Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

Kolejna afera z chorymi na punkcie „bezpieczeństwa” Amerykanami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pilot „American Airlines” nie wpuścił na pokład chłopaka z zespołem Downa: miał 16 lat, a zachowywał się jak niesforny pięciolatek – więc kapitan poczuł się zagrożony.

W Sieci mała burza:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,12428016,Dziecko_z_zespolem_Downa_nie_zostalo_wpuszczone_do.html?v=1&obxx=12428016#opinions

Ludzie oczekują, że wyśmieję te linie lotnicze. Oczywiście, że się z tego śmieję – ale kończy się na śmiechu.

Nie ma tu żadnego „problemu do rozwiązania”. Ani powodu do jakiejkolwiek ingerencji z zewnątrz.

Prywatnych linii lotniczych jest dużo, na każdej mogą być inne przepisy – i Św.Rynek tę sprawę znakomicie rozwiąże. Po co jakiekolwiek przepisy państwowe?

AA mogą uważać, że jak stracą klientów tej kategorii – to zyskają innych, którzy nie lubią lecieć w takim towarzystwie. A inne linie – odwrotnie. Mogą być linie lotnicze nie wpuszczające na pokład Murzynów – albo nur für Schwartzen. Mogą być wagony tylko dla kobiet – i kluby tylko dla mężczyzn.

Ważne tylko, by klientki kupujące bilet czy chcące wejść do takiego klubu – z góry wiedziały, jakie są reguły gry.

I po problemie.

Jak powiedział był śp.Stefan Kisielewski: "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

====

PS. W poniedziałek 8-10 będę mówił na temat para-olimpiady w radio ESKA-Rock;  z puszki.  

KOMENTARZE

 • Litości, Panie Januszu!
  Po dwóch dniach intensywnego czytania i analizowania różnych kalectw zacząłem nagle zauważać u siebie jakieś niedoskonałości w motoryce ciała. Szczególnie chodzi mi o prawy staw skokowy i lewy bark. Oprócz tego, coś mnie zaczęło strzykać w krzyżu.
  Ale żarty na bok, bo problemów ci u nas bez liku. Na przykład - istnieje jakiś specyfik (na razie za granicą) który, po zażyciu, powoduje, iż nawet po wypiciu pięciu piw alkomat nie wykryje w naszej krwi alkoholu. No i powstaje pytanie: jak to wpłynie na ilość wypadków drogowych?
 • jednym słowem kapitan bał się niesfornego pięciolatka
  ciekawe czy amerykanie chcą jeszcze wygrać jakąś wojnę , czy wystarczy zabierać na pokład niańki dla 5 latków?
 • @Mirek-S 12:37:00
  Była chyba wzmianka, że specyfik blokuje wchłanianie alkoholu do krwi więc można wypić i 10 piw i nic nie powinno wykazać. Podobno groźny jest alkohol we krwi a nie w przewodzie pokarmowym ergo nawet po 10 piwach gość jest trzeźwy i nie ma przeciwwskazań do jazdy samochodem.
 • Św Rynek
  Świat to nie bazar dobry człowieku. Na bazar chodzimy po zakupy i tyle. Człowiek, jak każda istota wymaga w miarę stabilnego ekosystemu. W systemach, które ciągle się zmieniają przeżywają bakterie i pierwotniaki. Człowiek ma prawo do stałego mieszkania, stałego zarobku, stałych reguł życia. Liberalizmu z twoich bajek nigdy nie było i nie będzie. Mamy za to dziś liberalizm realny, w którym nic nie jest pewne - ani praca, ani ziemia, ani pieniądz, ani nawet złoto. Pewne jest tylko to, że mamy więcej pracować i mniej zarabiać bo międzynarodowe koncerny szukają najtańszego murzyna na drugim końcu świata. I prowadzą politykę - jeszcze intensywniej niż wcześniej robiły to państwa. A ty biedaku, ze starczym uporem chcesz im dać jeszcze więcej wolności. Niech decydują kogo lubią a kogo nie i wydają wilcze bilety dla inwalidów, niepokornych, a w końcu (o zgrozo) dla polityków w muszkach. Twór zatrudniający setki tysięcy ludzi nie jest już żadną firmą. Jest normalnym państwem tym niebezpieczniejszym, że pozbawionym jakiejkolwiek kontroli społecznej. Podobno przed śmiercią człowiek na krótko odzyskuje sprawność myślenia. Może wtedy zobaczysz jak bardzo szkodziłeś Polsce twoimi bajkami i komu naprawdę torowałeś drogę.
 • @korwinista 12:53:11
  hahahahahaha...tylko po co pić alkohol? żeby sobie żołądek napełnić?
 • @korwinista 12:53:11
  to po co pic? ;-)
 • @prawi co wiec 13:10:01
  no patrz, uprzedzilzesmnie o 25s. wal sie. ;-)
 • @arfo 13:05:13
  "Człowiek ma prawo do stałego mieszkania, stałego zarobku, stałych reguł życia. "

