Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

P.Marian Kowalski - trochę łagodniej...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PT Rzecznik ONR tym razem był dla mnie niemal miły - zaznaczył tylko. że to dzięki mnie UPR zawsze miała jakieś problemy z rejestracją - ale potem dodał, że nie da się ze mną rozmawiać, bo "chcę zniszczyć ruch narodowy". Protestuję!!

 Wypowiedż p.Kowalskiego tu:

http://www.youtube.com/watch?v=NYUe6Kisha4

Otóż - proszę p.Kowalskiego - gdy ktoś pragnie, by ameba podzieliła się na dwie ameby – to nie znaczy, że chce zniszczyć ameby. Jak już ze cztery razy pisałem: SLD + Ruch Palikota mają więcej wyborców niż gdyby Lewica się zjednoczyła – bo wielu palikociarzy nie znosi bonzów z PZPR – a wielu miłośników PZPR z dumą powtarza, że za PRLu ci (tfu!) „geje”, transgenderowcy, i inne cudaki siedzieliby w schowku na szczotki, a nie w Sejmie..

Proszę zauważyć, że w kilku sondażach „Europa+” czyli RP+Kwaśniewski, Siwiec, Kalisz – miała gorsze notowania, niż sam RP!

Podobnie: „Uważam Rze” miało 130.000 nakladu. Po jego „zniszczeniu” powstały: „W Sieci” (120.000), „Do Rzeczy” (120.00o) i „Uważam Rze” z 40.000 – razem ponad dwa razy tyle Czytelników!

Dlatego wspólny RN miałby mniej zwolenników, niż dawne Stronnictwo Narodowe (Dmowski, Heydel.Rybarski, Taylor) oraz osobno dawne ONRy (Doboszyński, Piasecki). Poza tym RN byłby uwikłany w nieustanne kłotnie wewnętrzne narodowych socjalistów z narodowymi liberałami.

Ile razy mam to jeszcze powtarzać?

Uważam, że wystarczy. Najgłupszy by to zrozumiał. Wzywam więc p.Kowalskiego, by w ciągu dwóch tygodni wycofał się z pomówień, że chcę niszczyć ruch narodowy.

 

KOMENTARZE

 • Ile razy mam to jeszcze powtarzać?
  Mądremu nie trzeba tłumaczyć a głupi i tak nie zrozumie,
  Szczęść Ci Boże Autorze

  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • ... dodam jeszcze, że koledzy z ONR są w porządku
  tylko żaden z nich nie przeczytał sensownej książki na temat ekonomii i stąd mają problemy z rozumieniem spraw gospodarczych. Poza tym są jak najbardziej w porządku,

  Szczęść Im Boże
 • @amadeusz2006 01:12:11
  ..ot głos "Narodowego-Socjalisty" vel Nazisty, teraz czekam na odzew "Narodowego-"Liberała" " vel Semity...
  Narodowy Sejm I-szej Rzplitej, zatwierdził Rozbiór i w konsekwencji Cara Aleksandra Pawłowicz II-go na Króla Polski.
  Narodowy soc-Marszałek, poza zabijaniem w wolnym czasie przeciwników politycznych, doprowadził do śmierci ok 100 Żołnierzy, przypadkowo antysanacyjnych i zbudował Potęgę, zdolną przegrać z Narodowym-Socjalizmem Niemiec.
  Narodowy Gomułka, po okresie Błędów i Wypaczeń, wyprowadził III-cią Rzplitą w okres "rozwoju" Narodowego Gierka, po którym Narodowy Jaruzelski, uchronił Kraj , przed Narodowym Wałęsą, który następnie został Narodowym Prezydentem. Po Lechu Bolesławie I-szym, nastał równie Narodowy Aleksander Chorygoleń III, którego udało się wreszcie wymienić na Lecha (tu przemilczę przydomek) Aleksandra IV-ego, buduj ącego IV-Rzplitą, który bohatersko suwerenem Narodu, obwieścił Inter-narodowców z Brukseli.
  ...w między czasie Niemcy wraz z Rosją dzielą się tortem, przygotowując się do islamizacji Europy "bardzo zachodniej" i skoku Chin, Indii i być może islamu "arabskiego", na wyludniające się Bizancjum....
 • @seedam 01:56:48
  Pięknie! Po prostu znakomicie!

  Gratulacje
 • @seedam 01:56:48
  ...teraz mamy Narodowego Bóla-Bronisława I-ego Herbu Korczak
  Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyje!
 • Tam ameba,ameba
  Ameba wszak to organizm już nieco skomplikowany.Może trzeba było zacząć od porostów
 • Panie Januszu,
  proszę się nie dziwić, że ktoś używa przeciw Panu Jego własnych słów vide tytuł tekstu z NCz.

