Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

O szkodliwości podatku dochodowego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Autor książki - Frank Chodorov krytykuje ostro amerykański system podatkowy,

który należy wciąż do najłagodniejszych w świecie. Europa przy Stanach Zjednoczonych to tyrania, nakładająca na swoich obywateli dwukrotnie większy haracz (statystycznie) niż to co czyni Ameryka, przy czym w Europie istnieją takie osobliwości, jak polski system podatkowy, w którym obywatel musi zapłacić podatek tylko dlatego, żeby mu pozwolono zostać podatnikiem VAT. W Polsce nagminnie stosuje się podwójne opodatkowanie; podatek od podatku. Płacimy podatek nawet wtedy, gdy nie osiągnęliśmy dochodu. Nazywa się to opłatą adiaceńską, czyli haraczem nałożonym na posiadacza ziemi z tytułu jej podziału. Formą płacenia podatku od dochodu, którego się nie osiągnęło jest obowiązek płacenia zobowiązań fiskalnych z góry, to jest z chwilą wystawienia faktury sprzedaży, nawet wtedy, gdy do sprzedaży z jakichś niezależnych od stron okoliczności nie doszło. Nie ma równości podatnika i urzędu skarbowego wobec prawa. System podatkowy, zwłaszcza w odniesieniu do podatku CIT i VAT jest niejednoznaczny, a przez to kryminogenny.

Zapraszamy do lektury

Książke można zakupic w naszej księgarni internetowej ksiegarnia.korwin-mikke.pl , gdzie znajdziecie Państwo mnóstwo innyc książek o tematyce ekonomicznej, historyczne i innych...

KOMENTARZE

 • @night rat 01:32:10
  To nie wiesz, że JKM odpowiada za wszystko??? Nawet za Big Bang!!!
 • @JKM
  "Płacimy podatek nawet wtedy, gdy nie osiągnęliśmy dochodu"
  =============

  Przecież wy liberałowie sami chcecie takich podatków mordujących ekonomią biedotę milionami. Czy nie wspieracie podatków pośrednich, w tym VAT-u? A cudownego, nadchodzącego rynkowego kastratu własności nawet od tych co ledwie mają na suchy chleb i rachunki bytowe, albo i tego nie?

  Co jest sednem kretyństwa podatku pogłównego? Dochód czy podatek-haracz za żywota?

  Hipokryzja!
 • @Marek Kajdas 02:13:12
  nie za żywota , a za korzystanie , jeżeli korzystasz , a nie płacisz jesteś złodziejem
 • @Marek Kajdas 02:13:12
  Coś się koledze pokiełbasiło ponieważ ten podatek i inne wprowadzają socjaliści dzisiaj siedzący przy korycie .
 • @Marek Kajdas 02:13:12
  Bzdurki piszesz obywatelu. Kiedy UPR miała trzech posłów sejmie na początku lat 90- tych, to proponowali, by maksymalna stawka podatku VAT wynosiła 7%, zamiast 22 %. Twoim zdaniem jest to "wsparcie" ?
  Liberalna gospodarczo Szwajcaria, ma maksymalną stawkę podatku VAT w wysokości 7,6% i żyje. Słuchaj dalej socjalistów wszelakich, to cię w skarpetkach puszczą.
 • @Marek Kajdas 02:13:12
  Dziś doją cie z każdej strony. My proponujemy.Jeden pogłówny w wysokości 150zł /m-c od pracującej osoby.Z czego zwiększymy na wojsko 6 razy i policje 2 razy.TAK ,ŻE JAK CI SIĘ TO NIE PODOBA TO NAPISZ DLACZEGO.

  Pozdrawiam
 • Panie Januszu WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI IMIENIN
  ZDROWIA SZCZĘŚCIA I DOŻYCIA WOLNEJ POLSKI I OCZYWIŚCIE POŻYCIA W NIEJ .WOLEJ OD SOCJALISTÓW.