  A kto mu dal to prawo?
  Powiedz to ludziom pierwotnym. Gdyby czlowiek sam sobie tego co wspominasz (mieszkania, zarobku, stalych regul) nie wywalczyl to nikt by mu tego nie dal.
  Teraz tez mamy prawo tylko do tego co odziedziczylismy po przodkach i do tego na co sobie sami zapracujemy.
  Nie mamy prawa do tego na co zapracowali inni, chyba ze z wlasnej woli chca sie tym podzielic.

  Jesli zas przez prawo do tych rzeczy nie rozumiesz tego co maja nam pod przymusem dac inni gdy nam tego zabraknie, to w jaki sposob zamierzasz realizowac te prawa?
 • @arfo 13:05:13
  "Człowiek ma prawo do stałego mieszkania, stałego zarobku, stałych reguł życia."
  Zapomniałeś dodać najważniejszego: stałego zasiłku .... higienisto
 • @Mirek-S 12:37:00
  Proszę pana - czy stanowiłoby dla pana różnicę to, że kierujący który panu przejechał kołami samochodu po nogach był trzeźwy lub pijany? Wśród posiadaczy "prawa jazdy" jest wielu ludzi panicznie bojących się samochodu, a prowadzenie go jest dla nich nadzwyczajnie stresujące. Prowadzą jednak bo albo mąż jest kompletnie pijany i ktoś musi go odwieźć do dom, albo dla podniesienia prestiżu (tak! tak!) wśród sąsiadów (ek). Nie daj Panie Boże znaleźć się na celowniku takiego trzeźwego kierowcy. Wśród traktorzystów, furmanów czy kierowców zawodowych czyli ludzi mających "dryg" do obsługi kierownicy i pedałów hamulca i gazu też znajdzie pan lubiących wypić ale po wypiciu "mający dryg" bardziej panuje nad sobą i pojazdem niż bojący się kierownicy "inteligent" będący pod wpływem. Na przestrzeni ponad 40 lat 6 razy inny pojazd walnął mi w bagażnik gdym stał na światłach i trzy razy zostałem "zaatakowany" z boku gdy jadący z przeciwka skręcali w lewo. Żaden z atakujących (milicja i policja) nie był pod wpływem. Wśród wymienionych było 2 panie nauczycielki oraz Cygan, trzech urzędników i dwóch bezrobotnych. Jeśli będzie więcej autostrad - spadnie ilość wypadków "na światłach" i będzie mniej "zajechań" drogi.
 • @arfo 13:05:13
  Oczywiście że masz prawo do :" do stałego mieszkania, stałego zarobku, stałych reguł życia". Nikt ci nie broni zbudować dom, dobrze zarabiać, codziennie wstawać wypoczęty do pracy, jeść obiad o określonej porze i kłaść się spać kiedy zechcesz". Musisz tylko sam na to zapracować. Krowa której to wszystko czyli stabilność przez ciebie pożądaną zapewnia właściciel obory na koniec bierze od krowy zapłatę czyli jej skórę, mięso i kości na mączkę. Czym chcesz ty zapłacić temu który zbuduje ci mieszkanie, da papu i stałe reguły? 80 kilo skóry mięsa i kości uzyskać można po roku od wieprzusia. Ty do 80 kilo potrzebujesz ze 20 lat opieki. Nie jesteś ekonomiczny w hodowli.
 • @diablisko 13:17:32
  Kto dał ? A ze 100 tys lat społecznej ewolucji. Tak się składa, że społeczeństwa pierwotne sromotnie przegrały konkurencję ze społeczeństwami tworzącymi bardziej skomplikowane struktury i zostały przez nie wchłonięte, zniszczone lub zniewolone. Potem wygrywały kraje z przymusowym poborem, powszechną oświatą itp. W naturze nie ma ani prawa do życia ani tym bardziej do własności. Twoje jest tylko to co zdobędziesz i tak długo jak jesteś w stanie obronić. To właśnie cywilizacja wymuszająca na jednostkach solidarność społeczną pozwala istnieć eleganckiemu p.Januszowi, który o swoich szansach w bezpośredniej walce o byt przekonał się na warszawskiej Pradze. Twierdzenie, że istnieje tylko jedna sprawiedliwa forma podziału praw jednostki i społeczeństwa jest szkodliwym doktrynerstwem nie opartym, ani na religii ani na rzeczywistosci.
 • @diablisko 13:15:11
  trudno....:-)) francuzi mogą pić do towarzystwa, Niemcy na lepsze trawienie wurstu, ale Polacy? nieeeee u nas te tabletki nie znajda nabywców.
 • @antares 13:56:37
  Tak. Wszystko ma swoją cenę. Tylko, że dzisiaj nie masz ani stabilności, ani ochrony przed pójściem do rzeźni - czyli chwalebną śmiercią na stanowisku pracy po 60-tce.
 • @arfo 14:35:35
  "Kto dał ? A ze 100 tys lat społecznej ewolucji."

