Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

To już staje się nudne

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To powtarzanie banałów. Np.: jeśli jakiś kraj zdobył dużo para-medali - to znaczy tylko tyle, że wysłał na para-olimpiadę najsprawniejszych niepełnosprawnych. Jasne? Bo ja już na ten temat nie mam zamiaru pisać.

 Czym innym jest pisanie o polityce.

Bo mój tekst z 4-IX ("Para-olimpiada czyli paranoja") wzburzył ICH chyba nawet bardziej, niż myślałem. Napisałem wtedy:

Podsumujmy: para-olimpiadę forują ci sami, którzy odbierają pieniądze dobrym pracownikom i dają je nierobom. Socjaliści. Ludzie żywiący nienawiść do naszej cywilizacji: do tych najlepszych, najwydajniejszych, najsprawniejszych. Kochający za to nieudaczników wszelkiej maści.

I ONI zaatakują mnie za ten tekst z furią.

Otóż: skąd aż taka furia?

Z tego samego powodu, dla którego ogłoszono by mnie Wrogiem Ludu, gdybym wyśmiał za PRLu „klasę robotniczą”

Dla PZPR „klasa robotnicza” to był szyld, będący podstawowym pretekstem, by trzymać władzę! Gdyby nie dogmat o „wiodącej roli klasy robotniczej” - dlaczego ludzie mieliby glosować na PZPR, a nie na partie „burżuazyjne”?

A ponadto wielu ludzi robiło pieniądze – pisząc „uczone” rozprawy o „klasie robotniczej”. Wielu artystów jeździło na spotkania autorskie do klubów robotniczych... Na spotkanie nie przychodził nikt (i słusznie: robotnicy, w odróżnieniu od „klasy robotniczej”, idiotami nie byli!) - ale 500 zł za spotkanie leciało.

I dziś jest dokładnie tak samo. Inwalidzi to para-proletariat, na karkach którego ONI dochodzą do władzy! 

Inwalidzi – i w ogóle ludzie potrzebujący (choć może sami o tym nie wiedzą...) pomocy - to szyld, dzięki któremu istnieje „państwo opiekuńcze”. Czyli obecna banda złodziei. Zaatakowałem jeden z filarów tego (i nie tylko tego!) państwa.

A oprócz tego masa ludzi robi na inwalidach pieniądze. Np. w PFRON. Albo robi się spotkanie na rzecz niepełnosprawnych. Inwalidzi nic z tego nie mają – ale każdy z pokazujących się na scenie celebrytów dostaje od 2000 do 20.000zł – w zależności od rangi.

Wszystko jasne?  

KOMENTARZE

 • @ autor
  Od tego trzeba było zacząć a nie kończyć!
  Trochę za późno ,Lipno już padło !
 • Dlaczego akurat para-olimpiada?
  Przecież olimpiada w takim samym stopniu polega na odbieraniu pieniędzy pracującym i dawaniu im nierobom. W dodatku skala tego zjawiska w wypadku olimpiady jest znacznie większa (jeszcze większa jest chyba tylko w wypadku piłki nożnej). Poza tym nie zapominajmy o teatrach, muzeach, kinematografii, kościołach i innych przedsiębiorstwach z branży rozrywkowej.
  Problemem nie jest para-olimpiada, olimpiada, czy też zawody w pluciu na odległość dla krzywoustych. We każdej z tych imprez zwyciężają "najlepsi, najwydajniejsi, najsprawniejsi" - w danej kategorii. Problemem jest to, że państwo pod przymusem zabiera nam pieniądze i wydaje je na rozrywkę. Bo po pierwsze na rozrywkę płacą najbiedniejsi, którym rozrywka raczej nie w głowie. Po drugie na rozrywkę płacą nieco bogatsi, którym rozrywka nie w głowie, bo nie chcą tracić czasu na pierdoły i woleli by oszczędzać. Po trzecie na rozrywkę płacą ci, którzy chcieli by na nią nieco wydawać, ale prawie zawsze będzie to nie taki rodzaj rozrywki, jaki by sami sobie wybrali. To na prawdę jest takie proste.
 • @Anna.M. 00:33:40
  Zgadza się Anno, chociaz tez się i nie zgadza.

  Jeszcze za czasów gdy na NE szalała "sekta smoleńska", której nie cierpią ci co kochają paraolimpiady. Gdy JKM pokazał głupoty jakie ta sekta wymyśla
  Obwołano go przyjacielem i agentem akurat tych co kochają paraolimpiady {?}

  Podczas toczącej się walki tutejszych sekciarzy smoleńskich z JKM.
  Ktoś napisał a ja powtórzyłem:
  Że gdy JKM pisze na tematy poważne np. o ekonomii
  To pies z kulawą nogą nie zajrzy.
  - tu chodzi oczywiście o liczbę czytających i komentujących.

  Podejrzewam że podobnie będzie i z tym tematem.
 • Bardzo trafna konkluzja
  Bo w demokracji "opieka" jest najważniejsza, a wybory wygrywają najlepsi "opiekunowie". Tylko, że forsy zawsze mało. Ale to nic - banksterzy już tam główkują...
 • @Pięćdziesiąt Patyków 00:53:28
  To także tobie pisał znienawidzony przez tow. Wiesława Janusz Szpotański , że aby człek był człekowi bratem - trzeba wpierw zlać mu dupę batem. Siostrą to ty ciulibindrze nisko płatny możesz byc dla Ryśki Grodzkiego w przerwie gdy go Rysiek Kalisz nie tańcuje. Drapiąc go w palikota.
 • @Naes 00:57:43
  Raczej jestem ci przychylny ale podejrzewam, żeś za wiele łyknął.
 • @Nathanel 01:03:56
  Zachęcasz Bacę? On juz nie młóci! To jego młócą. I to tylko roczne barany!
 • @Pięćdziesiąt Patyków 01:10:58
  Ja już nie wierzę, że Antares tak za każdym razem nie załapuje. To raczej niechęć do konkurenta o fotel Prezesa, a później Premiero-Prezydenta, mimo że jemu samemu też raczej się nie chce w to bawić.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 01:44:33
  Zawsze mnie rozśmieszysz. Nasza partia może nie przoduje w sondażach i nie bryluje na salonach Sejmu tudzież Senatu, ale to najweselszy barak w obozie.
 • @Metzgerwein 02:05:24
  Jeszcze jedno. Zauważyłem, że stawiasz gwiazdki nie tylko za myśl wyrażoną przez autora, ale również za komentujących, na co ma on przecież tylko pośredni wpływ.

  Dlatego walnij piątkę - za Asię Mrówkę, tak logicznej i opanowanej osoby tu jeszcze nie było.
 • Napisałem e-maila do gminy Warszawa-Wola z zapytaniem, jakie warunki trzeba spełnić,
  żeby w budynku wielorodzinnym przy Jana Pawła II (w 90% sprywatyzowanym - działa wspólnota mieszkaniowa) zrobić podjazd na 7 stopniach schodów wejściowych na wuzek inwalidzki. Na początek nic nie odpowiedzieli.
  Wysłałem ponownie, tym razem pismo pocztą za potwierdzeniem odbioru. W przepisowym terminie przyszła odpowiedź. Podjazd (dwie prowadnice na wózek) podlega prawu budowlanemu. Musi być projekt. Musi być firma specjalistyczna poparte dziesiąrkami ustaw, rozporządzeń, przepisów .... tak jakby nie można wziąć firmy która za pieniądze zajmuje się tym od ręki i wykona (montaż) należytego podjazdu na miejscu w dwie godziny.

  I ktoś będzie mi tu pieprzył, że p. Janusz Korwin-Mikke kogoś obraził, że nie szanuje inwalidów i kalek.

  Po prostu, po II WŚ, pozostał przetrzebiony sam debilny naród (w swej masie jak mawiają totalniacy) a kolejne 60 lat bolszewii dopełniło reszty i tyle. Nikt tu w tym posranym bolszewickim państwie nie potrafi rozwiązać najprostszej sprawy.

  Szczęść Boże
 • Tak nawiasem to JKM trochę miotał się w TVP "u lisa"
  a wystarczyło użyć tylko jednego argumentu na celebrytkę* Korwin-Piotrowską, argunentu który zresztą podpowiedział mu komentator "Dallas", cyt.

  "Dlaczego nie podniósł Pan tego argumentu, że skoro lewacy są tacy tolerancyjni dla niepełnosprawnych, to dlaczego z taką ochotą są za aborcją płodów z defektami? Dallas 11.09.2012 00:04:49"

  Przed zadaniem tego pytania należało je tylko poprzedzić pre-pytaniem:
  kto z rozmówców jest za badaniami prenatalnymi i eliminacją chorych embrionów? A potem to już by już JKM jechał po niej jak po burej suce bo miałby dowód, że jest jeszcze bardziej okropna od Hitlera. A tak - kicha. Zakrzyczeli gościa i tyle.

  Poza tym ta celebrytka w tym programie jest jeszcze bardziej zajadła od samego Lisa.

  *celebrytka - osobnik znany z tego, że jest znany.

  Szczęść Boże
 • @Muharat 00:40:00
  "Dlaczego akurat para-olimpiada?"
  "Przecież olimpiada w takim samym stopniu polega na odbieraniu pieniędzy pracującym i dawaniu im nierobom"
  "nie zapominajmy o teatrach, muzeach, kinematografii, kościołach i innych przedsiębiorstwach z branży rozrywkowej."
  "Problemem jest to, że państwo pod przymusem zabiera nam pieniądze i wydaje je na rozrywkę."

  dokladnie.

  Mysle ze JKM wie o tym, ale caly czas broni swojego artykulu, wynajdujac coraz to nowe wytlumaczenia dla nieudolnosci tego tekstu. Czemuz to robi? Nie wiem.
  Trzeba bylo 'pierwotny' artykul napisac inaczej - wywalic polowe durnych tez i zostawic tylko najistotniejsze, do tego odniesc sie do olimpiady 'normalnej' jako cierpiacej na te same ulomnosci co 'para'. Inaczej by to wygladalo. Mysle ze byloby dosc kontrowersyjnie by Lis sie polasil a jednoczesnie o ile latwiejsza bylaby obrona wlasnego stanowiska.
 • @Muharat 00:40:00
  Muharat !!! Masz rację !!!!!!!!!

  To nie jest problem "para-olimipad" !!!!

  To jest problem w ogóle imprez ROZRYWKOWYCH finansowanych przez państwo !!!!!!!!!!!!

  Przecież igrzyska olimpijskie nie mają wiele wspólnego ze sportem !!!!!!!!!

  To jest HODOWLA PRZEMYSŁOWA TUCZNIKÓW mających wykonywać proste czynności (bieg, skok, rzut).

  Ja od lat nie oglądam ŻADNYCH rozgrywek "sportowych", bo dla mnie widok, jak moje dziecko kopnęło piłeczkę na trawniku jest TRYLIARDY TRYLIARDÓW razy ważniejszy, niż zdobycie przez Polskę WSZYSTKICH "miszczostw świata" w historii ludzkości ...

  Jedyne, co mnie interesuje w tym wszystkim, to to ILE KASY STRACIŁEM z powodu organizacji tych bzdur ...

  A koszty są ogromne:
  - stypendia dla sportowców
  - utrzymanie infrastruktury technicznej
  - utrzymanie biurokracji sportowej
  - prawodawstwo sportowe
  itp.

  Są oczywiście zalety tego, że sport jest medialny:
  - tworzą się więzi narodowe
  - ludzie mają motywację do uprawiania sportu (ale na poziomie amatorskim oczywiście)
  itp.

  Ale uważam, że obecnie korzyści są o kilka rzędów wielkości mniejsze, niż wydatki. Tak mniej więcej o trzy rzędy wielkości ...

  Wydajemy tysiąc złotych, aby zarobić 1 zł ...
 • @diablisko 05:45:40
  masz rację ...
 • @Ultima Thule 07:59:29
  "Inaczej by to wygladalo. Mysle ze byloby dosc kontrowersyjnie by Lis sie polasil a jednoczesnie o ile latwiejsza bylaby obrona wlasnego stanowiska."

  tylko ze wtedy, do lisa bo go raczej nie zaprosili bo nie byloby "kontrowersyjne". To sa dywagacje co by bylo gdyby bylo i zazwyczaj kompletnie bez sensu. Nie mowie ze to byla celowa zagrywka JKM'a czy nie, ja tego nie wiem, on sam tylko zna ta prawde.

  Przypominam ze obecne media sa jakie sa i jak bedziesz mowil z wywazeniem, logika, ogolnie przyjetymi konwenansami itp to sie pies z kulawa noga nie zainteresuje toba,

  pamietacie:
  http://www.youtube.com/watch?v=Z79RiZWQFtk
  ?
 • Dawaj czasy Kurwin!
  Przecież o nic innego nie chodzi w twojej ideologii, jak o wyjebanie frajerów (czyli tych co ciężko i wydajnie pracują) bez mydła. Twoja ideologia, to męt, gitowcy i kryminaliści - tacy uczciwych ludzi traktują z nieskrywaną pogardą.
 • @vortex 08:40:42
  Korwin to męt kryminalny. Jakby go zamknęli co ciupy, to zaraz towarzystwo okrzyknęłoby go swoim guru. Zachwycaliby się nim bez końca.
 • @panMarek 02:24:07
  Panie Marku - jak ten problem rozwiązać wie Pan, wiem ja, wiedzą miliony ludzi, ale nie to bydle u steru i jego zdeformowane członki na stanowiskach.
  A najśmieszniejsze jest to, że najczęściej to bydle u steru nawet umiałoby problem rozwiązać, ale nie pozwala mu łańcuch bydlęcego prawa...
  Starożytny Rzym był potęgą dopóki nie zjadło go zepsucie moralno-umysłowe, przerost biurokracji, astronomiczna korupcja, zniszczenie armii, depopulacja (aborcje i antykoncepcja)?
 • Można?????
  I co można napisać coś oczywistego bez beznadziejnej prowokacji....? Tylko, że teraz to już za późno... Łata oszołoma pozostanie już na zawsze...
 • A czy to prawda? Korwin poodobno ma w ogródku jakiś pogański obelisk, któremu oddaje hołdy.
  To by wszystko wyjaśniało.
 • @panMarek 02:24:07
  "Nikt tu w tym posranym bolszewickim państwie nie potrafi rozwiązać najprostszej sprawy."
  Otóż to. Trzeba bardzo cenić co JKM mówi do maup, mimo, że wie, że to jak groch o kant dupy potłuc. Ja to nazywam heroizmem.
 • @Phill 09:14:00
  Jak niedorozwinięty umysłowo mówi do małp, to robi się naprawdę wesoło - trzymają poziom ;-))).
 • @vortex 09:27:17
  Testowałeś?
 • Śmierć europejskiej cywilizacji w praktyce, żeby nie było, że to tylko farmazony
  http://www.youtube.com/watch?v=K9broGM3mOM
 • Paraolimpiada Monty Python
  http://www.youtube.com/watch?v=4wRwZrThGXI
 • Do autora. *
  Czy pan teraz zaczął pracować dla lobby zajmującego się paraolimpiadami i liberalnym biznesem z tym związanym?

  Kolejna notatka na temat niepełnosprawnych? Przecież ten temat jakoby nikogo nie interesuje i nie można na nim zarobić, a pan to znowu wałkuje?

  To jakaś reklama? Jakiś temat zastępczy, nie ma ważniejszych spraw, które nie dają spać wolnorynkowcom? To na tym też jest jakiś "piniądz"?
 • @Radek Olszak 10:05:19
  Od kiedy to liberałowie, konserwatyści, monarchiści i legaliści promują bandę zidiociałych lewaków z Monty Pythona?

  Czy to przystoi prawicowcowi wyśmiewać się z ludzkiego kalectwa?
 • Kim jest Korwin-Piotrowska
  Panie Januszu.
  Nie wiem czy wie Pan kim jest Korwin-Piotrowska? To jest kobieta specjalizująca się w życiu celebrytów. Jest naczelną plejeda.pl (konkurencji pudelek.pl). Ta Pani orzeka kto z celebrytów dobrze się prowadzi a kto np ćpa narkotyki. Ona i ludzie z jej środowiska są za aborcją. Ogolnie jest to degrengolada umysłowa i moralna. Telewizja totalnie upadła że do programów poważnych zaprasza się "gwiazdy" pudelka. Totalne dno.
 • @Paweł Tonderski 10:08:23
  Oni tego zupełnie nie czują, bo to nowa "postępowa kultura". Zaczęli z hukiem Rewolucją Francuską, i tak się to toczy znikąd do nikąd.
 • @Paweł Tonderski 10:08:23
  "Czy to przystoi prawicowcowi wyśmiewać się z ludzkiego kalectwa?"
  Nom, szczególnie z waszego Tonderski mamy niezłą polewkę.
 • Jeśli jakiś kraj zdobył na olimpiadzie dużo medali, to znaczy to tylko to,
  że wysłał na olimpiadę najsprawniejszych pełnosprawnych.
 • @Paweł Tonderski 10:08:23
  Tonderski. Monthy Python to nie Twój poziom umysłowy. dla ciebie proponuje Benny Hilla bo już Mr Bean zbyt ambitny.
 • @Phill 10:19:38
  Czarną?
 • @prawi co wiec 10:27:07
  To czemu go de... promujecie?
 • @prawi co wiec 10:27:07
  Ci dwa następni wymienieni przez blogera "paw co wiec", to też twarze liberałów?
 • a teraz wielu trzepie kasę na sianiu nienawiści do inwalidów,
  niezaradnych, słabyszych, i ogólnie do tych, którzy nie umieją zrobić geszeftu.
 • @panMarek 02:24:07
  Po co jest "Prawo budowlane"?
  Do niedawna uważałem, że jest to typowy przykład dbania o "ludzi pracy". Tak jak taksówkarzy się pyta jak powinny wyglądać przewozy, prawników jak powinny wyglądać usługi prawnicze, tak budowlańców się pyta jak powinno wyglądać budownictwo, no więc ustalają oni to "prawo", po to, żeby najprostsza inwestycja wymagała pieczątek dziesiątek specjalistów, z których każda to prawie czysty zysk dla jakiegoś specjalisty z branży budowlanej. Dodatkowo wymogi sprawiają, że inwestycje nie mogą być zbyt proste, więc i na materiały się wyda więcej niż potrzeba, i robotnicy będą mieć więcej pracy. Każdy normalny człowiek oczywiście wie, że to "prawo" w żaden sposób mu nie służy, bo bogaty i tak postawi chatę przewyższającą wszelkie wymagania, a biedny ma zakaz budowania pod własne możliwości i musi się tułać po kątach i płacić za wynajem zamiast oszczędzać na własny dom czy mieszkanie.
  Jednak w tych regulacjach jest coś więcej niż zadowolenie kolejnej grupy "ludzi pracy". Chodzi o to, by uzależnić obywateli od lichwiarskiej finansjery, zmuszając ich do budowania obiektów tak drogich, że nie mogą ich najczęściej sfinansować z własnych środków. I tak o ile samo "prawo budowlane" sprawia, że ten sam budynek o takich samych parametrach jest ok 3 razy droższy niż gdyby powstał na wolnym rynku, to konieczność zaciągnięcia na niego kredytu powoduje kolejny trzykrotny wzrost ceny. Niestety w tzw rządach są macki zarówno "ludzi pracy", w tym budowlańców, jak i finansowej międzynarodówki.
 • @Ultima Thule 07:58:45
  masz rację,

  też podobała mi się komuna ze swoją ideę sportu dla mas,

  WF w szkole,

  kluby sportowe po szkole,

  dostęp biedaków do żeglarstwa i innych sportów, wymagających nakładów,

  a teraz trzeba mieć bogatego tatusia, co wykorzystał innych i się dorobił.
 • @panMarek 02:24:07
  ach, jakbył pragnął, aby to państwo było posrane na bolszewicki sposób,

  niestety nie jest, jest posrane na korwinowski sposób, chociaż, JKM o tym nie wie.
 • @vortex 09:09:22
  Mam problem ze zdefiniowaniem pańskich poglądów. Kiedyś wydawało mi, żeś Pan ze świata prawicy, tyle że mocniej zorientowanej na "naród", jego solidarność itd., poszukującej jakiejś 3. drogi. Mający podobny mi stosunek do zdrajczyka- lizbońskiego, Piłsudkiego, pieprzonych pseudopatriotówi itd. Ale teraz nie wiem. Wypisujesz Pan jakieś głupoty i majaczenia.
  We mnie również (o ile trafnie Pana oceniłem) mocno "narodowość" tkwi, zwłaszcza w kontekście ziemi, na której wyrosłem i Wielkopolski, którą od lat zamieszkuję. Choć po "cyrkach" pana Winnickiego zrezygnowałem z udziału w obchodach 11.11.- bo zachowuje się on jak zwykła "sfochowana" baba nie samiec z jajami. Albo co gorsza jak wyrachowany gnojek i intrygant. Cholera wie.

  Miałem kiedyś chęć napisać Panu po co mi najemnikowi, pracującemu po 13 h na dobę, w cyklu 7 dni w tygodniu (handel)- "wilczy, drapieżny, liberalny do szpiku kości kapitalizm". Ale zdaje się, że sensu w tym nie ma. Bo Pan przyjąłeś założenie bycia na "nie". A może się mylę?
 • Paraolimpiadę tworzy MKOl
  A nie żaden PFRON czy inni socjaliści. Oni naprawdę nikogo nie zmuszają do organizowania jej ani do startowania.
 • @interesariusz z PL 10:50:56
  witamy kolejnego scenarzyste seriali komediowych :-) Na razie jest dosc smiesznie i widac ze jest potencjal - pisz dalej, cos moze sie z tego wykluc, czuzje ze jeszcze bedzie wielki ubaw.

  Obecnie o miano najsmieszniejszego scenarzysty serialu komediowego na tym forum rywalizuja:

  'widziane z USA' vel "klopmistrz" - brejkin nius: zaginal!
  'Pawel Tonderski'
  'goj2012' vel "hoj0"
  'interesariusz z PL'

  kolejnosc przypadkowa.

  UWAGA!
  Komentarze wspomnianych wyzej czytacie na wlasna odpowiedzialnosc - ostra rywalizacja sprawia, ze poziom nachalnej glupoty w nich zawartej stale rosnie. Chcac dorownac konkurencji, kompetytorzy traca instynkt samozachowawczy i fedruja swoje przemyslenia coraz glebiej, ujawniajac coraz to nowe zloza durnoty zanieczyszczone obficie pokladami chamstwa.

  Wiem, ze przestroga ta moze byc rownie dobrze zacheta. Co nie bylo moim zamiarem.
 • @vortex 08:43:24
  Vortex, zapewne by tak się stało, gdyby go wsadzili co ciupy, w której przesiadują ci wszyscy uj..ani przez urzędasów i innych mafiozów przedsiębiorcy.