  Pozdrawiam
 • *****
  Tak masoński i syjonistyczny FED-owski podatek dochodowy powinien być w ogóle zniesiony.
 • @liberalkonserwatywny 09:06:01
  Dlaczego milioner ma ponosić tak mały ciężar podatkowy na poziomie biedaka pracującego na stawce minimalnej? Jak to w ogóle można uzasadnić? Nie można. To absurd. Dwa razy większa i lepiej uzbrojona prewencja, to na pewno szczyt marzeń przyszłych uczestników Marszów Niepodległości i innych zgromadzeń, kibiców.
 • @XYX 08:17:35
  Zmniejszanie VAT-u chętnie poprę. Najlepiej całkiem go zlikwidować, przynajmniej na te najbardziej bytowe sfery. To absurdalny haracz.
 • @Paweł Tonderski 10:59:17
  Wreszcie głos rozsądku.

  Podatek dochodowy został uchwalony w XVIII wieku po to, aby Anglicy płacili odsetki od łapówki jakiej założyciele Bank of England udzielili Wilhelmowi III. Ta łapówka była pretekstem, bowiem Wilhelm III Orański, dawny holenderski generał i były wróg Anglików został wyświęcony na króla Anglii dzięki bankierom i zaaranżowanemu małżeństwu z Marią, córką panującego wówczas w Anglii króla Jakuba II, który wkrótce po malżeństwie swojej córki z Orańczykiem musiał uciekać z Anglii bowiem rozpętano na niego nagonkę.

  Powołanie Banku Anglii dało początek światowej emisji pieniądza dłużnego w formie papierowych zaświadczeń (banknotów – co wzorowano na narodowej walucie Banku Szwecji, jednak w przypadku tego kraju walucie wolnej od kredytowego długu). Banknoty prywatnego Bank of England były długiem dla Anglików od początku. Spłatę tego „długu” gwarantowała skorumpowana władza świecka.

  Geneza podatku dochodowego jest kryminalna i taki ten podatek pozostał do dzisiaj, co widać w USA, (gdzie nie ma żadnych podstaw konstytucyjnych do pobierania podatku dochodowego, a jednak państwo go pobiera i w ten sposób spłaca długi rzekome bankierom), a także w Polsce, która spłaca swoje rzekome zadłużenie z podatków od ludności, w tym z podatku dochodowego.

  Podatek dochodowy można i trzeba zlikwidować wraz z likwidacją rzekomych długów wobec banków prywatnych, które nie maja konstytucyjnego prawa emisji pieniądza narodowego w żadnym kraju, choć w wielu krajach to obecnie czynią, na zasadzie oszustwa lub przekupstwa, lub jednego i drugiego naraz.
 • @Marek Kajdas 11:45:44
  Panie Marku podatek dochodowy zabija przedsiębiorczość, to jest tak naprawdę kara za to, że ktoś ma swój biznes, natomiast VAT, to jest właśnie podatek dla Państwa, z tego podatku Państwo powinno się utrzymywać, na przykład wojsko, policję, ubezpieczenia, służbę zdrowia, edukację, sport na poziomie szkół, liceum i szkół wyższych, wynagrodzenie dla pracowników sektora państwowego i dla naszego rządu. Ten podatek od towarów i usług (VAT) nie powinien być, w takiej skali jak w Polsce, to na pewno nie powinno być 23%, bo taki VAT podwyższa wszystkie ceny, to właśnie VAT - podatek od towarów i usług podwyższa ceny usług i sprzedaży detalicznej i jest m. in odpowiedzialny za drożyznę w Polsce i biedę, tak jak i akcyzy na paliwo i energię elektryczną.

  Albo powinna być jakaś kwota wolna od podatku, ale nie taka jak teraz, na przykład dopiero taki podatek dochodowy powinno się płacić od 100 tysięcy wykazanego dochodu, powtarzam wykazanego, a nie przychodu, inaczej kosztów uzyskania przychodu...

