wymyslal bozkow oczywiscie zwykli szazy ludzi, czyli w polsce jest politeizm. Oczywiscie w propagandzie wmawia sie, ze to az 95 % spoleczenstwa, to tak jakby dzis powiedziec, ze ludzie chca wracac do komuny bo sa komunistami tylko, ze mamy dzis wielu mlodych ludzi co nie wiedza co to za system ten komunizm bo gdyby wiedzieli to uznali by iz to w czym zyja teraz niczym sie nie rozni od tego co bylo kiedys !"

  Strasznie zawiła wypowiedź,nie bardzo rozumiem jaki ma ona związek z obsesją pana JKM.
  Wie Pan,wiara,wyznanie i wszystko to co łączy się z szeroko rozumianą duchowością,jest kwestią każdego człowieka.Nie sądzę by akurat to forum było odpowiednim miejscem do tego typu rozważań.

  W swoim poście wpisałam MOJE wyznanie wiary (której się nie wstydzę) ponieważ wiem,że dla pana JKM jedynym bóstwem jest on sam.Niestety ubywa mu wyznawców.
  Tak swoją drogą zawsze mnie śmieszy zatroskanie o losy kościoła ,ludzi należących do przeróżnych sekt, komuchów i innego rogatego badziewia.Uspokajam zatem,bez obaw ,kościół przetrwał 2000 lat, mimo i wbrew reformatorom,naprawiaczom zewnętrznym i wewnętrznym, zatroskanym oraz wrogom.Za 500 czy 1000 lat nikt nie usłyszy o palikociątkach ni też korwiniontkach.
  A to w co Pan wierzy lub nie wierzy nie bardzo mnie interesuje.
 • @Marky 18:36:56
  Marky - być może Ty jeden jesteś konsekwentny i nie popełniasz głupot o które oskrażam pisowskich pomyleńców. Mój wpis nie był przeciwko Tobie - nie wiem dlaczego się poczułeś tak nim dotknięty.

  RE: Dlaczego twierdzisz, ze "[j]eśli były dwie bomby, to NIE MA ZNACZENIA czy ster działał, czy Tusk leciał razem, czy też osobno, czy na pasie startowym w Smoleńsku byli BOR-owcy, czy ścieżka była dobra, czy piloci umieli latać we mgle, czy był to lot wojskowy, czy też cywilny itd. Były dwie bomby i KONIEC"? Dlaczego te szczegoly nie sa wazne? Chyba w sledztwie wszystkie szczegoly sa wazne, prawda?

  Nie - właśnie nie wszystkie szczegóły są ważne. Można by badać życie prywatne stewardess, ale po co?

  RE: --- Wiec poprzednio nie odpowiadales powaznie? Dlaczego, w jakim celu?

  Bo ja oczywiście w blokowanie sterów przez Ruskich nie wierzę.

  RE: Wiec twierdzisz, ze samolot sie rozbil, bo piloci nie umieli wyladowac we mgle? Udowodnij, ze tak bylo.Wiec twierdzisz, ze prawie 7-metrowy kawal skrzydla odpadl wskutek uderzenia o brzoze? Udowodnij, ze tak bylo.

  Na szczęście zrobiły to już za mnie dwie komisje eksperckie: rosyjska i polska.

  RE: Wiec twierdzisz, ze Macierewicz i inne wybitne osoby z PiS-u, oraz jacys nieokresleni "domorośli eksperci od produkcji sztucznej mgły na forach internetowych" twierdza, ze domniemani sprawcy katastrofy "specjalnie rozpylili mgłę, upili dyżurnego lotów, zasadzili brzozę, podawali złą scieżkę lądowania, a Tusk zaplanował, że nie będzie wtedy leciał"? Gdzie oni tak twierdza? Podaj np. linki, zacytuj. Potrafisz? Poki co, to tylko TY twierdzisz, ze "byly dwie bomby" odpalone przez ruskich. Jak twoj oponent nie wypowiedzial twierdzenia, ktore chcialbys zeby wypowiedzial, to sam je fabrykujesz, prawda?

  Gdzie Ty żyjesz? W Polsce? Jeśli tak, to nie oglądasz TV, a na onet wchodzisz raz do roku. Wersja "dwóch wstrząsów" to teraz oficjalna wersja duetu Kaczyński-Macierewicz - "wysoce prawdopodobna"

  RE:A co to konkretnie "wirus smolenski"? Oraz co to konkretnie "zarazenie" tym rzekomym "wirusem smolenskim"? Podaj odpowiednie fakty, na prawdziwosc twego twierdzenia, ze taki wirus istnieje, i ze istnieje zarazenie nim. Wiec twierdzisz, ze wszyscy poslowie PiS-u sa zarazeni tym wirusem? Udowodnij, ze sa. Czy twoje twierdzenie na temat istnienia tego wirusa i zarazenia nim nie jest oszolomskie, czy wrecz paranoiczne?

  Ten wirus to patologiczna nienawiść do Rosji i wiara (lub udawanie wiary) w każdą głupotę, byle tylko było "przeciw Ruskim". No i Tuskowi.
  BTW: ja raczej twierdzę, że większość PiSu w te bzdury nie wierzy.

  RE: Znaczy, ze twierdzisz, ze aby przypuszczenie wziac na powaznie, musza byc jakies dowody? Dowody konkretnie na co? Czy w celu dotarcia do prawdy nie powinno sie brac pod uwage absolutnie wszystkich mozliwosci, nawet tych pozornie najbardziej nieprawdopodobnych? Przy okazji, czy np. taka komisja Macierewicza bierze pod uwage kompletnie nieprawdopodobne mozliwosci? Udowodnij, ze je bierze. Hm, czy zarzucajac paranoje Macierewiczowi, czy poslom PiS-u, czy jakims rzekomym, nieokreslonym osobom z forow internetowych, nie przypisujesz im swojej wlasnej przypadlosci?

  Teza o "dwóch wstrząsach" brana poważnie przez Macierewicza jest tylko trochę bardziej prawdopodobna, niż ATAK UFOludków! Ale zanim zaczniemy badać te śmiałe hipotezy, to może najpierw dowody???
 • @AdamKac 19:08:17
  "Gdzie Ty żyjesz? W Polsce? Jeśli tak, to nie oglądasz TV, a na onet wchodzisz raz do roku."

  Ma Pan absolutna racje! Nasza TV i portale internetowe typu onet - ba, szczegolnie onet - sa bardzo dobrym, sprawdzonym i wiarygodnym zrodlem informacji. Ja takze sie nimi posilkuje w pracy i badaniach naukowych i bardzo je sobie cenie!

