Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

Ofiara własnej logiki...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś na wykop.pl wisi tekst „JKM ofiarą własnej logiki”. Autor przekonująco wyjaśnia, dlaczego JKM nie odnosi sukcesu politycznego.

Dlatego, że zamiast o gospodarce, gdzie z JKM zgadzają się wszyscy znajomi Autora – mówi o homosiach, feministkach, Hitlerze i czymś tam jeszcze.

Autor przy tym bardzo logicznie wyjaśnia, dlaczego ta taktyka jest niesłuszna. Proszę przeczytać.

http://www.wykop.pl/ramka/1385487/janusz-korwin-mikke-ofiara-wlasnej-logiki/

Mnie w każdym razie przekonał.

Jest tylko jedno pytanie:

Dlaczego UPR – czyli partia głosząca to samo, co KNP, ale bez Korwin-Mikkego – nie odnosi sukcesów w ogóle?

U ludzi myślących logicznie jeden kontr-przykład wystarcza dla obalenia teorii.

Teoria jest więc obalona.

Teraz pytanie: co w niej szwankowało?

Już służę odpowiedzią.

Dlatego ,że Autor – i Jego Krewni-i-Znajomi – to ludzie myślący logicznie.

Jest ich w Polsce 1%. Może 2%.

Natomiast pozostałe 98% na hasło „Obniżka podatków” reaguje: „To dostanę mniejszy zasiłek”; „To nie będzie mnie stać na lekarza”.

Natomiast psioczeniem na złodziei, feministki, (tfu!) „gejów” itp. można parę procent uciągnąć – a w momencie kryzysu pójść ostro w górę.

Kara śmierci – to pomysł bardzo popularny.

Hitler i para-olimpiady to pomysł może nienajlepszy – ale też nienajgorszy, bo przyczynia się do zwiększenia popularności, która w d***kracji jest wartością sama w sobie.

Na zakończenie: L*d Boży i tak wszystko po trzech tygodniach zapomina. Obiecuję na dwa miesiące przed wyborami ograniczyć swoje publicystyczne zapędy.   

KOMENTARZE

 • Znowu jakiś gołowąs się wymądrza?
  Na stronie: ewybory.eu można zobaczyć, że we wszystkich ostatnich sondażach robionych wg bardzo różnych zasad i przez różne biura, poparcie dla PO waha się między 30, a 40 procent. Co ta Platforma takiego mądrego mówi do elektoratu, że ma jakieś piętnaście razy większe poparcie w tych sondażach od KNP, czy UPR? Ano - nic. Powiedziałbym nawet, że jak tylko coś powie, to tylko głupio, a już jak coś zrobi - to lepiej nie mówić. To jest właśnie dowód na kompletną głupotę polityczną i zupełny brak jakiejkolwiek refleksji u tak zwanego "ludu". Jeszcze trochę i sondaże robione na wysypiskach śmieci (bo tam niedługo wylądujemy pod tą władzą) nie będą znacznie odbiegać od tych dzisiejszych. Tu nie chodzi o to, że ludzie (jako tacy) są głupi - bo nie są - inaczej nie zbudowalibyśmy naszej cywilizacji. Lud jest głupi w swej masie. Zdawanie się na łaskę tego bezmózgiego tworu, to szafowanie życiem i zdrowiem narodu.
  Zresztą - jak mawia Stanisław Michalkiewicz - ta cała demokracja, to tylko taka dekoracja, żeby ci durnie, którzy stanowią większość, myśleli, że to wszystko tak naprawdę, a to tylko teatr - wszyscy odgrywamy w nim role rozpisane w tym prawdziwym świecie - gdzieś za kulisami.
 • Z tym się zgadzam.
  „posiada pewien bagaż intelektualny, który powoduje, że rozumuje on inaczej niż reszta społeczeństwa”
  :)
 • @Cezary Bialik 05:51:21
  Chodzi o tę część społeczeństwa, która wynajdzie każdy wydumany powód, nawet w google, "kiedy trzeba", który "poświadczy" o konieczności kontynuacji komunistycznych rozwiązań.
 • @Metzgerwein 07:30:55
  Jakiż prosty jest ten świat, komunizm albo korwinizm.
 • @Cezary Bialik 07:53:19
  Zacznij może od obejrzenia tego

