Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

Lody ruszają – ale Partia w potrzebie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszelkie wpłaty na konto KNP 05 1090 1199 0000 0001 1889 8442 BARDZO się przydadzą!

Jutro, tj w sobotę 1 grudnia o godz. 17.00 będę podpisywał swoje książki na Targach Książki Historycznej w stoisku wydawnictwa Glaukopis (nr. 81) - Arkady Kubickiego przy Zamku Królewskim w Warszawie

Podczas targów przy swoje książki będą następujący autorzy:

30 listopada (piątek)

godz. 11.00 Tomasz Terlikowski – dziennikarz, autor: Koń trojański w mieście
Boga. Pół wieku po Soborze (2012)
godz. 15.00 dr Stanisław Krajski – filozof, autor: Masoneria polska 2012
godz. 17.00 Jan Piński – dziennikarz i publicysta, autor: Zakazany pieniądz
(2012)

1 grudnia (sobota)

godz. 12.00 prof. Jacek Bartyzel – historyk idei, działacz
antykomunistycznej opozycji w PRL, autor: Krzyż pośrodku księżyca. Historia
i ideario meksykańskiego synarchizmu oraz katolickiej organizacji podziemnej
El Yunque (1932–2012)
godz. 13.00 Wojciech Sumliński – dziennikarz, autor: Z mocy bezprawia (2012)
godz. 14.00 dr Tadeusz Płużański – historyk, autor bestselleru: Bestie. O
ludziach którzy w czasach PRL mordowali polskich patriotów (2011)
godz. 15.00 Arkadiusz Meller – historyk, autor: Ku nowemu barokowi (2012)
godz. 17.00 Janusz Korwin-Mikke – znany polityk, publicysta, autorm.in.:
Świat według Korwina. Najlepsze teksty (2012)


2 grudnia (niedziela)

godz. 13.00 Leszek Żebrowski – historyk, autor wyboru publicystyki
historycznej dotyczącej najnowszej historii Polski (2012).
godz. 14.00 dr Stanisław Krajski – filozof, badacz wolnomularstwa i New Age,
autor: Masoneria polska 2012
godz. 15.00 Leszek Szymowski – autor: Media wobec bezpieki (2012)
godz. 16.00 Tomasz Sommer – redaktor naczelny tygodnika Najwyższy Czas!,
autor: Rozstrzelać Polaków. Ludobójstwo Polaków w Związku Sowieckim w latach
1937–1938. Dokumenty z Centrali.

 

KOMENTARZE

 • @Janusz
  .
  "godz. 14.00 dr Tadeusz Płużański – historyk, autor bestselleru: Bestie. O
  ludziach którzy w czasach PRL mordowali polskich patriotów (2011)
  (...)
  godz. 17.00 Janusz Korwin-Mikke – znany polityk, publicysta, autor m.in.:"
  huraganowej obrony przywilejów finansowych tych samych Bestii - kilkanaście powtórzonych prób zmanipulowania zagadnienia (2007)
  http://orks.nowyekran.pl/post/64551,on-jest-manipulatorem-to-czlowiek-zlej-woli-oszust-intelektualny

  có-Ż to, Bestie nie potrafią się należycie zachować i sypnąć groszem? :)
 • @Nathanel 15:48:03
  Zamiast rżnąć głupa przeczytaj uważnie. Biegnij pod synagogę lubawiczów bo ci jakaś łachudra meksykańska zamie miejsce i z czego będziesz żył?
 • @Nathanel 15:48:03
  ...przy placu na Rozdrożu to nawet na waciki nie będzie ...tu chodzi o to , żeby poddani sypnęli groszem ...przecież za darmo im książek nie czyta...pozdrawiam niepoprawnie
 • Olaf Wojak w Radio WNET
  Wynalazki w przedsiębiorczości czyli innowacja w biznesie - Olaf Wojak, Paweł Zontek i Jerzy Dudek w Radiu WNET - 26/11/2012
  http://www.youtube.com/watch?v=NdggmearL50