  Ciesze sie ze dane mi jest w tym wirtualnym swiecie jakim jest internet obracac sie w kregu rozsadnych, swiadomych ludzi!

  Pozdrawiam i zycze tyle usmiechu ile gosci na mej twarzy dzieki Panu!
 • @Anna.M. 18:54:35
  O przepraszam walka o wolność JKM będzie zawsze żywa w sercach patriotów.
 • @polipid 17:54:20
  Mylisz się JKM się dopiero rozkręca i wszystko zrobi, żeby zdrajcy znaleźli się tam gdzie jest ich miejsce.
 • @Marky 17:23:27
  Marky ja rozumiem, że dla ciebie prawica to POPIS. TY niedouku.
 • @michal43 19:35:19
  Michail43, na jakiej podstawie "rozumiesz," ze dla mnie prawica to "POPIS"?

  A dlaczego nie podajesz nazwisk osobnikow z tej twojej "autentycznej prawicy"? Podaj choc nazwisko jej przywodcy, czy odnosnej partii. Czyzby ich nie bylo?! :)

  Michail43, czy przezywajac mnie "nieukiem" nie projektujesz na mnie wlasnego poziomu umyslowego?
 • MAM PROSBE
  Do wszystkich ktorzy przejrzeli gre korwina.NIE WCHODZCIE NA TEN BLOG I NIE NAPEDZAJCIE MU LICZNIKA.

  NIECH SAM ZDYCHA ZE SWOJA SEKTA W TYCH RZYGOWINACH.
  Badzcie madrzejsi od tej sekty
 • @AdamKac 19:08:17
  Kim konkretnie sa ci rzekomi "pisowscy pomylency" - wskaz ich, podaj ich konkretne wypowiedzi, zacytuj. Potrafisz? A co konkretnie rozumiesz przez te ich rzekome "glupoty"? Podaj konkretne przyklady tych glupot.
  Czy twierdzisz, ze w sledztwie, gdzie jest podejrzenie, ze przyczyna katastrofy samolotu mogl byc zamach, badanie zycia prywatnego stewardess z tego samolotu byloby niewazne?
  Aha, jedynie nie wierzysz w "blokowanie sterów przez Ruskich," czyli z gory, bez zadnych dowodow, przyjmujesz, ze tego blokowania nie bylo?
  Wiec nie potrafisz udowodnic, ze upadek samolotu nastapil z powodu rzekomej nieumiejetnosci pilotow ladowania we mgle, oraz ze ogromny kawal skrzydla odpadl skutkiem uderzenia o brzoze? Zamiast tego odsylasz mnie do "dwoch komisji eksperckich: rosyjskiej [SIC] i polskiej"? Czy ty w ogole wiesz, co te "komisje eksperckie" oswiadczyly w rzeczonych sprawach? Jesli tak, to powiedz. A czy wiesz, ze ich ustalenia zostaly zakwestionowane przez wybitnych specjalistow? Czy m.in. polscy specjalisci nie nawolywali do ponownego, tym razem naukowego, zbadania dowodow w sprawie rozbicia tupolewa?
  Czy twierdzisz, ze badanie sprawy "dwoch wstrzasow" przez komisje Macierewicza jest glupie? Dlaczego? Udowodnij, ze jest glupie. Twierdzisz, ze zanim zacznie sie badac te sprawe, potrzebne sa dowody, prawda? Jakie dowody, na co?
 • @michal43 19:33:58
  JKM MOŻE OBECNIE TYLKO PUŚCIĆ BĄKA I GRYZMOLIĆ TUTAJ DLA TAKICH JAK TY I TOBIE PODOBNI. ON JEST POLITYCZNIE SKOŃCZONY NAWET DLA JEGO PROWADZĄCYCH, MAJĄ MŁODSZYCH I UMNIEJSZYCH, MNIEJ KOSZTOWNYCH. Z USA MA RACJĘ, TO OSTATNI WPIS NA JEGO STRONCE, KIŚCIE SIĘ MIĘDZY SOBĄ, TYLKO TO WAM POZOSTAŁO. Pisałem dużymi literami by do was dotarło.
 • @O.R.K.S. 16:58:59
  Nie ma dysonansu, co innego jak bzdure powie korwin, a co innego jak taki koniosraj jak ty. Pozdrawiam
 • @widziane z USA 20:15:42
  ale ty jestes pocieszny :-)
 • @Tony Takitani 21:27:16
  Ty koziojebcu a kim to ten twój Korwin jest? mnie ten agent razwiedki wykształceniem do pięt nie dorasta, ten stary, stetryczały ramol i wtórny analfabeta. To że brydżysta to o niczym nie świadczy, znam lepszych.
 • @Marky 17:23:27
  "Kim konkretnie jest ta "autentyczna prawica," ktora mialaby przejac wladze? Ty, Alik"

  Pokaż mi KŁAMCO i HISTORYCZNY IMBECYLU gdzie ja te słowa napisałem
 • @Kula Lis 62 20:36:32
  moglbys jeszcze dodac wykrzykniki co bym lepiej zrozumial?
 • @Kula Lis 62 21:32:53
  "Ty koziojebcu a kim to ten twój Korwin jest? mnie ten agent razwiedki wykształceniem do pięt nie dorasta, ten stary, stetryczały ramol i wtórny analfabeta. To że brydżysta to o niczym nie świadczy, znam lepszych"

  masz komleks korwina odwrotnie proporcjonalny do wielkosci twojego fiuta pomnozonej przez wielkosc twojego mozgu, czyli OLBRZYMI.
  Smieszniutki z ciebie pajacyk ale powazny cham i prostak :-)
 • @Kula Lis 62 21:32:53
  tak swoja drogo to ciekawe czy dobijemy do 200 komentarzy, jak myslisz misiu kolorowy?
 • @michal43 19:31:23
  "O przepraszam walka o wolność JKM będzie zawsze żywa w sercach patriotów."

  O jakiej wolności i o jakich patriotach Pan myśli?
  Dla mnie Patriotami byli Powstańcy Warszawscy,żołnierze AK,Żołnierze Wyklęci i zaręczam Panu ,że oni jak i ich spadkobiercy pana JKM mają w zupełnie innym miejscu niż serce.

  Panowie macie poważny problem z oddzieleniem ziarna od plew. Czymś zupełnie innym są kwestie nazwijmy je : ustrojowe, gospodarcze , ekonomiczno-społeczne a czym innym stosunek do historii ,cała sfera moralno-prawna , wyznaniowa.
  Panowie tutaj traktujecie JKM jak wyrocznię w każdej ze sfer życia.Jest on dla Panów prawdziwym bóstwem.Zapominacie o tym że owo bóstwo też chodzi do toalety i zaręczam ,że to co tam zostawia nie jest relikwią.
  No chyba ,że to Midas a to już ma wtedy większy problem niż tylko z psychiką, ponieważ widocznie ten jad mu się zapieka.
 • @diablisko 18:44:04
  "no widzisz ALIK, troche tutaj wtopiles. Akurat z drzewami i drewnem mam duzo do czynienia.