  http://zbigniew1108.nowyekran.pl/post/85979,przeslanie-do-glosujacego-bydla


  Pozdrawiam
 • @JKM
  Ale chyba jest jakaś przyczyna tego że jak już Pan kogoś przekona to na końcu zawija się i odchodzi ( dla mnie trochę jak wbicie noża w plecy) jak ostatnio z KNP, albo jak Gwiazdowski czy Rybiński nie przyłącza się? Na KONGRESIE NOWEJ PRAWICY było trochę gości ale nie przełożyło się to na bogactwo tych osobistości w partii - Szeremietiew/ Rybiński/Bosak i ten Pan co tak ładnie o panu mówił chyba jakiś prezydent. Żeby udowodnić sobie że te osoby i te wypowiedzi o niepełnosprawnych( wiem to ŁŁ wrzucił na główną stronę wbrew Pana intencji, stało się) mają wpływ na frekwencję niech Pan jeszcze raz zorganizuje taki kongres a nie zobaczy Pan nawet połowy tych tłumów w Kongresowej. Nie wykorzystał Pan tej iskierki. Myślę że drogą jest zjednywanie sobie tych osobistości do przyłączenia się i uczynienie z KNP partii wielu liderów a nie jednego.
 • @liberalkonserwatywny 08:11:54
  To przesłanie, skierowane jest chyba bardziej do baranów. Którzy uwierzą ,że w miejsce represji państwa nie pojawi się inna. Dęta gadka obliczona na ciemny lud.
  Odpowiada dokładnie temu, jak widzę korwinizm, który równa się anarchii a potem dyktatowi silniejszego . Tym razem prywatnego podmiotu.
  Tyle ze niektórzy „wolnorynkowcy”, nie są aż tak otwarci w wyrażaniu swoich poglądów. Twierdzą, że państwo jednak do czegoś się przydaje. Więc jak to ostatecznie jest?

  Z czego finansowane są miliardowe kampanie wyborcze? Z bonów żywnościowych? Państwo jest skorumpowane ale musi chociaż udawać ,że stoi na straży równości.
  Po jego likwidacji, nastąpi w końcu sprawiedliwość, pieniądza w czystej postaci.
 • :) Korwin-Mikke żartowniś
  > U ludzi myślących logicznie jeden kontr-przykład wystarcza dla
  > obalenia teorii.

  :) oj z wiekiem widzę rozum zaczyna ramoleć.

  Ludzie myślący logicznie doskonale widzą, że to nie jest żaden kontrprzykład do postawionej tezy ;)
  > JKM nie odnosi sukcesu politycznego.
  > Dlatego, że zamiast o gospodarce, gdzie z JKM zgadzają się wszyscy
  > znajomi Autora – mówi o homosiach, feministkach, Hitlerze i czymś
  > tam jeszcze.
  - a Pan jak zwykle udajesz, że nie rozumiesz :)

  Ale najmłodszych Pan omamisz i zmanipulujesz, jak zwykle - i jak zwykle baz zastanowienia wezmą Pana w obronę na zasadzie odruchowej reakcji "psa Pawłowa"


  PS do fanatyków JKMa: zapamiętajcie sobie dobrze tę obietnicę JKMa:
  > Obiecuję na dwa miesiące przed wyborami ograniczyć swoje
  > publicystyczne zapędy.

