Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

Nie tylko ja przebiłem w sondażach 5%; KNP też:

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W sondażu "Homo Homini" zamówionym przez "Uważam Rze" KNP osiągnęła 5,4%. Trochę nam zaszkodziło, że uwzględniono "partię" p/n "Konserwatyści z PO plus Giertych i Kamiński" - oraz to, że była to sonda telefoniczna.

 Wyniki można obejrzeć np tu: 

http://nczas.com/wiadomosci/polska/sondaz-homo-homini-knp-54-ruch-narodowy-0/

a są takie: 

PiS – 31%
PO – 28,4%
SLD – 15,3%
Konserwatyści PO (plus Giertych i Kamiński) – 6,7%
Nowa Prawica JKM 5,4%
Ruch Palikota – 5,2%
PSL/PJN – 3,8%
Solidarna Polska 3,6%
Polska Partia Pracy – 0,4%
Ruch Narodowy – 0

===============================

 Sondaż telefoniczny jest niewątpliwie krzywdzący dla nas, a jeszcze bardziej dla PSL i Ruchu Narodowego. Nie trzeba się też entuzjazmować: 5,4% z uwzglednieniem wyników innych sondaży oznacza tylko tyle, że mamy stabilne poparcie 3,7% - i raz wychodzi 2%, a raz 5,4%...

Np. w sondażu ulicznym zaprezentowanym na obrazku u góry:

http://ewybory.eu/sondaz-ewybory-eu-22-02-2013/

Sondaż uliczny przeprowadzony został w dniach 18-22.02.2013 przez EWYBORY.EU na reprezentatywnej próbie losowej 2000 dorosłych mieszkańców Polski. Błąd oszacowania wynosi ok. 2 procent.

Zmiany: PO (+1.4%), PiS (+1.2%), SLD (-1.4%), RP (-0.8%), PSL (-1.7%), KNP (+2.4%), SP (-1.2%), PPP (+0.5%), Prawica RP (+0.3%), PJN (-0.8%)

PSL samo wypada lepiej, niż z PJN, a PJN w ogóle znika. Trudna do wyjaśnienia jest różnica wyników Ruchu Palikota. My mamy 4,1% - co potwierdza moją ocenę.

Ważne, że przyrasta. Tydzień temu liczyłem, że mamy ok.3% poparcia. 

KOMENTARZE

 • @mąż stana 00:35:37
  Jeśli uznamy, że istnieją słusznie i niesłuszne rozwiązania, to randomizm jest dobry w 50%, a demokracja w 5,4%

  I przyrasta:-)

  (Dodałbym do tego 6,7%, ale nie wiem, czyj to jest koń trojański i u kogo:-D)
 • "przebiłem w sondażach 5%;"
  Cały naród do urn !!!
 • Z łatwością do wzięcia jest 2x więcej
  musi się zmienić obraz samej partii, tzn jej stron i wizerunek. Wchodząc na stronę internetową partii człowiek ma wrażenie, ze zrobił to jakiś gimnazjalista na smartfonie w czasie lekcji biologii. Wstyd taką stronę wrzucić na swoją jako link. Kolejna sprawa, kiedy mówi się o KNP, to tak naprawdę mówi się JKM, bo nazwiska innych są zupełnie nieznane. I znowu kompletnie niewykorzystana jest strona partii by dać się poznać. "jak mają uwierzyć jeśli nie słyszeli? jak maja usłyszeć skoro nikt nie posłał..." parafrazuję nieco cytat z pisma świętego, ale jest on tu jak najbardziej na miejscu. Partia głosząca kapitalizm, powinna mieć świadomość, że nikt nie zaufa bankowi, który mieści się w odrapanym ponurym budynku, nikt nie pójdzie do sklepu którego wygląd odstrasza, nikt nie zaufa komuś (czyt odda głos) jeśli nic o nim nie słyszał. Trzeba grać wg zasad, które się promuje inaczej będą to czcze słowa i walka o próg wyborczy a nie o realny wpływ na ten kraj.
 • To teraz coś o debilach!
  Może jakiś brutalny felietonik? Ciekawe jak wtedy skoczy KNP w sondażu. Swoją drogą co dzieje się z UPR-em, który miał wystrzelić z procentami po uwolnieniu sie od "kontrowersyjnego" lidera?
  Cytując ojca dyrektora - alleluja i do przodu!
 • @mąż stana 17:37:27
  Ale myślisz, że Roman bedzie ujeżdżał dla nas, czy dla ONYCH?
 • @mąż stana 17:37:27
  Ponadto w tej całej socjaldemokracji prawdopodobieństwo kantów jest znacznie wyższe.

  0.01% vs 100%
 • Dwukrotny rzut monetą
  http://www.random.org/coins/?num=2&cur=60-pln.1zloty
 • @mąż stana 01:24:19
  Zapytałem o kolor.