  Daj mi przyczepe brzozy i np. sosny, buka czy debu do porabania, wybieram brzoze."

  Nic takiego wielkiego nie wtopiłem bo nie porównuję jej do np. dębu czy jatoby itp.
  Chodzi mi tak ogólnie o nazywanie drzewska zapałka a aluminiowego profilu pokrytego blaszka toporem.

  Jeśli chodzi o to w co kto wierzy to ja oddzielam wiarę od ślepego fanatyzmu z bezczelnym wciskanie swojej wersji innym na siłę bo to wielka różnica.
  Sam na dana chwile na tyle ile wiem jestem za wersją oficjalną - lecz za nic łba za nią uciąć nie dam.
  Lecz z całą pewnością jestem przeciw helom, sztucznym mgłom, bombom w skrzydłach, zamachowcom na pokładzie, mega magnesom w krzakach na ziemi, porwaniach przed lotem i tym podobnym pierdołom i głupotom.

  "moglo tam sie wydarzyc wszystko. W taki sposob jak nasze 'panstwo' zabiera sie od tej sprawy nie pozwoli nam jednak poznać prawdy"

  - A jeśli prawda mniej więcej jest już znana i jest taka jak w oficjalnej wersji?
  Może prawda już jest tylko nie do każdego dociera - ale może i jej nie być, to fakt.

  A co do naszego Państwa to według mnie jest takie porąbane i takie zagmatwane że nie widzę najmniejszych szans na zorganizowanie ani też nawet minimalny udział w ew. zamachu - są za głupi i za ciency w uszach.
  Syf, chaos, kolesiostwo, rozmyte odpowiedzialności, nieprecyzyjne przepisy, itd., itp. i totalne olewanie czego się da - to delikatny opis tego jak to w realu wyglądało i pewnie nadal wygląda
 • @Nathanel 00:20:41
  Panu on (atak rozsądku) nie grozi.
 • @Marky 01:14:32
  Zrozum że człowieku, że nie ma sensu wszystkich na raz obcyndalać. . Ale przecie gdy się obcyndala PiSiorów, to równoczęśnie osłabia się bandę czworga czyli także PełO; Peesel i elesde. To żeś pan dostał na otrzeźwienie pierwszy w łepetynę to tylko przypadek bo nie ma znaczenia kolejność. Wróć pan do tekstu JKM-a i przeczytaj te fragmenty niebieskie. One zawierają wszystkie wykazane niedociągnięcia służb III RP. Już do tego nie ma sensu dokładać dwa kilo dynamitu Szuladzińskiego. Pan gdybyś Tuska zastrzelił, a potem odrąbał byś gadowi łeb, wyrwał mu serce i je pożarł na surowo też byś pan wyszedł na paranoika gdybyś jeszcze po sercowym posiłku podszedł żeby go Ryżego uszczypnąć!
 • uczepił sie tego Smoleńska..
  ..daj Pan już sobie luz :)
  ..bo częściej Pan o tym mówisz niż Maciarewicz. A z Was dwóch to on używa argumentów. Pan po raz kolejny jedziesz tylko po inwektywach..

  ..jeszcze trochę Pan tak pociągniesz i normalnie nie będę miał na kogo glosować :)
 • @zbiggy 10:46:23
  I ja napiszę następny. Jedyna nadzieja, że Stanisław Michalkiewicz przeprowadzi akcję reedukacyjną.
 • @ALIK 21:46:48
  Brzoza ma ciekawe drewno. W starym drewnianym lotnictwie tylko brzoza miała zastosowanie! Franca źle się ciupie głównie przez sęki. Niemniej proszę nie wyjeżdżać z blaszką - bo przy szybkościach pod tysiąc km/h to powietrze chyba jest twarde jak beton. Piloci się katapultowali a na ziemię spływały wybebeszone zwłoki. Podobno teraz próbują w kapsułkach. Te setki opisów jak się wykopyrtnęła tutka to tylko deliberacje . Wydaje się że nieszczęsnym ich fragmentem jest ten o zatrzymaniu tutki przez brzozę. Przedobrzyła generał Anodina w "fachowości". Tak to jednak jest z babami w PP (instytucjach państwowych). Awansują za zajmowanie pozycji horyzontalnej nie tyle w lataniu ile w leżeniu. Pod jakimś przełożonym.
 • @aty 22:12:20
  nie strasz ! nie strasz!
 • @wlochu 00:15:08
  Ale akurat ci młodzi nie myślą.