  ..a przekonacie się ile razy zostanie złamana w okresie przedwyborczym, idę o zakład, że w każdym wystąpieniu w mediach palnie coś o "homosiach, feministkach, Hitlerze lub czymś tam jeszcze" (czyli wieszaniu socjalistów, Białorusi, złodziejach, niepełnosprawnych, głupich wyborcach, którzy go nie rozumieją, itp. znaki rozpoznawcze tego PUBLICYSTY)
 • @prolet 08:59:25
  cd. oczywiście te osoby nie mają 1/10 pana popularności, ale myślę że efekt porozumienia byłby większy niż suma tych drobnych % Niestety chyba już się nie da . Winnicki z Bosakiem u prezesa UPR to właśnie ten kierunek. Niestety nie uzyskają efektu bo Pan mając autorytet wśród wielu wolnościowców skutecznie ich :)odciągnie od tej inicjatywy ( no bo czystość ideowa itp. poniekąd słusznie co widać po byłych UPR-owcach w PIS-ie i PO) i tych kilka partii prawicowych startujących z umiarkowanym powodzeniem powita przed budynkiem sejmu nowego Donalda i Platfusów wchodzących do środka.
 • @Freedom 11:00:43
  zrób porządną listę czego nie powie jak będzie rozsądna ( no bo czemu nie mówić o złodziejach jak wszyscy to odczuwają (http://salski.nowyekran.pl/post/86393,posel-wipler-zapowiada-inicjatywe-legislacyjna-pis-po-tym-gdy-komornik-wspolnie-z-dwoma-bankami-pko-bp-oraz-bgz-obrabowali-emerytke) a stówke zaryzykuję:)
 • retoryka
  Myślę, że odrobina więcej dyplomacji może Panu pomóc. Tu nie chodzi o to, aby przypodobać się tłumowi, tylko o retorykę. Przykład. Można powiedzieć, że ludzie na zasiłkach to pasożyty, które przejadają pieniądze podatników, co jest prawdą, ale skupia uwagę i winę na pobierających. Zamiast tego można powiedzieć, że zasiłki tak naprawdę nie pomagają najsłabszym bo tworzą silne uzależnienie państwo-obywatel. O wiele lepiej byłoby gdyby państwo dało pracę. Oczywiście 'dało' w sensie wolno rynkowym. To drugie po prostu brzmi lepiej i nie zniechęca tych, którzy aktualnie pobierają takie zasiłki, a bardzo by chcieli pracować. Polecam przemówienia Ricka Santorum, to taka amerykańska wersja JKM w ładniejszym opakowaniu.
 • tak
  Autor tej wypowiedzi ma trochę racji Panie Korwinie. Mam podobne poglądy na sprawy gospodarcze co Pan ale uważam, iż sprawy światopoglądowe to kwestia indywidualna.
 • @Cezary Bialik 09:50:11
  Nikt nie mówi, że państwo przestanie stosować represje, bo taki jest charakter państwa, tylko że państwo nie powinno zajmować się edukacją, leczeniem, budowaniem dróg, stadionów, teatrów, bo przy tym można obyć się bez przemocy.
 • Panie Janusza - prośba o feedback!
  Panie Januszu! Prośba o ocenę. Co Pan myśli o naszym show wolnościowym na YouTube. Tutaj link do kanału i filmów:

  http://www.youtube.com/user/bejsmentoks/videos?view=0

  Produkcja amatorska. Jednak walczymy!
 • Jest Pan niepopularny
  Bo zraża pan ludzi do siebie.
  Przede wszystkim kara śmierci, po pierwsze nikogo nie obchodzi, po drugie, jest zaprzeczeniem osiągnięć cywilizacji, mimo oczywistej betryzacji.
  Po drugie, dyskryminacja kobiet w wyborach, miałby pan 4 % a może nawet więcej. Kobiety od wieków dyskryminowane nie rozwijały się intelektualnie, nic dziwnego że nic nie wymyśliły.
  Po trzecie całkowite zlikwidowanie socjału, to utopia, może kaleki też chce pan wybić? Bo w końcu nie pracują, to niech nie jedzą i się nie leczą.
  Po czwarte.
  Skupianie się na gejach zamiast np. polskim skorumpowanym sądownictwie i biurokracji.
 • @newman 17:21:44
  Nawet jeśli Korwin nie odpowie, to (już mówiłem, ale powtórzę) robicie najlepszy wolnościowy szoł, obok Staszka z Halinowa "KRUL PiK", na YT.
 • @Metzgerwein 18:27:35
  A po co się tak niezdrowo podniecać homoseksualistami, feministkami, transami? Kogo to obchodzi? Ludzi obchodzi praca, pieniądze,godne zycie, rodzina. Skupcie się na tym co najważniejsze ,na gospodarce. Pan Korwin twierdzi, że państwo nie powinno wychowywać, tylko rodzice. Więc niech państwo się nie zajmuje homosiami, religią w szkołach i innymi pierdami.
  To rozrywka dla bezrobotnych, polityka i moralność. Dajcie ludziom pracę.
 • Panie Januszu
  Niech pan zmieni swój program polityczny ,bo inaczej będzie pan kolejną gadająca głową. Ja chętnie zagłosuję, tym bardziej ,że nie ma już na kogo.
 • @czosnek 18:36:34
  Wbrew pozorom, jedno z drugim jest jednak powiązane, bo właśnie tymi tematami lewica chce zamydlić oczy tzw. elektoratowi, zamieniając faktyczne sprawy do rozwiązania rzeczywistością podstawioną.

