Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

Dziś o godz. 21.00

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

jestem w nowym Radio Polska Live http://polskalive.pl

 jestem w nowym Radio Polska Live -  http://polskalive.pl . Zapraszam na audycję nt. finansowania samorządów, gdzie będę mówił m.in o inicjatywie KNP o likwidowaniu Straży Miejskiej w Pszczynie - referendun w tej sprawie 3 lutego. 

KOMENTARZE

 • A kogo to obchodzi? Bo jeśli już, to w dobrym zwyczaju
  jest za swoje reklamy zapłacić.
 • @Gosia z Wrocka 18:53:17
  miało być... a jeśli już
 • @Gosia z Wrocka 18:53:17
  ...widzisz Gosia...dopóki brał kasę za pisaninę to wszystko było okej...ale jak nie płacone to korwin ma słup ogłoszeniowy za darmo i leje na nowy ekran z góry ciepłym moczem , a opary i inne gady wmawiają blogerom wolontariuszom , że leje (kwaśny) deszcz...pozdrawiam niepoprawnie
 • @mambatyodtaty 19:17:48
  ...przydało by się ...lecz tyle seriali już zacząłem, że nie jestem w stanie ...pasowało by zacząć nowy serial N jak Nicość...pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 19:05:49
  Najpierw tacy jak Pan obsrali i obśmiali jednego z wybitniejszych umysłów prawicy, Mikke pisywał na NE dość regularnie i ciekawie.
  Niestety został przepędzony przez takich jak Pan - prymitywnych komentatorów, którzy nie potrafią zrozumieć więc postanowili niszczyć. Z przykrością stwierdzam, że tak właśnie postępują ludzie "skurduplali" umysłowo.
  Sorry za ostre słowa, ale dzięki takim właśnie "onetowym" komentatorom coraz rzadziej odwiedzam NE.
  A może oto właśnie Wam chodzi towarzyszu - czy oficer prowadzący, aby wie co Pan robi.
 • prof.Rivell25.01.2013 00:40:42
  no faktycznie wielki umysl -pseudo profesorku.Mam ci wymienic ilu ludzi ten twoj wielki umysl wysmial i ponizal?Nawet wbrew oczywistym klamstwom ponizal ludzi takich jak ja nazywajac mnie sekta smolenska.A wiekszego SEKCIARZA od niego niema w calej Rzeczypospolitej.O oszustwach gloszonych przez ten wielki umysl nie bede pisal bo szkoda nawet czasu dla takiego jegomoscia.

  Ustawil caly blog pod propagande i nie wiem czy platni czy tez w czynie kilku klakierow pilnuja tego bloga dzien i noc a najbardziej beszczelne wpisy propagandowe pisze aby jego blog na WYKOPIE wykopali w gore czyli aby wchodzili jego klakierzy i dawali mu notki.TAK DZIALA TA WASZA PROPAGANDA!!!!!!!!!!!!ZYGAC SIEW CHCE JAK OSZUKUJECIE TYCH MLODYCH LUDZI
 • @widziane z USA 02:50:29
  Toć to polityk, to czemu się Pan dziwi?
  Każdy się promuje jak umie, bez tego w demonkracji polityki uprawiać nie można. A że ma się poglądy w socjalistycznym kraju całkowicie odmienne to ma się poparcie 0.2%. Nie wszyscy niewolnicy chcieli na wolność itd....

  Co do Smoleńska to miszczu ma swoją teorię, a ludzie swoją...ale takie wzajemne wyśmiewanie raczej do niczego nie prowadzi, już w KNP są ludzie którzy mówią Mikkemu to prosto w twarz, aby zajął się promocją a nie polityką realną i głupot nie pierdolił, wyznając zasadę źle dobrze - ważne że mówią.
  Walka polityczna z 3 RP i jej klikami niestety odbywać się może jedynie w przestrzeni wirtualnej (internet) a nie realnej, wiadomo polska TV to komercyjna czy państwowa jeden szciot.
  JKM jest nośną postacią, ale problem z nim jest taki jak z Wałęsą, - "jest dobrze dopóki się nie odezwą."
  Ja bym tu nie mówił o sektach, tylko o ludziach pragnących zmian i szukających różnych dróg.
  Co do JKM niestety trzeba podchodzić z rezerwą, ale żeby od razu obrażać, albo się komentuje merytorycznie, albo wcale - to wygląda tak:
  albo grzebiemy patykiem w każdym psim gówienku w parku, albo olewamy psie kupki i podziwiamy park. Ja wolę podziwiać park - Pan zapewne również, a dziadek niech sobie patykiem swoje skrobie.
  Ale nie zdzierżę żeby dziadka po chamsku lżyć, to nie po dżentelmeńsku. I obniża loty NE!!!!!!!