  Wszak więzienia pełne są. A mogę się w ciemno założyć, że i tobie samemu choć raz zdarzyło się biadolić, że bandyci (złodzieje, mordercy, gwałciciele) bezkarnie chodzą po ulicach i z policji się śmieją (albo czasem nawet w policji pracują). Zdarzyło Ci się?
 • @diablisko 11:27:52
  Ta lista ludzi niezgadzających się z liberalną myślą z każdym dniem się panom poszerza, a liberałom wreszcie zabraknie haseł, które umożliwiają zakładać nowe konta na Nowym Ekranie, czy wykupiliście je hurtowo?
 • @asiamrowka 11:39:44
  Nie trzeba go nigdzie wsadzać, niech jedzie do Izraela albo do USA, a najlepiej na jakąś "bezludną" wyspę, na przykład na Madagaskar. :)
 • @wim 08:45:14
  Strasznie mnie drażni, jak Korwina wszyscy próbują pouczać, zmianiać i uładzać. Taki ma charakter i już, charaktreu komuś zmienić się nie da - chyba, że opanujemy sztukę przeszczepiania mózgów.
  Albo się go kupuje "z dobrodziejstwem inwentarza", albo w cale. "Obyś był zimny albo gorący, ale nigdy letni" - czyż nie?

  Z resztą nie wydaje mi się, aby Korwin kogokolwiek z tego forum pytał o porady.

  Ja go kupuję, bo treść od formy ważniejsza...
 • @interesariusz z PL 10:48:07
  Jakbyś się kiedy sam dorobił, pracą a nie lewym kombinowaniem, to byś inaczej bratku śpiewał...
 • @asiamrowka 11:45:32
  My go nie pouczamy, to on nas ciągle chce pouczać i mówi nam, co mamy czynić. Polacy nie chcą w Polsce żydowskiego liberalizmu, nawet tego wolnego.

  My mamy swój własny sposób na życie i na gospodarkę, dajcie nam tylko szansę i się do nas nie wtrącajcie.

  Polacy dadzą sobie doskonale sami radę bez waszej żydowskiej, geszefciarskiej, lichwiarskiej liberalizacji, nazwanej dla niepoznaki wolnością w handlu.
 • @interesariusz z PL 10:50:56
  panie interesariusz (chyba student zarządzania, co to miał na zajęciach analizę strategiczną, sądząc po nicku),
  poczytajże sobie choć Aleksego Tołstoja - będzie Ci się podobało, bo o rewolucji, bolszewikach i o klasie robotniczje jest. A potem włącz TV, jak co dzień, i popatrz, że u nas to samo...
 • @Paweł Tonderski 11:42:18
  No tak, to lewica przećwiczyła już wielokrotnie... Jak ktoś "niepoprawny" politycznie, to zsyłka...
  Niedobrze się robi...
 • @Paweł Tonderski 11:53:46
  Biedny człowieku, a któż Ci szansę odbiera?

  Jak się czujesz ograniczany, miej żal do wierchuszki, która prawa ustala i przy gospodarce majdruje...
 • @asiamrowka 11:58:28
  Dlaczego wy macie wyprane mózgi, dlaczego ciągle powtarzacie po Korwinie tę głupotę, o tym, że jak ktoś nie z liberałami to socjalista i komuch? Nie ma podziału na lewice i prawicę, ten podział wymyślili lichwiarze dla gojów, aby oni mogli się o to spierać, kto jest bardziej prawicowy, a kto bardziej lewicowy. To są wasze argumenty? Jak nie z liberałami od wolnej gospodarki, to socjalista, albo kolejny argument, "brednie", przecież większość z was pisze ciągle to samo, jakby pisała to ta sama osoba albo sekta. :)

  Niech najpierw Korwin sam uderzy się w swoją własną pierś, czy przypadkiem on sam nie wysługuje się tym komunistom, socjalistom i innym lewakom, dopiero po tym, niech oskarża innych i OCENIA.
 • @Paweł Tonderski 12:15:51
  Człowieku, a co ty rozumiesz przez "liberalizm" czy "wolność"?
  Inaczej wolność i liberalizm rozumie chrześcijanin, konserwatysta, a inaczej pomiot Voltaire'a.

  Prawica od prawości, a lewica od jej przeciwieństwa: nieprawości
 • @Paweł Tonderski 12:15:51
  "większość z was pisze ciągle to samo, jakby pisała to ta sama osoba albo sekta. :)"

  Widzisz kolego, prawda ma tylko jedno oblicze. Aleś relatywizmem skażony, bo to wygodniej.
 • @Paweł Tonderski 12:15:51
  Hisoria uczy, że socjaliści i komuchy mienili się liberałami. Faktycznie siali bezprawie.
 • @Paweł Tonderski 12:15:51
  "Polacy nie chcą w Polsce żydowskiego liberalizmu"

  zgadzam sie. Czekam na czasy az go nie bedzie i nastanie prawdziwy liberalizm gospodarczy.

  "jak ktoś nie z liberałami to socjalista i komuch?"

  alez nie. Jesli ktos glosi w komentarzach socjalistyczne poglady (i na blogu jak ty) to jest socjalista chocby na rozgrzane wegle klekal.

  "rzecież większość z was pisze ciągle to samo, jakby pisała to ta sama osoba albo sekta. :)"

  a co, mamy ciagle zmieniac wersje i swoje poglady zeby zadowolic twoje pozadanie roznorodnosci? Moze nicki zmieniac co tydzien tez bo ci sie znudzily? (no jest tu taki jeden co zmienia i wystarczy, moj slaby umysl juz zagubil kto on i jak sie mieni, a co dopiero twoj!)

  Wszedzie widzisz zydow, sekty, agentow i liberalizm. Urzedas ktory ci 50% dochodow co miesiac zabiera i jeszcze potem ze 20-30% w podatkach posrednich to pewnie tez jest krwiozerczy liberal, a wogole to te wszystkie podatki to ida na liberalow i przedsiebiorcow-krwiopijcow przeciez. ;-) Sorry ze wchodze w twoje kompetencje, ale zaczyna ci sie serial sypac.
 • @asiamrowka 12:21:03
  I dlatego jako argument wykorzystuje filmiki grupy lewaków z Moty Pythona, którzy drwili i szydzili z wiary, etyki, kultury i zasad?!
 • @Paweł Tonderski 12:32:41
  Ja nie wykorzystuję.
  O Pythonie mam zdanie takie, że niesmaczne to to i wulgarne, ale co do wydrwiwania, to bym raczej powiedziała, że z głupoty i hipokryzji ludzkiej.
 • @Paweł Tonderski 12:32:41
  Nie filmiki a jeden skecz. Nie wiem czy MPFC byli lewakami, nie znam ich pogladow ale...Prosze Pana jesli nawet sam Kaczynski w jakies sprawie ma racje, to co mamy dla zasady mowic ze napewno mowi nieprawde bo jest Kaczynski i jest socjalista? Albo jak podejmie jakas dobra decyzje to mamy mowic ze jest napewno zla i trzeba zrobic odwrotnie bo to zly socjalista? Nawet sam wielki Karol Marx w paru miejscach tez mial racje i przez to ze dal podwaliny pod najbardziej zbronicze systemu mamy uznac ze przez to zawsze bredzil? To wy jestescie mistrzami relatywizmu, gdzie odpowiedz zmienia sie od biezacego polozenia.
 • @Paweł Tonderski 12:32:41
  U nikandera na blogu pisałeś, że "korwinowcy" chcą do Ciebie wysłać komando a sam się tutaj pchasz i obrywasz w komentarzach. Jesteś jakimś masochistą czy jak? Nie rozumiem Twojego postępowania.
 • @pawel-and 12:58:22
  A co nie mogę? Tak straszył mnie tutaj taki jeden wolnościowiec i liberał od pałki i "tulipana".
 • @Paweł Tonderski 13:01:59
  Wolno wolno. Tylko zastanawiam się po co? O serce trzeba dbać, unikać stresu itp.

  pozdrawiam, lecę do roboty.
 • @pawel-and 13:06:02
  Panie Pawle, toż to we wszystkich wypowiedziach widać, że socjaliści ro masochiści.
  Karmią się swoim "byciem wykorzystywanym" przez krwiopijców kapitalistów, ciągną w nieskończoność bezowocne i męczące (wg ich własnych słów) dyskusje, naturalne predyspozycje inne u każdego to dla nich nierówność, którą należy zwalczać, a rezultat pracy mają za nic - bo bohaterstwem dla nich jest pracować dla samej pracy i zaharowywać się na śmierć. Dziwić się, że kapitalizm ich nie docenia?
 • @pawel-and 13:06:02
  Bo mamy wolność, przynajmniej taką, przecież o to walczycie? :)

  Przynajmniej tutaj u liberałów każdy powinien się wypowiadać w zgodzie z własnym sumieniem i wiedza jaką posiada. A może się mylę? A przy tym nie używając w dyskusji z innymi argumentów w stylu, brednie albo, bo jesteś socjalista i używając, jako swój "argument" filmu lewaków od Monty Pythona.
 • @Paweł Tonderski 13:25:12
  "Bo mamy wolność, przynajmniej taką, przecież o to walczycie? :)"

  Nie mamy wolności takiej, jak byśmy chcieli - gdybyśmy ją mieli, to byśmy nie walczyli przecież?
  Ja bym sobie życzyła takiej, w której żaden idiota (nawet dobrej woli): nie będzie dyktował mi, czego i kiedy ma się uczyć moje dziecko; nie będzie utrudniał wykonywania pracy, jaką wykonywać chcę i do jakiej mam predyspozycje; nie będzie decydował, jakie nasiona w sklepie kupić mogę i jakie uprawiać; nie będzie mnie zmuszał do wstrzykiwania sobie toksyn pod pretekstem społecznej odpowiedzialności i zbiorowej odporności; nie będzie mnie pęta zalegalizowanym bezprawiem; nie będzie mi mówił, co i jak na swojej ziemi mogę zbudować, albo decydował za mnie, czy mogę wyciąć własne drzewo czy nie; nie będzie mi zabierał pieniędzy z kieszeni na publiczną służbę zdrowia, z której nie korzystam, na publiczną oświatę, z której nie korzystam (a korzystałamdawno temu wyłącznie z przymusu), na tych, którym się nie opłaca pracować, choć mogą, więc żyją z zasiłków, i.t.d.

  I wreszcie po to, bym zgopdnie z sumieniem mogła wybrać gospodarza spośród ludzi, o których wiem, że są tego godni, a nie spośród tych odgórnie wyselekcjonowanych.

  O taką wolność. A ty o jaką?
 • @Paweł Tonderski 11:53:46
  Mistrz dialektyki.
 • "To już staje się nudne"
  A tam, gadasz! Jeszcze tydzien, dwa, pociagniesz!
  Masz juz nastepny numer naszykowany? Co teraz bedzie? Rolnikom chyba ostatnio nic do pieca nie dowaliles.. moze cos o GMO? Dasz rade, jestem pewien..
 • @Paweł Tonderski 13:25:12
  "w zgodzie z własnym sumieniem i wiedza jaką posiada. A przy tym nie używając w dyskusji z innymi argumentów w stylu"
  Wy tonzdzierski szukacie tu akceptacji i jeszcze apelujecie do naszych sumień. Powiedzcie tonzierski co was trapi.
  "A może się mylę?"
  Czy może nie jesteście pewni czy posiadacie sumienie? No cóż tonzdzierski, jeśli dobrze się w tłumie czujecie to nie potrzeba wam sumienia. Społeczeństwo za was zadecyduje - demokratycznie.
 • @Phill 13:55:41
  Liczę na wasz intelekt i wrodzoną inteligencję, na nic więcej. :)
 • @MSI 13:41:07
  I znowu to samo, znowu zostałem nazwany marksistą?
 • @Paweł Tonderski 14:00:48
  Wiesz co, wszyscy socjaliści też pokładali nadzieje w intelekcie - każdemu z nich się wydawało, że jest w stanie swym genialnym rozumem ogarnąć rzeczywistość i zaprojektować lepszą.

  Więc jeżeli nie liczysz na nic więcej niż na intelekt, to błądzisz człowieku. Serce prawe i sumienie trzeba jeszcze mieć.

  Twórcami i piewcami socjalizmu, komunizmu, marksizmu, czy jakbyś to zwał, byli intelektualiści, artyści...
 • @asiamrowka 14:16:27
  No ale wy również w tym intelekcie pokładacie nadzieję na dobrobyt i bogactwo wszystkich, to jest to samo, co komunistyczna i socjalistyczna utopia.

  Natomiast, w waszych przemyśleniach nie ma miejsca na takie wartości, jak naród, wiara, tożsamość narodowa, Państwo, polski rząd, który na pierwszym miejscy stawia polski interes narodowy i polski kapitał, na którym można budować polską potęgę ekonomiczna, militarną, przemysłową i intelektualną, czyli Polskie Imperium.

  Tak więc, czym w rzeczywistości różnicie się od "pana" socjalistów, którzy tak jak wy przekładają na tym wszystkim, co wymieniłem powyżej, swoją logikę, rozum, racjonalizm i wiedzę opartą na zdobyczach ateistycznej nauki bez wiary i zasad?
 • @asiamrowka 14:16:27
  No, a liberalizm wymyslil gornik przodowy..
 • @Paweł Tonderski 14:26:57
  To żeś mnie pan zdiagnozował... Kopletnie na bakier.
  Się dziwić, że ludziska słów Korwina nie rozumieją.

  Skąd żeś to wyssał (wydedukował)?

  Od kiedy nasza wierchuszka mówi o narodzie, tożsamości narodowej i interesie narodowym? Toć klepią o społeczeństwie, dobru społecznym i interesie społeczeńswa! Wiarę się wyklina i wytrzebia z umysłów przymusową edukacją (sławiącą wyższość nauki/rozumu).
  Jak Korwin mówi o narodzie, narodowej tożsamości i uniwersalnych, chrześcijańskich wartościach, to się go odsądza od czci i ubliża od faszystów i nazistów!
  Żadne z nas nie chce przecież utrzymania takiego status-quo, inaczej siedzielibyśmy cicho.
  Napij się waść wywaru z kory wierzby, to ci gorączka minie i trzeźwość osądu odzyskasz.
 • Nigdy nie zrozumiem dlaczego nie powinno się
  pokazywać inwalidów w telewizji.
 • @chimy 14:55:22
  Kluczowy dla wszystkich i najbardziej oburzający był ten fragment "Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety. " Niby w jaki sposób brak inwalidów w telewizji ma spowodować że ludzkość będzie się szybciej rozwijała?
 • @Torin 14:28:14
  Byś się nie zdziwił kiedy, gdzie są początki liberalizmu.

  Są takie terminy, którym z biegiem czasu zmieniono definicje.

  Powiedz mi zatem, skoroś taki obyty, kim dziś jest liberał, a kim konserwatywny liberał? A jakie znaczenie kryły te terminy lat temu 200?

  Jeżeli zaprzeczysz, że słowa znaczenia i wymowę zmieniają, to dlaczego dziś dla niektórych niepełnosprawnych określenie "inwalida" albo "kaleka" są obraźliwe?
 • @chimy 14:55:22
  Znów "powinno" czy "nie powinno".
  Pytaj zarządu TV, czemu nie pokazuje.
  Pytaj niepełnosprawnych, czemu ich w TV tak mało.
  Pytaj masę, dlaczego życie inwalidy jest dla niej mniej atrakcyjna niż zdjęcia Dody, kolejne taśmowce, "publictystyka" w wykonaniu Lisa albo show Wojewódzkiego.

  Nie pytaj garstki ludzi, którzy nie mają wpływu na to, co jest w TV, a jedynie bronią człowieka niesłusznie szczutego.
 • @chimy 14:55:22
  "Nigdy nie zrozumiem dlaczego nie powinno się
  pokazywać inwalidów w telewizji."
  Tu chodzi o paraolimpiadę i sporty niepełnosprawnych. Uogólniasz celowo?
  W prywatnej jak najbardziej jeśli im to się opłaci. Ale nie za moje podatki, nie życzę sobie.
 • JKM 14.09.2012
  http://www.youtube.com/watch?v=AHFGRxuof5o
 • @asiamrowka 14:47:27
  Proszę podać mi przykłady takich wpisów, w których pan Korwin wypowiada się o tym wszystkim, co pan wymienił w swoim komentarzu. :)
 • @asiamrowka 15:11:57
  Teraz dzięki panu Korwinowi paradoksalnie piszą w kółko o niepełnosprawnych i ich pokazują, a przecież pan Korwin nie chce ich oglądać w telewizji.

  Kolejny paradoks związany z publicystyka i wielką polityką pana Janusza.

  Proszę państwa, zwłaszcza ludzie niepełnosprawni powinniście być wdzięczni panu Korwinowi, ponieważ dzięki niemu się o was pisze i mówi. :)
 • @Phill 15:22:04
  Niczego nie uogólniam JKM napisał że pokazywanie w telewizji inwalidów spowalnia rozwój ludzkości. Niby jak?
 • @Paweł Tonderski 15:23:19
  Człowieku, tysiace ich są. Aleś tak do niego uprzedzony, że choćbym Ci pod nos podsunęła, to być nie widział...
  Poświęć trochę własnego czasu na upewnienie się, że Twe sądy na temat tego człowieka są z prawdą zgodne, a nie są owocem dzinnikarskich manipulacji.
 • @Paweł Tonderski 15:27:18
  Panie Pawle, o pokazywanie paraolimpiady poszło, a nie niepełnosprawnych w ogóle!
  Niepełnosprawnych się pokazuje! I się pokazywało!

  Nie dzięki Korwinowi ludzie usłyszeli o Jankowi Meli, Janinie Ochojskiej, Pawle Urbańskim, Stevie Wonder'ze, tylko dzięki nim samym.

  Nie mówi nikt o wykuczeniu niepełnosprawnych z życia, tylko o medialnym nagłaśnianiu paraolimpiady konkretnie!
  A paraolimpiadę w końcu pokazali po "wybrykach" Korwina?
 • @chimy 15:31:37
  Ale domyślnie w kontekście paraolimpiady. Jeśli nie wychwytujesz takich niuansów to niedobrze z twoim IQ i należysz do tych 86% tych Polaków którzy nie rozumieją dziennika telewizyjnego. NO chyba że by im się w co drugim zdaniu przypominało co jest tematem przewodnim danej wiadomości.
 • @asiamrowka 15:37:46
  Ja nie oglądałem paraolimpiady, w ogóle oglądam mało telewizji, w czym w takim razie problem?
 • Wielki Wschód wchodzi na dobre
  A wpływy polskiego wsi się kończą na rzecz żabojadów.
  http://biznes.onet.pl/jest-zgoda-na-fuzje-cyfry-i-n-bedzie-nowa-platform,18562,5246825,1,news-detal
 • @asiamrowka 15:33:18
  Jeżeli jest ich tysiące, to bardzo łatwo je znaleźć, to chyba dla zwolennika tego pana nie powinien być wielki problem?
 • @asiamrowka 15:37:46
  To Korwin ostatnio wywołał tę wojenkę w mediach na temat paraolimpiady, a nie polskie media, znaczy polskojęzyczne.

  Chciał reklamy to ją ma, ma też i w telewizji paraolimpijczyków, znowu chciał dobrze, a wyszyło jak zwykle wszystko do bani. Gang Olsena. :)
 • @asiamrowka 15:37:46
  Kto miał sobie czas antenowy kosztem Korwina zapewnić, to sobie zapewnił (być może większą mu to dało oglądalność niż by to mu zapewniła re-transmisja paraolipiady), a na kogo miało być szczekane, na tego szczekano.
  Nic się nie zmieniło.
 • @chimy 15:31:37
  Chimy, Korwin się sprzeciwia cynicznemu wykorzystywaniu inwalidów w politycznych gierkach; nie mówi o pokazywaniu niepełnosprawnych w TV w ogóle. Napisał, że powinni ich oglądać niepełnosprawni, bo może inspirację jakąś w tym odnajdą.

  Niepełnosprawność dla pełnosprawnego jest abstrakcją, więc oglądanie wyczynów paraolimpijczyków nie wywrze na nim wrażenia tak silnego, jak oglądanie wyczynów (nominalnie znaczniejszych) sportowców pełnosprawnych.

  Jest taka wystawa w W-wie "niewidzialna wystawa". Pójdź na nią i porównaj swoje wyobrażenia o życiu niewidomych które masz przed wystawą, a które masz po.
  Będziesz chwalił Boga za to, że widzisz!

  Nachalnym promowaniem paraolimpiady chcą nam wszystkim wmówić, że bycie niepełnosprawnym jest fajne.

  Zobacz, ile kłótni o herosów-paraolimpijczyków. Ale do dyskusji ich nie zaproszono.
 • @Paweł Tonderski 15:40:39
  Byłoby z pewnością łatwiej, gdyby Korwin tak dużo nie pisał.

  Gdybyś czytał, nie miałbyś wątpliwości. Widać, jak mizerne są podstawy do krytyki tej osoby i jej poglądów.
  To tak jak pisanie recenzji książki tylko na podstawie tytułu i okładki.
 • @asiamrowka 15:02:52
  Dwiescie lat temu to byl 1812. Swiat pasjonowal sie spektakularna porazka pewnego cesarza, ktory zostal cesarzem, bo wczesniej liberalowie tak liberalili gmin, ze ten dal sie sprowokowac i powiesc na Paryz..
 • @Paweł Tonderski 15:43:39
  Korwin popełnił wpis. Media zrobiły wrzawę. Przecież się nie wprosił jako adwersarz...
  Mogły media przemilczeć - ale przecież nie opłacało im się...
 • @asiamrowka : "To pracowitość w tym nick ?"
  A to...."moja perelka" ...dla Ciem:
  http://www.youtube.com/watch?v=tIMqKdrZgSA
  http://www.youtube.com/watch?v=m8NN4fpdm40
 • @interesariusz z PL 10:48:07
  KRETYŃSKO BREDZISZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  To właśnie ustroje SOCJALISTYCZNE w największym stopniu są za sportem zawodowym !!!! To w krajach SOCJALISTYCZNYCH "HODUJE" się sportowców !!!!!!!!!!

  NRD, Korea Płn., Kuba, ZSRR, Chiny itp.

  Nigdzie indziej nie rozwinięto takich hodowli na taką skalę !!!

  Kraje wolnorynkowo/kapitalistyczne mogą się schować !!! Tam co najwyżej konkretni ludzie robili to dla kasy, a w demoludach było to przestępstwo organizowane przez państwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Z cyklu teorii spiskowych
  cyt.: "Ten kto ma mózg niech to przemyśli. Nie tak dawno temu kapitan Wrona wylądował uszkodzonym boeingiem. Nie udało się dwoma sposobami opuścić kół. jak dla mnie to był sabotaż. Kto miał na tym skorzystać i w jaki sposób? Otóż LOT zostanie prawdopodobnie sprzedany a taki wypadek i śmierć wielu osób spowodowałby znaczny spadek jego akcji więc kto skorzystałby na tym? Ten kto chciałby kupić LOT.