  Choć może to racja, żeby nie ulegać ich prowokacjom i omijając te tematy, poruszać tylko te istotne...
 • @night rat 19:03:55
  socjał powinien być, jednak w silnej gospodarce, powinien on być na tyle nieopłacalny ,żeby nikomu nie chciało się brać zasiłków. Silna gospodarka to podstawa, reszta to sprawy drugorzędne, w dobrobycie kwestie socjalne samie się sformułują. Zajmowanie się pasożytami nie rozwiąże problemu. Przede wszystkim zlustrować wszystkich polityków i wywalić na zbity ryj starych komunistów. Tylko że to utopia w dobie seryjnych samobójców.
 • @czosnek 19:11:38
  To dwie sprzeczności - państwo (organizacja przemocy) i dobroczynność (organizacja pomocy).

  Jedyny socjal, jaki powinien istnieć, to tylko dobrowolny - taki, jak np. Owsiaka w konkurencji z Ochojską i Caritasem, a nie monopol państwa, które przy tym jest organizacją przymusową, więc na organizację charytatywną się nie nadaje.
 • @Metzgerwein 19:23:02
  Wszystko pięknie brzmi w teorii. Jak ten prywatny socjał miałby wyglądać w teorii? Zbiórki pieniężne? Przecież to żebractwo. Co ma zrobic młody człowiek, po studiach, który nagle zapadł na ciężką ,nieuleczalną chorobę? Liczyć na rodziców, znajomych, przecież to absurd. Piękna teoria, dla młodych, silnych, krzepkich i zdrowych.
 • @czosnek 19:39:53
  zajmowanie się socjałem to sprawa drugorzędna, to jakby poprawiać infrastrukturę drogową wymianą ławek.
 • @czosnek 19:39:53
  Żebractwo wydaje Ci się mało eleganckie? Wymuszenie rozbójnicze, jakim jest opodatkowanie jednych na pomoc dla drugich, jest przecież jeszcze gorsze. A potrzebujący i tak musi się zwrócić z prośbą o pomoc. Chyba lepiej, jeśli do Owsiaka czy Caritasu, niż do GOPSu czy MOPSu?
 • @Metzgerwein 20:45:57
  Nie zapominaj, że to ty możesz być chory. Czyli płacisz podatki sam na siebie a na pewno kiedyś wylądujesz w szpitalu. A w ogóle to większość polityków unika tematów o uzdrowieniu gospodarki, albo nie potrafią tego zrobić bo się nie znają, albo nie chcą bo mają w tym interes ,albo się boją. Potem mamy tematy zastępcze o homosiach, których jest 1% i większość ludzi ma ich gdzieś albo jakieś Anny Grodzkie w bikini mówiące o swoim seksualizmie. Pan Korwin nie lubi gwiazdorów a sam porusza tematy błahe, płytkie, demoralizujące, przestańcie gadać o homoseksualistach to sami znikną.
 • @czosnek 20:56:17
  Nie zapominam o tym, że mogę być chory. Nie chcę jednak, żeby jakiś lewicowy polityk podcierał sobie moją potencjalną chorobą swoją polityczną facjatę.

  To jest tłumaczenie niesłusznego słusznym, które jednak nie ma z tamtym żadnego powiązania. To manipulacja - słusznym jest pomóc potrzebującemu, powszechnie spotykanym jest zapaść na chorobę lub kalectwo, ale rzekoma "opiekuńczość" państwa ani temu nie jest w stanie zapobiec, ani faktycznie pomóc - zobacz ilu ludzi umiera w państwach "opiekuńczych" w kolejce na operację.