  Obawiam się również tego, że pan myli podatek dochodowy z podatkiem od towarów i usług VAT. :))))
 • @Jacek Rossakiewicz 12:00:05
  Zgadza się.
 • @Jacek Rossakiewicz 12:00:05
  Rozumie pan wreszcie keynesisto-cenzurancie Rossakiewicz, że najuczciwsi ludzie (liberalowie ekonomiczni tu zgromadzeni) nie są za obecnym reżymem: "kartele, korporacje, wrogie przejęcia, innymi słowy rozbój a nie wolność" jak pan bezczelnie łże na swoim blogu, blokując możliwość sprostowania tych kłamstw?
 • @Paweł Tonderski 12:01:34
  Pan zdaje się nie rozumie, że każdy podatek jest przerzucalny na naród (konsumentów, pracowników). Pracodawcy przecież nie glupi, żeby placić z wlasnej kieszeni..
 • @Na chłopski rozum 14:53:55
  Niestety wy Korwinowcy jesteście anty-państwowcami, egoistami i materialistami, bliżej wam do anarchistów niż do konserwatystów i monarchistów na których się ciągle z niewiadomych mi przyczyn powołujecie. Przy tym, niestety nie zdajecie sobie z tego w ogóle sprawy.

  Pan Jacek na jego blogu was banuje, ponieważ z wami nie ma żadnej dyskusji, każda dyskusja z wami zamienia się w jatkę i w ataki personalne z waszej strony wymierzone w pana Jacka.

  Natomiast na swoich blogach stosujecie te same metody, tylko, że tam nie chcecie dyskutować i podejmować polemiki, a kto się z wami nie zgadza jest nazywany przez was socjalistą i komunistą, potem takiego dyskutanta banujecie.

  I to jest ten wasz liberalizm i wolność?
 • @Na chłopski rozum 14:53:55
  Jak zlikwidujecie wszystkie podatki, to z czego będzie żyło wasze przyszłe królestwo, w którym będzie rządził jeden nieomylny król Korwin I Wspaniały?

  Jak utrzymacie wojsko, policję, szkoły, sport, komunikację, stypendia naukowe i prace badawcze? Kto na to będzie łożył? Ci którym sprzedacie cały majątek narodowy w Polsce, który w zasadzie obecnie już jest w ich rękach?! Jakoś nie widzę, aby ci właściciele tego majątku jakoś wpłynęli na to, aby polskie społeczeństwo było bardziej zamożne, wyedukowane, żeby Polska stała się krajem ludzi bogatych i bardzo bogatych. Zamiast tego jest coraz większa bieda, ubóstwo a ludzie najbardziej operatywni wyjeżdżają za chlebem z naszej Ojczyzny i już tutaj nie powracają.

  A co ze wspólnym dobrem i naszym narodem.

  Czy w ogóle przewidujecie w swoim przyszłym "konserwatywnym i monarchistycznym oraz liberalnym" królestwie takie przestarzałe instytucje, jak naród - państwo oraz dobro wspólne całego narodu?!
 • @Paweł Tonderski 15:03:14
  Naprawdę przesadzacie.. Nic nie rozumiecie, przez co wyciągacie falszywe wnioski i lżecie w żywe oczy! Nie będę komentowal wszystkich klamstw, bo to za dużo. Zajmijmy się pierwszym z brzegu, jakimi anty-państwowcami?? Przecież opowiadamy się za najsprawniejszym państwem jakie może istnieć! I jaka likwidacja wszystkich podatków?!? Powyżej conajmniej w kilku komentarzach piszą inaczej, a pan swoje brednie.. Każdy widzi, że to pan unika pan dyskusji dot.pańskiej niewiedzy nt. opodatkowania i ekonomii i w zamian wypisuje totalne niedorzeczności.