  podejrzewalem ze cos takiego napiszesz. Niestety mylisz sie. Te lata ewolucji nie daly czlowiekowi prawa do zabierania innym w imie wlasnego 'widzi mi sie' ale wiedze o tym ze cos takiego jest moralnym i ekonomicznym zlem.

  "To właśnie cywilizacja wymuszająca na jednostkach solidarność społeczną pozwala istnieć eleganckiemu p.Januszowi"

  no nie rozbawiaj mnie :-) Ta cywilizacja, ktora szczyt swojej potegi osiagnela wlasnie dzieki holdowaniu wiekszosci zasad wolnego rynku, wlasnie po przejsciu na te solidarnosc spoleczna zwyczajnie bankrutuje (i nie tylko). I wlasciwie ten argument zalatwialby sprawe, gdyby wogle docieral.

  "Twierdzenie, że istnieje tylko jedna sprawiedliwa forma podziału praw jednostki i społeczeństwa"

  A kto tak twierdzi?

  Im wiecej wolnego rynku w gospodarce tym ta gospodarka jest sprawniejsza, kraj silniejszy a obywatele bezpieczniejsi. Tym lepiej ten kraj moze 'zdobywac i bronic tego co zdobyl'. Co nam historia pokazuje.
 • @arfo 14:39:29
  Panowie żarty sobie stroicie. Ja myślałem że tu na poważnie, a wy od chlewa zaczynacie.
 • @arfo 14:39:29
  "Tylko, że dzisiaj nie masz ani stabilności, ani ochrony przed pójściem do rzeźni"