  Zapraszam do subskrybowania tego kanału! Od teraz na tym koncie będą regularnie publikowane kolejne wystąpienia radiowe Janusza Korwin-Mikkego, Olafa Wojaka, Tomasza Dworzyńskiego i innych prawicowych polityków i komentatorów.
  http://www.youtube.com/user/JKMKNPTV
 • Do autra
  RUSKA MENDA !!!
 • @z uściskiem prawicy 19:43:24
  Już wiemy kim jesteś, teraz napisz coś ciekawego.
 • "Dokumenty z Centrali."
  .. czyli elementarz autorów historycznych.


  Widzę tam niejakiego Szymowskiego, który obwieszczał brak wypłacanych emerytur we wrześniu .. mamy już grudzień....

  Centrala dezinformacji.
 • @konserwatystka 20:44:51
  Bo PKO BP uruchomił kredyt dla ZUS. Takie tam drobne dwa miliardziki...
 • CZESC SEKTA!!!!!
  Dawno tu nie bylem.I widzicie jak wasz GURU wysoko zaszedl?Nawet dziennikarzem w URZ zostanie.Chyba juz zludzen nie macie kim wasz WODZ jest naprawde.W URZ teraz wszystkie rece na poklad pseudoprawicowcow bo prawdziwi prawicowcy uciekli z lap komuszych.Zal mi tylko tych frajerow ze dali sie wykorzystac komuchom i wypromowali taki dziennik dla nich.Swoja droga to jak ten komunizm ma upasc jak swiadomymi lub nieswiadomymi pomagierami sa sami prawicowcy.


  korwin,wytlumacz mi jedno bo mnie to naprawde nurtuje.Dlaczego sie wypierasz ze nie jestes zydem?Przecierz nic w tym zlego niema bycie Zydem.Ja sie przyjaznie z Zydem i naprawde on jest dumny z tego ze jest pochodzenia Zydowskiego .Wytlumacz mi ten fenomen korwin.Uwazam ze ludzie zapierajacy sie wlasnego pochodzenia w rzeczywistowsci nic nie sa warci.
 • @O.R.K.S. 15:31:45
  Czas cię mendo rozszyfrować: Ohujały Rzezany Kutas Socjalistyczny
 • @Phill 00:10:31
  .
  ten 'socjalistyczny' - to za moją agitację za standardem złota z pełną rezerwą - bo to taki znak rozpoznawczy socjalistów, sekciarski głąbie ;))
 • @moher 02:07:12
  To jaka jest Twoja definicja "kręcenia lodów"? Bo zdaje się, że do tego trzeba być u władzy, a korwiniści jakoś nie są.

  "Lody" kręci się na ZUSie, KRUSie, MENie, NFZetach, Orlenie, Orlikach, autostradach, Min.Zdr, PKP, państwowych kopalniach, hutach, stoczniach, poczcie, telekomunikacji, bankach, przychodniach, szkołach i innych państwowych przedsiębiorstwach. Korwiniści chcą to wszystko sprywatyzować, gdzie będą kręcić lody? Bo chyba nie chodzi Ci o prywatne interesy zwolenników Korwina?

  Na wymienione przez Ciebie cele, z kolekcją much i talią kart włącznie, potrzeba by było znacznie mniej pieniędzy, niż wydaje się na podobne cele obecnie, a całe rzędy wielkości (dziesiątki miliardów - 3/4 budżetu) zaoszczędzi się na tym, co lewicowe państwo kradnie w majestacie utworzonego przez siebie Prawa (właściwie bardziej: Lewa) na ww. państwowe instytucje.