  Dobry kolor na dobranoc:

  http://www.colorhexa.com/22277b.png

  W dodatku - głębokie granaty! Coś w tym jest.
 • @mąż stana 18:14:16
  Trafne spostrzeżenie. Gdzie z tym szkicem mam się udać (oczywiście po wykonaniu?
 • @mąż stana 18:14:16
  Co do banku w takim miejscu tylko ktoś bardzo odważny zaniesie tam swoje pieniądze. Jeśli ludzie kupują obligacje z oprocentowaniem poniżej inflacji, ale z gwarancją rządu to znaczy, że nie traktują banku jako kasyna.
 • @night rat 08:44:46
  No to szkic już mam:-) Jeśli jednak nowelka kiedyś powstanie (czego nie wykluczam), to będzie miała wiele inspiracji, które ludzie bardziej bezpośredni mogą nazwać plagiatami, czy jakoś tak.
 • SONDAŻE JKM POCZĄTEK KOŃCA KORWINA
  Panie Januszu ma pan to jak w banku że my patrioci w USA zrobimy wszystko aby obniżyć pana sondaże poniżej zera.Pan wie za koniec co więc nie będe pisa.Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @Yacek02 17:35:01
  i ty tez dałes sie nabrać na słowa tego żydka Korwina?Żal mi ciebie,żal mi WAS POLSCY Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @amadeusz2006 12:17:20
  Czy tak, jak w banku Lehman Brothers?
 • JKM w radiu wnet
  25/02/2013 - Janusz Korwin-Mikke w Radiu WNET
  http://www.youtube.com/watch?v=pdE3ET3I9dc

  Tematy programu: Katastrofa w Smoleńsku, ukryte podatki, musimy obalić obecny reżim, dodrukowanie i fałszowanie pieniędzy, różne waluty, czy broń palna pomaga w obronie, Jedwabne, globalne ocieplenie i globalne ozimnienie, leki wydawane bez recepty, niepotrzebne nakazy i zakazy.

  Zapraszam do subskrybowania tego kanału! Od teraz na tym koncie będą regularnie publikowane kolejne wystąpienia radiowe Janusza Korwin-Mikke, Olafa Wojaka, Tomasza Dworzyńskiego i innych prawicowych polityków i komentatorów.
  http://www.youtube.com/user/JKMKNPTV
 • @Metzgerwein 00:52:25
  Komputery nie potrafią losować.
 • @duszabar 14:41:35
  Ale wrażenie jest:-)

  To tak, jak z tygrysem na filmie przyrodniczym. Niby nie biegnie, to tylko klatki taśmy filmowej przesuwają się w tempie 24/sek, ale wszyscy widzowie przysięgną, że widzieli biegnącego tygrysa.
 • @amadeusz2006 12:19:53
  Pan JKM mówi od dawna to, co ja mówiłem będąc młodym chłopakiem za czasów Jaruzelskiego. Człowiek na każdym kroku czuł spętanie biurokracją i ograniczeniami. Potem spałem styropianie co prawda na kopalni wierząc, że walczę o normalność. Jednak ta nie nadeszła. W dalszym ciągu mamy kapitalizm z przydziału urzędnika, rodzinne mafie w zawodach i pozorną konkurencję. Rząd decyduje o nie swoich pieniądzach i to nie ten rząd, ale wszystkie rządy. Co do nabrania, to jestem pragmatykiem. Ta "świnia" jeszcze przy korycie nie stała, co potrafią tamte już wiem. Więc jest to wybór zgodny nie tylko z przekonaniami, ale też w chwili obecnej jedyny, który niezmiennie od lat proponuje rozwiązania, pod którymi się podpisuję. Polonia w USA czy w innych krajach ma marginalny wpływ na wyniki tutaj. Moim skromnym zdaniem nie powinna mieć żadnego. O Polsce powinni decydować tylko Ci, którzy ją tworzą tutaj, nie gdzieś tam, mając dwa, trzy paszporty w kieszeni, bo wybór jakiego dokonają ich w żaden sposób nie dotknie, ale nas tutaj owszem. Co do żalu, nie jest potrzebny. Przeżyliśmy Jaruzelskiego, Wałęsę, Kaczyńskiego, przetrzymamy i Tuska. Jednak ze względu na wiek Pana JKM chciałbym zobaczyć go w akcji, nim stetryczeje.
 • @zalinc 13:18:51
  Pogadanka tyle ciekawa, co nie wnosząca niczego. Panie Januszu, obalić ten reżim to betka, ale czy jest pan realnie gotów do przejęcia władzy, czy tylko do dalszych pogadanek; co bym zrobił, gdybym został królem? To całkiem poważne pytanie. Przysłuchując się temu co Pan mówi chcę usłyszeć wreszcie kogoś, gotowego na przejęcie władzy i realizację tego co mówi, a nie tylko teoretyka, który cieszy się 5,4% poparciem. Polsce do zmian potrzeba 900% poparcia więcej. Mniej nie pozwoli na nic i w to trzeba mierzyć i po to sięgać. Chyba, że celem jest załapać się do sejmu i mieć dotacje dla partii. Ale to może lepiej powiedzieć ludziom wprost. Kiedy obok siebie siedzi dwóch żebraków i jeden ma na kartonie napisane Zbieram na leki dla chorej matki a drugi; zbieram na piwo, to zazwyczaj ten uczciwy się piwa napije, drugi raczej niewielu nabierze.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031