  Pozdrawiam,
 • Po prostu nie wierzę, że Pan to napisał!
  Ten na zdjęciu to ten Pana ekspert?
  Uważa Pan, że człowiek prowadzący poważną firmę w branży, mający poważnych klientów i zarabiający poważne pieniądze, chciałby sobie psuć nazwisko wypisywaniem bzdur o katastrofie smoleńskiej?
  Pan Szuladziński, o ile wiem, nikogo o zamach nie oskarżał, w szczególności "Ruskich". Nie odnosił się w ogóle do aspektu politycznego. On po prostu przeanalizował dostępne materiały i zwrócił uwagę na nietypowe rozczłonkowanie konstrukcji samolotu, jak na upadek z tak małej wysokości i kilka innych spraw. Sam nawet przyznawał, że to co pisze o zamachu, to tylko hipotezy, jednak poparte rzetelnymi analizami.
  Jedno jest natomiast pewne. Praca pana Szuladzińskiego bez wątpienia pokazuje, jak nierzetelne były ustalenia MAK i komisji Milera. Gadanie o "szukaniu ziemi" przez pilotów można sobie między bajki włożyć. Na dobrą sprawę, z analizy stenogramów, wcale nie wynika, że intencją pilotów było lądowanie. Czy pilot, który przy 80 m. wysokości mówi "Odchodzimy" chce lądować? Nawet pan Fiszer, który o lataniu coś tam wie, pisał kiedyś, że jeśli pilot schodzi na autopilocie, to jego zamiarem najprawdopodobniej nie jest lądowanie, tylko odejście z wysokości decyzji.
  Ja tam nikogo nie oskarżam, nie twierdzę, że był zamach, ale uważam, że przyczyny katastrofy mogą być dużo bardziej skomplikowane, niż powszechnie się uważa i jak dotąd nikt z oficjalnych władz Polski ani Rosji nie zrobił nic, w celu ich rzetelnego wyjaśnienia. Ja bym po prostu chciał ujrzeć na ten temat raport jakiegoś wybitnego eksperta od katastrof lotniczych z kraju trzeciego.
 • Na tematy psychiatryczne...
  Na tematy psychiatryczne radziłbym się nie wypowiadać, bo pisze Pan takie bzdury, że ręce opadają. Tak się akurat składa, że zespół paranoidalny, może być objawem wielu ciężkich chorób i ma nawet swój kod w klasyfikacji WHO.
 • @Anna.M. 18:54:35
  nie to nie bylo do JKM i na jego temat, tylko do ciebie :P
 • @widziane z USA 20:15:42
  Co maja robic, poto wlasnie zyja by siedziec i pisac te komeny wola nabijac licznik temu, ktory mowi prawde, chodz moze byc podstawionym od tych co rzadza niz tym co pieprza i robia z Polski szopke jak banda czworga scierwo w Polsce, ktore nawet nie probuje sie maskowac, ze klamie, kradnie, oszukuje. A ty widziany z tego parszywego zydowskiego gowna co o tym myslisz, bo przez twoje komentarze nie da sie zrozumiec jakie masz poglady, kto tak naprawde ma rzadzic Polska, czy ty chcesz bys my calkowicie widzialnie przekazali caly polski majatek w rece tych co nas okradaja wkolo i by ten podarunek mial miano prawne
 • @Kapitalista 00:30:33
  Bardzo mądry wpis. Ta sprawa śmierdzi, a argumenty JKM są personalne, emocjonalne, a nie merytoryczne.
  To jest zły sposób prowadzenia dyskusji, gdy ma się do czynienia z inteligentnymi, oczytanymi ludźmi.
 • Poproszę o argumenty merytoryczne a nie chwyty erystyczne
  Ta sprawa śmierdzi, a argumenty JKM są personalne, emocjonalne, a nie merytoryczne.
  To jest zły sposób prowadzenia dyskusji, gdy ma się do czynienia z inteligentnymi, oczytanymi ludźmi.
  Raport polskiego instytutu wojskowego niestety mnie w 100% nie przekonuje.
  Brakuje mi logicznego, naukowego obalenia hipotez Biniendy i Szuladzińskiego i wyjaśnienia dziwnego kształtu i dziwnego rozproszenia elementów samolotu.
  "Nie masz racji w sprawie budowy molekuły tego enzymu, bo twój krawat jest krzywo zawiązany" to jest chwyt erystyczny, który można trenować na prostych ludziach - często działa.
 • @Anna.M. 18:54:35
  Prosze o jeszcze chwile poklócenia sie z toba o nie na temat :) . Twoja sekta, w ktora wierzysz bo to nie jest juz samo nalezenie do tej organizacji. Ona zmianila sie na przelomie niecalych 2000 tysiecy diametralnie, wierz mi nie poznala bys jej, to samo sie stalo z komunizmem, ktory istnieje a ty w swoich wypowiedziach piszesz, ze przestal funkcjonowac, ale on jest i dziala pod inna nazwa tak samo jak z tym twoim kosciolem, wszystko sie dostosowuje do danej sytuacji, kiedys twoja sekta zgodnie z prawem, ktore sama nadala mogla bezkarnie zabijac innowiercow, teraz tego nie robi bo sie dostosowala i istnieje dalej ona dostosuje sie do wszystkiego bo ma juz odpowiednie dobra materialne i informacyjne, ktore jej w tym pomoga. Przykro mi to stwierdzic ale nalezysz do tych samych co uwazaja, ze jesli nie nalezysz do zadnej z sekt to odrazu ateista, pierwsi mieszkancy terenow dzisiejszej Polski mieli wiele bostw, ktore zostaly wyparte sekta rzymsko katolicko bo miala wieksza propagande psychiczna i fizyczna, ludziom wmuszono placic haracz w wierzenie we wlasnych bogow ;/. Teraz zastanow sie dobrze, czy wierzysz w sekte, ktora dla potrzeb medialnych zagrabila sobie wizerunek Jezusa Chrystusa ( bo oplat to napewno mu nie dawala albo jego rodzinie), czy w to co ona glosi, bez wzgledu, czy Watykan i jego plugawy przepychem materialny stan zostanie zmieciony z powierzchni Ziemi. Czy uwazasz, ze musisz placic za to w co wierzysz ?
 • @MAtMAks 23:52:08
  Caly ten tekst tak naprawde nie dotyczy tylko i wylacznie sekt tylko wszystkiego co nas otacza, a mianowice chodzi o przyzwyczajenie, ludzie w Polsce przyzwyczili sie do tego, ze mozna tu krasc i nie isc do wiezienia. Popatrzcie na te kabarety w telewizi, one sloza temu by uzmyslowic ludzi i ich zaprogramowac w kwesti wszechobecnego gowna jakie sie dzieje wokol nas, one nie dzialaja tylko poto by nas rozsmieszyc jest to humorystyczne rozladowanie emocjonalne spoleczenstwa, jest to jedna z magicznych sztuczek propagandy i sterowaniem mas
 • @antares 22:25:44
  "W starym drewnianym lotnictwie tylko brzoza miała zastosowanie! Franca źle się ciupie głównie przez sęki"

  No to pogadajmy o drewnie, byle do 200 :-)
  Otoz kazde drewno sie zle rabie jesli jest sekate. Brzoza niesekata rabie sie wspaniale, odpowiednio uderzona rozpada sie pieknie i z wdziekiem. Lubie tez rabac buka. Sosna, mimo ze najmniej gesta, wcale nie twarda ale elastyczna rabie sie inaczej, nie tak soczyscie gdyz jej drewno bardziej 'trzyma sie kupy'.
  Dodam ze mam tu na mysli swieze, jeszcze soczyste drzewo. Jesli damy bukowi wyschnac to bez klinow nie podchodz, chyba ze mamy pociete male, ladne kawalki.
  Do robania twardych drzew polecam siekiery o mocno rozszerzajacym sie zelezcu. Do rabania sosny raczej zeleziec dlugi bo musi gleboko wejsc by rozlupac.
 • @rozz 23:19:44
  slusznie Pan prawisz.
 • @MAtMAks 23:52:08
  Mój Drogi,nie dam się w to wciągnąć.Nie na tym forum.
  Ja znam te argumenty, naprawdę wszystkie !
  To takie banalne,wyznawcach JKM spodziewałam się więcej.
 • @wszyscy/ swit jest blisko
  ten system juz sie skonczyl, ci ludzie odegrali juz swoje partie i pora, zeby im podziekowac. degeneracja na najwyzszych szczeblach "wladzy" dotarla juz do nizin, a to niezawodny znak, ze nadchodzi odrodzenie.
  nie trwonmy energii na ludzi, ktorych juz nie ma.
  jest znamieniem szalenstwa poszukiwanie rozwiazania problemu wsrod sposobow, ktore go wywolaly.
 • @ALIK 21:33:45 - UBECKI KLAMCA I OSZCZERCA
  RE: @Marky 17:23:27 "Kim konkretnie jest ta "autentyczna prawica," ktora mialaby przejac wladze? Ty, Alik" Pokaż mi KŁAMCO i HISTORYCZNY IMBECYLU gdzie ja te słowa napisałem

  --- Czy twierdzisz, ze ja twierdze, ze ty napisales cytowane przez ciebie (manipulacyjnie) slowa? Gdzie ja tak niby twierdze? Wskaz, udowodnij.