  A kto chce kupić LOT ?

  Goldman Sachs, J. P. Morgan i Rothschild walczą o LOT"
 • @Paweł Tonderski 14:26:57
  Wszędzie wypowiadasz się przeciwko liberalizmowi. Dziwisz się, że Cię nazywają marksistą/socjalistą?

  Państwo i jego godpodarka może być zorganizowana tylko na dwa sposoby: albo gospodarką rządzą przedsiębiorcy odpowiadając na indywidualne zapotrzebowanie indywidualnych klientów (wydających dobrowolnie swoje pieniądze), albo rządzi państwo odpowiadając na "zapotrzebowanie społeczne", wykorzystując "rodzimy kapitał" i "zabezpieczając miejsca pracy" (wydając pieniądze ściągnięte w postaci podatków).

  Nie ma trzeciego wyjścia. Jest jeszcze tylko tzw. trzecia droga lub SGR, ale jest to mieszanka dwóch ww. systemów. W praktyce zawsze (zawsze!) przewagę uzyskuje element interwencjonistyczny, a liberalny się kurczy. Dodatkowo za rezultaty (zwane "kryzysami") tego pierwszego elementu - etatystycznego - w opinii publicznej obwiniany jest zawsze ten drugi: "kapitalizm znów się nie sprawdził".

  Jeśli ktoś nie jest liberałem i nie jest socjalistą, to można jeszcze przyjąć, że nie interesuje się polityką i gospodarką. Ale Ty się nimi chyba interesujesz?
 • @Torin 15:59:50
  Nie pytałam, który rok był 200 lat temu, tylko jak czym było to, co ty dziś zwiesz liberalizmem?
 • @tfur-ja 16:42:53
  Coś konkretnego mi chciałeś przekazać za pomocą tych video? Bo jeśli tak, to będę wdzięczna za wyjaśnienie: nie zrozumiałam.
 • @interesariusz z PL 10:50:56
  Niestety, państwo jest wciąż zanieczyszczone na sposób komunistyczny. Wielkie przedsiębiorstwa są wciąż w rękach państwa (telewizje, koleje, kopalnie, szpitale, szkoły), nadal obowiązuje przymus ubezpieczeń społecznych, przymus szkolny, przymus szczepień itd.
 • @rozz 11:06:05 To dłuższy łańcuszek zależności, ale:
  MKOl składa się z członków wybranych m.in. spośród i przez członków PKOl. PKOl jest utzrymywany z podatków - jak najbardziej przymusowych.

  To że nie widzisz bezpośredniego przymusu, nie oznacza, że go tam w ogóle nie ma.
 • @Metzgerwein 20:23:20
  Aha i jak się wszystko w Polsce sprywatyzuje, to będziemy potęgą? Tak niech jeszcze polskie lasy zostaną sprzedane, plaże, jeziora i rzeki, PKP, KGHM, LOT, służba zdrowia, przymus szkolny będzie zniesiony i będziemy dopiero liberalnym imperium, w którym będą żyli ludzie bogaci i bardzo bogaci. Zlikwidujmy państwo zamknijmy sejm, wojsko rozpuśćmy do domów, zlikwidujmy policję i straż pożarną oraz straż graniczną i służbę więzienną, a wiezienia też sprywatyzujmy, tak jak w Stanach. Wtedy dopiero będziemy potęgą.

  -JKM

  ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • @Paweł Tonderski 14:26:57
  "polski rząd, który na pierwszym miejscy stawia polski interes narodowy i polski kapitał, na którym można budować polską potęgę ekonomiczna, militarną, przemysłową i intelektualną, czyli Polskie Imperium. "

  Potege ekonomiczna, militarna, przemyslowa i intelektualna nie buduja rzady.
  Powod jest nadzwyczaj prosty - jest ich tam za malo. (taki zart ;-))

  Takie rzeczy buduje NAROD. Ciezka praca ktorej nie zabrania, w ktorej nie przeszkadza i ktorej nie zabiera rzad.

  Bogactwo kazdego kraju to nie zaden nawet najbardziej polski rzad, tylko WOLNY, SAMODZIELNY, SMIALY, BOGATY NAROD. Taki NAROD moze zbudowac potege kraju, NIC INNEGO I NIKT INNY.

  Jak juz kiedys to do ciebie dotrze i wreszcie uswiadomisz sobie ile i jakich durnot napaciales w roznych miejscach w internecie (mam nadzieje ze nigdzie indziej - biedne twe dzieci), jak juz minie przytlaczajace uczucie wstydu, napiszesz tylko jedno slowo: "dotarlo". A ja wybacze.
 • @diablisko 05:45:40
  Tyle razy pisał pan o "durnych tezach" w bardzo czytelnym tekście JKM-a teraz pan doradza że powinien "wywalić połowę durnych tez i zostawić te najistotniejsze". Porada jest idiotyczna. Dlaczego tylko połowę idiotycznych wywalić a drugą połowę idiotycznych zostawić? Idąc za swoimi wskazówkami mógłby pan poprawić tekst i zaprezentować pańską wersję i poddać ją pod ocenę. Byłoby wskazane aby pan biorący się za pouczanie dość samodzielnego człowieka i samotnego wojownika udowodnił swoje prawa profesorskie. To co pan robi to zwykłe obszczekiwanie. O tym, że państwo buduje stadiony i bawi się w imprezy typu EURO 2012 - po to by pod tym szyldem okradać pracujących Polaków Korwin pisze od kilku lat. Nie miał więc powodu żeby zakutym łbom przedstawiając teraz specyfikę paraolimpiady zakłócać ją poszerzaniem tematu. Ale jak widać do zakutych łbów trzeba tłuc bez przerwy. Stal pancerna łatwo się nie poddaje. Lepiej kopać w dupę.
 • @asiamrowka 15:37:46
  "tylko o medialnym nagłaśnianiu paraolimpiady konkretnie!"

  nie przesadzajmy, gdyby nie Korwin to bym nawet nie wiedzial kiedy jest (ze jest to bym wiedzial).

  Zachodzi tu dziwna sytuacja - JKM napisal artykul w ktorym pomieszal tezy sluszne z kompletnymi bzdurami (jak wlasnie te o pokazywaniu niepelnosprawnych - niestety tak napisal) i oczywiscie za te bardzo kontrowersyjne (zapewne celowo) bzdury czepiaja sie go teraz masy, a!
  A on sam i czesc jego zwolennikow broni tych bzdur jak niepodleglosci, zamiast zignorowac i wskazywac na te bardziej wywazone i sluszne czesci tekstu, ktore jeszcze mozna obronic odpowiednio dobierajac argumenty tak, by ci bardziej "ciemni" skumali. Przy okazji dalo by sie przemycic troche hasel o wolnym rynku i wolnosci gospodarczej - czyli tego w czym JKM jest najmocniejszy.

  Tymczasem JKM prowadzi jakas dziwna gre z mediami (czy h wie z kim) bo uwierzyl ze "zhakowal system", a czesc jego sympatykow "na slepo idzie w dym".

  I to jest wlasnie na reke tej bandzie w mediach i rzadzie - nie dosc ze JKM sam sie pograza to jeszcze jest o czym gadac. Bo przeciez dlug, ZUS, falszowanie tzw. "wskaznikow makroekonomicznych", oszustwa przy projektowaniu budzetu itp. sprawy to tylko przejsciowe problemy z ktorymi nasz rzad sobie poradzi i nie ma o czym deliberowac.
 • @diablisko 20:48:35
  Jaki wolny? Jeżeli on sobą nie rządzi i nie sprawuje tej władzy we własnym kraju a luzie, którzy w Polsce sprawują te władzę czynię to w interesie innych nacji i ponadnarodowych korporacji finansowych, a na dodatek polski naród nie jest właścicielem swojego przemysłu, banków, szkół, lasów, przemysłu ciężkiego i służby zdrowia, floty handlowej, stoczni, kolei, transportu lotniczego, telekomunikacji oraz energetyki i to jest ta twoja wolność?!

  Jaki naród w kraju, który jest przez was pozbawiony atrybutów narodowych?!

  Kapitał w Polsce nie jest tworzony dla dobra Polski, i nie jest wytwarzany w firmach polskich dla Polaków i naszego narodu, jest transferowany z naszej ojczyzny do innych krajów, a nasze prawdziwe pieniądze które mają jakąkolwiek wartość są transferowane z naszego kraju do innych państw, i tam tworzą zamożność tamtych społeczeństw, a tak naprawdę tamtych systemów finansowych i ubezpieczeniowych.

  My jesteśmy niewolnikami we własnej Ojczyźnie i tuta żadna prywatyzacja nic nie pomoże, ponieważ w rękach Polaków nie ma wystarczającej ilości polskiego kapitału, po prostu go nie posiadamy. Musimy go dopiero wypracować, ale tego nie uczynimy bez polskiego przemysłu i polskiej własności, której wy chcecie się pozbyć w tzw, prywatne ręce, czyli w ręce banksterów, lichwy, geszeftu, syjonistów, komunistów i socjalistów, inaczej w ręce Wielkiej Czwórki.
 • @vortex 08:43:24
  Gdy taki jak ty siedzi w pierdlu - nikogo to nie wzrusza bo każdy wie, że jesteś na swoim miejscu.
 • @antares 21:05:46
  Jakby to więzienie było jeszcze prywatne, to dopiero byłby niezły biznes. :)
 • @antares 21:03:37
  "teraz pan doradza że powinien "wywalić połowę durnych tez i zostawić te najistotniejsze"."
  nie lap za slowka antares, wiesz o co chodzi.

  "Ale jak widać do zakutych łbów trzeba tłuc bez przerwy. "
  dokladnie tak. I widzisz, napociles sie nad uszczypliwym acz daremnym komentarzem, a zaraz przy samym koncu sam odpowiedziales sobie na swoje zarzuty wobec mnie lepiej niz ja sam potrafil bym.
 • @Paweł Tonderski 20:45:23
  Tak, kiedy wszystko sprywatyzujemy, to staniemy się potęgą. Nawet miasta, ulice, chodniki, parki, lasy i rzeki mogą być prywatne.

  Nikt tu nigdy nie mówił o rozpuszczaniu wojska ani policji do domów. Wręcz przeciwnie - nie ponosząc niepotrzebnych kosztów na ww. wydatki, będziemy mieć środki na utrzymanie silniejszej niż dotychczas armii i policji.

  Socjalizm (czy jak swój pogląd nazywasz? pytam serio, bo nie wiem) jest w wielu krajach wspierany przez państwa ościenne, bo dzięki niemu te kraje mają słabszą armię. Ponadto można łatwiej wcisnąć np. swój gaz jakiemuś politykowi (nawet szczeremu patriocie, który będzie chciał zapewnić "bezpieczeństwo energetyczne" kraju - kolejny termin ukuty w celu zniewolenia narodu) na wiele lat, a tysiąc prywatnych firm importujących/wydobywających gaz z różnych źródeł trudniej na to namówić, a tym bardziej skorumpować.
 • @Paweł Tonderski 21:04:50
  "Jaki wolny?"

  Pierwsze zdanie i juz wiem ze nie zrozumiales mojego komentarza. Dalej nie czytam.
 • @Metzgerwein 21:11:55
  "Socjalizm (czy jak swój pogląd nazywasz? pytam serio, bo nie wiem) jest w wielu krajach wspierany przez państwa ościenne
  ...
  a tysiąc prywatnych firm importujących/wydobywających gaz z różnych źródeł trudniej na to namówić, a tym bardziej skorumpować."

  to jest bardzo celna i adekwatna uwaga do calej tej 'dyskusji' z Tondziem. Mimo tej celnosci to do niego nie trafi - naprawde nie wiem jakim to sposobem, kuloodporny jakis.
 • momentami słabo to wyszło ale....
  ta nagonka jest bo : a) poparcie dla Pana Janusza KM niebezpiecznie wzrasta, nawet na lewackim portalu wp, jak się przyjrzeć całości wpisów
  b) W naszym pięknym kraju od morza, przez Mazury po Tatry dzieją się w ostatnich tygodniach, miesiącach rzeczy tak interesujące, że trzeba zrobić z kogoś malarza faszystę ( to za ten faszyzm pewnie ściszają mikrofon na wejściu) i odciągnąć uwagę od spraw bardziej POważnych.

  Jasne jak Słońce (ale nie to Peru tamto pozostanie zagadką) dla szczęśliwie coraz większej liczby osób potrafiących czytać ze zrozumieniem. Szkoda tylko kilku niepotrzebnych zdań, ( niestety, np. to o nie marznących protezach na biegunie - w takim przypadku logika nie zawsze jest najważniejsza) bo dla tych z nory i co z tą norą ? , to jak cukierki w srebrnych relaksach na 6 - ego grudnia.
 • @Metzgerwein 21:11:55
  He, he... Komu wy służycie? Polsce?

  Pan chce prywatyzować, jeżeli prawo własności nie jest jeszcze uregulowane, w kraju gdzie księgi wieczyste są sfałszowane, gdzie nadal obowiązują w Polsce dekrety stalinowskie?!

  Gdzie ludzie mając mieszkania własnościowe nie mają uregulowanych ksiąg wieczystych ani hipotek, ponieważ grunty, na których stoją ich mieszkania są nieuregulowane, dzięki temu musimy płacić haracz postkomunistycznym spółdzielniom mieszkaniowym za komorne?
 • @diablisko 21:12:50
  Nie dziwię się, gdy wiem o tym że wspierasz mafię. :)

  Nie może być wolności w kraju, gdzie nadal literą prawa są stalinowskie dekrety, gdzie dalej obowiązują komunistyczne prawo własności, gdzie księgi wieczyste są sfałszowane albo jest w nich napisane, że właścicielem jest jakiś gestapowiec albo żyd, do którego przyznają się całe gminy żydowskie.
 • @Paweł Tonderski 21:04:50
  "W ręce banksterów, lichwy, geszeftu, syjonistów, komunistów i socjalistów" to właśnie oddają nas rządy, które prowadzą gospodarkę socjalistyczną.

  Jest ona niewydolna i dlatego budżety takich państw uzupełniane są pożyczkami od "banksterów, lichwy, geszeftu, syjonistów", którzy na lichwiarskich odsetkach od tych kredytów zarabiają fortuny.
 • @Metzgerwein 21:23:38
  A tak nie będziemy pożyczali? Ech wy...
 • @Paweł Tonderski 21:19:01
  Ze siem wetnem - on naprawde chce prywatyzowac tak jak sie powinno prywatyzowac, a nie "pseudoprywatyzowac", jak to ma miejsce w tym kraju, w ktorym panuje socalizm (a nie wolny rynek jak sobie ubzdurales Tondziu), ktorenz to wlasnie wypacza wszystko czego sie tknie - takze i prywatyzacje.

  Gdyby nie bylo tego twojego ukcchanego socjalizmu to i prawo wlasnosci mialbys 100% uregulowane, ksiegi wieczyste jak nalezy, dekrety stalinowskie w muzeum, a prywatyzacja jak sie nalezy - licytacja a zysk inwestowany a nie przejadany.

  Musisz zrozumiec jeszcze jedna rzecz - my naprawde mamy duzo wiecej elementow socjalizmu niz wolnego rynku i tym samym wszystkie twoje zarzuty kierujesz nie tam gdzie trza, bo przeciez! Jesli panuje socjalizm w naszym kraju w ktorym dzieja sie takie straszne rzeczy, to winien jest chyba socjalizm a nie liberalizm-wannabe, ktory jest obecny tylko duchem i moze jedna reka i to jeszcze w nocniku i to jeszcze zeby same szczyny.

  Czekam na wyznanie ktore cie uwolni: 'dotarlo'.
 • @Paweł Tonderski 21:25:46
  "A tak nie będziemy pożyczali?"

  a na co?
 • @Paweł Tonderski 21:19:01
  My chcemy najpierw to prawo uregulować, własność przekazać właścicielom, mieszkania komunalne sprzedać (nawet za symboliczną złotówkę) wieloletnim wynajemcom - im dłużej mieszkali, tym taniej, bo więcej wpłacili w czynszu i opłatach, a resztę sprywatyzować, bo do tego się tylko dokłada.

  Nawet tak intratne dziedziny gospodarki jak hutnictwo czy stocznie w rękach państwa przynoszą straty.

  Dlatego to liberałowie (nie mylić z Balcerowiczem, Lewandowskim, Bieleckim, Tuskiem czy Komorowskim - oni właśnie realizująkeynesizm, trzecią drogę, SGR, czy jakkolwiek zwiesz to, co proponujesz) są patriotami i działają dla dobra Polski.
 • @Paweł Tonderski 21:25:46
  Pożyczać mogą (nie muszą) właściciele prywatnych firm, ale oni mają większą siłe negocjacji i większy od rządów interes w tym, żeby odsetki były jak najniższe. Rządowi na tym nie zależy, bo nie ze swojego będzie spłacał.

  Poza tym jeśli miałeś jakikolwiek interes, to wiesz, że przedsiębiorcy udzielają sobie nawzajem kredytów kupieckich, opóźnionych terminów płatności, a bank w którym masz konto firmowe, również udzieli Ci korzystnego krótkoterminowego kredytu w rachunku.
 • @Paweł Tonderski 10:08:23
  Swoją nadęciem Tonderski, budzicie tylko niechęć i nikt się z was Tonderski nie śmieje. Monthy Python wyśmiewa idiotów a nie ludzi kalekich. Idiotami u MP byli ci na przykład którzy zorganizowali bieg dla głuchych a nie pomysleli o innym sygnale startu niż dźwiękowy. Prostych rzeczy nie pojmujecie i dlatego wszystko wam sie Tonderski miesza. Wskoczyłem na wasz Tonderski blog i utwierdziłem się w przekonaniu że jesteście śmierdzącym aczkolwiek nieuświadomionym lewakiem. Sądzicie że stałe podpieranie się Jezusem i waszą "żarliwą wiarą" czyni was prawicowcem? Bzdura! Narzekacie, że liberalizm Misesa prowadzi do rządów mniejszości nad większością! We krwi macie jak widać bolszewię i rządy większości. Zauważyłem też żeście francowaty Faryzeusz. Gdyby nie wskakiwanie tutaj i wpi...lanie się z agresją lewaka nikt by nawet chcąc "na stronę" nie wdepnął do waszego bloga. Jedyni tam obecni to tutejsi bliscy JKM-owi uczestnicy, którzy z dobrego serca zaglądają do was Tonderski i łagodnie wytykają płodzone lewackie bzdury. Jednym słowem z was jest chrześcijański demokrata. Takiego ancymona określił trafnie albo JKM albo St. Michalkiewicz, że tym się różni od zwykłego złodzieja, że gdy coś ukradnie to lubi sie przeżegnać. Apage Satanas i wiśta wio! lewaku!
 • @asiamrowka 11:51:20
  a więc potwierdzasz,
  punkt widzenia zależy od punktu siedzenia,

  czyli korwinowcy, to ci, co się dorobili.
 • @asiamrowka 11:55:22
  jak byś była zainteresowana, to być przeczytała moją stronę, zamiast bleblać jakieś domysły.
 • @Ultima Thule 17:19:51
  czy TObie zasady logiki są obce ?

  jaki związek widzisz w pomiędzy chęcią niektórych reżimów "wyhodowania" sobie stajni sportowców,

  a tym, że w PRL był łatwiejszy dostęp do sportu dla wszystkich, niż w 3 RP, tym posranym kraju urządzanym przez podobnych tobie ideologów, w którym większości dzieci nie jest stać, aby wyjechać na wakacje nawet nad polskie morze, \

  jeszcze polskie, ale to już niedługo
 • @interesariusz z PL 10:40:07
  Na zamiataniu ulic nie można zrobić geszeftu? Można! - bo brudu na około do syta. Tyle, że po peerelu u nas sami honorowi ludzie i nikt do łopaty nie pójdzie. Honorowe chłopali są przy rzadzie i na Wiejskiej a honorowe panie "idą" na socjolożki, psycholożk, pedagożki, ministerki. Same celebrytki. To jest dla nich wygodne bo nie muszą nosić majtek więc i pranie mają z głowy. Trzepią kasę choćby w telewizji. I nie tylko zresztą kasę. A ulice interesariuszu możecie sami pozamiatać. Niezaradni i "słabyszy" do zagospodarowania.
 • @Ultima Thule 17:19:51
  pojedynczy ludzie robili to dla kasy,

  tak, studencik bierze stypendium sportowe dla kasy,

  a fundator to z filantropii, aby studencikowi nie zamarzył się socjalizm.

  oczwiście, jakoś ci prywatni fundatorzy mnogo obrodzili.
 • @Metzgerwein 19:24:44
  pierwszy element się nie kurczy, on nie istnieje, nigdzie nie ma przedsiębiorców odpowiadających na indywidualne zapotrzebowanie indywidualnych klientów.
 • @Metzgerwein 20:23:20
  dlaczego, w Papui tego wszystkiego nie było, i jakoś Cook zrobił z nimi co chciał.

  Pewnie, że wolę, aby koleje były w rękach państwa, a szpitale nie tylko w rękach państwa, ale tylko wojskowe.

  Nawet po 20 latach rozwalania państwa, i tak każdy operować to się idzie najchętniej do wojskowego.
 • @Metzgerwein 21:11:55
  przecież prywaciarzy nie można skorumpować, z samej definicji są skorumpowani, pieniądz nie śmierdzi.
 • @interesariusz z PL 22:10:31
  Wszystkie przedsiębiorstwa prywatne odpowiadają na indywidualne zapotrzebowanie indywidualnych klientów.

  Czasem jest tych klientów tak wielu, że wyrób produkowany jest na skalę masową, czasem namawia się jak największą grupę klientów na produkt całkiem nowy (reklama), ale zawsze ostatecznie to klient decyduje, co kupi, a czego nie.
 • @Paweł Tonderski 20:45:23
  A słyszałeś kolego o państwie minimum?

  Gdzieżeś kolego, w malignie swej, wyczytał u Korwina, że zlikwiduje straż graniczną, wojsko, czy policję!
  Wcale się nie dziwię, że ci co chwila piszą, że bredzisz.

  Jak chcesz w dysputy z Korwinem, to najpierw przeczytaj, co powiedział. Przestańże bazować na tym, co ci się jeno wydaje, że powiedział.
 • @antares 22:07:18
  u nas każdy poszedłby do łopaty, gdyby liberałowie nie wymyślili, że za pracę można płacić tyle, aby tylko na buty starczyło, a na miskę zupy, to już nie.

  Skoro większość "ludu" ma wyginąć, to się mu płaci tyle, aby na przetrwanie nie starczyło.