  Tu wyjaśnienie: podatki przeznaczone na ww. cele kwalifikują się jako kradzież, ponieważ nie są to cele publiczne. Np. wysłanie przeze mnie listu, leczenie mojej choroby, edukacja moich dzieci, to moje prywatne sprawy i opodatkowanie na ten cel niekorzystających z nierentownej poczty, zdrowych i bezdzietnych bliźnich, jest ich pospolitym obrabowaniem. "Polityków", którzy do tego celu chcą wykorzystać urzędników, należy nazwać złodziejami, a fakt takiego pośrednictwa nie umniejsza ich winy.

  Szczęść Boże
 • @korwinista 19:57:26
  kiedyś popierałem p.Korwina, nawet oddałem głos, jak kandydował na prezydenta, ma też fotkę z autografem, więcej, wspomogłem finansowo jego działalność, nie wiem czy wiesz, że p.Korwin popierał L.Kaczyńskiego, nawet napisał takie zdanie (z pamięci) " Panie Kaczyński, ratuj Pan Polskę!", nawet cichcem liczyłem, że będzie miał wpływ w sejmie, a potem co się stało? z kim to się zwąchał, Lepperem czy Giertychem, choć to wszystko jedno, stoczył się, szczególnie to było widać po 10.04.2010, dno, nie pomijając co bredzi o innych sprawach, cóż starość, popierdzieliło mu się w głowie.
 • @O.R.K.S. 15:31:45Haha zrobią z Korwina i Giertycha nową prawicę, no bolki zrywać...
  Rzeczywiście niejaki Korwin-Mikke (przepraszam za wyrażenie) to klasyczny przygłup (Ukraińcy powiedzieliby nawet "prydurkiwaty"), który w polityce niczego nie osiągnął, podobnie jak w życiu prywatnym (wszystkie jego prywatne "biznesy" i uczciwe próby zarabiania na życie spełzły na niczym, to ludzka katastrofa! - szczerze współczuję przede wszystkim jego żonie oraz dzieciom - mieć takiego męża oraz ojca czy nawet dziadka - to koszmar! Interesująca jest socjologia tego dziadostwa. Można być stuprocentowym kretynem i żyć długie lata z opowiadania idiotyzmów w redakcjach oraz pisania głupot w gazetach. Kiedyś myślałem, żeby zatrudniać tego faceta w zakładach psychiatrycznych, jako terapeutę dla wariatów. Zawsze mogliby pomyśleć: no proszę, taki jak my, a na wolności. Być może, że nam się to też kiedyś uda. Już samo czytanie przez pensjonariuszy zakładów psychiatrycznych jego durnowatych felietonów, które można by zatytułować "zapiski wariata" i zalecić jako obowiązkową lekturę w tych instytucjach, może mieć poważny efekt terapeutyczny! Pan Redaktor Czabański swój komentarz o URze zakończył cytatem z "Przygód dobrego wojaka Szwejka". Brzmi on: „Nachalne są te kurwy i zuchwałe”. Moim zdaniem do JKM też pasuje. Jak ulał. Pzdr!!
 • @widziane z USA 23:13:40 z sieci aktualne pytanie do JKM.
  TREFNE TOWARZYCHO (83.4.160.***) dzisiaj, 8:04 Zgłoś nadużycie

  Mnie interesuje -KTO STRZELAŁ DO KORWINA MIKKE I JEGO MUSZKI PARĘ LAT TEMU -SAM MIKKE POWIADOMIŁ O TYM PROKURATURĘ-PO PARU DNIACH WYCOFAŁ ZGŁOSZENIE-MÓWIŁO SIĘ I PISAŁO ,ŻE TYM NAPASTNIKIEM BYŁ JEGO SYNALEK NARKOMAN-CO NA TO MIKKE????MIKKE TO KABARETOWA POSTAC-POGROMCA DZIECI UPOŚLEDZONYCH-SAM NADAJE SIĘ NA POGŁĘBIONE BADANIA PSYCHIATRYCZNE-NIECH DZIAŁA RAZEM Z CWELAMI Z NE I KONIEM MECANASEM IJEGO PAPĄ-TO JEST TREFNE TOWARZYCHO-Z DALEKA OD TYCH CWELI.
 • @Nathanel 15:48:03
  nic się nie zmieniło..., dwadzieścia lat temu widziałem tego pajaca stojącego na skrzynce z muszką - już wtedy wyglądał na przygłupa i tak mu zostało ale cóż to jego problem...
 • @moher 02:07:12
  Ty jak czujesz się wybrańcem Boga to załóż może kibuc palancie z żydowską mentalnością. Ty masz tyle wspólnego z religijnością co sprawiedliwość z demonokracją.
 • @moher 11:43:48
  Jeżeli na oszustwach Balcerowicza opierasz swoją definicję prywatyzacji, to nic dziwnego, że jesteś jej przeciwnikiem.