  i nie bedziesz jej mial poki (parafrazujac ciebie): "sobie jej nie wywalczysz i nie bedziesz w stanie obronic".
  A jak juz ja wywalczysz, to chyba nie zamierzasz wiazac sie do nowego lancucha w postaci kolejnej odmiany socjalizmu czy wyimaginowanej 'solidarnosci spolecznej'? Masz ja przeciez teraz. Poprzez podatki, akcyzy, renty, zasilki itp. itd. itd. itd. .... jestesmy wszyscy bardzo solidarni! Tylko czemu jakos szczescia nam to nie daje i czemu mamy jakby takie wrazenie, ze trwac to wiecznie nie moze, bo kasa juz sie dawno skonczyla i tylko patrzec dnia gdy przestana nam juz na te 'solidarnosc' pozyczac. Albo zwyczajnie wezma wszystko wraz z nami za dlugi i wtedy dopiero zobaczysz 'solidarnosc', tyle ze juz nie z panem Czeskiem spod budki z piwem, a z brzuchatym, eleganckim panem z Wall Street albo City ktory to potrzeby ma wieksze, skrupuly mniejsze a mozliwosci znacznie wieksze.
 • Miejska komisja przeciwna referendum ws. Straży Miejskiej w Rybniku
  http://wyborcza.pl/1,91446,12400399,Miejska_komisja_przeciwna_referendum_ws__Strazy_Miejskiej.html
 • @Phill 17:34:23
  No i już się rozstrzyga
  http://www.rybnik.pl/index.php?id=223&p=news,11,show,6684
 • No i okazała się podłość godlewskiego
  http://www.youtube.com/watch?v=ypYdaHTNfhE
 • @antares 13:46:30
  Nie wiem, czy stanowiło by różnicę dla mnie, czy przejedzie mnie trzeźwy czy pijany. Chyba nie. Właściwie, to chciałem Korwinowi zwrócić uwagę, żeby dał już sobie spokój z tymi kalekami. Ale wracając do Pańskiego wpisu, to ja bym dopuścił do kierowania również tych bez prawa jazdy, pod warunkiem, że będą prowadzili samochód w kolorze ostrej czerwieni w skośne, sraczkowate pasy. I niech sobie jeżdżą. Jak zobaczę takiego z przeciwka, to chociaż się zdążę w myślach pomodlić:)
 • @Phill 17:56:31
  Super - jeszcze trzeba dodać materiał o rzeczywistości http://youtu.be/8cxnZ4xRj_M
 • Paraprawicowcy mają dylemat
  czy poprzeć K. Wojewódzkiego czy też nie, popieranie go to trochę obciach, ale kolektyw nie może się mylić jak mawiał pewien prominentny bolszewik.

  "Głos w sprawie kontrowersyjnego wpisu zabrał Kuba Wojewódzki, który sprytnie wytknął politykowi nieudolność.

  - Janusz Korwin Mikke idzie jak burza dołączając do najsprawniejszych intelektualnie celebrytów świata takich jak Britney Spears ("kara śmierci to nauczka na całe życie") czy Paris Hilton ("bardzo lubię dostawać listy, dostaje je z Indii i innych krajów Afryki"). Tym razem Janusz wyznał, że organizowanie paraolimpiad to jak organizowanie zawodów w szachy dla debili. Mikke wie co mówi. Przegrać w życiu pięć kolejnych wyborów parlamentarnych, cztery kampanie prezydenckie i trzy samorządowe to też w pełnym sensie niepełnosprawność – pisze Wojewódzki na swoim Facebooku."
  http://www.plejada.pl/17,60742,news,1,1,wojewodzki-korwin-mikke-sam-jest-niepelnosprawny,artykul.html
 • JKM
  mam nadzieje ,że naprawdę pozwie Pan tego "dizajnera".
  http://tomaszjakubsyslo.natemat.pl/