  Podobnie było w obozach zagłady. Liberalizm. Mógł se SSman robić, co chciał.
 • @diablisko 21:03:48
  Rację masz.
 • @interesariusz z PL 10:48:07
  Co bedziesz prezentował na starość gdy teraz takie głupoty walisz? Trampki i tenisówki służyły wyłączniedo paradnego chodzenia do szkoły. Ze względu na cenę. Takżeze względu na jakośc. Po jednym woleju guma odpadała od szmaty a rozpacz matek nie miała końca! WF w szkole na korytarzu. Żeglarstwo? Na balii podprowadzonej matce gdy nie prała. Żeby być bogatym trzeba wpierw wykorzystać innych? Tyś jest z PiS-u! Co tu robisz?
 • @Pięćdziesiąt Patyków 22:05:21
  W miliona prywatnych dłoniach w Polsce?

  Proces tzw. prywatyzacji w Polsce trwa od 1990 roku i ja nie wiedzę tych milionów działalności gospodarczych, to wszystko są drobni ciułacze, mali i średni przedsiębiorcy, którzy w żaden sposób nie stanowią dla obcego niepolskiego kapitału konkurencji. Mało tego, w ostatnich latach nawet te średnie i małe przedsiębiorstwa Polaków są zamykane, likwidowane lub zawieszają działalność, a wasze prywatne molochy działają sobie w najlepsze.

  I nie przekręcaj mojego nazwiska, bo to na tym portalu jest domeną pisowszczyków. Nie odbieraj im pracy.
 • @diablisko 21:27:46
  Gdzie socjalixmie stoi, ze to jest takie cos jak jest teraz?
  Albo chociaz takie jak chce Tondziu?
  Ja socjalistow nie studiowalem, ale panowie widze maja wiedze doglebna, to mi to objasnia.
 • @interesariusz z PL 22:17:02
  Po 20 latach kontynuacji komuny nie sprywatyzowano ani jednego szpitala. Co jest dowodem na to, że żadnego liberalizmu nie wprowadzono.

  Jeśli pieniądz nie śmierdzi, to nie są skorumpowani (zepsuci).

  Koleje:

  http://www.youtube.com/watch?v=o3nDe2dPsG0
 • @interesariusz z PL 22:21:55
  Zawsze możesz się umówić na inną stawkę za godzinę. Nikt Ci nie każe robić za miskę zupy czy ryżu. Obecnie SSmani mówią jaka jest płaca minimalna i ludzie tracą pracę.
 • @diablisko 21:16:40
  "kuloodporny jakis"
  ja bym raczej powiedziała, że terminator - zaprogramowany, bezduszny cyborg niszczyciel...
 • @Paweł Tonderski 11:42:18
  Nie macie Tonderski swojej Tonderskiej żeby wasze Tonderski spełniała zachcianki i jeździła a to do Izraela a to do USA a to na "bezludny" Madagaskar? Po co ten bezludny skoro jest w cudzysłowiu? Nie panujecie nad swoją "rozczochraną"!
 • @pawel-and 22:30:18
  To można pracować w Polsce za jeszcze mniej?
 • @Paweł Tonderski 21:19:01
  "Gdzie ludzie mając mieszkania własnościowe nie mają uregulowanych ksiąg wieczystych ani hipotek, ponieważ grunty, na których stoją ich mieszkania są nieuregulowane, dzięki temu musimy płacić haracz postkomunistycznym spółdzielniom mieszkaniowym za komorne?"

  Toż nie dociera, że nie mają i muszą płacić haracz, bo za to wszystko nadal odpowiadają urzędasy?! Gdzie wasz idziesz z takimi tematami przy zakupie nieruchomości? Tylko do właściciela, czy może też i do notariusza oraz kilku "kompetentnych" urzędów?
 • @antares 22:32:37
  Mam tak ja ty masz swoją. :)
 • @Paweł Tonderski 22:25:00
  Tutaj padłeś ofiarą nieuczciwej (bo państwowej) reklamy. To że oni od 1990 odmieniają przez wszystkie przypadki słowo prywatyzacja, to mogłeś w to uwierzyć.

  To że dołożyli do nazw firm państwowych litery SA na końcu mogło Cię w tej wierze utwierdzić.

  Ale jeśli sprawdzisz (najlepiej sam) ile nadal jest przedsiębiorstw wciąż państwowych, to zobaczysz, że ktoś tu Cię nabiera.
 • @antares 22:32:37
  Mnie nie stać na podróż na Madagaskar, a dla ciebie to pikuś. :)

  Wyjedż na wakacje i już nie wracaj.
 • @Paweł Tonderski 11:53:46
  Wyście Tonderski taki nagrzany na tych Żydów żeśta powinni zmienić nazwisko na Mengele albo nawet na samego Gieremka! A najlepiej na Golda Meir! Wygryźlibyście Tonderski Ryśkę Grodzkiego i bylibyście w rozwojowej palikociarni..
 • @Paweł Tonderski 21:25:46
  Nie będziemy musieli, panie Pawle...
 • @Torin 22:29:03
  Wydaje mi się, że kiedyś znałeś różnicę między socjalizmem a kapitalizmem i byłeś zwolennikiem tego drugiego, choć może mnie pamięć myli.

  Podstwowe filary socjalizmu to wielkie państwowe firmy (PKP, KGHM, TVP, kopalnie, stocznie, huty), państwowy system edukacji, państwowa służba zdrowia, przymusowy system emerytalny i "ochrona" "człowieka pracy".
 • @Paweł Tonderski 12:15:51
  Całkiem panu drogi Tondersiu odbija palma! Polecasz Korwinowi aby się zastanowił czy sam nie wysługuje się komunistom? To godna idioty podpowiedź. Wskaż sam czym się im wysługuje. Gdyby tak było - pierwszy byś go chwalił boś jest chłopie z tej bandy tyle, że sobie z tego sprawy nie zdajesz. Czytelną wykladnię prawicy i lewicy przypomniał niedawno Michalkiewicz. Prawicowiec chce by pieniadze zarobione przez kowalskiego wydawał sam kowalski. Lewicowiec zaś chce by pieniądze zarobione przez kowalskiego wydawane były przez budżet. To doskonała definicja.
 • @interesariusz z PL 21:58:05
  Jeśli zapłacisz za mój poświęcony na to czas więcej, niż zarobiłabym w tym samym czasie, to wysmaruję Ci analizę krytyczną.
  Na razie czuję niechęć, boś nic rozsądnego ani atrakcyjnego jeszcze nie napisał, co by mnie skłoniło do uważniejszego wczytywania się w twoje bazgroły.
  Jak ktoś pisze do rzeczy i ciekawie, to płacę przyjemność czytania...
 • @interesariusz z PL 21:56:33
  Myśl sobie, jak chcesz. Każdy ma inną definicję "dorobienia się".
  Niektórzy po prostu się cieszą z tego, co mają i czują, kiedy im wystarcza.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 22:32:23
  To w Polsce ma być jeszcze jakaś inna prywatyzacja od tej obecnej, mają obowiązywać inne przepisy, zmieni się prawo, a właścicielami tych nowo prywatyzowanych nieruchomości będą Polacy, bo ich na to stać? Przecież już niedługo ją przeprowadzą, a potem co będziecie po tym prywatyzować, powietrze?!

  A tak, zapomniałem Korwin dojdzie do władzy i wszystko zmieni, wprowadzi prawdziwy liberalizm gospodarczy i wolny handel nadzorowany prosto z Goldman Sachs.

  Antaras to pewnie już ma jakąś ciepłą posadkę oblukaną, ale ty "patyki" to chyba będziesz po tych prywatnych lasach kradł chrust do pieca, abyś się mógł nim w zimę ogrzać. Dobrze że w Polsce zmienia się klimat, to może nie będziesz musiał, albo może cię zaprosi na zimę na Madagaskar antaras z prawi co wiec?

  p.s.

  Tylko, żeby cię nie odstrzelił któryś z wieżyczki strażniczej, jak będziesz kradł ten chrust w tych ich sprywatyzowanych lasach. :) Masz już odłożone na leczenie w prywatnym szpitalu albo klinice?
 • @pawel-and 12:58:22
  Tonderski jest jak ruski telewizor kolorowy z czasów Gierka. Jak się go mocno z kopyta nie walnęło to obraz był tylko zielony albo różowy. Swoją drogą stolarkę miał dobrą bo wytrzymywał parę lat strzałów. Tonderski tez wytrzymały. Zakuty łeb. Zachodzi tu bo potrzebuje podniety. No więc walimy żeby mu pomóc. Z litosierdzia!
 • @antares 22:46:59
  No to już chyba pan powinien wiedzieć najlepiej. Niech pan mi tutaj tylko nie pisze, że te występy pana Korwina w Super Stacji, to tak zupełnie za darmo się odbywają.

  A może pan Korwin z właścicielami Super Stacji coś wspólnie zamierzają sprywatyzować?
 • @interesariusz z PL 22:06:44
  "w PRL był łatwiejszy dostęp do sportu dla wszystkich, niż w 3 RP, tym posranym kraju urządzanym przez podobnych tobie ideologów, w którym większości dzieci nie jest stać, aby wyjechać na wakacje nawet nad polskie morze"

  Jakby rodziców w podatkach nie okradali (zusach, srusach, o-fe i a-fe) to by ich było stać. Tym bardziej, gdyby właścicieli pensjonatów i knajp nad morzem rząd też nie skubał w podatkach i kosztach zatrudniania. Wtedy Ci by ceny obniżyli.
  Rodzice mieliby więcej kasy, a właściciele pensjonatów i knajp mieliby z czego opuścić. Kapiszi?

  Nie wydaje mi się, żeby moje dziecko miało dostęp do sportu trudniejszy niż ja w PRL. Nawet nic nie było - 5 podartych piłek lekarskich, 3 zawszone materace i WF na zakurzonych korytarzach... A jak dostałeś na komunię ruski składak, to byłeś gość.
 • @Paweł Tonderski 13:25:12
  Zgodnie panie Tonderski z tym co pan napisałeś "Przynajmniej tutaj u liberałów każdy powinien się wypowiadać w zgodzie.... z wiedzą jaką posiada" - na jednym, góra - dwóch wpisach powinien pan zakończyć produkowanie się.
 • @Paweł Tonderski 22:35:47
  Nie ważne są podwyżki pensji ale siła nabywcza. Za każdym razem jak podnoszą płacę minimalną to pieniądz traci na wartości. Pracowałem za mniej i wcale się tego nie wstydzę, bo żadna praca nie hańbi. Nauczyłem się tego czego potrzebowałem i odszedłem do innej roboty za jeszcze mniejsze pieniądze. 1/4 etatu. Świadomie. Tylko po to żeby zdobyć wiedzę. Teraz o wiele lepiej na tym wychodzę.
 • @interesariusz z PL 22:08:22
  "a fundator to z filantropii, aby studencikowi nie zamarzył się socjalizm
  oczwiście, jakoś ci prywatni fundatorzy mnogo obrodzili."

  Znów majaczysz... Lat temu kilkaset nie było ministerstw kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego (ani innych tworów). Teatry były, balety, opery i suity powstawały, rzeźby i arcydzieła malarstwa też, wiersze i powieści ludzie pisali. Za czyje to było? Z podatków?
 • @pawel-and 22:59:45
  To jak pan zarabia mniej to posiada pan większą siłę nabywcza, no to jest po prostu rewelacja. :)
 • @chimy 14:55:22
  poogl;ądaj się w lustrze. Normalnemu powinno wystarczyć.
 • @Paweł Tonderski 23:02:16
  Czytaj ze zrozumieniem. Nabijasz się że można zarabiać mniej to Ci napisałem, że można.
 • @interesariusz z PL 22:10:31
  "nigdzie nie ma przedsiębiorców odpowiadających na indywidualne zapotrzebowanie indywidualnych klientów"

  Wiesz co, jak mam ochotę zjeść marchewkę, to jakoś nie sprawia mi problemu znalezienie przedsiębiorcy, który kupi ją od rolnika i mi ją przywiezie. Nawet może mi ją przysłać do domu kurierem jak dopłacę.
  A jak chcę dla chłopa zamówić niebieską marynarę z kapturem i robalem na rękawie, to zamawiam u krawcowej i - wyobraź sobie - ona mi ją szyje za ustaloną cenę! I jeszcze mi brochę zrobi i podaruje za friko w podzięce za to, że sobie zarobiła i w nadziei na to, że zarobi po raz kolejny!
  Jak chcę sobie zrobić pokój cały w lustrach, to przychodzi gość, mierzy, tnie te lustra, obkleja mi pokój, i jest! A ja mu za materiały i robotę płacę.

  No chyba, że twoim indywidualnym zapotrzebowaniem jest mieć wszystko zupełnie za nic - jak to lewacy mają w zwyczaju (bo im się należy)...
 • @chimy 15:00:54
  Chęć chłopu na wszystkie mija jak choćby na chwilkę gołą babę z garbem obejrzy. A jak który jest mocno delikatnya przy tym z wyobraźnią to nie tylko po widoku Ryśki Grodzkiego flaczeje ale i po widoku Ryśka Kalisza! Mimo że obaj ubrani a Kalisz jeszcze się nie przebabił.
 • @Paweł Tonderski 10:08:23
  "Od kiedy to liberałowie, konserwatyści, monarchiści i legaliści promują bandę zidiociałych lewaków z Monty Pythona? "

  Monthy Python przede wszystkim kpił z politpoprawności. Jetem pewien, że dziś wziąłby na tapetę takiego Cohn Bendita, co to w młodości rzucał w Policję kamieniami, a teraz robi za ałtorytet w Brukseli. Albo nabijaliby się z durnych przepisów UE . Czy tez z promocji zboczeń.

  a tu ponadczasowe "rządy ludu".

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=eslbPa43XHc
 • @Paweł Tonderski 23:02:16
  A wyobraź sobie waść, że jest możliwe zarabiać mniej nominalnie a więcej realnie - gdy cena pieniądza rośnie.

  Jak za ten sam nominalnie pieniądz można kupić więcej, to znaczy, że na rynku jest więcej wszystkiego i potaniało. To znaczy idzie ku dobrobytowi. I to faktycznie jest rewelacja. Prześmiewco.
 • @asiamrowka 23:10:01
  A - i jeszcze zapomniałam - gość od mebli robił mi celowo krzywe - bo proste nie wchodziły do pomieszczeń w bloku zbudowanym w czasach PRLu, za którymi tak tęsknisz...
 • @Phill 15:23:02
  Kolejny raz wypada Ci podziękować za wklejkę. Zastanawia mnie jedno - prawie zawsze, tak i teraz - głos prowadzącego podawany jest perfekcyjnie zaś Korwinowi studyjna bida techniczna zapina mikrofon do buta albo gdzieś w takich okolicach. Raczej niechlujstwo niż złośliwość ale mocno szkodliwe.
 • @asiamrowka 23:18:45
  Ale przecież wszystkiego jest w bród, jedzenie się marnuje, ubrania się utylizuje, których nikt na siebie nawet raz nie założył, samochodów nikt nie chce kupować, bo jest nadprodukcja, to samo z komputerami i w ogóle z elektroniką, a i tak wszystko jest coraz droższe, a nie tańsze i jeszcze na dodatek każą nam pracować dłużej i bardziej wydajniej za mniejsze pieniądze. :)
 • @Paweł Tonderski 22:38:04
  "Mnie nie stać na podróż na Madagaskar, a dla ciebie to pikuś. :)"

  Nie stać Cię, boś na tyle głupi, ze ci nawet nie zaiskrzyło w synapsach, że istnieją tacy, co płacą za trollowanie, jakie tu waść wykonujesz. Gdybyś choć trochę oleum w czerepie miał, to byś wziął przykład z Lisa - patrz, ile gość na gadaniu dyrdymałów zarabia. I baby do niego lgną nie najbrzydsze...
 • @chimy 15:31:37
  Obejrzyj sobie gołą babę bez nogi i zobacz czy nie stracisz ochoty. Choć niektórym takie cymesy podbijają bębenka. Niestety nielicznym. Skąd więc ma byc rozwój? A Rysiek Grodzki też inwalida po pieronie. Ani on tobie nie zrobi rozwoju ani ty jemu. Na nim zakończył się rowijać gatunek. Skonczy jak diplodoki.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 23:29:09
  Obstaję przy tym, że w naszej sytuacji Polska najpierw powinna się wzmocnić, powinna zacząć od naprawy sytemu, od zmiany przepisów, a dopiero po tym powinna się zdecydować na prywatyzację. Powiem więcej w Polsce powinna być własność mieszana, tzn. prywatna i państwowa oraz spółdzielcza, a w sektorze państwowym, powinna być nadal własnością państwa, czyli narodu, i my powinniśmy być beneficjentami dochodu wypracowanego w tych zakładach czy fabrykach. Tak jak na przykład beneficjentem dochodu ze sprzedaży ropy i gazu w Norwegii jest naród norweski. :)

  Nie każda własność państwowa jest złem wcielonym, tak jak nie każda własność prywatna jest dobrem i ludzkim rajem. :)
 • @antares 22:24:10
  ach, to jesteś taki stary, że pamiętasz, do czego służyły tenisówki?

  a tego, że moje komunistyczne tenisówki i kalosze mam do dzisiaj, i używam przynajmniej przez parę dni każdego roku, to już nie pamiętasz ?
 • @asiamrowka 23:33:21
  Nie każdy tak ja ty przelicza wszystko na pieniądze, ty masz przeflancowany umysł na sposób żydowski, a ja na polski. Ale ty tego i tak nie pojmiesz, bo nie masz w ogóle żadnych synaps.
 • @Metzgerwein 22:29:35
  niestety, też nie znacjonalizowano prywatnych, a szkoda.

  jednym słowem, swawolny liberalizm.
 • @pawel-and 22:30:18
  jak to, nikt nie każe?

  a kto kazał żyć w obozie zagłady, przecież można było zdechnąć samemu, a nie narażać rzeszy na wydatek gazu.
 • @Metzgerwein 22:29:35
  pracownika firmy prywatnej korumpuje się łatwiej, niż państwowej. Nie ma takiego poczucia stabilizacji.
 • @Paweł Tonderski 23:32:58
  "Ale przecież wszystkiego jest w bród, jedzenie się marnuje, ubrania się utylizuje, których nikt na siebie nawet raz nie założył, samochodów nikt nie chce kupować, bo jest nadprodukcja, to samo z komputerami i w ogóle z elektroniką, a i tak wszystko jest coraz droższe, a nie tańsze i jeszcze na dodatek każą nam pracować dłużej i bardziej wydajniej za mniejsze pieniądze. :)"

  Po pierwsze nikt Ci nie każe. Przymusu pracowania i zarabiania nie ma. Nie ma też przymusu "zatrudniania się".
  Co z tego, że wszystkiego jest w bród, jak pieniądz psują w tempie szybszym, niż towarów przybywa. Napełnij chłopie dziurawą beczkę strumieniem mniejszym, niż się przez dziurę wylewa - i co Ci z tego wyjdzie?

  A na ceny towarów składa się wiele. Wyobraź sobie, że w cenie 12 zł za paczkę fajek, 1 zł - no, może 1,5 zł to cena fajek. Reszta to akcyza i podatek. Żeby było na obchodzenie polskiej prezydencji w unii...
 • @Metzgerwein 22:20:07
  prosperujące przedsiębiorstwa prywatne odpowiadają na zapotrzebowanie różnej maści urzędasów.

  Inne produkują jak tylko mogą najgorzej to, czego wszystkie lemingi potrzebują.

  Żadne przedsiębiorstwo prywatne nie odpowiada, prawie żadne, na zapotrzebowanie indywidalnego klienta, ani krawiec, ani stolarz wykonujący meble na zamówienie, aczkolwiek, stara się stworzyć takie wrażenie. Ostatecznie właśnie za to wyobrażenie klient płaci więcej.
 • @Paweł Tonderski 23:39:39
  zdaje się, że w przypływie werwy wdałem się w pyskówkę,

  bez sensu, bez sensu jest przekonywanie liberałów/korwinowców, że jest przymus życia. To nie na ich głowy.
 • @Paweł Tonderski 21:04:50
  Zajadłyś panie Tonderski jak mastiff albo i sam Gomułka! Polskie stocznie, polskie górnictwo wszystkiego, polskie elektrownie - i wszystko oczywiscie państwowe. To zastanów się chłopie dlaczego robotnicy z FSO mieli w dupie Poloneza ktorego klepali pracowicie a kupowali golfy, uno czy pużoty? A jak się zamkniesz w swojej wsi to zamiast wdziewać buty będziesz się podkuwał u sąsiada kowala. Nie za bardzo jesteś łebski. Nawet do sołtysa brakuje ci parę lat świetlnych.
 • @Paweł Tonderski 21:08:59
  Wsadziłbym go do studni i plompał by wodę albo by się utopił.
 • @Paweł Tonderski 23:41:58
  "Nie każdy tak ja ty przelicza wszystko na pieniądze, ty masz przeflancowany umysł na sposób żydowski, a ja na polski. Ale ty tego i tak nie pojmiesz, bo nie masz w ogóle żadnych synaps."

  :) Komedia! :)
  I czemu się biedny człowieku dziwisz, że cię cwany Żyd dyma?
 • @interesariusz z PL 23:45:30
  "pracownika firmy prywatnej korumpuje się łatwiej, niż państwowej"

  Naprawdę? Lekarz w publicznej przychodni sprzedaje się i za długopis made in china od firmy farmaceutycznej...
 • @Paweł Tonderski 21:19:01
  Niestety panie Tonderski muszę zwracać uwagę na bzury produkujacych się socjalistów a pan tych bzdur nie szczędzi. Jak mogą być nieuregulowane grunty? Co za fiflaki pan tu wywija? Jaki ta nieregulacja gruntów ma związek z panskim obowiazkiem placenia "czynszu za komorne"? Co to jest "czynsz za komorne"? Podejrzewam, że chodzi panu o czynsz za mieszkanie - więc dlaczego boli pana to, że musi go pan placic skoro pan mieszka w mieszkaniu spółdzielczym? Nie podoba się panu - to sie pan wyprowadź i idź pan mieszkać do swojego. Zamiast tu pisać dyrdymały kliknij pan choćby tutaj http://www.murapol.pl/ i problem z ma pan z głowy! Nawet kredyt panu załatwią w banku. Chyba żeś pan ssak MOPSowy. Wtedy dupa zbita.
 • @Paweł Tonderski 23:39:39
  "a w sektorze państwowym, powinna być nadal własnością państwa, czyli narodu, i my powinniśmy być beneficjentami dochodu wypracowanego w tych zakładach czy fabrykach. "

  To się zdecyduj, czy własność państwa, czy własność narodu, bo to nie to samo.
  Jak zaparkujesz auto w centrum na chodniku wybudowanym za pieniądze z podatków (czyli w teorii - na naszym wspólnym) i nie zabulisz za parkometr (komu bystrzacho?), to ci straż miejska przyjdzie i wlepi mandat (i gdzie ta kasa powędruje?). Gdyby "państwowe" było własnością narodu, czyli Twoją także, nie byłoby parkometru i nie byłoby mandatu.
  A żeby wejść na publiczną stację metra, wybudowanego za m.in. twoje podatki i utrzymywanego za m.in. twoje podatki, nie musiałbyś bulić za bilet.