  Pierwszym krokiem balcerowiczowskiej prywatyzacji było utworzenie z państwowych przedsiębiorstw "jednoosobowych spółek skarbu państwa". Następnych kroków... nie było. Za to powstały rady nadzorcze i zarządy tych spółek, dzięki czemu "prywatyzowane" są zyski, straty są wciąż państwowe. Czyli kradzież na te cele nie ustała, a wręcz się powiększyła.

  Za bardzo wierzysz w szum medialny, a za mało sam analizujesz sytuację gospodarczą. Proponuję mniej pisać, więcej czytać. Uważnie.
 • @moher 12:44:26
  Ubowcy walczyli w obronie niezbywalnych zdobyczy ludu pracującego miast i wsi. Do tych zdobyczy należą m.in. państwowa edukacja z przymusem szkolnym, państwowa opieka zdrowotna i emerytalna z przymusowymi składkami itd.

  Postulat pozbawienia ubowców przywilejów emerytalnych w ustach tych, którzy nadal wierzą w niezbywalność ww. "zdobyczy", uważając je za pozytywne, brzmi niewiarygodnie i jest co najmniej brakiem konsekwencji.
 • @Kula Lis 62 10:37:35
  Jesteś tym psycholem, co niedawno policja zamknęła?
 • @moher 13:53:54
  Bronił zasad niedziałania prawa wstecz. Specjalnie na takim nośnym przykładzie, żeby było wiadomo, że ważniejsze od uczuć powinny być zasady. JKM jest konsekwentny, bo chciałby ubowców i ich mocodawców powsadzać do więzienia, ale emerytury im wypłacać do końca ich wyroków.

  Przy okazji: jeżeli ubowców, nie wiem, było ze 3%(?) społeczeństwa, to teraz stanowią taki sam procent emerytów, więc to nie jest przyczyna niewydolności państwowych systemów emerytalnych, ponieważ wszędzie są one niewydolne, nawet tam, gdzie ubowców nie ma.

  Plan prywatyzacji wg Korwina, od dawna znany (mówiłem: czytać, potem o tym pisać), polega na sprzedaży na otwartych licytacjach tym, którzy zaoferują najwięcej, a nie żadnym zausznikom.

  Pomijając fakt, że Korwin na tronie widziałby raczej kogoś innego, to utrzymanie dworu jest znacznie tańsze od finansowania biurokracji, niezbędnej dla utrzymania "zdobyczy ludu pracującego miast i wsi".