  niech zabuli z dziesięć tysi na fundację indywidualnego kształcenia. A jak nie będzie miał z czego to Lis dorzuci.
 • @arfo, nie pal tego świństwa, bo ci mózg wyżera
  To jest tylko moja rada, bo jako zwolennik wolności pal ile chcesz. Selekcja naturalna musi być, kiedyś byli rewolwerowcy, którzy robili porządek. Teraz pozostają dopalacze, które zażywa arfo :)
 • @arfo 13:05:13
  Ależ stek lewackich bzdur!
  Jeżeli uważasz, że człowiek "ma prawo" to wskaż, kto to prawo ma finansować, i z czego?
  Jeżeli TY, lepiej zarabiający, podzielisz się z potrzebującym, np. bezrobotnym absolwentem podstawówki, żeby mieszkał on sobie w stumetrowym mieszkaniu w centrum Warszawy, to chwała ci za to i miejsce w Niebiesiech. Ale dlaczego uważasz za słuszne ZMUSZANIE innych do utrzymywania nierobów na poziomie nieadekwatnym do ich wkładu w "czynienie sobie Ziemi poddaną"? I dlaczego uważasz, że wkład pracy nie ma mieć żadnego związku z poziomem zycia?
  To jak chcesz wynagrodzić tych, którzy pracują ciężej niż inni i wkładają więcej niż inni? Dobrym słowem Tuska, łaskawym spojrzeniem kumoruska???
  Jesteś niestety przykładem "zniewolonego umysłu", a to gorsze od zniewolenia fizycznego.
 • @prawi co wiec 20:17:54
  Ale niby dlaczego. Jeśli natura przenosi czyjąś świadomość ze świata realnego w świat pararealny, to czyż człowiek taki już nie ponosi ciężkiej kary za nieprawość?
 • Władza ustaliła: nie będzie referendum w Rybniku
  http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/652003,nie-bedzie-referendum-w-sprawie-likwidacji-strazy-miejskiej,id,t.html

  Tak więc referendum nie, demokracja nie. Co pozostaje? AK47?
 • @arfo 14:39:29
  Nastawienie że "masz prawo do" i czekasz aż ci dadzą mieszkanie, papu , żonę , spokojną wegetację - nieuchronnie prowadzi do rzeźni.
 • @diablisko 14:52:46
  Diabeł! Masz rację! Używasz doskonałych argumentów. Jednak forma w jakiej je podajesz zaciemnia sens!! Z całą sympatią proponuję byś bardziej starannie formułował zdania i trzy razy czytał poprawiając ku jednoznaczności nim klikniesz "zapisz".
 • @Phill 17:56:31
  Gdzie się człowiek nie ruszy to trafia na mendy. Chyba pójdę za wskazaniem Cejrowskiego i pojadę do Kostaryki.
 • @Janusz Korwin-Mikke
  Linie lotnicze mają zazwyczaj takie procedury, że gdy osoba niepełnosprawna chce lecieć samolotem, to powinna odpowiednio wcześniej, co najmniej kilka dni przed odlotem, poinformować przewoźnika o swojej niepełnosprawności. To jest napisane w regulaminie. Mało kto o tym wie, ale osoby niepełnosprawne, czy chore, czy ich opiekunowie, wiedzieć powinny. Chodzi o to, że kalectwa są różne i linie lotnicze mają specjalne osoby przeszkolone do obsługi różnych kalek. Ale zdarza się to tak rzadko, że nie ma w każdym samolocie wszystkich osób w załodze obeznanych w opiece nad każdym możliwym kaleką – od niewidomego, głuchego, po beznogiego, na chorym psychicznie skończywszy. Dziwny, nietypowy pasażer, którego zachowania obsługa i inni pasażerowie mogą nie rozumieć, i mogą je błędnie interpretować, może wywołać niebezpieczne sytuacje na pokładzie. Być może w pewnych przypadkach procedura jest zbyt rygorystyczna, niemniej w lotnictwie czy żegludze procedura to rzecz święta, bo to są zazwyczaj procedury tworzone na bazie tysięcy praktycznych zdarzeń. Dlatego osoba dziwnie się zachowująca, czy kaleka, która nie zawiadomiła wcześniej o swoim kalectwie i nie ma na pokładzie fachowca przeszkolonego do opieki nad nią, nie jest wpuszczana na pokład. To jest mądre i słuszne. Oczywiście na wolnym rynku mogłyby istnieć linie, które by tych reguł nie stosowały, ale raczej byłyby droższe niż te, które takie reguły stosują.
 • @arfo 13:05:13
  Mimo, ze uwazam sie za czlowieka, chce moc zmienic mieszkanie, kiedy bede mial na to ochote, chce zarabiac co roku przynajmniej 10% wiecej niz w roku poprzednim, a reguly zycia chce takze moc zmieniac, bo wcale nie jestem pewien, czy te, ktorymi kieruje sie dzis sa najlepsze. Chce miec zatem prawo do niestalosci. Pozdrawiam chcacych inaczej!
 • @Mirek-S 18:04:29
  O to mi chodziło. Przyznał pan że nie ma dla pana znaczenia czy przejedzie pana trzeźwy czy pijany. Po co więc drzeć mordę o "pijanych" kierowcach skoro tłuków o głowie niezbornej z rękami i nogami jest znacznie więcej na drogach niż pijanych w amoku szybkości? Swoją drogą taki niezborny (a) nawet lepiej gdy sie napije bo nim wceluje w pana to zahaczy o płot, o drzewo, o dom, o krawężnik czy o miśków usiłujących go wydmuchać. Same korzyści.
 • @Left Door 23:52:12
  Prawo do niestałości współczesny świat zagwarantuje ci z pewnością w dużym nadmiarze. Mawiają również, że raz na 100 lat na Brooklynie jeden pucybut zostaje milionerem. Ja jednak wolę wiedzieć, że gdy wychodzę na boisko grać w piłkę zastanę na nim piłkarzy a nie np. komandosów z ckm-em. Dlatego czasem warto mieć nadzieję, że wszyscy przestrzegamy pewnych reguł.
 • HEJ SEKTA!!!!!!!
  GURU teraz zaczal was karmic informacjami z calego swiata o inwalidach????Przeciez on sam jest inwalida