  Ale bulisz. I co? Twoje jest to państwowe?
 • @asiamrowka 00:01:00
  To prawda. Sami się o te długopisy przypominają a jak je mają w zasięgu wzroku to cieszą się jak małe dzieci. Wszystko łykną za taki długopis.
 • @interesariusz z PL 23:45:30
  Proszę Cię, postaw się w sytuacji właściciela firmy, którą "znacjonalizowano". Wtedy zrozumiesz, że to zamiennik słowa "ukradziono".

  Ale firma prywatna ma właściciela, który podejmuje najważniejsze decyzje, a przynajmniej je kontroluje. Własność państwowa to własność niczyja, dlatego trudno się dziwić pracownikowi, który z tej (wg tej ideologii również do niego należącej) własności chce skorzystać.

  Jeśli firma państwowa przynosi zyski (zdarza się to rzadko) - NIGDY, jako teoretyczny współwłaściciel, nie dostajesz dywidendy z tych zysków. Jeśli przynosi straty (jak dzieje się w większości takich firm) ZAWSZE je pokrywasz. To jaki to interes z takiej państwowej własności, Interesariuszu?
 • @interesariusz z PL 23:50:59
  "Żadne przedsiębiorstwo prywatne nie odpowiada, prawie żadne, na zapotrzebowanie indywidalnego klienta, ani krawiec, ani stolarz wykonujący meble na zamówienie, aczkolwiek, stara się stworzyć takie wrażenie. Ostatecznie właśnie za to wyobrażenie klient płaci więcej."

  Się popłakałam ze śmiechu :)

  To żadne, czy prawie żadne?
  Jak na matmie w zadaniu wychodziło, że x należy do (0; 8,3), to wpisywałeś x=0 ?
 • @interesariusz z PL 23:53:52
  "w przypływie werwy" - poezja...
 • @interesariusz z PL 22:21:55
  No to rżnij ..ŁOPATĄ o bruk ulicy .... i leż se pod plotem bez butów i bez zupy. Musisz robić "u kogoś"? Rób u siebie. Potrzebuję posmołować 100 m2 dachu. Szukam chłopa. zapłacę stówkę. cztery pary butów w "Chińskim sklepie" . Cztery godziny roboty. Kartka wisi już miesiąc. U mnie widać nie potrafią czytać. Ty umiesz .
 • @Paweł Tonderski 22:38:04
  Teraz za biuro podróży robicieTondersiu?
 • @Paweł Tonderski 22:54:26
  Z całą pewnością za pokazanie go w Superstacji Korwin musiał wyłozyć czapkę pieniedzy. Albo i dwie! To podstępny gad! Idź pan pod superstację to jak te puste czapki wyrzucą przez okno to bedzie pan miał na zimę jak znalazł.
 • @tfur-ja 16:42:53
  :)
  Ach, video jest dla ciem :) a nie dla mrówki.
  Co do pytania w tytule: nick to nick. Nie musi kryć żadnego znaczenia.
  Ale lenistwo zmusza mnie do tego, by pracować dużo. Jak się chce mieć rezultaty, to i trzeba coś zainwestować - kapitał lub/i pracę.
 • @antares 00:18:34
  "zapłacę stówkę. cztery pary butów w "Chińskim sklepie"

  Musisz Antares treść przeredagować, bo tacy jak interesariusz z PL mają trampki i kalosze jeszcze z PRL, więc butów im nie brak. Przelicz na co innego - może akurat nie mają i przekaz trafi. Nie licz na to, że sami wydedukują :) Stawiam swoją stówkę, że jak przeliczysz na flaszki taniego wina, to prędzej reakcji doczekasz...
 • @interesariusz z PL 23:40:38
  Jeśli do dzisiaj używasz komunistycznych (do 1956) tenisówek to znaczy nigdyś nie wziął piłki z woleja ani nigdyś nie walił z kapy. Nogi ci się nie pocą. No i tylko kilka razy w roku ubierasz. Pielgrzymka czy przeglądasz sie w lustrze??
 • @Paweł Tonderski 23:41:58
  Jaki masz polski umysł skoro miazmaty bolszewickie stale nam siulisz? Skąd możesz wiedzieć o swojej czystosci rasowej skoro te miazmaty i dwukrotny przemarsz zwycieskiej armii wyzwoleńczej (w pieriod i nazad) wspaniale ze sobą korelują? A nie zapominaj że Żydy też szły a i dość dużo ich zostało!
 • @interesariusz z PL 23:50:59
  Przedsiębiorstwa dostosowują się do rynku. Obecnie mamy z pół miliona urzędników, to i papier do drukarek schodzi. Co jest dowodem na to, że klient rządzi.

  Tu masz rację: firma produkuje najgorzej (najtaniej), jak może. A może na tyle źle, żeby nie wypaść znacznie gorzej od konkurencji. Czyli też nie za kiepsko. Taki balans.

  Wyobrażenie widocznie też jest jednym z elementów produktu, za które jest gotów klient zapłacić. Czyli jednak: rządzi.
 • @interesariusz z PL 23:45:30
  Weź poczytaj właścicielu pary starych komunistycznych tenisówek tutaj o korupcji http://pl.wikipedia.org/wiki/Korupcja
  Trochę ci czasu zejdzie abyś pojął że korupcja występuje wśród urzędników publicznych i urzędników PP. Gdy pracownik prywatnego przedsiębiorcy przyjmie grosz za otwarcie bramy strzeżonego magazynu to staje się złodziejem.
 • @interesariusz z PL 23:53:52
  Czy ktoś ci broni dostępu do torów PKP? No więc o co ci chodzi? Sam nie wiesz czego chcesz bo wyskakujesz na JKM -a a On przecie broni cię przed obowiazkiem zapinania pasów! Wszystko ci się poplatało. Nie wąchaj tych swoich tenisówek z czasow Gomułki.
 • @antares 00:44:10
  Antares, do głowy by mu nie przyszło, że w firmie prywatnej może pracować ktokolwiek uczciwy. Może sam nie jest - a, jak widać, uogólnienia są dla niego tak naturalne, jak słońce za dnia.
 • @asiamrowka 00:34:48
  Na wino nie mogę mu Asiu pozwolić bo mi z dachu zleci. I kota mi wystraszy.
 • @Aśka-Mrufka ? (00:27:36)
  :)
  Masz pozdrówko od Mło(T)ego, te "perełkę'm" prosił bym Ci posłał, na znak pamięci o pewnej SPEC-JAZZ-Mrufie (holenderskiej). Nie wiem czy trafił-trafiając ? Fszyzdko musie-m zgadzało! Prosił, spełniłem a i chętnie to zrobiłem - boś kuta MRUFA i miła!

  Wiesz, ja to-już-sStary jestem ! Inne, mam (ten-tego-też!;) spore lenistwo ;) . A'le mam nadzieję, że Ci się ....CoŚIK podobało.

  Tak, czy ofak: "kapPitał lubi i pracem" ! Jest jak widzisz ..."Pięćdziesiąt Patyków"... (tuż obok! Pozdrawiam JE!) - tylko niewiem, czy ONE; chcą pożyczyć się, wydać, czy jak móFiły ...."siem NaPic" (kiedyś?:)
  Inwestuj AS-MrÓwa W-siem! Tak trzymaj. Powodzenia


  i...Do-Miłego
 • PROSTO W OCZY
  PROSTO W OCZY (2)

  Może było i ponuro,
  ale barwę miało życie;
  nawet Boga byli bliżej -
  ponoć dranie:"towarzysze".

  Pewnie była i obłuda,
  malowano może trawę -
  ale było przyzwoicie,
  sprawiedliwiej w każdym razie.


  Dziś niczego nie malują,
  bo i człowiek się nie liczy -
  w wolnej Polsce, w wielkiej Unii...
  może zdechnąć na ulicy!

  Co tam bliźni: że ma ciężko,
  że bez pracy, że bieduje...
  - Ważny tylko własny tyłek!
  Jego tu się adoruje!

  - Dziki zachód, dzicz na koniach:
  co się rusza, to ustrzelić!
  Byle dorwać się do żłoba!
  Tylko pieniądz mieć na celu!

  Bezrobocie, kliki, wyzysk -
  trójka nierozłącznych braci:
  śmiało sobie tu grasuje,
  doprowadza do rozpaczy!

  Bezrobotnych - 2 miliony!,
  i kolejki do śmietnika!...
  O postępie tłuką dzwony,
  w prasie, w radiu i w dziennikach!...

  To jest postęp!? To wspaniale!
  Tak lać wodę, i tak trzymać!
  Tylko dureń albo kretyn
  może wskaźnik ten pomijać!

  Poza gettem: wszy, krezusy,
  co pływają sobie w miodzie,
  którzy tylko się bogacą -
  mają wszystko, wszystkich w nosie!


  To jest chory kapitalizm!
  To jest chore społeczeństwo!
  Lepszy już był zły socjalizm,
  niż dzisiejszy wrzód, przekleństwo!!

  * * *

  Wielu pewnie się tu dziwi,
  i oburza na te słowa -
  nic wam na to nie poradzę,
  prosto z mostu moja mowa.

  To nie tylko ja tak myślę -
  wiem, że myślą tak miliony!
  Ja się tylko tu wystawiam,
  na cel pierwszy - bez obrony.

  J.Jantarski
 • @asiamrowka 00:01:00
  i tę umowę przenosi do swojego prywatnego gabinetu już całkiem bezpłatnie.
 • @Metzgerwein 00:12:50
  tak to jest, najpierw firma tuczy się na kradzieży, a potem ją kradną, no i co, dlaczego prywatny ma mieć prawo do kradzieży, a aparat państwowy, czy też tłum, nie ?

  Jeśli tacy mądrale jak Ty mianują zarządy firm państwowych, to nic dziwnego, że te zarządy działaną na szkodę naszych firm. Przecież PKP i Poczta Polska ma od lat takie "likwidacyjne" zarządy.

  Właściciel prywatnej firmy zazwyczaj niczego nie kontroluje, leży na kanarach i tylko liczy napływającą kasę. Oprócz kasy nic go nie interesuje, włączenie z tym, jakich przestępstw dopuszcza się zarząd jego firmy.

  Firmy państwowe są pod pręgierzem opinii publicznej, prywatne nie, niszczą, kradną i rabują ile wlezie, korzystając z każdej sposobności.

  Jeśli chodzi o udział w zyskach, i statach, to zmilczę to twoje zdanie, będące cytatem z jakiegoś politruka.
 • @antares 00:18:34
  No i to jest liberalizm w czystej postaci,

  a dlaczego sam nie posmołujesz tego dachu, wszak zaoszczędzisz stówkę, dorobisz się.
 • @antares 00:35:19
  Tenisówki są z lat 80tych, pływam w nich na windsurfingu, bo jakoś nigdy nie odczułem potrzeby kupna windsurwingowych kamaszy, kalosze z 70tych, kupiłem do nauki jeździectwa, nie stać mnie było wtedy na oficerki, no i zostały, na deszcz, czy do ogórdka i lasu, gdy mokro, jak znalazł.

  A w gałę nigdy nie charatałem, zawsze wydawało mi się to zbyt nudne.
 • @interesariusz z PL 09:26:05
  Większość prywatnych przedsiębiorców uczciwie i ciężko pracuje. Najwięcej tych nieuczciwych jest własnie na styku interesów państwowego i prywatnego oraz przez państwo kontrolowanego. To straszne, że myśl Lenina jest wciąż żywa, bo to on krzyczał "kradnij ukradzione!" W jaki sposób okrada Cię piekarz, który piecze chleb, który codziennie kupujesz?

  Te "likwidacyjne" zarządy przedłużają agonię "państwowej", czyli niczyjej własności.

  Jeżeli właściciel firmy leży na Kanarach, to i stamtąd może kontrolować swą firmę. Skoro tego nie musi robić, tzn. że jednak jego prezesi są uczciwsi od dyrektorów firm państwowych, prawda? Bo w przeciwnym razie musiałby się z tych Kanarów szybko zwijać albo przenieść pod namiot, na plażę.

  Ostatnie zdanie jest mojego autorstwa. Zamiast perorować o politrukach, których sam, być może bezwiednie, cytujesz (np. to "grab zagrablennoje") zauważ, że jest prawdziwe (lub wykaż, że jest błędne, ale fakty temu przeczą).
 • @Metzgerwein 22:44:50
  Nie tylko kiedys znalem, ale wydaje mi sie ze znam nadal. Natomiast ferworze chalnia sojego ogonka, niektorym pliszkom sie kielbasi.

  Czy ja pytalem o jakies filary? Ale nawet pozostajac przy nich, gdzie stoi u socjalistow, ze filary socjalizmu to wielkie państwowe firmy, państwowy system edukacji, państwowa służba zdrowia, przymusowy system emerytalny i "ochrona" "człowieka pracy".
  I odwrotnie. Gdzie u kapitalistow ich zaprzeczenie?

  Liberalizm to nie kapitalizm, a sojalizmie te twoje filary, nie sa zadnymi filarami, tylko wynikiem, wdrozenia pewnych teorii, niektorych silnie zgubnych.
  Wex na ten przyklad socjalizm chinski i Ci si cala misterna ukladanka rozsypie.
  Nie ma czarne i biale. Nie ma liberalzm-kapitalizm-socjalizm-itd. albo smierc.
  Chiny maja w dupie takie konenanse. Biora to co im potrzebne w danej chwili.
  A zlodziej jest zlodziejem i szczegolnie jak sie dorabia na niszczeniu panstwowej firmy to mu sie lata jako pensjonariusz naleza..
 • @Metzgerwein 10:56:39
  niestety, ale twoja wypowiedź to pustosłowie, np. "Większość prywatnych przedsiębiorców uczciwie i ciężko pracuje. " skąd takie opinie bierzesz ? To, że państwo, oraz konkurencja i inne warunki środowiskowe, kogoś okradają, to nie czyni automatycznie tych okradanych uczciwymi ludźmi. Raczej dostosowują się do środowiska i kradną, gdzie się tylko da.

  Dla leżenia na kanarach, nie ma znaczenia, czy jego firma kradnie, czy nie, i prawie bez znaczenia, czy wyciska z firmy milion, czy dwa, w każdym wypadku na kanary wystarczy.

  Skoro uważasz, że państwowe, to niczyje, tym samym pochwalasz rabunek mienia państwowego. Dlatego musimy płacić z własnych zarobków na nieistniejącą armię, zamiast utrzymywać ją z dochodu z mienia wspólnego.
 • @Jantar22 08:41:38
  Nie mam tyle talentu co Ty, więc odpowiem prozą, jeśli można.

  Błąd, który popełniasz, polega na uwierzeniu w kolejną komunistyczną propagandę, jakoby komunizmu "już nie było". Jest tak źle, jak jest, bo doprowadził do tego komunizm, który nadala trwa. Ustrój, który mamy obecnie, to wciąż nie jest kaapitalizm, choć to próbują Ci i milionom innych wmówić komunistyczne media.

  Na pewno wiesz, że Historia nauczycielką życia. Dlatego komuniści zawłaszczyli również historię, tworząc własną wersję. Rozpowszechniają ją w państwowych, czyli komunistycznych, szkołach. Gdyby tej histori nie ocenzurowaili, to wiedziałbyś, że Lenin już w 1921 roku wprowadził w Rosji "plan Balcerowicza". Tylko wtedy nazwał to "nowym planem gospodarczym", ale nazwy ustroju nie zmienił, bo w swej istocie pozostał on komunistyczny.

  Tego błędu taktycznego nie powtórzyli komuniści w 1989 w Polsce. Pozostawiając ustrój komunistyczny, nieco zliberalizowali tylko malutki procent gospodarki, ale szumnie nazwali to "kapitalizmem". Musieli tak zrobić, bo system twardej komuny zbankrutował i nie miał już jak funkcjonować - utracił płynność finansową.

  Na plecach drobnych przedsiębiorców chce ten komunizm żerować, aby nadal trwać. Proszę, nie nabieraj się na to, że to już jest kapitalizm, bo właśnie dlatego jesteś jego przeciwnikiem.

  Gdyby możliwe było hasło "komuno wróć" (w poprzednim kształcie), to dlaczego nie zrealizował tego SLD - bezpośredni spadkobierca PZPR, kiedy w 1993 doszedł do władzy? Bo jest to ekonomicznie niemożliwe. Zrealizował natomiast ten sam budżet, który obowiązywał poprzednio. Już to powinno być dla Ciebie wskazówką, że komunizm uległ tylko przekształceniu, a nie likwidacji.

  Jeśli nadal nie wierzysz, spróbuj zbudować drogę, fabrykę leków, stację TV lub chociaż głupią stację benzynową, to zobaczysz, jaki to "liberalizm" mamy. Nie odpowiadaj "nie stać mnie na budowę drogi", tylko wyobraź sobie, że Cię stać i sprawdź, czy to jest możliwe od strony formalnej, od koncesji poczynając.
 • @tfur-ja 01:38:01
  Się podobało, dziękuję.
  Też nie wiem, czy trafił trafiając...
  Inwestuję. NaPic - czemu nie? :) Mrówka nie wielbłąd :)
 • @Metzgerwein 11:28:15
  ty po prostu mylisz pojęcia zła z komunizmem, dlatego nie sposób z Tobą się porozumieć.

  SLD nie realizował "komuno wróć", nie dlatego, że jest to ekonomicznie niemożliwe, tylko dlatego, że w SLD siedzą kapitalistyczni rabusie i poprani liberałowie, a więc żeglują w całkiem przeciwnym kierunku, niż ich nazwa.

  Komunizm chce żerować na drobnych przedsiębiorcach, a może tylko na ich plecach ? Dobre, a na dużych to już nie ?

  To liberalizm stwarza takie warunki, że duzi przedsiębiorcy żerują na małych poprzez państwowe mechanizmy przymusu. Jest to przeciwieństwo komunizmu.
 • @Torin 11:06:21
  No nie pytałeś o filary, ale pytałeś, gdzie u socjalistów napisane, że tak, jak jest teraz, to jest socjalizm. A zgadzasz się , że to wynik wprowadzenia ich zgubnych teorii. Ponieważ te filary nadal istnieją, to i socjalizm trwa.

  A kapitaliści ( w znaczeniu: zwolennicy kapitalizmu) uważają, że to wszystko powinno być prywatne, bo wtedy ludzie sami decydują o tym, co zrobią ze swoimi pieniędzmi. I mają ich troszkę więcej.

  Złodziej jest złodziejem, ale na państwowej posadzie może dłużej ten proceder ukrywać, zanim właściciel, czyli całe społeczeństwo, się zorientuje.
 • @moher 03:08:42
  Podobno... Co im wcale nie przeszkadza robić tego, do czego zostały stworzone... Ale chyba nie chodziło o rozumienie ludzkiej sztuki, a realizację bożego zamysłu. I w tym mądrzejsze od nas są, choć to nam mega-mózgi dano.

  Więc...?
 • @interesariusz z PL 11:15:10
  Takie opinie pochodzą z moich obserwacji. Jaka jest Twoja definicja kradzieży? Czy jeśli kupisz nowe tenisówki, bo te Ci sól morska przeżre, to producenta, hurtownika i sprzedawcę detalicznego tych butów nazwiesz złodziejami?

  Jeśli starcza mu na Kanary, to wciąż jego pełnomocnicy wypadają lepiej od pracowników przedsiębiorstw państwowych, bo społeczeństwo, w imieniu którego tam pracują, jakoś na Kanarach nie leży.

  Wniosek, że państwowe to niczyje, nasuwa się sam. Nie tylko mi ale także tym pracownikom. Zarówno teoria jak i praktyka nakazuje prywatyzację firm państwowych, bo zawsze na dłuższą metę są nierentowne (oraz posiadają wiele innych znanych Ci wad, których już nie chcę powtarzać).

  Ty jednak wciąż powtarzasz, że można by z nich utrzymać armię. No nie można, bo jeszcze dopłacać do nich trzeba.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 11:22:03
  Ja jednak uważam (być może jak niemiecki "wolny pan":-D), że kolega Moher, w przeciwieństwie do Nikandera, jest jeszcze do uratowania.
 • @Metzgerwein 11:55:52
  według liberała, jak przychodzi ugryziony przez żmiję do prywatnego punktu ambulatoryjnego, to pielędniarka może zawrzeć z nim dobrowolną umowę - cały majątek za surowicę, albo lepiej, cały majątek i przyszły dochód.

  Jak ci cena nie odpowiada, to szukaj sobie następnego.
 • @moher 04:04:52
  Widzisz, nie ma go u sterów, a i tak przy pomocy pał rozmawiają z bogu ducha winnym studentem trzymającym polską flagę w ręce. A za to, że dostał z kopa od tajniaka, został postawiony przed sądem za "naruszenie nietykalności cielesnej".
  A wojsko nasze bombarduje Bogu ducha winnych ludzi - bo dla USA zabijać będą "w imię pokoju na świecie". Jak KRK ongiś w imię religii.


  Jak Ci wejdzie bandzior do domu, by zabrać Ci wszystko i na deser jeszcze na Twoich oczach zgwałcić twoją córkę, to będziesz się z nim w dysputy słowne wdawał?
 • @interesariusz z PL 09:16:23
  Nie bój się. Już mafia doskonale wie, ile który czego wypisuje i ile z tego wykupione zostało. Ci najbardziej efektywni jeżdżą z wykładami dla mniej obytych adeptów sztuki: zapłacony wypaśny hotel, przejazd I klasą, taryfa albo przelot, obiad w eleganckiej restauracji, honorarium 3.000 netto za pół godziny przerzucania slajdów zrobionych przez asystentkę z firmy. Wyjazd na zagraniczną konferencję "żeby się douczyć" też się trafia. Z własnej kieszeni płacony nie jest.
 • @interesariusz z PL 11:59:12
  Ale oprócz "chęci zysku" u kapitalistów i "chęci niesienia pomocy" u socjalistów jest jeszcze rachunek ekonomiczny. A z niego wynika, że to ci pierwsi musząc konkurować, w praktyce sprzedadzą Ci surowicę taniej, niż ci drudzy, którzy dając Ci ją "za darmo", zadłużą Cię i Twoje dzieci na lata - obecny dług - ponad 1000000000000 zł.

  Dobrymi chęciami...
 • @interesariusz z PL 11:41:40
  W pewnym sensie faktycznie utożsamiam te pojęcia, ale czy tzn. że "mylę"?

  Duży przedsiębiorca, który w liberalizmie już kilka razy był na bruku, chciałby tego uniknąć i jeśli okazja pozwala ("okazja czyni...") to korumpuje jakiegoś Ministra Gospodarki, żeby przynajmniej na jego typ działalności były jakieś koncesje.