  Motłochem też nie są po prostu ludzie, jeśli zajmują się swoim własnym życiem, tylko po spędzeniu ich w tłum, którym można sterować, żeby np. krzyczał: "ukrzyżuj" lub nawet zabił króla, jak to było m.in. z Ludwikiem XVI czy Mikołajem II. Tego drugiego, jako Polak, nie żałuję, ale ten, który go zabił, nie zrobił tego dla Polski, tylko właśnie jako przedstawiciel motłochu, któremu wręczono "wyrok" bolszewickiej bandy.
 • Kula Lis 6201.12.2012 10:37:35
  Trafnie to okresliles ze to TREFNE towarzyczo czyli SEKTA ktora balamuci dzieci ktore nie maja jeszcze takiego doswiadczenia aby zauwazyc ze to podstawieni ludzie do zadan specjalnych.BOLEK ale z mniejszym kalibrem.Dlatego trzeba tym dzieciom mowic prawde aby widzieli z kim maja do czynienia aby sami zaczeli postrzegac rzeczywistosc.Kiedys mu nikt nie przeszkadzal to sie czul jak lis w kurniku z jego prowadzacymi.
 • @widziane z USA 22:35:28
  W sumie klopowy, powinieneś płacić za te sesje terapeutyczne które przechodzisz na tym forum. Normalnie by cię to kosztowało krocie: leżenie na kozetce + drogie psychotropy.
 • @Metzgerwein 15:20:57
  .
  "Bronił zasad niedziałania prawa wstecz."

  Więc nieustannie proszę o tyrady Mikke w obronie zasady niedziałania prawa wstecz, gdy POkemony _odbierały emeryturę_, a ściślej odbierały: 2 lata emerytury Kowalskiemu i 7 lat emerytury Kowalskiej.
  Szczególnie, że sam Mikke zapewniał iż interweniuje tym nośnym przykładem właśnie po to, by władza nie rozzuchwaliła się i nie zamachnęła i na emerytury zwykłych Polaków

  Zatem, masz je? - czy tylko tak sobie pi...lisz trzy po trzy, cytuję:
  "JKM (...) chciałby ubowców i ich mocodawców powsadzać do więzienia"

  Buauuahhahaha (i popękały mi zajady ;)
 • @O.R.K.S. 23:12:20
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/576835,KorwinMikke-trzeba-bedzie-tych-zlodziei-pogonic-sila

  http://www.youtube.com/watch?v=axFVuusmtzo

  Jeśli to Ci sprawia przyjemność, możesz myśleć, że to w trosce o Twoje zajady.
 • @moher 02:33:24
  Korwin traktuje przymus emerytalny jako umowę cywilno prawną.

  Za wspomnianymi przez Ciebie wydarzeniami stały odpowiednie akty prawne.

  Po za tym Korwin też powiedział kiedyś tak: trzeba by się tym umowom przyjrzeć, ale jeśli taka obietnica wyższej emerytury była złożona, to trzeba jej dotrzymać. Nie jestem pewien, ale takiej obietnicy chyba wtedy nie było, więc to miał być tylko przykład, jak bardzo Korwin jest przywiązany do zasady "pacta sunt servanda".
 • @moher 02:33:24
  I jeszcze raz powtórzę: jeśli nie chcesz stać po tej samej stronie, po której stało ZOMO, UB i SB, to wyrzeknij się Szatana, który lubi czasem stroić się w piórka pięknie brzmiących, ale fałszywych idei: równości, redystrybucji dóbr materialnych, nacjonalizacji, powszechnej edukacji, służby zdrowia, opieki społecznej i emerytalnej, bo to w ich imię ci oprawcy wyrywali paznokcie tym, którzy wiedzieli, że te idee są fałszywe i od Złego pochodzą.

  Wyrzekasz się?
 • @Metzgerwein 02:57:13
  .
  co Mikke robi wśród tych komunistów z "Solidarności"? ;)

  a za có-Ż karać ubowców - wszak oni "tylko wykonywali rozkazy"
  hę?