  A co do mojego prof. - oczywiście że nie jestem żadnym prof. mój przedrostek pochodzi jeszcze z extra akcji na NE, przeciwko Bartoszewskiemu o którego jestem lepszy o tyle, że i maturę mam i studia magisterskie (na Warszawskiej PW) skończone. Sokoro takie miernoty intelektualne jak Bartoszewski może mieć prof. to ja też , a co kto bogatemu zabroni :).
 • Bo prawdziwa ideologia JKM jest prosta - golić frajerów (wprost z kryminalnego półświatka).
  Reszta to są tylko paranaukowe ideologiczne dodatki, i tak należy rozumieć jego nauki. Gdy taki recydywista wprost mówi, że ci co ciężko pracują to frajerzy których on goli, to JKM dorabia do tego samego naukowe uzasadnienia dające pozór słuszności. Czytacie to wciąż, on po prostu robi to trochę sprytniej. Ale zasada jest wciąż ta sama - golić frajerów bez litości. I on NE będzie golił do końca.
 • @vortex 13:27:49
  Korwin kogoś goli? A kto chciał niedawno golić frajerów inflacją? A może chciałeś golić ich z litością? Ta litość miała pewnie polegać na tym, że inflacja będzie "nieduża".
 • @Metzgerwein 14:52:07
  Wciąż wracacie do tematu i udajecie że nie rozumiecie. Nikt nikomu nie zabrania, a nawet zachęca tak zainwestować pieniędzy, aby uzyskał zwrot powyżej inflacji. Jest rynek, niech chłopaki walczą, myślą, wy podobno stawiacie na wolną przedsiębiorczość i samodzielność jednostki. Szczególnie że ta moja inflacja to pomysł już stary i sprawdzony, ograniczony dodruk pieniądza powoduje niewielką kilkuprocentową inflację, ale też podkręca koniunkturę. To znakomite warunki dla robienia biznesu, nic tylko bić kasę i się cieszyć, zamiast popłakiwać.
  Natomiast wy tak naprawdę proponujecie permanentny deficyt pieniądza i deflację. Wtedy jest ciągła recesja, ale ... ci co mają dużo pieniędzy cieszą się bardzo, bo już nawet nie muszą w nic inwestować, samo im rośnie, nawet jak zakopali pieniądze w ogródku ich realna wartość stale rośnie. To po co w jakiś biznes w ogóle prowadzić? Ależ nie ma potrzeby, i inwestycje i biznes siadają. Tylko ta reszta co nie ma dużo pieniędzy popada w biedę, bo roboty brak, zamówień brak - recesja. Wyłącznie rentierzy się cieszą, czyli ci z żyją z kiedyś nagromadzonych zasobów. A jak one zostały w Polsce nagromadzone, to my wiemy aż za dobrze. Więc cała polityka państwa ma polegać na tym, aby samo rosło tym co się nakradli, samo już bez żadnej pracy, bez wkładu własnego. A niby z jakiej racji? Czy my jakaś instytucja charytatywna dla bardzo bogatych, co trzymają kradzioną kasę pochowaną po skrytkach i jamach w ziemi. Bo jak ktoś nawet nakradł, ale zbudował później biznes, to jego nie interesuje tych kilka procent inflacji, jego interesuje czy jego firma będzie miała zlecenia.