  Jeśli jednak rząd jest faktycznie liberalny, to mimo podobnych skłonności do bycia skorumpowanym, nie ma do tego okazji, bo Ministerstwo Gospodarki w nim nie istnieje. Dlatego mechanizm wykorzystywania dużych przez małych to jest bardziej komunizm, czy jak dziś woli być nazywany "interwencjonizm" niż liberalizm.
 • @interesariusz z PL 11:15:10
  "Skoro uważasz, że państwowe, to niczyje, tym samym pochwalasz rabunek mienia państwowego. Dlatego musimy płacić z własnych zarobków na nieistniejącą armię, zamiast utrzymywać ją z dochodu z mienia wspólnego."

  A ty uważasz, że państwowe, to i twoje, więc rabujesz bez wyrzutów.
  Tylko - czemu Ci każą płacić za postawienie auta na państwowym chodniku, albo wymagają okazania pozwolenia władzy, żebyś mógł na chodniku marchewką handlować? To jak to, na swoim jesteś, czy nie?
 • @Metzgerwein 11:28:15
  "Tego błędu taktycznego nie powtórzyli komuniści w 1989 w Polsce. Pozostawiając ustrój komunistyczny, nieco zliberalizowali tylko malutki procent gospodarki, ale szumnie nazwali to "kapitalizmem". Musieli tak zrobić, bo system twardej komuny zbankrutował i nie miał już jak funkcjonować - utracił płynność finansową. "

  Ale ludziom wmówili, że to zasługa Solidarności (tej drugiej) i demokracji, że się poprawiło... No to mamy: władzę ludu, związki zawodowe i solidarne spłacanie nie naszych długów...
 • @asiamrowka 12:23:32
  Taki Matrix. Mimo całej ich perfidii podziwiam ich (komunistów) zmysł taktyczny i umiejętności propagandowe.
 • @interesariusz z PL 11:59:12
  "przychodzi ugryziony przez żmiję do prywatnego punktu ambulatoryjnego, to pielędniarka może zawrzeć z nim dobrowolną umowę - cały majątek za surowicę, albo lepiej, cały majątek i przyszły dochód"

  Są prywatne szpitale, lecznice i punkty ambulatoryjne. Publikują swoje cenniki i wszyscy wszystko wiedzą, zanim przychodzą. PZOZ cennika nie publikuje, więc łudzisz się, że tańszy jest.

  Jak żmija gryzie tniesz, wyciskasz, przykładasz węgiel i ci surowica nie potrzebna, jak umysł masz przytomny. Moja babcia tak zrobiła. Żyje już na tym padole ziemskim lat przeszło 90, bliznę ma jeno. Jakby liczyła na publiczną służbę zdrowia a nie na siebie, to by się przekręciła 50 razy zanim by się dodzwoniła. O przyjeździe karetki nie wspomnę.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 12:35:13
  Nawet gdyby był uczciwy, a mafia wytępiona przez ABW i pozostałe tajne służby, które teoretycznie do tego służyć mają, a w praktyce (prawdopodobnie!) je współtworzą, to wciąż jego (urzędnika) uczciwa decyzja o wydaniu koncesji temu a nie innemu podmiotowi psuje konkurencję, powodując wyższe ceny/niższą jakość.

  Ergo (pojedyncze:-D): rynek nadal byłby zepsuty (skorumpowany).

  Oczywiście wywód powyższy jest bardziej dla oponentów, bo dla Ciebie raczej oczywisty...
 • @Metzgerwein 12:16:14
  Z kawalka kwarcu i plastiku nigdy sam sie nie zrobi komputer. Nie ureguluje sie w sposob wolny pod sterowanie kotlem, no ale po co sterowac. Wszak w liberalixmie kociol najlepiej steruje sie sam. Wtedy pracuje optymalnie.

  Co sie dzieje jak komp jest walony, albo soft sie wykrzaczyl, ano to samo co, gdy kociol jest wolnosciowcem. Albo przestaje chodzic, albo wywala na bezpieczenstwa (o ile ktos przezorny, taki gadzet zalozyl! Wszak w ramach urealniania i walki wolnorynkowej mogl z nich zrezygnowac..)

  Czy to oznacza, ze sterowanie kompem kotlow jest GUPIE i ludzkosc sobie przez tysiace lat radzila- bez - swietnie? (swietnie bylo jak komu. Zalezy kogo pytal. Zreszta zapytac ciezko bo absolutna wiekszosc z nich nie zyje, wiec wmowic im w usta idzie wszystko..)

  "No nie pytałeś o filary, ale pytałeś, gdzie u socjalistów napisane, że tak, jak jest teraz, to jest socjalizm. A zgadzasz się , że to wynik wprowadzenia ich zgubnych teorii. Ponieważ te filary nadal istnieją, to i socjalizm trwa."
  No i widzisz, po co krecisz kotem. Napisalem, ze niektore z nich moga istniec wynikowo, w zwiazku z probami wprowadzenia pewnych teorii, a nie ze sa tozsame z socjalizmem. Nie kazdemu w berecie z antenka i srubokretem w reku, na imie Lechu.
  Nie odpowiedziales mi na pytanie. Bo analiza bazy socjalistow dala by wynik negatywny. Nie mowiac juz o komunistach.
  Ich reakcja na obecne warunki i sys byla by zapewne taka: O! Swietne podloze pod rewolucje! Uruchommy naszych ludzi, niech zaczna podburzac! Obalimy to wraze panstwo i wprowadzimy komunizm! No moze przejsciowo socjalizm, ale to sie jeszcze obaczy. Najpierw kojtnac imperialistow - rezac bedziem!
 • @Torin 12:51:13
  Ale kocioł służy do podgrzania bezmyślnych, bezwolnych cząsteczek wody np. w celu zmiany stanu skuppienia tej wody i puszczenia tego nowego w jakieś tłoki czy jakiś gwizdek, albo w celu wymuszenia obiegu tej wody i oddania tak dodanej energii.

  A wg mnie społeczeństwo składa się z wolnych, myślących (czasami: wolnomyślących:-D ale to nie o Tobie - byłem kiedyś na Twym blogu i wiem, że umysł masz ścisły i nie od parady) ludzi, którzy nie zasługują na bycie sterowanym przez najmądrzejszego nawet programistę i najszybszy procesor.

  Jasne, że nikt ich nie pytał, ale w zw. z tym nie można też wkładać im w usta przeciwnych opinii, np. że im ciężko było, a teraz jest lepiej.

  Oczywiście, że komuniści zrobiliby tu rewolucję, ale wg nich walka klasowa trwa ciągle, a nawet wraz z postępem komunizmu się zaostrza, więc zawsze jest czas na rewolucję. Komunizm to nieustanna rewolucja, walka z kułakami, wrogami ludu i krłami reakcji.

  No nie Ty napisałeś, że są tożsame z socjalizmem. To ja taki wniosek pozwoliłem sobie wyciągnąć, skoro są wynikiem wprowadzenia socjalistycznych teorii.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 13:16:47
  Ale można by(mi się na razie nie chce, ale może kiedyś to i zrobię) zebrać te elementy konserwatywne i liberalne ze wszystkich państw świata oraz ich pozytywne skutki. Np. w Nowej Zelandii nie ma dotacji dla rolnictwa i rolnictwo kwitnie, w jakimś stanie USA jest większość szkół prywatnych, w Niemczech nie ma ograniczeń prędkości na autostradach, w Wlk. Brytanii można przez jakiś czas jeździć samochodem bez zdawania egzaminu na prawo jazdy (tylko na pokładzie musi być ktoś z prawem jazdy) itp.

  I wszędzie te (chcoćby cząstkowe) elementy zdają egzamin. Gdyby je zebrać w jeden model systemu i zintensyfikować ich "cząstkowość" to może by i trzeciodrogowców przekonało, że tak można.

  Może znasz kogoś kto zrobi to wcześniej niż "kiedyś"?
 • @Paweł Tonderski 22:25:00
  "Proces tzw. prywatyzacji w Polsce trwa od 1990 roku i ja nie wiedzę tych milionów działalności gospodarczych,"

  powtorze, choc nadzieje mam male ze skumasz:

  MAMY W PRZEWADZE SOCJALIZM NAD WOLNYM RYNKIEM i to jest powod tego wszystkiego co cie tak boli. My o tym wszystkim co cie tak boli wiemy. Idz na portal WSI/ABW/TVN/GW/PO/PiS/Sejmu/Komorowskiego/Senatu/PAlikota/oo (tak w nieskonczonosc) - tam wylewaj zale, bo tam sa socjalisci. Do nich pretensje.
 • @Torin 22:29:03
  np:
  panstwowe: sluzba zdrowia, edukacja, ubezpieczenia spoleczne (do tego przymusowe), transport masowy itp. itd.
  wysokie podatki (redystrybucja w okolo 70-80%), scentralizowany budzet (podatki ida kolem: czlowiek -> budzet_krajowy -> samorzady)
  koncesje, akcyzy, prawa pracownicze szkodzace samym pracownikom,
  limity i certyfikaty narzucone przez UE
  zezwolenia (budowa, handel, produkcja itd.)
  ograniczony dostep do wielu zawodow


  co sklada sie na: centralizacje, redystrybucje dochodu, utrudnienia dla przedsiebiorczosci, ograniczenie swobod obywatelskich (przede wszytkim handlowych)

  to wszystko i wiele innych to sa wlasnie elementy socjalizmu.


  Jesli cos z powyzszych jest tu nei na miejscu lub zapomnialem o czyms istotnym to prosze bardziej swiatlych o poprawienie.
 • @Paweł Tonderski 22:35:47
  "To można pracować w Polsce za jeszcze mniej?"

  sluszne pytanie.
  Bo odpowiedz moze (zaczynam juz watpic) doprowadzic cie do nieprzewidzianych dla ciebie i zaskakujacych wnioskow.

  Odpowiedz:

  Legalnie: nie.
  Nielegalnie: tak

  Wnioski:

  Dlatego nikt legalnie nie zatrudni czlowieka ktorego praca jest na rynku mniej warta. I on bedzie albo bezrobotny, albo (na szczescie) pojdzie do pracy na czarno.
  Dodam! Dodam! Bo czuje ze trzeba to wyjasnic: przedsiebiorca nie drukuje sobie pieniedzy jak panstwo i dlatego nie zatrudni kogos domagajacego sie wynagrodzenia wiekszego, niz zysk z jego pracy. Przeddsiebiorca nie bedzie zwyczajnie doplacal ze swoich pieniedzy.
  Jest jeszcze pare aspektow tej sprawy (np. jesli nie mozesz komus obnizyc pensji ponizej minimalnej - z roznych powodow, powiedzmy zmniejszyly sie zyski - to go musisz zwolnic).
 • @interesariusz z PL 23:45:30
  "pracownika firmy prywatnej korumpuje się łatwiej, niż państwowej. Nie ma takiego poczucia stabilizacji."

  buahaha.

  Raczej na odwrot by moglo byc jak juz mialo by byc.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 14:04:09
  Nie po to światło, by pod korcem stało.

  Mógłbyś gdzieś (choćby tu) udostępnić tok swojego rozumowania tudzież wyniki tegoż.

  (Już od dawna miałem wrażenie, że znasz Korwineusa osobiście, a nawet żeś z nim spokrewnion, ale w takie osobiste znajomości nie zwykłem się był wtrącać. Ja z nim rozmawiałem w 1993 i wrażenie odniosłem raczej pozytywne, aczkolwiek jednocześnie się dowiedziałem, że w praktyce nie zamierza być aż tak liberalny, jak np. ja wtedy. I teraz też, ale może i on zmienił zdanie np. w kwestii dowodów osobistych - wtedy powiedział, że zostaną.)
 • @moher 03:00:33
  "Czlowiek, tworzac piekne rzeczy dazy do prawdy"

  swieta prawda.

  Czlowiek zostal stworzony po to by tworzyc.

  Tworzenie jest sensem kazdego zycia (cokolwiek tworzymy).

  Ci co nie czuja potrzeby tworzenia nie zyja naprawde, staja sie tlem.

  Najgorsza rzecza we wszechswiecie jest cale zycie byc tlem i zdac sobie z tego sprawe na niedlugo przed smiercia. Nie wyobrazam sobie tej tesknoty za czyms co juz napweno nie wroci - nie znam innego momentu przesianietego 100% brakiem nadzieji.
 • @interesariusz z PL 09:29:45
  Jak juz mysle ze durniej byc nie moze to ty sysmolujesz durnote przebijajaca wszelkie poprzednie :-)

  Gratuluje - doskonale wiesz o co chodzi w rywalizacji na najsmieszniejszego tworce serialu komediowego na tym forum!
 • @Torin 12:51:13
  Porownujesz gospodarke do komputera i to jest blad.

  Gospodarka jest jak miliardy komputerow (powiedzmy Internet) - jeden, dwa, tsiac sie zespuje i calosci nic sie nie dzieje, nadal dziala doskonale.

  Sprobuj tym sterowac z jednego komputera... Chocbys mial najszybszy komp i genialny algorytm - nie da rady.
 • @Metzgerwein 13:33:49
  "Ale można by(mi się na razie nie chce, ale może kiedyś to i zrobię) zebrać te elementy konserwatywne i liberalne ze wszystkich państw świata"

  To jest doskonaly pomysl.

  Utworzyc na tej podstawie portal wolnorynkowy (podejme sie utworzenia strony) - doskonaly sposob propagowania mysli wolnosciowej.
 • @Metzgerwein 11:28:15
  Najważniejsza rzecz: oceniać tzw. "komunę" mogą wyłącznie ci, którzy żyli w tamtych latach, czyli mają co najmniej 50 lat. Dziś na jej temat najwięcej mówią ci, którzy jej na oczy nie widzieli.
  Dla jasności - nie jestem jej zwolennikiem ani nigdy nie byłem. Przeciwnie. Nienawidziłem ją.
  Teraz po latach okazuje się, że od tej strasznej komuny wyrosło jeszcze coś straszniejszego - czyli to, co mamy dzisiaj. Oceniam stan rzeczy z perspektywy najzwyklejszego, przeciętnego dziś obywatela. Jak jest dzisiaj - napisane jest w tym wierszu. To tragedia! Prawda jest taka, że gdyby ta "beznadziejna" ekipa Gierka miała wtedy takie osiągnięcia, jakie dzisiaj ma ekipa Tuska - to następnego dna zwinęła by żagle ze wstydu!!Zapadła by się pod ziemię.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 15:48:32
  W wymigiwaniu też jesteś mistrzem.

  Dobra mam Cię za usprawiedliwionego:-D Powiedz jeszcze, żeś wołu nowego nabył. Jako tyż wariat (chciałem napisać Waryjot, ale ktoś inny już kiedyś używał tego nicka, a prawa autorskie i chęć zachowania jakiejś odrębności, o ile anonimowy użytkownik... itd) zmuszał nie będę.

  A wracając do praw autorskich - gdyby je tak z dnia na dzień znieść, to może to i na dobre wyszło zarówno twórcom jaki wynalazcom (niejednego artystę na ZAiKS sam pewnie słyszałeś), ale czy przed ratyfikacją tej ustawy nie zapukałby Wujek Sam, który w przeciwieństwie do Papy Benedykta, jednak jakieś dywizje posiada?

  NB. podobno Papa Pius się dowiedział o tym bon-mocie Wujka Joe i kazał mu przekazać, że zobaczy po śmierci te dywizje.
 • @diablisko 15:14:58
  Będziemy w kontakcie. Może brzmi jak próba wymigania się, ale jak mnie najdzie, to może naprawdę coś z tym zrobię i dam znać. To robota na kilka tygodni, a może dłuższa.
 • @Jantar22 15:51:28
  Ale zrozum, że to co mamy dziś jest naturalną konsekwencją tego, co było wczoraj (czyli przed 1989) i tego kontynuacją. To nie jest tak, że gdyby Gierek utrzymał się przy władzy, albo zastąpił go Rakowski, to teraz dalej, marnie, bo marnie, ale jakoś byśmy w tej komunie ciągnęli.

  Oni "oddali" władzę zgodnie ze swoim planem i z finansową koniecznością, bo po kilku miesiącach nie mieliby nawet na wypłaty dla siebie. Oddali ją przedstawicielom "Solidarności". Nawet gdyby pominąć teorie spiskowe, że ta Solidarność była pełna ich ludzi, to wciąż - związek zawodowy na całym świecie głosuje na partię lewicową, bo takie ma też poglądy. Oni to wiedzieli, a nam takie informacje cenzurowali, więc my o tym nie wiedzieli. I dlatego jedyną formą opozycji, jaką zalegalizowali był NSZZ.

  Reszta dopełniła się naturalną koleją rzeczy. Nie przeciwstawiaj PZPR Solidarności, bo są to 2 organizacje o profilu lewicowym. Ponieważ w swoim czasie była to jedyna legalna opozycja, znalazło się tam wielu również prawicowych opozycjonistów, ale było wiadomo, że w końcu się poróżnią, skoro są zmieszani jedni z drugimi. A że ZZ ma charakter lewicowy, to przesądzonym było, kto będzie wyrzucony.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 17:03:35
  O Amsterdamie też pomyślałem, ale już po dodaniu posta. Nie mam tego w głowie, bo mnie wszelki dym odpycha, aczkolwiek myśl o tym, że rządy tego zabraniają odpycha mnie jeszcze bardziej.

  Jeszcze taka jedna oczywista oczywistość - te mechanizmy tam , gdzie istnieją, działają dokładnie tak, jak opisuje Korwin w swojej liberalnej "utopii".

  pozdro dla Blondyńci:-)
 • @moher 03:21:43
  O! Mop moherowy!! ! Wypuścił cię klopowy ze swojego sracza w USA? Przynajmniej powinieneś łeb otrzepać. Dla ciebie capie pobożny się poświęcę i wezmę cię z woleja choć akurat szuram w lakierkach. Tak myślę że gdzie bym cię nie trafił to i tak zawsze w dupę wołową trafię. Czemu intelektualisto klozetowy piszesz "te dupy" ? Cudzysłów jako ozdobnik? Nie przesadzaj z tą estetyką klozetową. Kij ci w oko.
 • @Jantar22 08:41:38
  Nie wiedziałem, że Bielsku rymują po częstochowsku. Otóż drogi bielszczaninie teraz dalej jest socjalizm taki sam jak peerelu, tyle że po liftingu. Jego jednym z objawów jest to, że dawniej także nieudacznicy i pechowcy mieli "pracę" a teraz nie wszystkim pechowcom się to udaje bo państwowych przedsiębiorstw jest nieco mniej. Ci z nieudaczników którzy się wewnętrznie przełamali i zdecydowali że w "robocie" będą cokolwiek robić też za marne pieniądze - też mają pecha bo ich posłowie z bandy czworga ustalili płacę minimalną powyżej możliwości płatniczych przedsiębiorców prywatnych. I ci ostatni zwolnili sprzątaczkę za 1000 zł/ mies. i sami zamiatają w sklepie. I przed sklepem.
 • @interesariusz z PL 09:29:45
  Widzisz dziadu sakramencki że mi się nie chce. Po prostu mi się nie opłaca. Ja zarabiam dwie stówki za godzinę. Smołując swój dach przez cztery godziny nie zarobiłbym ośmiu stówek. Dlatego opłaca mi się złożyć taką ofertę choćby tobie. Dołożę ci drugą jak posmołujesz i obiecasz że już się stąd stracisz ze swoimi głupotami. Socjaliści nie dość że namolni to jeszcze śmierdzą lenistwem.
 • @interesariusz z PL 09:35:03
  Pływasz w obłokach. Pływa się na desce. Z żaglem. Windsurfing się uprawia ale pływać na nim nie można. Tak jak nie można skakać na skoku wzwyż . Kalosze człowieku to takie "płytkie gumiaki"w które właziło się z butami gdy buty były - para na rodzinę. Na konia w kaloszach? Po co ci kalosze do jazdy zakładać skoro na koniu błota nie ma? Kto widział jeźdźca w kaloszach? Nauka jeździectwa? Na konia się włazi, wali go w dupę i się jedzie. Po paru przejażdżkach umie jeździć i koń i jeździec. Ale to nie jest jeździectwo. Jeździectwa się uczy wtedy dopiero gdy potrafi się dobrze jeździć na koniu. Chwaliłeś ten Peerel za dbanie władzy by biedne dzieci jeździły nad morze, uprawiały żeglarstwo a na koniu jednak cię nie nauczyły i zostałeś z kaloszami. A potrafiłbyś zjechać na krechę ze Soliska?
 • @Torin 11:06:21
  Naucz się pisać to potem może łatwiej ci przyjdzie czytanie ze zrozumieniem. Jak masz dysleksję - toś ciołek na umyśle, udaj się na jakiegoś parabloga a tu nie rób zamieszania.
 • @interesariusz z PL 11:41:40
  Staram ci się pomóc ale wywijasz hołubce jakbyś był z koła gospodyń wiejskich. Napisałeś, że w Eselde "siedzą kapitalistyczni rabusie". Wymień choćby tylko dwóch kapitalistów z SLD. Po nazwiskach. Podaj nazwy ich przedsiębiorstw i profil produkcji.
 • @interesariusz z PL 11:59:12
  No i dobrze wykombinowałeś! Idź do następnego ambulatorium a tam może nie zastaniesz idiotki wyszkolonej w państwowej Służbie Zdrowia. Jak ci żmija przejdzie zadzwoń do właściciela pierwszego ambulatorium a on wywali głupią torbę na świeże powietrze. Może żmija ją teraz sieknie. A możesz mi odpowiedzieć dlaczego ja biorę mojego kota pod pachę, jadę do weterynarza, on kota bada , robi USG i wystawia receptę oraz rachunek : wizyta 10 USG 30 - razem 40. Tymczasem ja potrzebuję sobie zrobić USG to wyznacza mi się termin miesięczny?
 • @moher 21:30:57
  Z Polski interesem jest mopie moherkowy tak samo jak z interesem Ryśki Grodzkiego. Nie wiadomo kto go ma i gdzie on jest. A przy okazji napisz co to jest dla ciebie POLSKA. Możesz pisać z "chamtwem i lekceważeniem".
 • @antares 20:25:09
  W KAPITALISTYCZNYM KURNIKU

  "Zabroniony wstęp dla gości!
  Praca jest po znajomości!"

  Tu pracują kury nioski,
  wszystkie ładnie - z jednej wioski.

  Tutaj znoszą jaja w trudzie,
  w obesranej zewsząd budzie.

  - Gieniu z wojska, wuj z kuzynką,
  Mieciu sąsiad, wraz z rodzinką.

  Obesraną kryją słomą,
  by błyszczała przed kontrolą...

  Wtedy nawet liżą sedes,
  aby kogut miał interes,

  one ziarno i robaki -
  bo porządek jest tu taki.