  a jeden z tych, co je wydawał - jest zacnym człowiekiem... więc jakże tu takiego wsadzić do więzienia, co?
  :)
 • @moher 03:52:44
  "Hitler i stalin tez dawali prawne przywileje mordercom"
  Ale przecież ty też jesteś takim hitlerkiem i stalinkiem szaraczkowym bo dla ciebie żydku tak nie jest tak nie nie jest nie. Ty jesteś tym co "ponadto" - co od złego pochodzi.
  "Trzeba bedzie ich przestrzegac"
  Właśnie to cię boli pieniaczu. Że ktoś ośmiela się upominać o odpowiedzialność za dotrzymywanie umów- choć na swoich wargach masz ciągle słowo "sprawiedliwość"
  "Co do redystrybucji dobr, to prosze poczytac nowy Testament, co powiedzial Pan Jezus do bogacza, ktory chcial zostac jego uczniem"
  Czy ty gadzie tak już rozdystrybuowałeś swoje dobra i już zaprowadziłeś Królestwo Boże na ziemi?Faryzejska mendo, palancie, oszołomie ty chyba czytasz Biblię wspak-jak sataniści.
  "Oplacilo im sie jak widac wyrywac paznokcie"
  Widzisz, tak cię opętał twój kibucowy socjalizm, że nie oddzielasz już umowy z państwem, które określiło jaką kwotę emerytury otrzyma ktoś za jakie składki wpłacane do kasy od tego co jest przekroczeniem prawa i karą za to przestępstwo. Ale zlituję się nad tobą: taki ubek może otrzymywać emeryturę, gnijąc w więzieniu. Zrozumiałeś chociaż to pustaku?
 • @moher 04:31:01
  Opłaciło się wyrywać paznokcie, bo wciąż znajdują się osobnicy gotowi bronić fałszywych idei, w imię których oni te paznokcie wyrywali.

  Pierwsze słowa Jezusa do bogacza brzmiały:
  "Znasz przykazania: «Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę»"

  Dopiero na jego zapewnienie:
  „Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości”

  pada druga porada:
  „Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną”

  Ale kiedy tamten odszedł, Jezus nie nasłał na niego celników (poborców podatkowych), żeby to na nim wymusić. To jest rada dla tych, którzy chcą iść o krok dalej w swojej wierze, nie dla rządzących państwem, a ten drugi aspekt tutaj omawiamy.

  Oszustwo komunistów nie polegało na zagarnięciu dla siebie dóbr do podziału (chociaż to też robili, ale w kategoriach ilości to jest mało istotne - to potrafi obliczyć "każdy mądrzejszy"), tylko właśnie na nadinterpretacji powyższej RADY i ustanowienie z niej państwowego PRZYMUSU.

  Zachęta dla bogacza: "rozdaj ubogim" nie jest równoznaczna z zachętą dla ubogich "żądaj od bogaczy (a nawet wykorzystaj do tego aparat państwa)", wręcz przeciwnie, odpowiednie przykazania brzmią: "nie kradnij", "nie pożądaj żadnej rzeczy, która jego jest".

  Na ten drugi wpis trudniej mi odpowiedzieć, może Korwin powinien używać innej formy, nie wiem, ja go rozumiem.
 • @O.R.K.S. 07:41:18
  Dobrze wiesz, że w krajach zachodnich, które znają tylko lżejsze odmiany socjalizmu, związki zawodowe popierają partie lewicowe. Tylko u nas, doświadczonych komunizmem, NSZZ był opozycją do PZPR. A przekonywać trzeba nieprzekonanych.

  Funkcjonariusze niemieccy też wykonywali rozkazy, ale osądzeni zostali.

  Nazwanie kogoś zacnym i wsadzenie go potem do więzienia, cóż, takie kwiatki tylko u Korwina, ale wolałbym to, niż niezobowiązujące wymyślanie im przed publiką przy jednoczesnej formalnej bezczynności.
 • @Metzgerwein 14:28:25
  .
  Wiem, wiem, tak tylko się droczę ;)
  Wydawałoby się, że Mikke nie lubi przebywać wśród idiotów (bo: każdy socjalista to idiota, jakoś tak to chyba szło - a na pewno "brakujące ogniwo między człowiekiem i małpą" ;)

  a za có-Ż karać ubowców - wszak oni "tylko wykonywali rozkazy"

  cieszę się, iż zgodnie z moim zamysłem odczytałeś powyższy cytat
  cieszę się w dwójnasób iż łyknąłeś tego wabia, gdyż:

  a) Norymberga dość mocno zalatuje, będącą na indeksie w sekcie - odpowiedzialnością zbiorową
  b) Mikke z definicji zdejmuje odpowiedzialność z osoby wykonującej rozkaz