  Akurat pana Mariana Kowalskiego nie podejrzewam, by nie przeczytał dalszego ciągu, który tytułowemu twierdzeniu przeczy, ale jest to kolejny dowód na konieczność ważenia słów, przynajmniej w publicystyce. Co innego w bezpośredniej dyskusji.

  Sam dostarcza Pan paliwo swoim przeciwnikom. I nie chodzi bynajmniej o to, że nie ma Pan racji, ale że wypowiada się Pan w sposób, pozwalający na łatwe - jeśli chcieć - "odwrócenie kota ogonem".

  Im liczniejsza grupa słuchaczy/ czytelników tym przekaz powinien być bardziej klarowny. Skrajnym przykładem są przemówienia różnych populistów, którzy używają tylko haseł - w oderwaniu od wiecowej scenerii - najczęściej zupełnie bezsensownych. Ale "masy" porywają!

  Serdecznie pozdrawiam
 • @panMarek 01:18:27
  Oho, odezwał się ten co przeczytał wszystkie książki świata na temat ekonomii, zwłaszcza tej żydowskiej, omijając prace polskiej myśli ekonomicznej, i wie na każdy temat bardzo dużo zwłaszcza na temat polskiej szlachty i gołoty.

  Korwin szaleje a pana Marek za nim kule nosi. :))))

  p.s.

  Na jakiej podstawie twierdzisz, że ludzie z ONR nie wiedzą nic na temat ekonomii?

  To Korwin na ten temat nic nie wie, a w swojej publicystyce wykorzystuje prace opublikowane przez amerykańskie żydostwo i myśl protestancką, z których wszystko zżyna, czyniąc tym z siebie znawcę tematu i specjalistę od ekonomii.

  Posługuje się w swojej publicystyce pracami na temat ekonomii, które nie mają nic wspólnego z myślą polską, samemu nie mając w swoim całym życiu nic wspólnego z prowadzeniem żadnej firmy, czy z zarządzaniem jakąkolwiek działalnością gospodarczą.

  Udało mu się tylko współtworzyć jedno pismo, Najwyższy Czas, jednak sam tego przecież nie dokonał
 • *
  Panie Januszu proszę mi wytłumaczyć, jak to jest, że pan Kowalski przez wiele lat był pana najbliższym współpracownikiem, aby w dniu dzisiejszym stać się pana przeciwnikiem politycznym, a nie dosyć tego, to co dzięki panu Kowalskiemu powstało w Polsce, zwłaszcza w Lublinie pan obecnie chce zniszczyć, a ludzi którzy utożsamiają się z ONR-em nazywa pan narodowymi socjalistami?

  p.s.

  Przecież to pan Kowalski przez wiele lat dla pana odwalał za pana czarną robotę, między innymi organizował panu poparcie, zbierał podpisy na pana listach i organizował wokół pana młodych ludzi opętanych iluzją - utopią liberalizmu gospodarczego i nieistniejącą wolnością gospodarczą oraz niewidzialną ręką rynków? To wszystko co czynił pan Kowalski dla pana partii i tak pan marnotrawił, ten cały zapał i pracę wykonywaną tak naprawdę dla pana.