  A to lgarstwo?-"w ataki personalne z waszej strony wymierzone w pana Jacka" Gdzie widzi pan atak personalny? Bo ja widzę,to o czym pisalem, falszywe pomówienia ze strony keynesisty Rossakiewicza ucieczka od dyskusji i cenzura, aby nie można nawet oszczerstw sprostować.. Zupelnie jak jego guru pedofil za swego marnego życia..

  http://jar.nowyekran.pl/post/80305,kryzys-tozsamosci-europy-a-perspektywy-ruchu-narodowego-komentarz
 • @Na chłopski rozum 15:39:31
  To nie są łgarstwa, piszecie, że wszystkie podatki zlikwidujecie. Tak piszecie. Jeżeli nie będzie żadnych podatków, to ja się pana pytam, skąd weźmiecie pieniądze na wojsko, policję, wiem, że edukacja i służba zdrowia będą też prywatne, oczywiście po wcześniejszej sprzedaży w obce ręce, wtedy wszystkich Polaków w waszym królestwie tych bardzo bogatych i tych tylko bogatych, bo innych nie będzie, będzie na edukację i leczenie oraz ubezpieczenia stać, no bo jakże inaczej?

  Natomiast to pan zaczął pisać o prywatnym blogu pana Jacka, to ja panu odpowiedziałem, że na blogach zwolenników Korwina stosujecie te same metody. To jest pana zdaniem łgarstwo?

  Na tym blogu u pana Korwina chyba nie banujecie, to i tak już coś. :))
 • @Paweł Tonderski 16:34:00
  "piszecie, że wszystkie podatki zlikwidujecie" Gdzie? Przed chwilą panu pisalem, że nie, a pan uparcie swoje wymysly? Pan widzę nawet nie wysilil się, żeby zrozumieć, co to jest libertarianizm, koncepcja konserwatywno-liberalna (kons.obyczajowo-lib.ekonomicznie), która jest jedyną alternatywą dla wyzysku niszczącego kraj i oczernia nas jakimiś niedorzecznościami.

  Proponuję czerpać wiedzę również z książek i innych publikacji, nie tylko komentarzy anonimowych użytkowników.
  Podatki będą na ochronę obywateli, sprawne sądownictwo i minimalną administrację.

  I nadal pan nie rozumie, że na blogu Rossakiewicza chcialem sprostować pewne klamstwa, po czym zostalem oczerniony, że wspieram system (?!? absurd!) i zbanowany, żebym nie mógl już teraz podwójnych oszczerstw prostować..

  Co do państwowego monopolu na nauczanie polecam: http://www.youtube.com/watch?v=z36HVakQ_zo

  Co do monopolu NFZ: http://liberalis.pl/2007/09/22/roderick-t-long-jak-panstwo-rozwiazalo-kryzys-sluzby-zdrowia/

  Jak w ogóle mógl pan pomyśleć, że jesteśmy jakimiś niemyślącymi anarchistami? Niech się pan nie dziwi frustracji ludzi, bo nie wszyscy mają taką cierpliwość jak ja.
 • @Na chłopski rozum 17:07:27
  Ale czy pan tego nie rozumie, że my odrzucamy całą myśl liberalną, która nie jest związana z polską mentalnością i obyczajami? Nie chcemy jej małpować po innych, chcemy stworzyć swoją polską myśl ekonomiczną i monetarną związaną z naszą narodową gospodarką, opartą na naszym rodzimym polskim kapitale i nie chcemy przy tym wiązać jej z kapitałem syjonistów i masonerii?

  Ta myśl jest już stworzona, wystarczy o niej poczytać w opracowaniach polskich międzywojennych ekonomistów piszących na temat gospodarki narodowej i własności mieszanej, z przewagą własności prywatnej znajdującej się w rękach Polaków. O tym często pisze pan Jacek na swoim blogu.

  Natomiast, cała wasza myśl liberalnej gospodarki opiera się na kapitale międzynarodowym, przy tym całkowicie zapominacie o roli człowieka, który w tym systemie ma albo harować albo umierać, stając się od młodości aż po jego śmierć niewolnikiem tego liberalnego systemu, który wy popieracie. Stąd zarzut pana Jacka.