  A teraz modlitewniki do raczek ktore zakupiliscie w sklepie korwina i czekac przed radyjem a noz w radiu TOK sie pojawi wasz guru.Musicie byc zwarci i gotowi
 • @widziane z USA 04:55:45
  Poniżej w linku powinieneś coś dla siebie znaleźć:

  http://www.google.pl/#hl=pl&gs_nf=1&cp=22&gs_id=6&xhr=t&q=jak+zwi%C4%99kszy%C4%87+swoje+IQ&pf=p&safe=off&output=search&sclient=psy-ab&oq=jak+zwi%C4%99kszy%C4%87+swoje+IQ&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=8c513abb85ecb2a2&biw=1600&bih=1028

  Może Ci się uda. Powodzenia.
 • @wys*ane z USA 04:55:45
  Już przed piątą rano na blogu? Tak wcześnie wam każą zaczynać? CHYBA WAS PORĄBAŁO.
 • Korwin Mikke o paraolimpiadze
  Tu bronię JKM-a: http://gps65.nowyekran.pl/post/73332,korwin-mikke-o-paraolimpiadze
 • @antares 23:56:56
  ty lepiej antares powiedz czy juz ustaliles kolor firanek :-) Jak chcesz to zapytam architekta w pokoju obok jakie sa trendy w tym roku, ciekawe czy wie...
 • @GPS.1965 13:31:46
  no bronisz tam kilku slusznych tez JKMa (i dobrze) ale sprytnie przemilczasz te kilka innych durnot im towarzyszacych.