  Dlaczego tak się działo, czy może to pan swoim czytelnikom wyjaśnić, wytłumaczyć w sposób racjonalny?
 • PR
  Podobno nie powinno sie oceniac po wygladzie, ale jednak sie to robi... Mi ten koles wyglada na nowobogackiego mafioza, nie budzi zaufania...
 • Surowy system więziennictwa w Japonii
  „Le Monde” ubolewa nad surowym systemem więziennictwa w Japonii. Francuska gazeta podaje informacje, że zaledwie miesiąc temu, 21 lutego w Japonii powieszono trzech więźniów skazanych na karę śmierci. Te egzekucje miały miejsce kilka miesięcy od czasu objęcia władzy przez rząd Shinzo Abe.
  Według „Le Monde” nie ma wątpliwości, co do tego, że japoński premier nie zrobi nic w tym kierunku, aby złagodzić „okrutny” system więziennictwa. Gdy poprzednio pełnił funkcję premiera w latach 2006-2007, dziesięć osób zostało powieszonych w ciągu niecałego roku.
  Gazeta ubolewa nad tym, że niedawne egzekucje nie wywołały żadnej debaty publicznej w kraju. Co więcej, jak wynika z sondaży, większość Japończyków popiera karę śmierci. Jedynie garstka obywateli jest za jej zniesieniem.
  Japonia obok Korei Południowej i USA spośród państw uprzemysłowionych utrzymała karę śmierci. Japoński rząd uważa, że dzięki tej karze, a także surowej dyscyplinie w więzieniach, ma najniższą stopę przestępczości spośród krajów OECD.
  Egzekucje, które są wykonywane przez powieszenie są owiane tajemnicą. Po fakcie informowani są o nich jedynie członkowie rodziny. Skazani na śmierć są utrzymywani w izolacji, bez możliwości komunikacji z innymi więźniami. Na wykonanie wyroku czekają od miesiąca do jednego roku.
  Obecnie na wykonanie kary śmierci oczekuje 134 skazanych. W japońskich więzieniach warunki życia są szczególnie trudne. Od końca 1960 roku obowiązuje surowa dyscyplina. Więźniom zabrania się mówić, mają jedynie patrzeć przed siebie. Na halach produkcyjnych i w warsztatach pracy panuje cisza. Tylko grupa więźniów skazanych za mniejsze przestępstwa, noszący zielone mundury i czapki mogą rozmawiać ze sobą podczas przerw 15-minutowych lub po kolacji.
  „Le Monde” pisze, że ten rodzaj ekstremalnej dyscypliny uważa się za całkowicie przestarzały w innych krajach uprzemysłowionych: „Japoński prawo karne sięga 1908 roku. Ale Japończycy mówią, że ich system pozwala im uniknąć problemów dręczących większość zachodnich więzień: zamieszek, napaści na strażników, burd i ucieczek”.
  Gazeta twierdzi, że w 188 więzieniach i aresztach brak przejrzystości i często dochodzi do nadużycia władzy. Więźniowie czasami trafiają do karceru na 60 dni, a skórzane kajdanki, które muszą nosić niekiedy powodują śmierć przez uduszenie.
  Japońscy urzędnicy tłumaczą, że surowość warunków więziennych ma na celu zaszczepić u więźnia „poczucie wstydu” za przestępstwa popełnione wskutek „utraty poczucia moralnego”.
  Osoba zatrzymana może być przetrzymywana w areszcie przez 23 dni bez dostępu do adwokata lub bez formalnego oskarżenia.
  Japończycy mają najniższy wskaźnik przestępczości wśród krajów OECD. Na każde 100 tys. mieszkańców przypada 55 więźniów. Dla porównania w Wielkiej Brytanii na każde 100 tys. osób przypada 149 więźniów, we Francji – 99, w USA – 716. Nie ma też praktycznie problemu z recydywistami.
 • Onegdaj bodajże Cortazar
  opowiadał,jak to jego kolega z grupą kumpli chciał nieco pobiesiadować.Jakoś nie mieli gdzie,więc wybrali teren opuszczonej budowy.Traf chciał,że dnia onego policja zorganizowała obławę i trudno powiedzieć dlaczego wymiatała i komunistów i narodowych katolików, jednocześnie,solidarnie i pospołu.Jak brali to brali,no i zabrali kumpla z przyjaciółmi z budowy onej,chociaż owi zaklinali sie,że nie posiadają żadnych znaczących poglądów politycznych.Jak ich brali tak ich zamknęli w jednej sali za kratą.Siłą rzeczy narodowi katolicy zgrupowali sie po jednej stronie sali,a komuniści po drugiej stronie.A,że wszechswiat innych już stron nie posiada, kumple z biesiady zostali w centrum.Po paru godzinach coś tam zaczęto przebąkiwać o pałowaniu i rażeniu prądem.Na to narodowi katolicy zaintonowali Pod Twą Obronę.Komuniści odpowiedzieli Międzynarodówką.A wy co,a wy co dopytuje się Cortazar.A myśmy bracie uderzyli w Tango Milonga
 • @Phill 10:52:15
  Czytałem kiedyś o chińskich wiezieniach .Wywiad z katolikami wiernymi watykonowi przesladowanymi .Nawet piać nie chcem .Faceci specjalnie byli badani rozbierani do naga bici poniżani na wszystkie sposoby przez kobiety klawisze specjalnie zwłaszcza księża.
  Resztę nawet nie opisuje daje link o sytłacji w tym kraju
  http://www.panstwo.net/1685-herosi-panstwa-srodka
 • @Paweł Tonderski 10:24:31
  Dopóki Pan się nie odetnie od ekonomii Marksa i Engelsa z ich powszechnym kształceniem dzieci w państwowych szkołach, centralnym bankiem, państwową własnością "środków produkcji" (określenie autorów) i progresywnym podatkiem dochodowym, nie ma Pan prawa nazywać się narodowcem, a przynajmniej nie: polskim narodowcem.
 • Papież Franciszek rozważa likwidację Banku Vatykańskiego
  http://www.cathnews.com/article.aspx?aeid=35472

