Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

Przezabawny sondaż, przezabawny list

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powyżej widzimy sondaż CBOS pokazany w TVP2. Jak łatwo zauważyć, nie ma w nim w ogóle KNP (CBOS twierdzi, że mamy 2%). Jak niewiele trudniej zauważyć: brakuje w nim... 36%. I ani słowa wyjaśnienia!

A teraz list:

Mam na imię Grzesiek, mam 26 lat. Mieszkam w małej miejscowości na Dolnym śląsku, Żarów. Odkąd osiągnąłem wiek, który daje mi możliwość, wręcz nakłada na mnie obowiązek obywatelski by głosować - głosuję. W moim pierwszym głosowaniu oddałem głos na Pana ugrupowanie, namówiony przez wielu znajomych. Co się później okazało: z grupy ponad 250 osób, które mnie namawiały, żeby na Pana zagłosować, zagłosowało na Pana 10 osób - w tym ja.

W kolejnych wyborach szukałem kogoś, kto byłby najbliższy moim oczekiwaniom. W drugich wyborach zagłosowałem na Tuska, wygrał Kaczyński. W trzecich na Kaczyńskiego, wygrał Tusk. W czwartych na Palikota, wygrał ponownie Tusk. Mam już dość tego sk***ysyńskiego bagna!!!!

Gdyby, p.Grześku, był Pan królem – nie byłoby tego problemu! A gdyby ktoś inny był królem? 

Też by nie było tego problemu! 

Janusz Korwin-Mikke  

KOMENTARZE

 • @
  Jakąś powszechną chorobą jest próba zgadnięcia kto wygra i głosowanie właśnie na tego. To w zasadzie dla wielu jest taka namiastka totolotka. Słyszę często :ONI czy ON nie wygra więc na niego nie głosuję” Tak jak by za skreślenie właściwej partii wypłacali jakąś wygraną. Najpierw trzeba przewidzieć kto wygra, potem odpowiednio zagłosować, a potem zgłosić się ( jeżeli trafiliśmy) do kasy po wygraną. Kłopot w tym że na żadnej karcie do glosowania nie podają gdzie się mieści kasa .
 • @prolet 08:16:38
  Pięknie napisane...na żadnej karcie do glosowania nie podają gdzie
  się mieści kasa.
  Stalin powiedział ...nie ważne kto glosuje, ważne kto liczy głosy...
 • @kanton 08:22:28
  "nie ważne kto glosuje, ważne kto liczy głosy..."
  a wazniejsze kto przygotowuje alternatywe :)
 • Mam proste pytanie
  Skoro demokracja jest tak dobra, to dlaczego jest tak ŹLE??
 • Autor
  A ja powiem krótko. Do dupy z taką demokracją, gdzie wyborca musi wybierać między dżumą a cholerą. Mamy już was dość. Przez ponad 30 widzimy te same znienawidzone mordy z ironicznymi uśmieszkami na twarzach wyrażających szyderstwo. Bezczelność tych polityków przekracza wszelkie granice. Koniec z głosowaniem. I dobrze napisał Grzesiek. Po za tym choćbyś głosował to i tak nie jest istotne na kogo oddałeś swój głos. Ważne jest to, kto te głosy liczy. WSZYSCY WON!!! PiS, PO, SLD, SP, RP, KNP, WSZYSCY WON!!! Cały SEJM i SENAT-WON!!
 • Wynik sondażowy Nowej Prawicy ZASŁONIĘTY W TVP!!!
  W TVP Info podczas pokazywania wyników sondażu poparcia dla partii z CBOS-u, wynik Nowej Prawicy 2% został zasłonięty przez tłumacza migowego.

  http://i.imgur.com/AucADcn.jpg

  Nie wiem czy wiecie, ale niedawno wprowadzona została nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji i został dodany artykuł, że każdy nadawca telewizyjny (nawet prywatny) ma OBOWIĄZEK nadawać programy z audiodeskrypcją, tłumaczem migowym i z napisami. Moim zdaniem to zachowanie nie spełniające zasad wolnego rynku. Warto o tym wspomnieć - podczas tej wpadki TVP Info.

  Tak brzmi ten artykuł:

  Art. 18a.
  1. Nadawcy programów telewizyjnych są obowiązani do zapewniania dostępności programów dla osób niepełnosprawnych z powodu dysfunkcji narządu wzroku oraz osób niepełnosprawnych z powodu dysfunkcji narządu słuchu, przez wprowadzanie odpowiednich udogodnień: audiodeskrypcji, napisów dla niesłyszących oraz tłumaczeń na język migowy, tak aby co najmniej 10 % kwartalnego czasu nadawania programu, z wyłączeniem reklam i telesprzedaży, posiadało takie udogodnienia.


  PS. W dodatku nie rozumiem dlaczego akurat to musi być 10% i dlaczego narzuca się to nadawcom. Na przykład TVP już nadaje napisy tekstowe, które można włączyć za pomocą Telegazety np. podczas Wiadomości, Teleexpressu, Panoramy, niektórych filmów i seriali i teraz dodatkowo TVP musi nadawać filmy i audycje z napisami WKLEJONYMI na materiał źródłowy, czyli już ja, jako normalny widz, też jestem zmuszony je oglądać, a tak to przecież opcjonalnie można je włączyć w Telegazecie. To samo dotyczy tłumacza migowego, który jest doklejany w rogu ekranu podczas wyżej wymienionych serwisów informacyjnych i seriali. Z kolei nie wyobrażam sobie jak ma być realizowana ta audiodekrypcja - co to za dźwięki i jak one mają być nadawane... No a poza tym nadawca jest zmuszony do opłacenia tłumaczy, tłumacza migowego (+ jego charakteryzacja, sprzęt do odsłuchu, ubiór itd.) i techników, którzy tym wszystkim będą się zajmować. A to są koszty!
 • Panie Grześku
  I tak nie ważne na kogo pan głosuje bo oni jak rządza niczym się nie różnią Tusk robi to co Kaczyński, Kaczyński robi to samo co Tusk. Nawet ich nie dzieli raport Millera chociaż robią wszystko aby ludzie tak myśleli. To mentalna komuna, dopóki ich nie zmiecie kryzys będzie jak jest. A jak jest? choo jowo.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031