  JKM potraktowal temat wybiorczo i powierzchownie a ty tak potraktowales jego tekst.
 • @GPS.1965 13:31:46
  Wie Pan ,niby inteligentny z Pana człowiek,którego felietony z przyjemnością czytuję,czasem zgadzając się ,czasem nie ,z pańskimi poglądami ,tym razem jednak broni Pan" przegranej sprawy".
  Pan JKM kpi sobie z nas wszystkich (zarówno zwolenników jak i przeciwników) .Temu panu chodzi tylko i wyłącznie o rozgłos ,stara sprawdzona metoda: nie ważne dobrze czy źle byle tylko mówili.
  To jedyna idea przyświecająca temu para-politykowi.Tak w ogóle ma gdzieś inwalidów,sport,wyborców i świat cały,ważne jest jego samozadowolenie i błysk fleszy.
 • @Anna.M. 15:47:20
  O! O tego typu komentarzach piszę w notce. Zamiast odnosić się do tezy stawianej przez JKM, większość odnosi się do niego osobiście. To pokazuje miałkość i prymitywizm argumentów ad personam. To jest mentalność, której skutkiem jest zabicie posłańca, który przynosi złe wieści.
 • @GPS.1965 15:52:41
  Dla mnie pan Mikke prywatnie a nawet jako publicysta może mieć i głosić poglądy jakie chce,nic mi do tego. Niestety jest on jednak osobą "publiczną" reprezentuje KNP jest jej liderem i powinien ważyć słowa.
  Spora część wyborców stawia znak równości między JKM a KNP.
 • @Anna.M. 15:47:20
  "Temu panu (JKM) chodzi tylko i wyłącznie o rozgłos "

  zgodze sie i nie: chodzi mu o rozglos ale nie tylko i wylacznie.

  "nie ważne dobrze czy źle byle tylko mówili."

  no niestety W TYM PRZYPADKU to prawda.

  "To jedyna idea przyświecająca temu para-politykowi"

  bzdura kompletna. Gdyby kazdy polityk w tym kraju byl tak przepelniony i silnie przywiazany do swoich idei co JKM to zylibysmy w zupelnie innym kraju (w przypadku idei JKMa - duzo lepszym)
 • @diablisko 16:20:25
  "Gdyby kazdy polityk w tym kraju byl tak przepelniony i silnie przywiazany do swoich idei co JKM to zylibysmy w zupelnie innym kraju (w przypadku idei JKMa - duzo lepszym)"

  i tu mogę się z Panem zgodzić
  gdyby tylko nie rozmieniał się na drobne !
 • @diablisko 16:20:25
  A co by było gdyby wszyscy politycy byli tacy "skuteczni"jak JKM ?
 • @Anna.M. 16:48:49
  Pewnie JKM bylby w sejmie od wielu lat, moze nawet bylyby premierem albo prezydentem. Ale jazda by byla, oczywiscie przez pierwsze 6 miesiecy, potem wzrost pkb 20% rocznie i znowu nuda.
 • @diablisko 17:28:18
  Dobrze ,że czytam to wieczorem więc potraktuję to jako bajkę na dobranoc.
  Smutne jest to ,że ta bajka mogła by być realna gdyby JKM miał odrobinę wyczucia,taktu ,tego co się ogólnie zwie dyplomacją.
 • @Anna.M. 16:48:49
  Tu piszę o skutecznych politykach: http://gps65.nowyekran.pl/post/19147,skuteczni-politycy

  A co by było, gdyby wszyscy politycy byli tak skuteczni jak Hitler czy Stalin?
 • @GPS.1965 22:14:14
  Bardzo dziękuję za przypomnienie tego pańskiego tekstu,to jeden z najlepszych Pana felietonów.
  Wiem,że to nieładnie odpowiadać pytaniem na pytanie ale ...
  Według Pana ,JKM jest samcem alfa czy beta?
  Żartowałam , nie oczekuję odpowiedzi (domyślam się jaka by padła).
  Naprawdę chciałabym by Pan miał rację ale obawiam się ,że pan Mikke po prostu prowadzi dziwną grę według tylko sobie znanych zasad,w której nagrodą jest jego samozachwyt.
 • @Mirek-S 12:37:00
  "Na przykład - istnieje jakiś specyfik (na razie za granicą) który, po zażyciu, powoduje, iż nawet po wypiciu pięciu piw alkomat nie wykryje w naszej krwi alkoholu. No i powstaje pytanie: jak to wpłynie na ilość wypadków drogowych?"

  Nie wpłynie- pijanych za kierownicą będzie tyle samo co było. Spaść za to może liczba zatrzymanych i obciążonych mandatami...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031