  Ten kapitał, który wy promujecie w swoim ponadnarodowym kapitalizmie, którego my w Polsce nie chcemy, ponieważ nie jest oparty na zasadach personalizmu chrześcijańskiego i na zasadach solidaryzmu narodowego.

  W takim razie chcąc nie chcąc jesteście związani z banksterami, lichwą i ich systemem ekonomicznym i bankowym naczyń połączonych oraz z kreacją bezwartościowego pieniądza, którego wartość i wymienialność opiera się na pożyczaniu wirtualnych pieniędzy bez pokrycia i czerpania z tego procederu związanego z oprocentowaniem tych kredytów korzyści. My z tym nie chcemy mieć nic do czynienia.

  Oprocentowanie które znowu kreuje wartość tych pieniędzy, którą my wypracowujemy, im poprzez nasze spłaty tych kredytów z pieniędzy wytworzonych dzięki naszej pracy, oraz z całym systemem związanym z niewidzialną ręka rynku, która zdaniem liberałów kreuje się sama z siebie?

  My z tym nie chcemy mieć żadnych związków, dlatego nie możemy się zgodzić z waszą ideologią. Mało tego, wielu z was podważa rolę państwa narodowego, rolę dobra wspólnego, które wy kojarzycie z socjalizmem i komunizmem. Tego też nie mogę zrozumieć?

  Podważacie prace Konecznego, wyśmiewacie się z niego, chcecie zlikwidować armię, granice i policję (czy to nie jest forma anarchii, która nie ma żadnego związku z monarchią?), a o Bogu Jedynym piszecie, że to był libertarianin, a z Mises-a czynicie bożka.

  Czy pan chce wyjść z układów z Bankiem Światowym, Funduszem Walutowym oraz z FED-em i chce pan wyjść z Unii Europejskiej, chce pan zmienić politykę monetarną naszego banku centralnego czy nie?

  Czy chce pan ograniczyć w Polsce władzę takich banków, jak Goldman Sach i jemu podobnych czy nie?

  I ta dyskusja pomiędzy nami się toczy, wy opieracie się na szkole austriackiej, a ja na polskiej i tyle w temacie. My odrzucamy Misesa, a wy tego uczynić nie chcecie.