  Udowodnij tez, ze ja jestem klamca oraz "historycznym imbecylem" (coklowiek to ostatnie wyrazenie znaczy). Potrafisz?
  Diabla tam potrafisz, POMYLONY UBECKI KLAMCO I OSZCZERCO.
  :)
 • @antares 22:25:44
  "Niemniej proszę nie wyjeżdżać z blaszką - bo przy szybkościach pod tysiąc km/h "

  Tam była szybkość około 300km/h (+ max. 30) ;)

  Dalej nie wdaję się w wielkie polemiki bo nie widziałem tego na własne oczy - zresztą jak każdy zabierający tu głos.
  Lecz bez najmniejszego problemu wyobrażam sobie i dopuszczam taką wersję i to bardziej niż te które są "inne" (hele, sztuczne mgły, bomby w skrzydłach, zamachowcy na pokładzie, wielkie magnesy w krzakach, porwania przed lotem.....)
  Pozdrawiam
 • @antares 22:02:49
  @antares 22:02:49

  re: Zrozum że człowieku, że nie ma sensu wszystkich na raz obcyndalać. . Ale przecie gdy się obcyndala PiSiorów, to równoczęśnie osłabia się bandę czworga czyli także PełO; Peesel i elesde.

  ---- Aha, czyli, ze twierdzisz, ze jesli jest czterech bandytow, to jest rzecza sluszna "obcyndalac" tylko jednego z nich, nie ich wszystkich? Czy to nie wytwarza falszywego przekonania, ze ten bandyta, ktorego sie "obcyndala," jest najwinniejszy z nich wszystkich, albo ze tylko on jest winny, a pozostali nie sa? Wiec jestes za klamaniem i oszukiwaniem? Hehe, jestes goracym zwolennikiem pana Korwin Mikkego, czyz nie tak?
  Jednak PiS to nie bandyci. Jest to partia najmniej umoczona ze wszystkich waznych partii w Polsce. Czy jest rzecza sluszna i uczciwa ganic i pietnowac taka partie, a milczec na temat innej partii, ktora jest potwornie szkodliwa dla Polski, rujnujaca kraj pod wzgledem militarnym, ekonomicznym, kulturalnym, narodowym? Czy skutkiem takiego pietnowania tej pierwszej, niewinnej partii, i milczenia na temat tej drugiej, lajdackiej, nie jest spoleczne przekonanie, ze ta pierwsza, niewinna partia, jest winna, a ta druga, lajdacka jest niewinna i dobra - lepsza od tej pierwszej?
  I tak wydaje sie w Polsce byc - lud japie na PiS, milczy na temat PO, i w zwiazku z tym wierzy, ze PiS jest gorszy od PO, skutkiem czego PO wygrywa wybory i "rzadzi." I Polska sie wali, narod ginie. Czy nie jest tak, korwinopatrioci i inni glupcy? Pomagacie wygrywac PO-kom, i wykanczac Polske.
 • @Marky 09:44:00
  "Czy twierdzisz, ze ja twierdze, ze ty napisales cytowane przez ciebie (manipulacyjnie) slowa? Gdzie ja tak niby twierdze? Wskaz, udowodnij."

  - ty to jednak jesteś jełopem i debilem do potęgi entej PALANCIE...
  Sam DURNIU odpowiadasz mi teraz pytaniem na moje pytanie w którym cię zacytowałem a w nagłówku PÓŁGŁÓWKU masz datę i godzinę własnego posta PRZYGŁUPIE...

  Ale już wcześniej zauważyłem żeś jełop i nie ogarniasz podstawowych rzeczy.
  Ale cóż.. za względu na UBeckie korzenie się zlitowali, wsadzili na krzesło przed monitorem i kazali pisać cokolwiek to i piszesz TROLLU

  "Udowodnij tez, ze ja jestem "historycznym imbecylem" (coklowiek to ostatnie wyrazenie znaczy). Potrafisz?

  - Pewnie że potrafię: ja i co najmniej kilka osób próbowało Ci tłumaczyć że "okrągły stół" i Magdalenka to syf i przekręt a Ty nadal pytasz się co w nich było złego oraz co było złego w tym że Kaczki razem z Michnikiem, Kiszczakiem i Bolkiem chlały i dzieliły przyszłe łupy miedzy sobą i UBecją

  "historyczny debil" to ty a dokładnie twoja wiedza historyczna oraz niesamowity opór przed nowymi wiadomościami/faktami - jak te że Kaczki to tacy sami zdrajcy jak Kiszczak, Michnik, Wałęsa .......

  http://ma.blox.pl/resource/zdrajcy_przechrzty.jpg

  Ale DEBILOWI niczego się nie wytłumaczy - DEBIL musi sam coś sobie wmówić
 • Jeśli ja zwątpiłem w JKM to którz będzie nań głosował!!!
  to już będą promile!!!! :)))))))))))))))))))))))
 • @Marky 10:15:14
  "Jednak PiS to nie bandyci. Jest to partia najmniej umoczona ze wszystkich waznych partii w Polsce"

  - No DEBIL... poprostu DEBIL i HISTORYCZNY IMBECYL:

  - Magdalenka
  - okrągły przekręt
  - Tyg. Solidarność
  - TELEGRAF
  - FOZZ
  - ART-B
  - Inne uwłaszczenia
  - areszty wydobywcze
  - IRAK
  - AFGANISTAN
  - Traktat Lesbijski
  - B'nai B'rith
  - i od ....uja innych
 • WIARA czy fakty?
  "...Najpierw musimy przeprowadzić ciąg logiczny, analizy prowadzące nas do tej brzozy. My się koncentrujemy na samym efekcie, a tak naprawdę uderzenie w brzozę było skutkiem tego zaniedbania pewnych tam relacji między pilotem a samolotem. ..."

  Mamy do czynienie z dwiema hipotezami.
  Czemu mamy WIERZYĆ a nie wiedzieć?