  A kontrola, jak kontrola -
  trochę jajek unieść zdoła...


  I co z tego? - Ano nic.
  Można wyczuć smród i pic.


  J.Jantarski


  Tak wygląda zatrudnianie w dzisiejszych firmach. Odwrotnie: pracę dostają często właśnie tacy "nieudacznicy", zwykłe cwaniaki, tatusie z rodzinami, znajomi córeczek, koledzy syneczków, itd. - a ludzie pracowici, często nawet fachowcy mają guzik, tylko dlatego, że nie mają układów i znajomości! Mylisz się człowieku całkowicie.
 • @moher 21:30:57
  Sam Twój nick mówi mi, że potrafisz lekceważyć opinie innych, bo przecież "moher" obecnie ma wydźwięk negatywny, zwłaszcza wśród niedoświadczonych, zindoktrynowanych i z wielkich obszarów zurbanizowanych.

  Ja tę niezależność w Tobie cenię i wierzę, że i weekendowe odzywki Antaresa będziesz miał głeboko... no powiedzmy, że w nosie. Samo to, że nas tu mimo tego wciąż odwiedzasz, z resztą o tym świadczy.

  Daj Boże
 • @Jantar22 21:49:34
  Człowieku, do kogo masz żal? Do przedsiębiorcy, że zatrudnia w pierwszej kolejności rodzinę? Co zrobisz, gdy założysz firmę, kogo zatrudnisz najpierw? Po za tym, komu możesz bardziej zaufać (chociaż z tym ostatnim to też różnie czasem bywa)?

  Zrozum, proszę, że ogólna LICZBA miejsc pracy (przepraszam tych, którzy nie lubią tego terminu:-D) nie zależy od tego, kogo w pierwszej kolejności zatrudniają przedsiębiorcy. Bo jeśli w pierwszej kolejności zatrudnią obcych, to przecież ich zapotrzebowanie się nie zmieni i wtedy bez pracy zostaną ich znajomi i rodzina. Czyli: nadal "stopa bezrobocia" będzie TAKA SAMA.

  Aby przedsiębiorców było więcej i żeby mogli zatrudnić więcej ludzi, to nie może być właśnie tej komuny, która wciąż tu jest, bo na jej utrzymanie potrzebne są podatki, które im uniemożliwiają rozwój firmy, który z kolei spowodowałby wzrost zapotrzebowania na kolejnych ludzi do pracy.
 • @Metzgerwein 22:38:06
  Nic nie rozumiesz! Powyżej ktoś tu wrzucił do jednego worka wszystkich bez wyjątku bezrobotnych, nazywając ich (nas) "nieudacznikami", itd, itp.
  Ja natomiast udowadniam, że można być skończonym tumanem, obibokiem, mieć kompletnie lewe rączki, ale gdy się ma znajomości, np. wujka we firmie, to to decyduje! To istna zaraza!! Jeśli nie masz znajomości - masz nikłe szanse na pracę, a nawet jeśli ją dostaniesz, to przy pierwszych z brzegu redukcjach, jako jeden z pierwszych wylecisz!! O wszystkim decydują znajomości, układziki, a nie umiejętności, zaangażowanie w pracy, itd. Dlatego mamy dziś takie dziadostwo i niesprawiedliwość społeczną.
 • @Jantar22 23:02:32
  Jeszcze raz: sytuacja jest taka, jak piszesz (tzn. brak szacunku dla uczciwych i profesjonalnych pracowników) tylko dlatego, że jest wysokie bezrobocie i tzw. pracodawcy to wykorzystują. Takie ich prawo.

  Jeśli idziesz na targ i kupujesz śliwki od kolegi, to inni ogrodnicy nie mogą mieć żalu do Ciebie, że kupiłeś gorsze śliwki, bo to był Twój kolega, a przecież oni mają dojrzalsze, a Ty ich zlekceważyłeś. Takie Twoje prawo.

  Natomiast wspomnianej wysokości stopy bezrobocia winne jest etatystyczne państwo, które potrzebuje znacznie więcej pieniędzy, niż wziąłby za nie prywatny usługodawca, na rzekomo "darmowe" usługi, które Ci w zamian oferuje.

  Dlatego wszyscy (w tym: pracodawcy) płacą za wysokie podatki, stąd bezrobocie jest wysokie. Ale sami pracodawcy są temu niewinni, tak jak Ty nie jesteś winien tego, że inni ogrodnicy nie zarobili.

  (Podobnie właściciciele kopalni, rafinerii ani stacji benzynowych nie są winni temu, że paliwo jest za drogie.)
 • @Pięćdziesiąt Patyków 23:13:19
  Dlaczego? Mylisz się. Dla rodzinki i znajomych szefostwo firmy (mam na myśli głównie te większe) wybiera się takie posadki, aby były "bezpieczne", rzekłbym "ciche", ale dobrze płatne. W każdej większej firmie jest sporo biur, a w nich jeszcze więcej pracowników, tak że upycha się rodzinkę i znajomych gdzie się da. Natomiast od "napędzania"firmy są inni, w każdej chwili z możliwością do wywalenia na bruk, i wymiany na innych, z tym, że to też są znajomi, tyle, że dalsi. I tak jest od sprzątaczek, po szczyt dyrekcji. Koniec, Kropka.
 • @Metzgerwein 23:24:10
  W takim razie chyba przyznasz, że należałoby sytuację jakoś zmienić, aby ludzie nie byli wykorzystywani przez pracodawców, jak to tu próbujesz tłumaczyć. Czyli robią źle. Nazywajmy rzeczy po imieniu.
 • @Metzgerwein 23:24:10
  CDN:
  Wyobraź sobie jeszcze, że po mieście grasuje banda ochroniarzy, którzy oprócz ochrony oferują też materiały budowlane ("kup pan cegłę") i kursy szycia na maszynie w zamian za haracz, który pobierają. Cegła jest półtora raza droższa niż byłaby na wolnym rynku, kursy też. Po za tym zarówno cegły jak i kurs jest obowiązkowy.

  Wielu potencjalnych klientów kupiłoby śliwki, ale nie mają pieniędzy, bo już zapłacili za cegłę.

  Jak już nie mogą sobie pozwolić na kupno śliwek, to przynajmniej sobie pomarudzą i powiedzą: "po ile te stare śliwki?" do kogoś, kto ma ładne i dojrzałe.

  Ale chyba rozumiesz, że ich złośliwość jest tylko wtórnym wyładowaniem frustracji, a głównym winowajcą są ci gangsterzy?
 • @Pięćdziesiąt Patyków 23:38:37
  Ani jedno ani drugie. Piszę jak jest, i nie owijam tego w bawełnę. Nazywam rzeczy po imieniu, a na obserwacji tego, co się od lat w Polsce dzieje, zęby zjadłem. Głęboko gdzieś ma się dziś sprawiedliwość społeczną - za to niemal wszędzie króluje wolna amerykanka, i twarde łokcie. I to jest tzw. dzisiejsza"demokracja.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 23:57:07
  Ale musisz przyznać, że bez Opary by takiej możliwości nie było:-D
 • Panie Januszu, drodzy czytelnicy - serdecznie zapraszam!
  Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich na bloga prowadzonego przez mojego kolegę (o odmiennych poglądach), na którym właśnie opublikowałem swój wpis dotyczący debaty Pana Janusza w programie Tomasz Lis na żywo. www.felietooon17.bloog.pl
 • @Pięćdziesiąt Patyków 00:39:42
  Ja też (już) nie mam koszuli z napisem "King Bruce Lee karate mistrz":-D
 • @Pięćdziesiąt Patyków 01:07:02
  Zależy, kto by zaśpiewał, bo przyznam, że cierpię na homofobię, choć nie jestem pewien, czy to naprawdę choroba, czy, jak sugerował kiedyś (S)uper(M)egaredaktor, naturalny odruch, konieczny dla zachowania gatunku.

  Kolorowych Snów Bez Ogonków:-D:-D:-D
 • @Pięćdziesiąt Patyków 01:25:10
  Eee, nie chcesz się przyznać. Oczywiście żart to żart, ale nie masz lekkiego odruchu wymiotnego przy poważnym narzucaniu takich sodomickich sugestii a tym bardziej gdy ktoś otwarcie "bez owijania w bawełnę w czekoladzie"?
 • @Pięćdziesiąt Patyków 02:00:20
  No ja właśnie o tym mówię. Nie chodzi mi o potępianie czy poniżanie tylko o unikanie tych tematów w dyskusji publicznej.

  Narka
 • @moher 21:44:24
  Nawet nie wiesz, jak mi do promowania ateo daleko. Gdzieśże w moich wypowiedziach znalazł cokolwiek, co by na to wskazywało? Że o KRK powiedziałam coś tobie nie w smak?

  A co do KRK - skoro wiesz, co kłamstwo, a co prawda, że podejmujesz się obrony, to mi powiedz, kiedy wreszcie Watykan ekskomunikę z Polski za krzyżaków zdejmie? I który dziś dzień tygodnia? I dlaczego na fotelu papieskim krzyż odwrócony do góry nogami? I dlaczego nasz JPII posągom się kłaniał, kiedy Bóg zakazał?
 • @Metzgerwein 16:42:51
  "Będziemy w kontakcie."

  ok. jets in czat. I nim stej in tacz. ;-)

  Jak ci sie zachce albo komus ZACZAC to wtedy daj znac to ja ZACZNE robic stronke. Bo to tez robota na dluzszy czas jesli ma byc cos wiecej niz proste stron kilka.
  Bedziem wracac do tematu do usacz od usacz.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 20:04:09
  "Widziałbym chętnie rozbudowany dział faqów,"
  tez lubie faqowac

  cos napisac moge ale ja raczej wole techniczna strone tej strony, strone zawartosci pozostawilbym innym stronom zaangazowanym po stronie tej strony
 • @Pięćdziesiąt Patyków 22:53:02
  "luzik; Diablisku, jak już zostanie łebmajstrem, też się głowę zmyje"

  luzik, ja ję już sobię do schówka przekopiowałem.

  problem w tym ze mnie sie nie chce kopiowac ze schowka, tak mnie sie jakosc ciegiem gladko pisze w polangu ;-)

  Ale oczywiście oficjalne teksty to co innego - zawsze dbam o wszystkie ogonki, zwijaski, stylistykę, gramatykę, semantykę i syntaktykę, a także ogólne wrażenie odbioru i - rzecz jasna - staranny układ i podział by myśl jasno oraz w porządku wyłożyć.

  ---------------------------------------------------------
  sciągawka z ogonków:
  ąćęłńóśźż
 • @Jantar22 23:02:32
  "np. wujka we firmie, to to decyduje!"

  Jesli jest to firma panstwowa to ZAZWYCZAJ znajomosci decyduja - masz racje. Jaki z tego wniosek?

  W prywatnej tez sie moze tak zdarzyc, ale szansa mniejsza i konsekwencje wieksze jak sie wyda.
 • @diablisko 08:49:43
  "Będziemy w kontakcie."
  trza jakies zwarcie bedzie zrobic ;-)
 • @interesariusz z PL 10:50:56
  "ach, jakbył pragnął, aby to państwo było posrane na bolszewicki sposób,
  niestety nie jest, jest posrane na korwinowski sposób, chociaż, JKM o tym nie wie."

  Ale Ty głupi jesteś. Jedź do Sevr pod Paryżem - będziesz występował jako wzorzec, tam Twoje miejsce.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 11:55:07
  http://antyban.nowyekran.pl/post/74178,christiane-czyli-opowiesc-o-wiecznym-dziecinstwie#comment_610541
  ...odfalcie sie od "mohera". On pozdrawia wszystkich najpiekniej jak.... umie Człowiek ! Szkoda, ze mało ludzi to już,.. rozumie.

  Pozdrawiam ....i wszystkim życzę.... Szcześć Boże
 • @Pięćdziesiąt Patyków 12:46:17
  a-ja mufiłem do FasWszystkich(!) nie tylko do...Pięćdziesiąt Patyków.
  Chcesz(CeCie) "bezpiecznik"... dla tego Tia!Belskiego świetnego pomysła ?
  Tylko powiedzcie ! Dostaniecie sa Fryko.ko!

  Będzie "oRyżyNal-Nal-Naj" (i...Metzgerwein na PREZIA i ...@bez dyskusji !)


  Pedant'om postrufko........
 • @Moher@moher@moher:
  .
  .... Szczęść Boże

  Skopiuj TO, powyższe sobie, do Notatnika swego, kopiuj za każdym razem i wstawiaj na koniec swego każdego posta, niemusisz instalować sobie polskich czcionek! Masz to za fryko ...od "PięćDziesiąt Patyków (szypBkich)..i-odmnie ! Sprawa załatwiona ?

  Pozdrawiam .... Szczęść Boże Wszystkim
 • @Pięćdziesiąt Patyków 13:17:34 ....To ja Ci dziękuję
  Bog Ci zapłać ..._już mi "coś" mówiło abym "TEŻ na wodę" uważał.
  Dzięki
 • @diablisko 09:21:09
  Dwie mrówki w gniazdku elektrycznym:
  - W razie czego będziemy w kontakcie

  Ja bym wolał, żeby strona była w HTMLu bez konieczności pięciu wtyczek ze snu i dziesięciu z javy. Ot taka uwaga.
 • @tfur-ja 13:00:11
  Nie kcem na prezia. Brak mi otpofiecialnosci. moshe (glembokie byFFa) by tak d***kratyczne kłosoffa-nie?

  pozdro

  PS. Ty tesh jesteśś Tia-blisko, jeshche gor-sze:-D
 • Korzyści z bycia niepełnosprawnym
  A propos robienia pieniędzy na niepełnosprawnych, niedawno miałem w pracy króciutkie szkolenie pt. "Korzyści z posiadania zaświadczenia o niepełnosprawności". Była mowa m.in. o korzyściach dla pracodawcy zatrudniającego osoby niepełnosprawne. I w związku z tym mój pracodawca (całkiem duże przedsiębiorstwo) ogłosił jednorazową premię dla każdego pracownika, który przyniesie takie zaświadczenie. Przez moment nawet nachodziły mnie takie myśli, czy nie udawać jakichś zaburzeń psychicznych. Np. zaburzeń afektywnych. Ale ostatecznie wyrzuciłem wszystkie te broszurki do kosza. Chory system.
 • @Metzgerwein 14:20:08
  Fy Metzgerwein, nie pitolcie, rupta strone na boku, a tu siem zgadajcie i blaga (też zbioroFego) se zakładajcie. Dam wam "logo-bespiCznik" na oba (Nato, oryginal i kopiem na nE!). Poszemrajcie jak mrófy-elektro ;). To będzie blok i portal ....pa wsi-ch. pomysł jest "genitalno-genialny". Tylko takie siuem liczom f Róbta DFA!& Naras. Tylko taG! :"rzeczy trudne i niemożliwe robi siem ZARAZ (mozliwe może se poczekać... ZAFSZE!)

  tyle Ci pofiem ...z "innej beczki" (sfych "klepek" i obrenczy)

  pzdroF
 • @Metzgerwein 14:20:08...i dodam inie demokrafycznie
  ...sieniemarf, bedziesz "nieodpowiedzialny" tyko f dni parzyste!
  f nieparzyste, będzie Diablisko (żondzil)!
  a potem smiama ! (jak u bociana , tak miełem w pracowni ...jak było dfu wiodących projektantóF - było "bosko" i códNiE). Nigdy nie wiedzieli kto rządzi !!!
  To dropna sprawa, ale wyjscia niema(cie! "czorty" :)
  Widły macie to sie sztuRajcie. Nawzajem i ViceVersa!
 • @Jantar22 21:49:34
  Pamiętając o wskazaniach Dekalogu miewam pewną dozę współczucia dla ludzi dotkniętych jakąś ułomnością utrudniającą im życie. Z dobrego więc serca radzę panu p. Jantarski zaniechaj pisania rymowanek . A jeżeli już pan piszesz - pisz do szuflady. Nie narodzi się bowiem drugi Tuwim który ongiś wierszyki Setera Rozbickiego odszukał i opublikował. Oczywiście kasę zebrał Tuwim, bo ludzie Sotera Rozbickiego kupowali ale tylko dla uciesznych komentarzy autora Kwiatów Polskich.
  Co do prywatnej firmy - np. budowlanej - której właścicielem jest tata - tenże wpierw przyjmie murarza, kafelkarza, dekarza niż nic nie potrafiącego synka. A potem jeżeli przyjmie synka to tylko wtedy gdy będzie firmę rozwijał, jeździł za zleceniami i potrzebny mu będzie taki który na budowie bedzie potrafił nadzorować i koordynować budowę. Oczywiście do tego czasu synek będzie musiał poznać smak tynku, nauczyć się pasować kafle itp. pierdoły. Najciężej pracują panie . wierszokleto socjalistyczny prywatni przedsiębiorcy.
 • @moher 22:11:03
  Roztropny bo mający filozoficzną kiepełę profesor Ujotu Hartmann skarżący się że socjalistyczne kształcenie miejscowych nie wypaliło stwierdził m.in. że : "Uczymy masy matematyki, choć i tak zostaną z tego cztery działania". Tutaj http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,11468467,Fikcyjne_wyksztalcenie__smieciowe_umowy_i_wielka_frustracja.html i miał z całą pewnością na myśli jako ofiarę systemu szkolnego ogłupiania także pana panie moherowy! Z rachunkami u pana tak jak z ogonkami! Kompletny brak. Wyjaśniłem wcześniej rachunkowo że samemu mi się nie opłaca dachu smołować i dlatego stworzyłem miejsce pracy dla mniej zaradnych. "Kij w oko" nie jest sadystycznym zapędem, tylko racjonalną i nie fałszywą odmianą pańskiego "SZCZĘŚĆ BOŻE"
 • @moher 22:51:47
  Oprócz ogonków gubisz literki. Napisałeś "chamtwem" i to ci udający pobożnego (końcówka) także w cudzysłowie powtórzyłem. Ze skutkiem boś się poprawił i tylko rżniesz głupiego. A jeżeli piszesz że się w Polsce urodziłeś i Polska to twoja Ojczyzna to co jest Ojczyzną Józka kowalskiego który urodził się w Generalnej Guberni a także co jest Ojczyzną dla Ludwiga Misesa który urodził się we Lwowie. Co jest Ojczyzną Jana Hartmana który urodził się we Wrocławiu a równocześnie jest członkiem założycielem B'nai B'rith Polska?
 • @moher 23:27:37
  Skarżysz się na "chamstwo antaresa" a nie zauważasz tego co sam robisz. Łamiesz jedno z przykazań Dekalogu a równocześnie deklarujesz się jako człek pobożny. Wiadome jest iż : "Pan Bóg jest nieograniczenie miłosierny". Pan panie moher wręcz przeciwnie.
 • @Jantar22 23:38:28
  Uparł się pan być namolnym! Jeśli nie chce pan być goniony w robocie bo uważa pan, że za otrzymywaną zapłatę nie opłaca się panu wysilać - ZWOLNIJ SIĘ PAN z roboty! Nie rozumie pan? ZWOLNIJ SIĘ pan. Pańska praca to taki sam towar jak cukierki czy majtki. Uboga chodzi w barchanowych, bogata w jedwabnych stringach a celebrytka z TV w ogóle bez majtek. I na tym właśnie zarabia duże pieniądze. Człowiek który na pytanie co potrafi robić mówi, że wszystko umie - ma na ogół kłopot z obsługą prostej miotły. Poci się i czuje się wyzyskiwanym.
 • @Jantar22 23:55:25
  Pan poeto jest tutaj człowiekiem nowym. Użył pan pojecia "sprawiedliwość społeczna". Myśmy to już tutaj przerabiali i sprawa została nierozstrzygnięta. Pan z Bielska Białej czyli z terenów ekologicznych - zapewne zechce nam wpuścić trochę świeżego luftu i objaśnić czym się różni panska "ss" od zwykłej sprawiedliwości.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 22:30:27
  Nie mam nic naprzeciwko skorzystaniu z tutejszych łamów, o ile strony mają łamy. Tym bardziej że (jak sądzę) co lepsze domeny są już zarejestrowane, nawet jeśli chwilowo jest to na sprzedaż.

  Może: liberalizm na świecie, albo w praktyce, albo Błękitny ocean wolności istnieje? Troszeczkę tu o prawa autorskie znów "zahaczyło":-D
 • @Pięćdziesiąt Patyków 22:30:27
  //I nie lepiej, w tych podłych czasach fakebooka, skorzystać z tutejszych możliwości, pełnych "gotowych gości"? kOpara się ucieszy, Łazio podwyżkę dostanie, Nikander oszaleje..//

  ALEżeŻ...gotowa tu katapulta ....a na stronę ...to wiesz kiedy PO-Trzba ? Stronka... się może tworzyć jako-kopia, to samograj (!), trza tylko na PW dostać notki i drukować Diabelsko! "Diabelsko!", jak... uśfiatowca.
  A jak cso, to zabawki fik i na sfoje podwÓrko. Bo czyje będą one ???? haHa! ...taki system...taka strona-blog, to wszystko to SYSTEM (a on zawsze w widełkach być musi aby ISTNIEĆ-BYĆ = ŻYĆ (musi se ograniczać SPRZEŻENIEM ZWROTNYM WŁASNYM (-) w swej folności, inaczej ma ....NIEBYT(niemago!):

  tO logo>>>SAMOGRAJ:http://img137.imageshack.us/img137/8665/systemv21.png

  tO-TO PRZYJMIE KAŻDY SENSOWNY PRZYKŁAD (podesłany na PW!)....!!! Tak, masz rację Diablisko i Metzgerwein ...& co !
  http://tomo.nowyekran.pl/post/72709,mom-run#comment_594689
  Asadow... myślę, że da ten "obrazek" a przyklady sensownych systemów zakwitną w samo-świadomości ...Nam wszystkim.

  Masz "Pięćdziesiąt Patyków" i...lepsze loc.go ...to dawaj
  (a czy to waże jakie logo...noi i wybacz, że na pomnik Ciem i siem nienadajem.) Ty wiesz żeśmy ..."co.kolo&co"

  To... system-funkcja.... "od i dla" (x-jednostki każdej !!!) Ma sens, tylko, to, wtedy; komuniuzm, kapitalyzm, demokracja, sracja, monarchia, aanarchiya i inne takie wytfory nazzi-człecze, życia nam utrudniać na świecie nie-zdołają !!!! Jak będą się samoograniczać systemowo (ujemnie!) Zyć Będą wszystkie te ustroje...i nam żyć ...dadzą wszystkim(jednostkom). Zrozumieć to już czas....i uświadomić też-w-sobie.

  Tak, se przodkowie nasi to wykumali ....a my spiepszyli te RZECZPOSPOLITĄ.
  Larum grają - nam !