  To jest podłoże naszego konfliktu, do tego dochodzą jeszcze wybryki pana Korwina, o których była już wielokrotnie mowa na tym blogu. Jego legalizm i wspieranie prawa do ubeckich przywilejów emerytalnych, jednocześnie opór i nawoływanie do likwidacji ZUS-u. I co w zamian?
 • @Paweł Tonderski 18:19:51
  Więc,
  1. Czemu odrzucacie nauki dane od Boga i do tego twierdzicie, że są niezgodne z Polskimi zwyczajami?
  2. Dlaczego odrzucacie jedyny sprawdzony system na wzbogacenie i dobrobyt każdego narodu, a chcecie przeprowadzać kolejny eksperyment na ludzkości jakich bylo wiele i narzucać Polakom "jedną sluszną wizję" partii? Dlaczego czlowiek sam nie może wybrać jak chce żyć?
  3. I czy wy naprawdę nie rozumiecie, że "gospodarki narodowej i własności mieszanej" skończy się tak jak zawsze, tym co mamy, czyli rządami oligarchii i rozkradaniem mienia publicznego? Przecież nie jesteście w stanie się przed tym zabezpieczyć. Nikomu na świecie się to nie udalo.
  4. "albo harować albo umierać" Jak już to pracować i żyć dostatnio, nie slyszalem, żeby w bogatych krajach ktoś z glodu umieral. Nie wiem jak może pan ignorować pomoc charytatywną, której jest wiele, gdy obywatele bogaci. To wg. waszej ekonomii ma harować i żyć biednie. Czy w waszym "genialnym eksperymencie" nie będzie trzeba harować? Jak ludziom odbierzecie, przepijecie, zmarnujecie, to jasne że oddacie im w "pomocy" mniej. Każde dziecko umiejące liczyć to wie.
  5. Tak jak wielu rzeczy nie rozumial pan wcześniej, tak wielu nadal nie rozumie i klamie: "jesteście związani z banksterami" Nic podobnego. JKM już w 89r. chcial zaprzestać zadlużania, więc proszę, poczytaj, a nie rozpowszechniaj kolejnych klamstw. Także, odp. na "Czy pan chce wyjść z układów z Bankiem Światowym..zmienić politykę monetarną naszego banku centralnego czy nie..ograniczyć w Polsce władzę takich banków..?" brzmi: oczywiście, że tak!
  6. "chcecie zlikwidować armię, granice i policję" Pan musi być mocno zaślepiony swoją sektą, tak jak Rossakiewicz i reszta nie potrafiących zrozumieć tekstu pisanego. Jak rozmawiam z socjalistami, to jest identycznie. Widać jednak macie coś wspólnego. W poprzednim komentarzu pisalem: "Podatki będą na ochronę obywateli, sprawne sądownictwo i minimalną administrację.", a pan dalej zaklamuje rzeczywistość.
  7. "likwidacji ZUS-u" Pańskim zdaniem zlodziejska piramida ZUS-u jest czymś ok? Mimo, że ludzkość znakomicie przetrwala bez zlodziejstwa na taką skalę? W Chile po prywatyzacji ZUSu przez Pinocheta, skladki zmalaly trzykrotnie! Nikt przecież nie zakazuje odkladać na emeryturę, a już z pewnością nie wolnościowcy!
 • @Paweł Tonderski 19:26:02
  To niech pan zapomni o Pinochecie i ustosunkuje się do: " Pańskim zdaniem zlodziejska piramida ZUS-u jest czymś ok? Mimo, że ludzkość znakomicie przetrwala bez zlodziejstwa na taką skalę?" oraz reszty wad waszego eksperymentu, który szybko doprowadzi nas z powrotem do rządów oligarchii. A może wy chcecie przez chwilę być tą oligarchią?

  A nawiasem mówiąc to za niskie ceny w telefonii komórkowej, też jest odpowiedzialny Pinochet?
 • @Na chłopski rozum 18:57:24
  Pinochet miał nad tym kontrolę wpływał na ceny, wy to jednoznacznie odrzucacie.

  Kontrola cen, walka z lichwą, walka z korupcją, walka z geszeftem, obrona narodowej waluty, ochrona narodowego banku centralnego, ochrona narodowego kapitału, ochrona narodowego przemysłu, stawianie na narodowy kapitał...

  Wam to nie pasuje, i dlatego mamy problem z porozumieniem.
 • @Paweł Tonderski 19:33:08
  Wnioskuję, że ze braku znajomości ekonomii, chce pan aby Polacy mieli wszystko droższe, ale za to swoje.. wyharowane cięższą pracą.

  "Kontrola cen, walka z korupcją, walka z geszeftem, ochrona narodowego przemysłu, ZUS, NFZ, "pomoc" socjalna" Czym to się różni od obecnych ukladów? Tyle, że będą okradać i zubażać jedynie wlasny naród. Powtarzam panu, że nikt kto na ingerencję w gospodarkę pozwolil (możliwość pasożytowania), jeszcze pijawek nigdy nie powstrzymal, więc nie wiem czym się ludzicie.. "Z pijawkami nie walczy się lapiąc je za ogony, tylko osuszając bagno!"JKM
 • @Paweł Tonderski 19:33:08
  A i najważniejsze: dlaczego normalni ludzie, jak z żadnymi tyranami, nie mogą się z wami porozumieć, przez co nigdy nie będziecie mieli poparcia większości spoleczeństwa jak obecna wladza. Bo chcecie narzucać swoje wizje ludziom silą, a historia uczy, że 100% takich eksperymentów kończy się źle dla narodu.