  Tym bardziej ten fakt nie powinien być usprawiedliwieniem dla grabieży.
 • @Metzgerwein 21:31:03
  Nie zapominaj jednak, że prywatne ubezpieczenie będzie droższe, i na pewno zakres usług będzie zależał od stawki. Jeżeli załóżmy będziesz chciał ubezpieczyć się na wypadek przeszczepu wątroby ok 180 000 zł to będziesz bulił 1000 zł miesięcznie a nie 250. Bo prywatne agencje ubezpieczeniowe, przede wszystkim będą chciały zarabiać. Polaków nie stań na to, bo gospodarka jest słaba.
 • @czosnek 21:46:06
  Do tej pory wszystko po sprywatyzowaniu stawało sie tańsze. Być może akurat z ubezpieczeniem bedzie odwrotnie, tego nie da się udowodnić bezsprzecznie, więc sie o tę cenę spierał nie będę.

  Jednak mnie interesuje bardziej to co jest:

  a) słuszne; a kradzież, z pośrednikami czy bez, jest zła niezależnie od domniemanej szlachetności celu, która to szlachetność też jest wątpliwa i

  b) dobrowolne; a składka na ubezpieczenie prywatne będzie przynajmniej dobrowolna, w przeciwieństwie do obecnych przymusowych składek ZUS: zdrowotnej, chorobowej, emerytalnej i rentowej.
 • @Metzgerwein 21:59:02
  Może się tak stać, że 50% ludzi nie skorzysta z tej dobrowolnej składki i będzie tak na pewno. Czy to dobrze czy źle? Nie wiem.
 • @czosnek 22:08:24
  Może się nawet tak stać, że 100% nie skorzysta. Oceniam to jako dobre, jeśli taki będzie ich wolny wybór.

  A wracając do cen usług: ubezpieczenia podwyższają ceny. Wyobraź sobie, że jesteś blacharzem i mógłbyś naprawić błotnik za 150 zł, jednak tabelka ubezpieczyciela, w której ubezpieczony jest Twój klient przewiduje 350 zł za tego typu naprawę...

  Zostaną lekarze ze swoimi umiejętnościami, przecież nie będą grzebać po śmietnikach, tylko za mniejszą cenę zrobią to, co teraz (gdy służba zdrowia jest "darmowa") robią za wyższą. Co nie musi oznaczać, że mniej zarobią, nie będzie pośrednika - NFZ.

  Powyższe 2 akapity są tylko dla treningu umysłu, ważniejsze jest skończenie z rabunkiem społeczeństwa "dla jego dobra" i przymusem tam, gdzie nie jest on konieczny.
 • @Metzgerwein 23:12:34
  nie znam się na tym, ale wydaje mi się że tego typu usługi znacznie nie potanieję, ponieważ, prędzej czy później trzeba się leczyć, lekarze dobrze o tym wiedzą. Będzie jak w Stanach, nie masz to zdychasz.
 • @Metzgerwein 23:12:34
  lekarz zawsze będzie wolał obsłużyć 5 bogatych niż 30 biednych, wyjdzie mu na to samo, a mniej się zmęczy
 • @Metzgerwein 17:03:55
  Ja jedynie odnosze się do przesłania z filmiku, państwo do likwidacji, tyle.
 • @czosnek 00:16:46
  Stolarz też wolałby zrobić 5 ekskluzywnych toaletek po 5000 każda, ale nie zawsze i nie każdy ma ten wybór. Podobnie będzie z lekarzami; nie starczy tych bogatych dla wszystkich.
 • Olaf Wojak w Radio WNET
  Wolność Internetu - Olaf Wojak, Krzysztof Kopyś i Tomasz Dworzyński w Radio WNET - 21.01.2013
  http://www.youtube.com/watch?v=ibCRrv5LrJ4

  Zapraszam do subskrybowania tego kanału! Od teraz na tym koncie będą regularnie publikowane kolejne wystąpienia radiowe Janusza Korwin-Mikke, Olafa Wojaka, Tomasza Dworzyńskiego i innych prawicowych polityków i komentatorów.
  http://www.youtube.com/user/JKMKNPTV

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031