  Członkowie komisji już dostatecznie się skompromitowali przedstawiając dowody Rosjan za własne i uznając za niezasadne prowadzenie badań inżynierskich - zastępując je mniemanologią.

  Tym razem ten a nie tamten wywód przypadł Panu do gustu.

  W środę Pan zmieni zdanie czy w czwartek?
 • obraźliwiej
  Finanse to nie powód do pozyskiwania tematów na jakieś trefnej „giełdzie zleceń na wrzuty” których publikowanie tylko zniechęca i poróżnia zwolenników.

  Albo, jeśli ktoś kto zna (lub wydaje się mu, że zna) prawdę o przyczynie katastrofy/zamachu zamiast z wyższością i pogardliwie kogoś obrażać powinien jednak bardziej się przyłożyć jeśli musi już pokazać te nietrafione teorie.
 • ALIK CYBA WSCIEKLIZNA? :)
  @ALIK 10:18:16

  Wiec nie potrafisz udowodnic, Aliku- ubecki szaliku, prawdziwosci twego twierdzenia, ze ja rzekomo twierdzilem, ze TY napisales nastepujace slowa: "Kim konkretnie jest ta "autentyczna prawica," ktora mialaby przejac wladze? Ty, Alik"?

  Jeszcze jeden dowod na to, zes ubecki klamca i oszczerca, prawda?

  Nie potrafisz tez udowodnic, ze jestem "historycznym imbecylem," cio?
  Czy nie wynika stad, ponownie, zes ubecki klamca i oszczerca? Oraz czy nie wynika stad, i w ogole z twoich ziejacych nienawiscia, grafomanskich wpisow, ze jestes imbecylem - nie historycznym, ale jak najbardziej wspolczesnym?

  Czy bedziesz mial cos przeciwko temu, ze od tej chwili bede cie nazywal Alikiem Cyba Wscieklizna?
  :)
 • @Kapitalista 00:30:33
  Witam. Nie zrozumiał Pan tekstu.
  To niebieskie to szyderstwo.
 • @AdamKac 01:54:19
  >"
  1. katastrofa wydarzyła się z powodu błędu pilota, który w sytuacji w jakiej się znalazł zachował się nieprawidłowo. "

  Bzdury pleciesz. Nikt nie wskazał ani jednego błędu pilota podczas tego lotu. Niektórzy chroniąc swoje tyłki próbowali insynuować ale nic się z tego nie ostało.

  Jeżeli Ty zauważyłeś "błąd pilota", to opierając się na czasie podanym w transkrypcji MAK napisz o której godzinie, minucie, sekundzie pilot popełnił ten błąd jeżeli nie potrafisz odszczekaj ten zarzut.

  Wszystkie jego decyzje po skontaktowaniu się ze Smoleńskiem były dokładnie uzgodnione z tamtejszym kontrolerem i każda była prawidłowa.

  Pozdr.
 • @Andy-aandy 02:01:13
  Ani słowa na temat.
 • @polipid 10:20:38
  za duzo masz nickow i wszystko ci sie miesza.
 • @Marky 10:41:03
  Prosze Pana, wiem ze sie pan stara, ale ze szczeroscia na jaka moze sie zdobyc tylko prawdziwy przyjaciel musze pana uswiadomic ze te pana wypociny ani smieszne, ani przekonujace ani rozsadne nie sa.
  Prosze nie brac tego do siebie, nie kazdy ma do odegrania w zyciu jakas wazna role. Ja na przyklad nie mam zadnej i zyje mi sie z tym dobrze. Pan tez moze.

  Pozdrawiam!
 • @ALL
  no jeszcze 1 i bedzie 200, chopy do dziela!
 • @diablisko 13:58:29
  o cholercia, z tego podniecenia nie zauwazylem ze moj byl 200! JEST 200!
 • @diablisko 13:56:58
  RE: ze te pana wypociny (...) rozsadne nie sa.

  --- Czy masz na mysli, ze moje wpisy nie sa rozsadne, czyli sa nierozsadne? Udowodnij, ze takie sa. Potrafisz?
 • @Almanzor 12:26:47
  "Nikt nie wskazał ani jednego błędu pilota podczas tego lotu. "

  - Zadecydował o zejściu na wysokość decyzji podaną przez "kontrolerów" wynoszącą 100 metrów do czego NIE MIAŁ PRAWA ZE WZGLĘDU NA BRAK UPRAWNIEŃ
  Uprawnienia Protasiuka wysokość decyzji "określały" na 120 metrów i poniżej NIE MIAŁ PRAWA ZEJŚĆ !!!

  To nie błąd a złamanie zasad i przepisów z NAJWIĘKSZĄ PREMEDYTACJĄ I PEŁNĄ ŚWIADOMOŚCIĄ.
  Niestety ma na to wytłumaczenie i zarazem w pewnym sensie usprawiedliwienie gdyż TO WIELOLETNI STANDARD "obowiązujący" w tej jednostce (i nie tylko).
  Tak został "nauczony" i tak wierchuszka "pozawalała" jednocześnie sama to robiąc jak też łamiąc poważniejsze przepisy - wzorce szły od góry.

  - Drugi błąd -jeśli był- to użycie przycisku "UCHOD" - ale tutaj ma jeszcze mocniejsze wytłumaczenie i pełne usprawiedliwienie gdyż NIE MIAŁ POJĘCIA iż na tym lotnisku odejście w automacie nie jest możliwe.
  I jeśli próbował go użyć a po jego nie zadziałaniu ręcznie poderwał samolot w tak krótkim czasie to oznacza o jego wręcz niebywałym refleksie oraz skupieniu na tym co robił - pilotom w symulatorze wiedzącym o niezadziałaniu tego przycisku zajmowało tyle samo czasu ręczne poderwanie co jemu zaskoczonemu tym faktem.
 • różne podchody
  Temat „uchoda” był już dawno wałkowany i wyjaśniony. Niektórzy wtedy mieli za zadanie (jak np. E.Klich) wykazać błędy załogi zgodnie z założeniem MAK. Twierdzono wówczas, że na lotnisku bez ILS nie działa odejście w automacie. Okazało się jednak, że jest to możliwe po odpowiednim uzbrojeniu urządzenia. Wówczas po krótkim okresie namysłu zaczęto dalej z uporem obwiniać (może już mniej zdecydowanie) załogę twierdząc że NA PEWNO załoga nie umiała tego zrobić bo była źle przeszkolona. Koniec
 • @Marky 14:15:46
  Pańskie wpisy nie są, nie są nierozsądne. Czyli SĄ ROZSĄDNE! Oczywiście inaczej!
 • @miniony 18:20:45
  "Okazało się jednak, że jest to możliwe po odpowiednim uzbrojeniu urządzenia. "

  - Z tego co pamiętam to nie chodziło o nieumiejętność jego obsługi tylko to że te jak to nazywasz to "przezbrojenie" to bardziej był/jest cwancyk/trik niż zalecenie zgodne z instrukcją obsługi tego samolotu.