  W wolnym, wolnorynkowym kraju możecie sobie tworzyć dobrowolne komuny i cokolwiek chcecie, my (jak wielu ludzi o innych poglądach) u was nie może robić, tego co im odpowiada, bo zmuszeni są brać udzial w centralnie sterowanym eksperymencie..

  I nie wiem jak możecie oszukiwać się z ludzi wierzących, jak chcecie robić coś przeciw ludzkiej wolnej woli danej od Boga..
 • @Na chłopski rozum 20:10:52
  Na razie to wy macie poparcie mieszczące się w błędzie statystycznym, w ciągu dwudziestu lat działalności politycznej wszystkich dookoła skłóciliście, obraziliście i sami się na kogoś obrażaliście i to nawet nie wiadomo za co, zdążyliście się również w tym czasie ze dwadzieścia razy podzielić na kanapy i pufy a wasi wychowankowie w tym czasie zasilili wszystkie partie polityczne zasiadające w polskim knesejmie...
 • @Paweł Tonderski 20:21:15
  Poparcie mialem na myśli niezadowolenie większości spoleczeństwa, tak jak w obecnym reżymie. Zapomnialem, że wy socjaliści oszukujecie się, że racja i mądrość leży w sile, nie w jakości. Im więcej motlochu coś popiera, tym mądrzejsza musi być idea. Od kiedy piekarz, hydraulik i mechanik znają się na makroekonomii? Czy wy naprawdę nie myślicie? Zapomnialeś przy tym dodać jakie wy macie poparcie.. I nie wiem jakiego poparcia się spodziewaleś, po jedynej partii, która chce reżym zmienić, a nie wprowadzać na chwilę nowy, aby do niego wrócić. Normalnie bzdura za bzdurą..

  I czym, oprócz paru blahych szczególów różnicie się od narodowych socjalistów? Od PiSu? Szkoda, że ignorujesz najważniejsze sprawy, które wymienilem w porzednich komentarzach, obnażające wasze socjalistyczne podobieństwa i jak wasz reżym szybko doprowadzi z powrotem do rządów oligarchii, a odpowiadasz tylko jakimiś glupotami.. Ech... i wy chcecie życie innym ukladać... do tego wbrew woli Bożej i lamiąc przykazania na każdym kroku.. normalnie sodoma i gomora..
 • @Harpaganini 01:38:34
  Witaj Harpagan.

  Ludzie inteligentni dzielą się na umysły ścisłe:-D

  Trochę straszysz tym "najprawdziwszym z prawdziwych", będzie gorzej niż na Kubie, w PRL, KRLD i ZSRR? Sam bys tego nie chciał i sam pewnie w taki historyczny determinizm nie wierzysz. Jak będzie - zobaczymy.

  Z tej połowy literatury, co byś polecił? Ja już kiedyś Ci pisałem - przeczytaj sobie "Dobry Omen" Pratchetta.
 • @Marek Kajdas 02:13:12
  Podatek i tak rozkłada się mniej-więcej po równo. Idea liberalna opiera się przede wszystkim na tym, żeby podatek był niski, a żeby jego ściąganie było tańsze - najlepiej od razu wyznaczyć od osoby.

  Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest zdjęcie obowiązku wykazywania przed państwem ile się zarobiło, czy to w pracy, czy prowadząc inne interesy.

  W dodatku powyższy podział też jest sztuczny, wprowadzony przez Marksa. Tak naprawdę to wszyscy pracują i wszyscy coś sprzedają, nawet jeśli jest to sprzedaż najprostszego towaru - pracy własnych rąk (i głowy) od 6:00 do 14:00
 • @night rat 10:02:21
  http://solidarni2010.pl/941-ile-nas-kosztuje-unia-europejska.html

  http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/teksty-o-unii-europejskiej/prawda-i-falsz-o-dotacjach-z-ue/
 • @Paweł Tonderski 20:21:15
  Zauważyłby Pan w końcu, że do uzależnienia gospodarki od Banku Światowego i MFW to właśnie doprowadzają takie pomysły, jak Pana, typu:

  "kontrola cen, walka z lichwą, walka z korupcją, walka z geszeftem, obrona narodowej waluty, ochrona narodowego banku centralnego, ochrona narodowego kapitału, ochrona narodowego przemysłu, stawianie na narodowy kapitał..."