  Inna sprawa że rozmowa z wami, to jakby z jakimiś niedorozwiniętymi umysłowo. I chyba to jest bliskie prawdy, jacyś dziwni ludzie z defektami mózgu.
 • @vortex 15:45:29
  "Wyłącznie rentierzy się cieszą, czyli ci z żyją z kiedyś nagromadzonych zasobów. A jak one zostały w Polsce nagromadzone, to my wiemy aż za dobrze. Więc cała polityka państwa ma polegać na tym, aby samo rosło tym co się nakradli, samo już bez żadnej pracy, bez wkładu własnego. A niby z jakiej racji? Czy my jakaś instytucja charytatywna dla bardzo bogatych, co trzymają kradzioną kasę pochowaną po skrytkach i jamach w ziemi."

  To jest właśnie ten wasz pomysł wprost z kryminalnego półświatka - golić frajerów jak się da, tyle że ... pięknie opakowany w ideologię jakby naukową, a nawet jakby słuszną i sprawiedliwą. Tylko tym wasze środowisko różni się od zwykłych mętów kryminalnych (od klasycznej recydywy), że potraficie operować argumentacją robiącą na laikach wrażenie naukowej. Choć są to oczywiście pseudonaukowe bzdury.
 • @vortex 15:58:04
  A dodam że to o czym piszę zostało potwierdzone na dziesiątkach przykładów w wielu krajach świata, to nie żadne czysto teoretyczne wymysły. Wystarczy kupić trochę literatury ekonomicznej, gdzie są te przykłady opisane.
  My w okresie międzywojennym po reformie Grabskiego mieliśmy bardzo surową, "zdrową" politykę ekonomiczną, wiele lat podobno zdrowej deflacji. Kraj w recesji, popadał w straszną biedą, ale wąskie grupy miały się cudownie. Dopiero tuż przed II WŚ uzyskaliśmy na naszych ziemiach poziom produkcji przemysłowej z przed I WŚ. Niemcy i ZSRR zwiększył tę produkcję w tym okresie dużo powyżej dwukrotnie. Nic dziwnego że zalała nas masa czołgów i innej broni, gdy my nie mieliśmy czym walczyć. Bo zamiast zając się pracą i budową silnej Polski, nasze "elity" balowały i cieszyły się lekkim i wygodnym życiem.
  My emitowaliśmy wtedy (w ramach tej "zdrowej" polityki) nowy pieniądz tylko pod złoto lub pod walutę złotą. Z nowym złotem był kłopot, więc braliśmy pożyczki w "złotym" franku szwajcarskim, tylko po to aby dodrukować trochę własnego, krajowego pieniądza. Jako jedni z ostatnich tuż przed II WŚ wystąpiliśmy ze "złotego klubu" państw, które opierały swój pieniądz o złoto. Siedzieliśmy w tym klubie, bo różne umysłowo ułomne ludki tłumaczyły że "waluta złota" to świadectwo prawdziwej siły państwa. Później już był 1 września 1939 roku.
 • @vortex 16:18:50
  Dobrze, że tyle piszesz, bo dzięki temu coraz bardziej obnażasz słabości i podstawowe błędy tej paranaukowej teorii, jaką jest "ekonomia" Keynesa. To są właśnie pseudonaukowe bzdury, oparte na wymyślonych przez niego pojęciach, które ani nie mają uzasadnienia w teorii ani nie występują w praktyce.

  W dodatku obecnie jest rozpowszechniona, jako nauka. Prawdopodobnie dlatego, że nie poparta żadnymi naukowymi podstawami, wyparła naukę lepszą - prawo Kopernika. Już nie trzeba bronić pracy skomplikowanymi wzorami i naukowym rozumowaniem; wystarczy napisać o "niedużej inflacji", jak to "podkręca koniunkturę" i już komisja egzaminacyjna kiwa głową i cmoka z zachwytem - praca obroniona! Po co się męczyć?

  Potem ci nałókofcy produkują taką "literaturę" ekonomiczną, o której piszesz.

  Jak zwykle wykorzystujesz jakieś pomówienia pseudohistoryków do wynajęcia, jak to zgromadzono u nas majątki.

  Setki przykładów wykorzystania keynesizmu w praktyce, owszem, istnieją, ale są to w dłuższym okresie decyzje chybione, które "niedużą" inflację zmieniły na dużą, a często na hiper-dużą, a efektu zmniejszenia bezrobocia też nie dokonały.