  Zresztą jak mieli znać pełną instrukcję obsługi po "takich" szkoleniach i jeśli jak dobrze pamiętam posługiwali się starą LOT-owską odbitą na xero i nie pełną a ta ori była w języku Ruskim i chyba dopiero po katastrofie media coś wspominały o ogłoszeniu przetargu na jej przetłumaczenie - CO JEST DEBILIZMEM SAMYM W SOBIE !!!! gdyż pomijając fakt czasu jełopy chciały udostępnić dane i wyposażenie NAJWAŻNIEJSZEGO SAMOLOTU W POLSCE KTÓRYM LATAJĄ VIP-y I ZWIERZCHNIK SIŁ ZBROJNYCH RP jakiejkolwiek firmie która poda najniższą cenę za jej tłumaczenie...
  Przecież takich jełopów to chyba tylko u nas w kraju można znaleźć.
 • @antares 18:57:55
  Znaczy, ze twierdzisz, ze moje wpisy sa glupie? Udowodnij, ze takie sa. Potrafisz?
 • @ALIK 20:36:29 ALIK CYBA WSCIEKLIZNA JAK ZWYKLE WSCIEKA SIE! :)
  Alik Cyba Wscieklizna jak zwykle wscieka sie: " CO JEST DEBILIZMEM SAMYM W SOBIE !!!! ... jełopy chciały udostępnić dane ... Przecież takich jełopów to chyba tylko u nas w kraju można znaleźć."

  Aliku, a czy myslales o od wscieklizny zastrzyku?
  :)
 • @ALIK 20:36:29
  Żeby odejść w automacie nie trzeba było stosować żadnych obejść. TU-154 to samolot z czasów kiedy ILS nie było jeszcze powszechne. Nawet w necie można sobie obejrzeć sposób działania w przypadku braku ILS. Zresztą takie odejście badano na bliźniaczym 102 po katastrofie. Nie mam wiedzy na temat szkoleń, ale nie wydaje mi się żeby traktowano je jak naukę obsługi jakieś kosiarki czy motopompy posługując się wyłącznie jakąś nędzną kserówką po rusku. Raczej takie dyrdymały to chyba rodem z wymiotnej. Brak odbioru.
 • @Marky 21:20:07
  "CO JEST DEBILIZMEM SAMYM W SOBIE !!!! ... jełopy chciały udostępnić dane ... Przecież takich jełopów to chyba tylko u nas w kraju można znaleźć."

  - Może nie wścieklizna a totalna złość że tacy debile są teraz u steru Państwa.
  Ale jesteś za głupi aby wyczytać co napisałem jasno i wyraźnie UBecka gnido:

  Chcieli ogłosić czy ogłosili otwarty przetarg na tłumaczenie pełnej instrukcji obsługi NAJWAŻNIEJSZEGO SAMOLOTU W POLSCE !!!
  Czy ty tępaku łapiesz w czym był problem a w zasadzie głupota z bezmyślnością?
  Wyobrażasz sobie aby rząd USA komukolwiek obcemu udostępnił plany i instrukcję obsługi wraz z opisami i umiejscowieniami pełnego wyposażenia i oprzyrządowania na AIR FORCE ONE ???
  Ja takiej bujnej wyobraźni nie mam.
  Ale ty i tak nie zaskoczysz w czym tkwiła głupota ocierająca się o zdradę...
 • @miniony 23:12:47
  Ja znawcą nie jestem a bazuję na wiadomościach podawanych dla opinii publicznej w różnych źródłach a w szczególności kontroli w 36 pułku jak też i wypowiedzi żołnierzy z tej jednostki.
  Z tego było podane że jedyna instrukcja tutki była to stara odbita na xero z LOT-u a jak wiadomo tutka miała inne/bogatsze wyposażenie.
  Po kontroli okazało się że braki szkoleń na symulatorach brakami szkoleń lecz co gorsza gro "lotów" treningowo szkoleniowych ponoć wcale się nie odbywała a polegała na "bawieniu się" przyciskami i wajchami w samolocie stojącym na płycie lotniska.
  Ponadto niektóre kontrole czy szkolenia (nie pamiętam) polegały na wieczornym zebraniu książeczek od pilotów przez wyższą szychę a rano oddawano im je już z podbitymi pieczątkami - rewelacja.

  I to jest tyle do czego się przyznali czy też tyle ile udało się wynaleźć bądź tylko tyle ile podano do wiadomości a znając osobiście "zasady" panujące w Polskim Wojsku podejrzewam że to tylko wierzchołek góry.
  Lecz reszta jest nie ważna bo tylko z tego względu nie powinni nawet robić jednoosobowych lotów kukuruźnikiem z opryskami nad starym PGR-em a co dopiero wsiadać za stery prawdziwszego samolotu i na dodatek wozić ludzi.

  Poza tym dodatkowym gwoździem do trumny 36 pułku był sam feralny lot w którym to jeśli dobrze pamiętam TYLKO JEDEN CZŁONEK ZAŁOGI miał ważne uprawnienia.
  To wystarczający dowód na to jak tam podchodzono do jakichkolwiek przepisów....
  Pozdro
 • @Kapitalista 00:30:33
  Świetnie Pan to ujął. Stanowisko JKM w "kwestii smoleńskiej" także dla mnie stanowi duży problem. Nie wiem czy dam radę przełknąć tę żabę... Cóż w razie czego, jest jeszcze UPR...
 • @ALIK 17:12:36
  Poczytaj zatem o intensywnym szkoleniu jakie piloci przeszli kilka miesięcy wcześniej i jakie wyniki na nim osiągnęli. Opór jaki stawiasz wiedzy jest wzruszający.
 • @ALIK 15:20:09
  >"- Zadecydował o zejściu na wysokość decyzji podaną przez "kontrolerów" wynoszącą 100 metrów do czego NIE MIAŁ PRAWA ZE WZGLĘDU NA BRAK UPRAWNIEŃ
  Uprawnienia Protasiuka wysokość decyzji "określały" na 120 metrów i poniżej NIE MIAŁ PRAWA ZEJŚĆ !!!"

  Ciekawe skąd wziąłeś te informacje ze dowodca samolotu podjął decyzję zejścia poniżej uzgodnione 100m?. Czy możesz wskazać w transkrypcji dźwięków podanej przez MAK miejsce gdzie jest ta decyzja pilota (o zejściu pod 100m) ?
 • @Smok Eustachy 01:14:28
  "Poczytaj zatem o intensywnym szkoleniu jakie piloci przeszli kilka miesięcy wcześniej i jakie wyniki na nim osiągnęli."

