Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

OO. Jezuici mają poczucie humoru

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I na swoich stronach lekko pokpiwają z własnego Papieża

Ale, swoją drogą ta pochwała prostoty wydaje mi się dość niebezpieczną demagogią. Może Kosciół, znając ze spowiedzi nastroje ludzi, liczy się z rewolucją - i chce ją dobrotliwie popierać?

KOMENTARZE

 • Sam ten rysunek jest niebezpieczny.
  Papież, jako przedstawiciel klasy średniej (dawniej robotniczej). Czyli papież jako rzemieślnik, członek korporacji. To jest jawna desakralizacja pozycji papiestwa. Tak działają właśnie Jezuici, ci co mają bronić powagi papiestwa. Jestem pełen głębokiego smutku, bo to nie są tak na prawdę żarty. Z drugiej strony papież Franciszek zaczyna się kreować właśnie na takiego "zwykłego" człowieka z ludu. Desakralizacja, demajoryzacja, demokratyzacja najwyższego duchowego i widzialnego stanowiska w Kościele Jezusa Chrystusa. "Może Kosciół, znając ze spowiedzi nastroje ludzi, liczy się z rewolucją - i chce ją dobrotliwie popierać?" To by było przerażające. Kościół straci smak soli, znak sprzeciwu dla świata. Demony tylko czekają na pełne uchylenie drzwi do dusz ludzkich, bo szczeliny pojawiły się już dużo wcześniej: Podczas swojej homilii wygłoszonej w 1972 roku w święto Apostołów Piotra i Pawła papież Paweł VI powiedział znamienne, wstrząsające słowa: „Odnosimy wrażenie, że przez jakąś szczelinę wdarł się do Kościoła Bożego swąd szatana. Jest nim zwątpienie, niepewność, zakwestionowanie, niepokój, niezadowolenie, roztrząsanie. Brak zaufania do Kościoła. Natomiast darzy się zaufaniem pierwszego lepszego świeckiego »proroka« wypowiadającego się za pomocą prasy lub przemawiającego w jakimkolwiek ruchu społecznym i żąda się od niego formułek dla prawdziwego życia! Nie myśli się przy tym, że my te formuły już posiadamy!”.
 • Sąd Najwyższy i sejmowi eksperci nie widzą niczego groźnego w ustawie o pomocy obcych służb
  http://tinyurl.com/dyx99g7
 • Opublikowano zdjęcie nagiej Merkel w młodości spacerującej razem
  z innymi naturystami. Chyba ruski biorą odwet za utracone pieniądze na Cyprze.
 • @Phill 23:14:12
  A nie pomyślałeś biedaku o desakralizacji samego Pana Jezusa Chrystusa?
  Nie widzisz, co wyrabiają bałwochwalcy, symoniści, spirytyści, okultyści na czele z samym papieżem?
  Czy zauważyłeś, aby nowy władca absolutny Watykanu zarządził powrót do nauki Pana Jezusa i chrztu tylko dorosłych, wierzących? Słyszałeś, aby nowy władca zrezygnował z fałszywego chrztu niemowlaków?
  A słyszałeś, aby zrezygnował z fałszywego praktykowania Wieczerzy Pańskiej w postaci sprzecznej z Biblią tzw. komunii świętej?
  A słyszałeś, żeby przyznał, że żaden sukienkowy nie ma zdolności przemienić pieczywa w ciało Pana Jezusa Chrystusa, gdyż to by była magia, a magia jest grzechem. A poza tym, Biblia w wielu miejscach zaprzecza możliwości materializowania Boga, który jest Duchem.

  A słyszałeś, aby tzw. Franciszek zabronił kultu matki Pana Jezusa i że zabronił modlić się do zmarłych ludzi, gdyż jest to obrzydliwością dla Boga?

  Jak łatwo się zorientować, tzw. Kościół Rzymsko-katolicki dawno przestał być Kościołem Pana Jezusa Chrystusa.
 • @von Finov 00:29:28
  Biblia najbardziej zaprzecza możliwości materializowania Boga gdy Jezus po Zmartwychwstaniu prosi uczniów o coś do jedzenia:) Zaprzecza zaprzecza i na końcu się materializuje- pożuć tą drogę i czytaj jak nie pamiętasz :"Zdrowaś Maryjo...
 • @von Finov 00:29:28
  Finov von
 • @prolet 06:54:29
  Prolet ! Tobie tylko żucie we łbie, więc porzuć sprawy duchowe a weź się za żucie i trawienie.
 • JKM w Młodzież kontra
  7 kwietnia o 20:50 Korwin w "Młodzież kontra" na TVP Info. Będzie się działo! :)
  Przekażcie info dalej. Polecam również promować i wklejać ten oto obrazek w różne miejsca - na facebooku, na blogu itd. itp. http://i.imgur.com/fk3rvwk.jpg
 • @zalinc 11:58:07
  Chociaż odnośnie notki u góry chętnie bym się pana Janusza czepnął (nie Jego to biznes!), to bardzo mnie Jego występ dla MK interesuje.

  Oby nie uruchomił walki przeciwko wszystkimi na raz!
 • @antares 10:54:32
  dobra miszczu
 • To jest powazny problem.
  Zachowanie papieza Franciszka jest przez media kreowane na prostote. A prawda jest taka, ze to nie jest PROSTOTA tylko PROSTACTWO. Dlaczego - bo papiez nie ma prawa tak sie zachowywac. On reprezentuje Kosciol Katolicki, jest namiestnikiem Jezusa Chrystusa na ziemi, on nie jest kolega wszystkich, jego obowiazuje prezentowanie wlasciwego poziomu, a w szczegolnosci promowanie Sw Wiary katolickiej i gloszenie Sw Ewangelii..
 • WODA EGZORCYZMOWANA na odległość
  http://www.porady-duchowe.siedlce.opoka.org.pl/woda-egz.htm

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031