  Biskup Rzymu przypomina mi swoimi działaniami przypominać komornika wyznaczonego przez masonów.
 • @amadeusz2006 01:12:11
  jak ja nienawidze tych pierdolonych narodowych socjalistow ze az mnie nosi. ps: zwiazki na powiazki.
 • @Paweł Tonderski 10:37:33
  Panie Tonderski - jestem ciekawy czy udał się panu przeszczep napletka, czy nadal panu dynda? Czy nie powinien pan spróbować kleju Kropelka? Z dyndającym nie przyjmą pana do narodowców pana Kowalskiego.
 • @antares 22:19:47
  Andrzej. Nie wydurniaj się.
  pozdrawiam
 • @cezar 19:49:48
  A kogo ty nawidzisz,wiesz?
 • NIESTETY
  jestescie tak ograniczeni ze nie potraficie nawet wyciagnac wnioskow z polskich przyslow.Niestety ale ten SEKCIARZ od 20lat mniej lub bardziej skutecznie rozbija wszystko co na prawicy powstaje.Mysle ze kazdy z was od dziecka zna powiedzenie DZIEL I RZADZ.i to realizuje korwin.On doskonale wie ze tu nie chodzi o grupy skupione wokol jakiejs idei ale o przywodcow kierujacy tymi grupami.Najlepszy przykladem jest tutaj Giertych ktory poprowadzil swoje ugrupowanie na zatracenie.A wczesniej powiedzial ze musial przystapic do koalicji bo mial bunt na pokladzie a przeciez program Ligi i PiS niemalze sie pokrywaly.No coz ale SEKTA tego nie zrozumie.No ale sluchajcie dalej Ozjasza Goldberga
 • @Paweł Tonderski 10:24:31 - same insynuacje, ale coś odpiszę
  "Oho, odezwał się ten co przeczytał wszystkie książki świata na temat ekonomii, zwłaszcza tej żydowskiej, omijając prace polskiej myśli ekonomicznej, i wie na każdy temat bardzo dużo zwłaszcza na temat polskiej szlachty i gołoty."

  ad. wszystkie książki świata - napisałem o jednej sensownej a nie o wszystkich a sensowność tu oznacza, że nie powinna to być książka Polaka Kołodki czy Polaka Balcerowicza tylko np. Ludviga von Misesa (austriackiego Żyda).

  ad. Polska myśl ekonomiczna - dali za darmo robolom/pracownikom akcje w Papierni Kwidzyń i Kablu Ożarów a robole wyprzedali je za cenę 1 Poloneza i tak skończyło się ich ekonomiczne działanie.

  ad. szlachty i gołoty - gołota to też była szlachta
  Szczęść Ci Boże i Wesołego Alleluja
 • @antares 22:19:47
  Pozdrowienia
 • @ratus 22:57:46
  Dziękuję za pozdrowienia. Nie patrz w lustro.
 • @panMarek 00:27:46
  Dziękuję za pozdrowienia. Odezwę się 25 kwietnia..
 • @antares 22:19:47
  Na pana to zawsze można liczyć, jak na Zawiszę...

  Teraz będziemy sobie sprawdzać napletki?

  To może zacznijmy od pana Korwina i pana Marka, który ma znikome pojęcie na temat polskiej szlachty, chociaż jakoby nią jest, a potem od Ciebie. :))))
 • @panMarek 00:22:54
  Ale to pana Korwin był za tym, aby w Polsce wszystko sprywatyzować, inaczej oddać w łapy żydowskie, on do tej pory pisze i mówi te same farmazony na temat prywatyzacji.

  Oczywiście i ja życzę panu szczęśliwego, zdrowego i pomyślnego Alleluja, a także całej Pańskiej rodzinie...

  p.s.

  To, że gołota to była polska szlachta to jest wiadome, jednak tutaj nie o to chodziło, tylko skąd wywodziła się ich nazwa i dlaczego ją tak nazywano?
 • @widziane z BUSA 23:56:41
  coś ci się kolego popierdykało. "dziel i rządź " to nie jest polskie przysłowie.
  pewnie pisałeś w pośpiechu na jakiejś stacji benzynowej i stąd ten lapsus.
  Pozdrawiam zmotoryzowanych amerykańców !!
 • @amadeusz2006 23:14:26
  Ścierwo socjalne, chamie z Koziej Dupy !!!!
  Kasujesz swoje komentarze ! Tak postępuje tylko bydle, bez kręgosłupa moralnego, które po "instrukcjach z góry", poprawia wizerunek PR. Gdybyś, chamie, pierdnął w przyszłości do mnie słowo, wybacz ,że potraktuję cię jak koński zad...batem przez dupę !
 • Z daleka od JKM i tego towarzystwa - OSTRZEGAM
  Pan Kowalski doskonale wie jak działa JKM i jego koledzy i słusznie, że unika. Stan w jakim znajduje się Kongres Nowej Prawicy jest skandaliczny. To o czym opowiada i przedstawia były skarbnik Kongresu Nowej Prawicy potwierdza słowa Pana Kowalskiego - http://youtu.be/8cxnZ4xRj_M

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031