  Pierwszy wykorzystał te teorie w praktyce kanclerz Niemiec pod koniec lat trzydziestych ubiegłego wieku. Kiedy nie miał z czego oddać pożyczonych od własnych obywateli (bez ich wiedzy) oszczędności, wywołał II W.Ś. Bardziej zadłużył państwo w czasie pokoju niż uczyniła to I W.Ś. Do tej pory niektórzy powtarzają, że wywołał wojnę z powodu swojego szaleństwa albo antysemityzmu.

  "Nikt nikomu nie zabrania inwestować, aby uzyskał zwrot powyżej inflacji."? Jaka łaska! A ci, którzy nie inwestują, to są właśnie ci frajerzy do ogolenia.

  Zestaw sobie te dwa napisane przez siebie fragmenty:
  1) "ograniczony dodruk pieniądza powoduje niewielką kilkuprocentową inflację, ale też podkręca koniunkturę. To znakomite warunki dla robienia biznesu, nic tylko bić kasę i się cieszyć" i:
  2) "Bo jak ktoś nawet nakradł, ale zbudował później biznes, to jego nie interesuje tych kilka procent inflacji, jego interesuje czy jego firma będzie miała zlecenia." Bez komentarza.

  Polskie złoto jeszcze w latach czterdziestych komuniści rozdawali jako łapówki innym rządom w zamian za uznanie legalności ich władzy.
 • prof.Rivell25.01.2013 11:19:13
  Ty naprawde nie masz pojecia co ten czlowiek wyprawia i albo jestes slepcem albo jego klakierem platynym albo i z glupoty.

  Owszem ze on pieprzy o jakiejs wolnosci blizej niokreslonej.Nigdy jeszcze w zyciu nie powiedzial jak mielibysmy do tego dojsc.ZAWSZE TYLKO OGOLNIKI o wolnosci gospodarczem i tylko PRZYPADKIEM ten SEKCIARZ zawsze ma zblizone poglady w sprawach trudnych dla Polakow z komuchami?

  PRZESTAN GO SLUCHAC A ZACZNIJ PATRZEC CO ON ROBI I O JAKIE SKUTKI MU CHODZI a tobie i twojej rodzinie wyjdzie na zdrowie jak i narodowi.

  T y myslisz jak uposledzony ze czlowiek ktory polityka zajmuje sie od dziecka robi jakies figury geometryczne przypadkowo lub bezrozumnie.TO BEZWZGLEDNY I CYNICZNY CZLOWIECZEK.A z urbanem ma wiecej wspolnego niz myslisz.Zreszta swego czasu tego nie kryli.Zak mi was ze tak bezrozumnie mu wierzycie.
 • @Metzgerwein 22:04:02
  "Dobrze, że tyle piszesz, bo dzięki temu coraz bardziej obnażasz słabości i podstawowe błędy tej paranaukowej teorii, jaką jest "ekonomia" Keynesa. To są właśnie pseudonaukowe bzdury, oparte na wymyślonych przez niego pojęciach, które ani nie mają uzasadnienia w teorii ani nie występują w praktyce."