  - Bardzo chętnie. Jeśli możesz dać jakiś link będę wdzięczny. Dzięki
  (o tych trefnych i pseudo szkoleniach były wiadomości po katastrofie przy czym te o suchych na płycie z kontroli a o tych szkoleniach czy raczej egzaminach czy czymś takim gdzie wieczorem zbierano książeczki a rano oddawano popodbijane mówili sami żołnierze 36 SP)
 • @Almanzor 23:39:23
  "Ciekawe skąd wziąłeś te informacje ze dowodca samolotu podjął decyzję zejścia poniżej uzgodnione 100m?. Czy możesz wskazać w transkrypcji dźwięków podanej przez MAK miejsce gdzie jest ta decyzja pilota (o zejściu pod 100m) ?"

  - No i tutaj właśnie po raz kolejny pojawia się tzw. "KACZA ŚLEPOTA" czy też "SMOLEŃSKA ŚLEPOTA":

  To Ty mi pokaz gdzie ja napisałem że Protasiuk miał w planach zejść poniżej 100 metrów.
  No dawaj. Dawaj chociaż przebąknięcie tego........

  Na tym polega ślepota i zacietrzewienie wizjonerów zamachowców... Na ślepym i wybiórczym kleceniu wizji z wyrwanych słów z nastu zdań.


  Ale do rzeczy:
  - Protasiuk i drugi pilot ustalili że zejdą do wysokości decyzji 100 metrów i jeśli nie będzie widać lotniska to na 100 metrach odejdą na drugie zajście.
  - Gdy Protasiuk podczas zniżania usłyszał od nawigatora wysokość 100 metrów podał komendę że "odchodzi" co zaraz po nim potwierdził drugi pilot.

  LECZ PROTASIUK NIE MIAŁ PRAWA ZEJŚĆ DO TYCH 100 METRÓW !!!!!

  NIE MIAŁ PRAWA BO JEGO UPRAWNIENIA WYSOKOŚĆ DECYZJI OKREŚLAŁY NA 120 METRÓW !!!!!!

  Niezależnie od tego jaką wysokość decyzji podawało mu jakiekolwiek lotnisko to jeśli była ona mniejsza niż 120metrów to on poniżej tych 120 i tak NIE MIAŁ PRAWA ZEJŚĆ !!!

  KONIEC
 • uwaga merytoryczna odnośnie dysonansu poznawczego autora
  "Paranoja nie jest jednostką chorobową."
  vs
  "Więc zdajmy sobie sprawę, że nie mamy do czynienia z jakimkolwiek stanowiskiem politycznym – lecz z jednostką chorobową. [...] Paranoik tylko utwierdza się wtedy w swoich urojeniach."

  To wkońcu paranoja jest czy nie jest wg autora jednostką chorobową?

  Takie posty świadczą o tym, że autor nie przeczytał tego co napisał (przynajmniej świadomie), czym lekceważy czytelnika, pisze co mu ślina na język przyniesie.

  Mam nadzieję na poprawę (zwlekałem z komentarzem licząc na korektę). Cenię sobie oryginalny punkt widzenia autora, mając na uwadze, że sprawiedliwość jest ślepa a prawda bezwzględna na inteligencję, zasługi itd.
 • @wlochu 00:51:41
  maja dośc,są przytłoczeni -to po kiego licha tę złodziejska swołocz z Po wybierali?? Trzeba bylo myślec ale jak komus rozum przyslania d..pa i cycki Dody czy innej k..wki w TVp,jak kupa powiatowy i owsik autorytetem,jak się rozumu i sumienia nie uzywa no to maja co wybrali! Bozia kazdemu dala rozum i sumienie ale niektórzy maja sumienie czyste bo nieuzywane-trzeba byc idiota lub ostatnia kanalia,zeby nie widziec machloji,podłosci,której ta włada się dopuszcza.Mnie żal tylko tej garstki przyzwoitych ludzi,ktorzy we własnym kraju czuja się intruzami bo się prawdy,sprawiedliwości,uczciwosci domagaja.ta swołocz,co narzeka,ze nie ma kogo wybrac ma gdzies prawdę,dobro wspólne i inne tzw. wartosci-Popic,Pojeść,Pop..ć-to deiza zyciowa tego motłochu co nam to badziewi Tuskowe zafundowal.Zamiast jojczyc pogonili by tych okupantów za Ural i tyle w temacie! naród bez jaj,bez rozumu-kazdy naród ma taki rzad na jaki zasługuje i to niestety prawda!
 • @reniua 21:51:35
  "ta swołocz,co narzeka,ze nie ma kogo wybrac ma gdzies prawdę,dobro wspólne i inne tzw. wartosci"

  - Pieprzysz wać panno jak potłuczona wałkiem do ciasta.
  Nibyś (ponoć) kobieta ale śmiało nazwę cię TĘPĄ IDIOTKĄ
  Co ma prawda do braku wyboru?
  Co ma dobro wspólne do braku wyboru?
  Co mają wartości do braku wyboru?

  Pierdolisz jak potłuczona.
  Właśnie przez takie idiotki i idiotów jak Ty z takim pojebanym podejściem (bądź celowym lecz z innych powodów) mamy w Polsce obecny syf.
  Właśnie przez takie idiotki i idiotów jak Ty od ponad dwudziestu lat rządzi nami ta sama pierdolona Magdalenkowa Ubecko pseudo solidarnościowo pseudo katolicka SEKTA złodziei:
  ZBIOROWISKO KANALII CZARNYCH I CZERWONYCH poprzeplatanych układami i stanowiskami.

  Tylko ktoś z układu, ktoś nieświadomy bądź DEBIL DO MEGA KWADRATU będzie nadal sam pchał łeb swój i Polaków wciąż w ten sam gnój.

  Jak czytam i słucham takich debili to wiem że kwartetowi ryzy karzeł miller pawlak morda cieszy się od ucha do ucha a i palikmiot częściej do nich dołącza.

  Życzę kilku uderzeń w głowę, oprzytomnienia i prześledzenia na spokojnie i bezstronnie historii z ostatnich 25 lat.
  Dużo zdrowia.
 • @knezmej 02:55:04
  Miałem szczęście, ponieważ rozpocząłem czytanie od końca komentarzy i trafiłem od razu na wychwyconą przez Pana istotę publikacji pana JKM:

  - Paranoja jest chorobą, ale nie jest chorobą ..
  Jak widać pan JKM jest wykierowany. "na kursie i na ścieżce".

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031