  Przecież to wszystko robią i robiły PO, PiS, UW, KLD, AWS, SLD i jak im tam jeszcze było. I za każdym razem miały poparcie znacznie większe od błędu statystycznego.
 • @Paweł Tonderski 18:19:51
  Jaka jest różnica, czy wyzyskuje Pana Polak a nie-Polak?
  Czy uważa Pan, że jeśli kapitalista będzie polski, zagwarantuje to uczciwość?
 • @prel 12:20:31
  Nie wiem jak będzie, ponieważ w Polsce od 1945 roku Polacy nie rządzili, a kapitaliści z zachodu, jak i ze wschodu nas doprowadzają do biedy i systemowego ubóstwa, to już wiem na pewno.
 • @Na chłopski rozum 13:46:34
  Jak będzie, jak wy nadal będziecie wysługiwali się syjonistycznej i masońskiej lichwie z FED-u. Będzie tak samo albo nawet gorzej, bo wy byście przez chwilę nie zawahalibyście się przeciwko swojemu narodowi użyć broni, o którym bardzo często w swoich wypowiedziach wypowiadacie w sposób pogardliwy.

  Jeszcze raz panu powtarzam dobro wspólne w Narodowej Demokracji i narodowej gospodarce opartej o polski kapitał, nie ma nic wspólnego z komunizmem ani z żadnym socjalizmem.
 • @Paweł Tonderski 13:29:32
  Przecież ci wlaśnie odpowiedzial jak będzie.. Ale unikasz prawdy, oszukujesz siebie oraz innych, że u was nie będzie "posadek" i rypania narodu.. Wiem, że trudno przyznać się do blędu, ale lepiej późno niż wcale. Przecież też chcecie tworzyć rządy oligarchii.. i nic nie stoi na przeszkodzie, aby kolejni oszuści a'la PO tym razem pod haselkiem "patriotów", przejęlo rządy..
 • @Paweł Tonderski 13:51:21 Nadal bezczelnie pan lże !!
  Sorry, ale jest pan zaślepiony sektą/glupszy niż ustawa przewiduje. To obiektywny fakt. Parę komentarzy wyżej pisalem: "5. Tak jak wielu rzeczy nie rozumial pan wcześniej, tak wielu nadal nie rozumie i klamie: "jesteście związani z banksterami" Nic podobnego. JKM już w 89r. chcial zaprzestać zadlużania, więc proszę, poczytaj, a nie rozpowszechniaj kolejnych klamstw. Także, odp. na "Czy pan chce wyjść z układów z Bankiem Światowym..zmienić politykę monetarną naszego banku centralnego czy nie..ograniczyć w Polsce władzę takich banków..?" brzmi: oczywiście, że tak!"

  A pan nadal bezczelnie lżesz i bredzi !!

  "przeciwko swojemu narodowi użyć broni" Nie przeciw narodowi, tylko bandytom/tyranom, którzy chcieli by naród okraść lub zniewolić.

  To czym się różni Narodowa Demokracja i narodowa gospodarce od narodowego socjalizmu? Pomogę: "By w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację"K.Marks
 • Jak tu żyć panie premierze, jak wszyscy wokól oszukują i zaklamują prawdę..
  Jak tu się nie denerwować wobec ciaglych, bezczelnych klamstw tyranów/i chcących nimi być, w kierunku normalnych, uczciwych ludzi?

  Ale "Od kiedy to wiara prawdziwa lęka się prześmiewek pogan i heretyków?"
 • @Paweł Tonderski 13:29:32
  Czy nie lepiej jest podzielić ludzi na dobrych i złych niż Polaków i nie-Polaków? Następnie przeszkodzić w działaniach tym złym zamiast nie-Polakom.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031