  Niestety te paranaukowe teorie potwierdziły swoją skuteczność w praktyce. Wszystkie państwa obecnie bogate zbudowały swój dobrobyt na kilku prostych pomysłach. Dobrze lokowane zamówienia rządowe finansowane dodrukiem pieniądza, ochrona przed zagraniczną konkurencją perspektywicznych branż (protekcja), finansowany z budżetu rozwój nauki, techniki i szkolnictwa, no i solidna administracja państwowa.
  Ale ja bym miał paradoksalnie inne zastrzeżenie do tych sukcesów. Szajba ludziom od dobrobytu odbija i myślą że są Bogami, pycha, odchodzą od wiary. A to się zemści. Biedakowi nigdy do głowy nie przyjdzie, że on jest Bogiem, a u nich takie szalone pomysły chodzą.
  A co do tego, że to w przyszłości doprowadzi do katastrofy? Nawet mnie trochę rozśmieszyłeś. Już za życia Kenesa tabuny profesorów ostrzegały, że jego pomysły to pewna katastrofa (Kenes już dawno nie żyje, oni też, a katastrofy nie ma). Od tego czasu PKB na głowę w krajach wysoko rozwiniętych zwiększył się przynajmniej 10 razy. Owszem teraz mają problemy, ale pewnie dlatego że ten dobrobyt tak im walną na głowę, że zgłupieli kompletnie, odlecieli. Boga nie potrzebują, niczego nie potrzebują, żadnych zasad, świrują. Ale jest to wynik niezwykłej skuteczności teorii Kenesa.
  Reasumując, tak naprawdę zbudowanie dobrobytu wcale nie jest takie trudne. Tylko co dalej? To jest prawdziwy problem. A wy wciąż kopiecie się w starych nieaktualnych teoriach.
 • @vortex 23:16:13
  A tak w ogóle ideały Korwina najlepiej były realizowane na kozackiej Ukrainie. Była pełna wolność, tylko żadnego dobrobytu oczywiście nie było (tak jak teraz w Somalii, dlaczego wy tam nie jedziecie?). Tam tak kilku ludzi mogło wyżyć na km2, normalnie jak w dziczy.
  Było skrajnie prymitywnie i malowniczo, miało to swój urok.

  http://www.youtube.com/watch?v=4oIBj7yTnAQ&feature=related
 • @vortex 23:26:09
  Katastrofa ekonomiczna w Somalii jest ostatnim, nieuniknionym stadium wprowadzania keynesizmu. Dlatego nie stręcz go więcej Polsce i Polakom. Wystarczy, że wszyscy od Balcerowicza do Tuska nam go narzucają.
 • @vortex 23:26:09
  Później jednak to Polacy na Ukrainie zaczęli budować solidne państwo i dobrobyt. A tak dokładniej to ruski Książę Jarema Wiśniowiecki, który zaczął tam budować normalne państwo, rozwijać planowo gospodarkę, (ale pod polskim królem). A później już to dalej poszło, i chyba oni nie myślą wracać do czasów dziczy.
 • @vortex 23:16:13
  Teraz mają problemy, które są prostą konsekwencją błędów keynesizmu, a nie od nadmiaru dobrobytu. Przed tym ostrzegały tabuny profesorów i ich obawy się spełniły.
 • @Metzgerwein 23:32:57
  Keynesizm w Somalii, dobry żart. A oni tam wiedzą co to znaczy w ogóle??? Jakaś grupa somalijskich profesorów keynesistów zaordynowała im keynesizm? Ale wieści. Takich bzdur to z pewnością na ONET nie wypisują, tylko na psychiatrycznym NE.
 • @Metzgerwein 23:38:57
  Szkoda na was czasu. Czysty psychiatryk. A ja mam swoje życie i nie potrzebuje tracić czasu na nauczanie ułomnych na umyśle.
 • @vortex 23:45:19
  1970 – Somalia ogłoszona została państwem socjalistycznym; wprowadzone zostały stosowne reformy społeczno-gospodarcze oraz ścisła współpraca z ZSRR.
 • @Metzgerwein 00:22:33
  Socjalizm na modłę radziecką, a keynesizm to inne parafie. Czysty psychiatryk to co wypisujesz. Chłopie idź do piaskownicy i stawiaj babeczki, naprawdę szkoda mi czasu na skrajnie debilne dyskusje.
 • @vortex 00:39:08
  Jedno i drugie oznacza interwencje państwa w gospodarkę, o początkowo różnym stopniu, ale obydwa systemy konwergują, z upływem czasu upodabniając się do siebie.
 • @Metzgerwein 00:45:48
  Tak samo dwie półkule mózgowe konwergują, z czasem upodabniając się do siebie.
  Idę na ONET, tam jednak takich bzdur nie wypisują. Tutaj czysty psychiatryk. Bay, bay.
 • @vortex 00:53:14
  Nie wystarczy wypisywać w każdym komentarzu słowa "psychiatryk", żeby udowodnić swoją normalność, trzeba jeszcze przestać popierać tę anormalną bajkę Keynesa, która rujnuje świat.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031