  To już Twoje trzecie votum separatum wobec Miszcza, w dość krótkim przedziale czasu... ;)

  Pozdrawiam
 • @moher 13:48:37
  Kto ci dał prawo osądzania wg zewnętrznych pozorów co jest miłością Boga i bliźniego? Mówiłem ci już, jesteś najgorszym rodzajem faryzeusza, strojącego się w piórka pobożności, na dodatek z tym twoim rzucaniem słów na wiatr: "szczęść Boże".
 • @O.R.K.S. 15:13:40
  "Wydawałoby się, że Mikke nie lubi przebywać wśród idiotów"
  Widzisz, w końcu zrozumiałeś. Dopowiem ci, my też. Więc wypierdalaj komunisto stąd.
 • @O.R.K.S. 15:13:40
  Zmartwiło Cię to? Mnie nie:-D
  Nie jest istotą zwolenników danej idei czy opcji politycznej, prezentowanej przez jakąś partię, zgadzać się z każdym zdaniem, wypowiedzianym przez jej lidera. Popieram główne idee - wolność, tradycję, własność, prawo i niepodległość.

  Co do Norymbergii - zostało tam złamanych kilka praw proceduralnych, można się z jej wyrokami zgadzać (ja się zgadzam), ale nie sposób, będąc uczciwym, te błędy pominąć milczeniem.
 • @moher 19:19:20
  W Meksyku rządzi Partia Rewolucyjno-Instytucjonalna. Meksyk jako pierwszy kraj w historii w swojej konstytucji z 1917 zawarł pojęcie "bezpieczeństwa socjalnego".

  Kolejną cechą gospodarki meksykańskiej jest duży udział sektora publicznego oraz mieszanego (partnerstwo sektora prywatnego z państwowym - tzw. przez niektórych "klastry" - a tak naprawdę - spółki nomenklaturowe).

  Państwo posiada liczne mechanizmy regulacyjne, przez które może oddziaływać na rynek, są to m.in. różne licencje, pozwolenia, kwoty produkcyjne czy chociażby ceny urzędowe.

  Mówi Ci to coś?

  Wczaśniej podawałem definicję motłochu. Korwin szanuje nawet żula spod budki z piwem dopóty, dopóki jacyś politycy żulom nie wmówią, żeby na nich głosowali w zamian za co ci politycy ograbią innych, żeby żule mieli na piwko (a politycy na szampana).
 • @moher 22:59:16
  To nie system liberalny tworzy oligarcihe pogardzające biedotą, tylko właśnie takie mieszane, bo w nich bogacze oprócz bogacenia się, tak, jak piszesz, dodatkowo jeszcze rządzą, tworząc takie kliki.

  Tak się składa, że znam kilku bogaczy. Każdy z nich wspomaga ubogich, żaden się tym nie chwali. Żaden też nie rządzi. Jeden z nich przychodzi regularnie do parku i wspomaga rezydujących tam bezdomnych. I za każdym razem się przedstawia i mówi: nazywam się tak i tak i kiedy się zdarzy, że to ja będę biedny, a ty bogaty, to zapamiętaj mnie i szukaj mnie w tym parku.

  Chcesz mieć Meksyk - głosuj na centrowców, trzeciodrogowców, SGRowców, interwencjonistów, czy jak tam oni chcą się nazywać.
 • ŚWIAT WEDŁUG KORWINA. NAJLEPSZE TEKSTY (JANUSZ KORWIN MIKKE)
  http://www.sklep.nowyekran.pl/product.php?id_product=62

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031