  Pozdrawiam i przepraszam (jak.co)
 • @tfur-ja 00:42:06
  Dobrze tak poczytać mędrszych od siebie. Gdybyś tu nie pisał (jeden z drugim...) to jeszcze bym pomyślał, że mój móżdżek taki pofalowany, jak nie wiem co... Miło by było, lecz milsza mi prawda.

  Miłych sygnałów senno-nocnych wszystkim.
 • @Metzgerwein 01:14:21
  Nic, na tym świecie nie-powstanie i nie zachowa swojego tu bytu-istnienia , jak niebędzie miało wszystkich 4-rech elementów systemowych.
  Nic!
  Trzeba to sobie ....samo-uświadomić wreszcie.
  Godzimy się na receptory, reaktor, efektor....zawsze, ale na samo-ograniczanie się SPRZĘŻENIEM ZWROTNYM WŁASNYM (ujemnym)....TO już nie za bardzo, niestety. Wolimy to dodatnie a ono rozregulowuje zawsze

  A to warunek istnienia KAŻDEGO Systemu (jakim jest kazdy z nas i wszystko wokół nas.
  Trzeba to przełamać ...wreszcie !
  I będzie pinknie ...każdej jednostce (systemiku i podpod systemiku. Proste? Czujesz ? To wyczuwalne, życiowe. Taki świat mamy

  Dobrej Nocy
 • @tfur-ja 01:30:09......
  no i trzeba uzmysłowić sobie też, ze kazdy system jest PROCESEM (od-do, trwa) zmienia się ..."stać" w miejscu NIGDY ...niechce (.)
 • @Pięćdziesiąt Patyków 01:48:06
  sie uproŚcić nieda. Zamień-podstaw-zamiast ... "REAKTOR":

  ...."DOBRO każdego z nas" ...

  (czyli każdej "x-jednostki" ...w tym systemie)
  Tylko tyle.
  Wystarczy, na każdy rozum i "dowolny Kolorek".
 • @Metzgerwein 14:16:22
  "Ja bym wolał, żeby strona była w HTMLu bez konieczności pięciu wtyczek ze snu i dziesięciu z javy. Ot taka uwaga."

  html+css wystarczy by zrobic prosta stronke informacyjna (pare dni troboty, glownie nad grafika), ale uwazam ze obecnie PHP (czy tez Java serwerowa), bazy danych SQLowskie i JavaScript to nie jest nic nadzwyczajnego i nie potrzbea zadnych wtyczek w przegladarce - wszystko co wazne czyni serwer a JavaScript jest wbudowany w kazda przegladarke.

  Teraz kazdy chyba hosting ma PHP i bazy danych czy to MySQL czy Postgres wiec mozna i jakies forum zrobic, albo frameworka do umeiszczania tresci (co by kazdy, nie tylko ten znajacy sien a tworzeniu stron mogl dodawac tresc po zalogowaniu sie).

  To nie sa skomplikwoane rzeczy a sa nawet gotowe rozwiazania (z ktrych nie lubie korzystac, ale jam tylko narzedzie w waszych jasniepanskich rekach korwinowcy! Totez uczynie co uradzicie.)
 • @tfur-ja 15:02:27
  "edziesz "nieodpowiedzialny" tyko f dni parzyste!
  f nieparzyste, będzie Diablisko (żondzil)!"

  od razu mowie - moge tylko w poniedzialki. Wtedy wychodze z Lasu niemal na caly dzien. A i to nie zawsze.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 22:30:27
  "Diablisko oczywiście zrobi stronę we Flaszu, tzn., pardon: w Mingu :]"

  a co to Flash? a co to, kurwa, Ming???

  HTML5 dla zwyklego developera stron zmienia doslownie pare waznych rzeczy, a i tak obejdzie sie bez nich.
  Wlasciwie jedna wazna rzecz: znacznie uprasza deklaracje DOCTYPE do 2 slow.
  I dodaje kilka tagow, ktore zastepuja zwyczajne z id=, zadna zmiana.

  Ty myslisz pewnie o tych wszystkich audio/video/graficznych canvasach i innych multimedialnych pierdolach. Nie uzywalem, ale nie wroze przyszlosci, choc podobno youtube na to przechodzi. Zobaczymy - wszystko zalezy jakie korporacje beda to forsowac.
 • @antares 16:35:26
  Panie Antares, czy jak tam panu: po pierwsze mogę sobie rymowanki pisać do woli, i guzik to pana obchodzi. Po drugie - nie jestem żadnym poetą, a jedynie piszę sobie rymowanki. Po trzecie: jeśli ma pan jakiś problem z nimi, to nie zmuszam pana, aby je pan czytał. Po czwarte: nie muszę panu się tłumaczyć, z jakiej miejscowości pochodzę, a jeżeli uważa pan, że z Bielska, to świetnie. Po piąte: widać wyraźnie po tonacji odpowiedzi, że te rymowanki spełniają swój cel - czyli mówiąc krótko: trafiają celnie. Bardzo celnie. I o to tu chodzi. Po szóste: jestem takim "socjalistą", jak Polska "zieloną wyspą".
 • @antares 16:35:26
  Zapomniałbym: wielu prywatnym pracodawcom najlepiej wychodzi przyjmowanie do pracy znajomych i znajomych znajomych, i zwalnianie tych, którzy nie mają znajomości. Są mistrzami w tworzeniu u siebie klik pracowniczych, o rodzinnych nie wspominając. "Synuś" nie musi nawet umieć dodawać, ani umieć utrzymać cegły a i tak będzie "mistrzem murarskim". I w tym sęk.
 • @Jantar22 12:36:19
  No właśnie nie w tym sęk. Nie rozumiesz, że w skali kraju liczba bezrobotnych nie zmieni się nawet, gdyby jutro wszedł zakaz zatrudniania znajomych i rodziny? Albo gdyby wszyscy przedsiębiorcy uznali, że na tym tracą i wolą fachowców?

  Fachowcy weszliby na miejsce dzisiejszej "kliki", a co z tą kliką? Poszłaby na bruk tworząc DOKŁADNIE TĘ SAMĄ LICZBĘ bezrobotnych.

  W dodatku niektórzy z tych właścicieli chcieliby zapewne nadal utrzymywać przynajmniej najbliższą rodzinę, więc tym fachowcom płaciliby mniej.

  Nie jest winą pracodawców, że nie stać ich na taki rozwój firmy, o jakim marzą, a do którego musieliby zatrudnić dodatkowych pracowników.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 22:33:51
  w czym rzecz ? Napisałem, ze się nieda uprościć tego schematu SYSTEMU
  On musi zawierać elementy przedstawione na tym obrazku. Jesli chcesz schemat funkconowania systemu "Mrówka", "KuraRa", "róża" , "kot", "kamień" , lub "powietrze", "woda" albo np.słowa (tak i słowa!) "chcę" a i "Rzeczpospolita" , "Ława przysiegłych" "komórka zaby" etc ....to należy wstawić to-to(wymienione) zamiast "REAKTOR" do tego SCHEMATU.

  Wszystkie inne elementa systemu (3 pozostałe; DETEKTORy ,EFEKTORy i Przężenie zwrotne musi mieć kazdy system!) dla wszystkich systemów wymienionych, pozostają one niezmienne i konieczne ZAWSZE.
  Musi być ich zawsze CZTERY! (wraz z tym REAKTOREM , co zmienił akurat nazwę, na KuraRa itp..)
  Proste?
  Co tu jest do rozumienia i konsultacji u SZLACHETNEJ Blondi ?
  TRUDNE TO TAKIE ???
 • @diablisko 08:45:53
  ale sam wiesz, że bywają poniedziałki długie niera i wypadają też w dni nieparzyste ;)
  w czym problem?

  Pozdrawiam
 • @Jantar22 12:36:19
  Prowadzę firmę w której wykonuje się konstrukcje metalowe. Np. takie które wspierały dach w hali w której zginęli gołębiarze. Potrzebuję spawaczy. Niestety nasi wyjechali do RFN a ukraińskich nie ściągnę bo siedzą na Słowacji ( póki ta jeszcze dyszy z ojro). Na fiksa mi moja ciotka, synuś czy szwagier? Puknij się w łepetynę a klikę rodzinną wsadź sobie tam gdzie klient może majstra w dupę pocałować. Skąd weźmiesz pieniądze gdy kątówka i płaskowniki nie pospawane? ktoś ci łeb urwał? Chyba ćpasz i to nie takie chabazie jak Kora.
 • @antares 01:43:31
  To musisz kurs zorganizować w swej firmie i związać tym swoich pracowników. Część prac da się załatwić i automacikiem spawalniczym nawet samoróbką. Nie myslałeś o tym?
 • @antares 01:43:31
  Niektórzy myślą, że jak ktoś ma firmę, to jest bogaty, a skoro bogaty, to ma pieniądze i już! Po co mu jakieś spawanie?
 • @antares 01:43:31
  No i proszę, jak tu nam się pan "pracodawca" pięknie odsłonił. Goła dupa aż świeci!! W ten sposób obrażać, to sobie możesz palancie swoją rodzinkę, swoich koleżków, z którymi codziennie przechylasz kufle. Zasrany burżuju mający głęboko w czterech literach kodeks pracy, zasrańcu zatrudniający na czarno, oszczędzający nawet na mydle dla pracowników. Jeszcze trochę, a pójdziecie z torbami, gdyż ludzie upomną się o sprawiedliwość a takich jak ty wywiozą na gnój na taczkach! Zrozumiałeś?! Tu dostałeś odpowiedź, na jaką zasłużyłeś obrażając mnie, dupku!
 • @tfur-ja 02:03:27
  Połowa Migów-magów stoi. Wypalarka idzie gdy wypożyczę operatora. Wiozę go sobie codziennie 50 km w jedną stronkę. Kłopoty z z gotówką na opłacanie pracujących. Nie ma skąd wziąć kandydatów na kurs bo wyjechali ze wsi do erefenu a tym kilku którzy zostali "się nie opłaca". .
 • @Jantar22 08:46:08
  Gdzie cię obraziłem popeerelowska bido umysłowa? Żal ci czasów gdyś miał "robotę" w której nie musiałeś nic robić. Robili za ciebie inni, którzy potrafili myśleć. Kurczą się PP i coraz mniej miejsca dla balastu społecznego. Tęsknisz za kolejną rewolucją? I co zrobisz na hali montażowej na której jest dźwignica i nic więcej. Co zrobisz z wypalarką sterowaną komputerem? Sprzedasz? Drugiemu takiemu jak ty idiocie? A skąd on weźmie grosze dla ciebie gdy zajmie podobny obiekt innemu pracowitemu? Twój syneczek podobny do ciebie którego przyjmiesz z żonką do roboty wywlecze ci druty z mig-magów i będzie nim łatał dziury w płocie. Albo cię powiesi co byłoby wysoce pożyteczne.
 • @antares 11:53:54
  no to masz "kótaSsówkę", jak mawiano wmym desan*woju. Nie-tylko masz odpowiedzialność za swoje, ale i innych na plecach. Spoko, jak masz tyle (co masz), to i dasz radę w przyszłości. Ja w Ciem wierzę, znajdz chwilę, idz do-w-Naturę, ona podsunie Ci rozwiązania, "cudów niema"...

  ...ale większą "kutasówę" ma ten JaJantar - bo nietylko pokazał swą dupe golca a i jaj mu tam niewidać. Chłop niewie, że jak swiat-światem to, jak kogoś pozbawią znajomości w środowisku - to ma gorsze szanse niż kastrat na "zapłodnienie". Może tylko cienko śpiewać, niewiedząć nawet...że spiewa "też na swoim".

  Pozdrawiam, powodzenia życzę
  (a dużo tej stali rzeżbisz , na-miesiąc?)
 • @antares 12:05:11
  Mógłbym cię podać do sądu za ubliżanie i za straszenie "powieszenia na płocie". Powinienem za te zwroty najzwyczajniej obić ci w ryło, ale szkody mi brudzić rąk, i nie mam zamiaru szukać twojej nory - kiedyś pewnie zrobią to twoi pracownicy, gdy odniesiesz się w podobny sposób do nich jak do mnie. "Gwiazdo kapitalizmu" - jesteś malutka jak wsza. Potrafiła rozłożyć cię prościutka jak drut szczera rymowanka, kilka zaledwie zdań uderzających w prawdę. Uniosłeś się jak balon, bo usłyszałeś prawdę, a ona boli, oj boli. No dalej: pokaż na co cię stać?! Co jeszcze potrafisz oprócz przyjmowania po znajomościach i wyzysku?! No, popisuj się epitetami, no wyzwij ponownie od "idiotów"! Rewolucja? Nie zdziwię się wcale.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 13:32:28
  ...wiem-chcesz Siebie sprawdzać na Babci (jak wielki Steve i Job..*). Senk w tym, że każde logo jest proste, nie kumplikuję, siemsie przyzwyczaiłem, chciałeś bezpiecznik ? to i ..dałem.
  Jak mówiłem, widać Zawsze tylko REAKtOR(tam SŁOWO-DobroR.np), inne, to jest, ale zawsze w tle(jest 3-te-elementa ;). Ty zdolna Bestja jesteś i na kolorkach sie znaszTESZ, wiesz co uwypulkić, co-nie ;)! Inna sprafa to EGO-Talencie. Rób jak uważasz(pardon), wiesz, że prostotę dasie-mienszać z....popularyzacją (wiem-ze-wiesz)

  a linke.... musisz sprecyzować,otwiera misie multum, filmów nie-ogladam, głosu je pozbawiłem (tak na wszelki ...słuczaj ;)

  post.róF.ko
 • @antares 12:05:11
  W KAPITALISTYCZNYM KURNIKU

  "Zabroniony wstęp dla gości!
  Praca jest po znajomości!"

  Tu pracują kury nioski,
  wszystkie ładnie - z jednej wioski.

  Tutaj znoszą jaja w trudzie,
  w obesranej zewsząd budzie.

  - Gieniu z wojska, wuj z kuzynką,
  Mieciu sąsiad, wraz z rodzinką.

  Obesraną kryją słomą,
  by błyszczała przed kontrolą...

  Wtedy nawet liżą sedes,
  aby kogut miał interes,

  one ziarno i robaki -
  bo porządek jest tu taki.

  A kontrola, jak kontrola -
  trochę jajek unieść zdoła...


  I co z tego? - Ano nic.
  Można wyczuć smród i pic.


  J.Jantarski

  Specjalnie dla antaresa jeszcze raz...
 • @Jantar22 16:46:45
  faJne!
  A teras ,
  zamknij sie poe-to...
  ... "jak mucha w pudełku -
  - w jednym okragłym zdaniu"
  (znasz to?),
  bo tanDent masz ,
  nima-co.
  BrafoFu!
 • 17:02:37 pic?
  cy pić?
 • @tfur-ja 16:20:45
  czasem 50 ton a czasem i do dwu setek leci. Z kasą bywa na odwrót. Stale coś nowego. A jantarskie z poezyją u bram!
 • @diablisko 08:51:13
  Mephisto, odwiedź skrzynkę swą.

  PS. Nasza działalność na zapleczu cztery stówki komentarzy jako efekt (uboczny?) z efektora wystrzeliła.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 22:03:00
  TyJajCaszGen* Jesteś:Powiem Tag,ZaFiesłafemTokaszemTasmociągiem:"NamnożyłoSięMiędzyNamiWieleNieporozumień,CzasToPrzerwać":JuszNieFiemKedyŻartujeszAKedyNie?
  NieFiemNadalWCzymProblem?

  Jak ten "Szemat" obrócisz (przecież widać wokół jakiej osi, mówiłem to już Asadowi !) a kto Ci to...zabrania? Kumbinuj se sam .Będziesz miał przestrzennie //"PS. Bardzo mnie drażni linearność zdarzeń w schemacie"//, zobacz TYLKO-TO.... co z tego wyjdzie-wychodzi? Odziaływanie sprzężenia zwrotnego jest wtedy sferą 8-16-?"łuczków" / na obrót ....i tnij, na pół, wszystko, płaszczyzną środkową !
  Masz wtedy ...co chcesz (i czego nie-chcesz). Nic nie poradzę, że Bóg tak chciał.
  Pytasz mnie:
  // Nie zastanawiało Cię nigdy, czemu pierwszy człowiek, mimo tych wszystkich doskonałych cudeniek, wciąż był niezadowolony?//

  Zastanawiało mnie zawsze. Chcesz wiedzieć co o tym myślę?
  Powiem Ci, w czym problem-Człowieka: Ten problem; jest w tym, że człowiek nieumie naturalnie i odpowiednio się SAMoOGRANICZAć. Tyle, już wiem jako stary facet-system-tfur-ja. Wyczuwam własne sprzężenie zwrotne i to ujemne i to dodatnie (też!). Obydwa potrzebne systemowi mojemu i trzeba wiedzić, kiedy i z jakiego (-czy+) korzystać.....
  Pozdrawiaj "ŻEBERKO" (przez 8 DNI / tydzień).....
  ...a ja nadal niewiem ....czy pic ...czy pić (mam, bo nagle, zwolniło też i mi ..cóuś internet (?;).
 • @Jantar22 16:23:20
  Widzę jantarski że za jąkałę robisz czyli Michnika naśladujesz. I agresja ci z dzioba kapie. Więc jako lubiący ekstremę podrajcuję cię jeszcze bardziej . Otóż gdy się zjawisz by mi obić ryło, mój wyzyskiwany robol który u mnie robi za suwnicę, capnie cię Jantarski za kolwydre i zasadzi na wcześniej przygotowany zaszpicowany maszt. Nie jesteś hrabiną która wciągana przez mołojców na pal zauważyła że miłe złego początki - więc nadziany tylko poezję będziesz nadawał. W trakcie usychania osy objedzą cię z miękkiego a biały szkielecik postawię sobie na falbanku. Podstawkę pod ciebie zrobię z chromoniklu.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 22:03:00
  Dość ciekawą alternatywną odp. na to i inne pytania uzyskasz po lekturze książki Terry'ego Pratchetta "Dobry Omen".

  A ubaw po pachy.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 01:15:06
  On ma za duże sprzężenie zwrotne ujemne. Proponuję hasło na następne wybory: ja już nie chcę na prezydenta, vivat Związek Czwórki!
 • @Pięćdziesiąt Patyków ...no jakoś wlazłem tu znowu (okrakiem!;)
  Łepskie to Żeberko Masz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Cybernetyka głóufnie ...odpowiada na pytanie JAK TO DZIAŁA !
  Macie rację, ... ...ale pomyśl, dlaczego, TO wszystko istnieje na świecie ? Odpowiesz ?...
  ...przecie sami (za cholerę) nie dajemy z tym pytaniem rady w stosunku do siebiem !
  ----------------
  Najłatwiejsza ... z PROSTYCH odpowiedzi sama się ciśnie, sama (nawet dla ateoF ;): BO JEST !
  Istnieje, jest BYTEM !
  (to odp.: na: "Czemu to działa?")
  Działa bo jest-istnieje ! Proste?
  Dlaczego działasz "Zeberko"? Dlaczego działa se: Acer palmatum, Buddleia davidii, Gladiolus x hybridus, Rosa canina, Amorpha fruticosa.....dlaczego działa maszyna do fiercenia dziur ?
  Bo jest (!), bo człowiek ją do tego "stworzył" miał taką POTRZEBę! ...dlaczego ma działać prawo? ....itd.itp-e......
  Prosta odowiedz?
  A cso , chcesz sprzeciwić się stworzeniu ? Oj, Żeberko Żeberko "nie-podskakuj"!!! Reaktor to wie dlaczego, i nawet ZAWSZE, tak ma KAŻDY ! pROSTE? Zauważ (Cie) Żeberko, że wcale nie musi-się studiować aby istnieć-Być. BYT wszystko ma ...systemowo dane. Powołanie do istnienia to TA ....siła sprawcza. Mało ? Trza nam na sygnały reagować słane nieustannie (i własne!). Ot, i ...cała filozofia BYTU.
  No, starczy? Cso jeszcze? ŻeBerko (pod kołdełkom-by chciało :) ?????
  Byty mnożyć? A proszę bardzo, też Jej TO Dano ............
  ***************************
  ....Nie wiem czy jutro tu będę, chciałem Anteras-owi jeszcze coś powiedzić ...(przymula mnie tu coś, zwalnia "mi-bieg'i" :)

  Nocy spokojnej ...wszystkim życzę
  Szczęść Boże
 • @antares 00:28:48
  Bardzo to żałosne, co tu wypociłeś krasnalu, znający na co dzień jedynie parę słów, wyrażeń, z których najpopularniejszymi są: suwnica, maszt, druty. Ubogi twój słownik, jak na tak wielkiego burżuja. Napisałem ci już, że na taką gnidę jak ty szkoda mi brudzić rąk, że zrobią to za mnie z pewnością "twoi pracownicy", gdy pozwolisz sobie do nich na zwroty, którymi mnie obsypujesz, i widać, że masz z tego wielką radość, jak za młodu z korkowca! Obiją ci pięknie ryło i dopiero wtedy nauczysz się szacunku dla ludzi. Czekaj spokojnie - te czasy wkrótce nadejdą, i będziesz mały, oj mały. Bardzo mały.(Oczywiście, zakładam, że jesteś tym wielkim pracodawcą, bo może jesteś zwykłym opryszkiem). Zarzucasz mi socjalizm, ale jestem pewien, że to ty jeśli tylko by się pojawił, najgłośniej byś mu klaskał! W pierwszym szeregu niósłbyś czerwony sztandar - bo jesteś chłoptasiu "elastyczny", jak damska pończocha!! Możesz sobie tylko pomarzyć o moim szkieleciku, i o tym, abym takiemu obrażającemu mnie chamowi nisko się pokłonić! Coś ci się pomyliło! No dalej, nawijaj. Jak to tam było: że szkielecik, że jakaś podstawka??... Rozwiń skrzydła...
 • @Jantar22 10:50:37
  Gdzie jesteś "gwiazdo kapitalizmu", tego dziadostwa, które właśnie zaczyna zdychać, jak pies pod płotem! Ustroju - który miał zapewnić wszystkim dobrobyt, który podobno jest 10 000 razy lepszy od komuny!! Zdycha! Ludzie bez pracy, bez perspektyw, burżuje wystraszeni, że trafią na bezrobocie, młodzi ludzie z tytułami magistrów noszący worki, śmietniki w których matki szukają jedzenia dla dzieci, upadające szkoły, system zdrowia, i tak dalej i tak dalej, że rzygać się chce!! I, czego ty bronisz?! Chyba jedynie i wyłącznie własnej dupy!
 • @Jantar22 10:50:37
  Jantarski! Co podniosę klapę to widzę ciebie! Jesteś na wczasach?
 • @antares 00:41:45
  Cieniutkim głosem, niemal jak myszka, odezwałaś się tu "gwiazdo kapitalizmu... Oj, cieniutko. Ty, taki burżuj?! Atakuj chłopcze

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031