Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

Okiem gracza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chiny poszerzają strefę wpływów

Wszyscy gracze wiedzą, że strategia gier europejskich - szachy, wacaby - różni się zasadniczo od go (w Chinach: wei-chi, o praktycznie identycznych regułach). U nas się uderza - ludzie Wschodu cierpliwie zajmuja terytoria i rozbudowują swoje bazy.
I teraz Amerykanie uderzają jak Damka: a to Wietnam, a to Afganistan, a to Sudan - a Chińczycy spokojnie, bez agresji rozbudowują swoje strefy wpływów: w Afryce, w Ameryce Południowej - i, oczywiście, przede wszystkim koło siebie.
Potwierdzeniem tej strategii jest ich dzialalność w Kirgistanie: //chart.nowyekran.net/post/97226,chinczycy-wchodza-do-kirgistanu
Cóż: za 2-3 lata pierwszym mocarstwem świata będzie ChRL - zwłaszcza po pokojoiwym przyłączeniu Taiwanu - a nie USA...

 

Zapraszam na mój blog:

//korwin-mikke.pl/blog

 

 

 

Dziś w naszej internetowej księgarni//ksiegarnia.korwin-mikke.pl nowości:

Marian Miszalski – Najnowsza spiskowa historia Polski

Wojciech Grzelak – Gra z Rosją do jednej bramki

Fryderyk Bastiat– Lekcja zdrowego rozsądku – audiobook

 

Polecam również:

Robert Wit Wyrostkiewicz – Absurdy postępu

Clive Ponting – Armageddon, czyli niepoprawna politycznie historia II wojny światowej

 

W księgarni znajdą Państwo również książki z dziedziny ekonomii, wydane przez Fijorr Publishing:

Marek Skousen – Wall Street – giełdowe mądrości, maksymy i aforyzmy

Marek Skousen – Narodziny współczesnej ekonomii. Żywoty i idee wielkich myślicieli

Helmut Schoeck – Zawiść. Źródło agresji, destrukcji i biedy

A także Friedricha Augusta Hayek'a – Nadużycie rozumu wydane przez PROHIBITA

Janusza Choińskiego Choroba (umysłowa-alkoholowa) ministra Józefa Becka jako główna przyczyna wybuchu II wojny światowej

 

oraz moje:

Vademecum Ojca, Niebezpieczne ubezpieczenia, orwin - najlepsze teksty, Rząd rżnie głupa - wznowienie wydanego kilkanaście lat temu wyboru moich przemówień sejmowych z lat 1991-93

 

Polecam też Stanisława Michalkiewicza- Polska droga do zniewoleniai Jakuba Wozinskiego - Historia pisana pieniądzem

 

PS: jeżeli ktoś chce zorganizować spotkanie ze mną - proszę pisać na poniższy adres:

meet_jkm@nowaprawica.org.pl

KOMENTARZE

 • Raczej nie chodzi tu o strategię GO, ale o to, że Chińczycy to jest pracowity naród
  a nie jacyś tam złodzieje, nieroby, pijusy, ćpuny i tym podobny element.
  Strategia GO jest wtórna.

  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • @panMarek 23:52:18
  Pracowity naród, który został zapędzony do obozów pracy?

  Gdzie są potworzone całe miasta fabryk, zakładów przemysłowych i wielkich zadaszonych wiat bez ścian, znajdujące się na bezludnych terenach Chin, gdzie dobami pracują dzieci w zasadzie za darmo.

  Kraj ludzi, gdzie 5 % Chińczyków może powiedzieć, że korzysta z chińskiego kapitalizmu i jest dopuszczona do podziałów łupów, liberalny liberalizm w gospodarce, który im zaserwowali Amerykanie, przenosząc na tereny Chin w 70 % swój przemysł... Kraj w którym 70 procent Chińczyków jest agnostykami i ateistami...

  W Chinach się nie ćpa?

  Może dlatego, bo za handel i używanie narkotyków w Chinach obowiązuje kara śmierci?

  Tylko co na to opium-iści i morfiniści?

  Czy szanowny pan, panie Marku razem ze swoim guru Korwinem Pierwszym Wspaniałym od liberalizmu, zamierzacie już wkrótce przenieść się do tej krainy wolności i szczęśliwości, którymi są Chiny, gdzie lud pracowity, obowiązkowy i zdyscyplinowany, gdzie ludzie znikają bez śladu, a każde przestępstwo karane jest śmiercią, a narządy wewnętrzne tych zamordowanych są potem sprzedawane ludziom z krajów zachodniej cywilizacji, która ostatnio zaczyna przypominać kibuc?
 • @Paweł Tonderski 11:15:57
  Gdyby z pana p. Tonderski Tusk zrobił autostrady - byłyby wieczne. Beton najwyższego gatunku. Pan skamieniałeś na etapie rewolucji kulturalnej. Sam pan pisze, że część (5%) Chińczyków została dopuszczona do podziału łupów kapitalizmu - więc czemu nie podobają się panu zadaszone wiaty. Te wiaty bez ścian, to kapitalizm w czystej postaci, który przychodzi do Chińczyków. Dzieci pracują? Ano to z tego powodu należy dziękować Bogu, że mają co jeść bo jak do tej pory - to do dyspozycji miały tylko jak w Korei Płn. trawę. W USA pierwsze łupy kapitalizmu konsumowali "nędzarze ustawieni przez Forda przy nieludzkiej taśmie". W II RP czy w Europie samochodami zaczynali jeździć hrabiowie a w Detroit tego luksusu dostępował robol potrafiący wykonać dobrze - nie więcej jak dwie czynności. Kowal Ford zauważył iż niewielu jest ludzi potrafiący dobrze wykonać więcej niż dwie czynności i dlatego stworzył taśmę. Podnieś kółko - przykręć śrubkę. Panu pasuje takie socjalistyczne gówno jak w III RP że na pana i na pańskie dzieci robią inni.
  W Chinach byłem tylko miesiąc i na wycieczce ale niech pan p. Tonderski zajrzy tutaj http://www.wykop.pl/ramka/1348265/blog-polaka-mieszkajacego-od-roku-w-chinach/ i wyłapie te swoje wiaty zadaszone.
 • @antares 17:33:29
  W ten sposób żydowska Ameryka, ich rząd federalny i korporacje utrzymują przy władzy w Chinach morderców, na Polskę nałożyli swojego czasu embargo. Już pan o tym zapomniał, specjalisto od elektrowni atomowych i od azbestu?
 • @Paweł Tonderski 23:25:28
  Gdyby USA utrzymywały ChRL to chińskie dziecko nie "pracowało by za darmo" jak pan twierdzi - a leżało by pod ichnim MOPS-em czekając na jałmużnę amerykańską. Lepiej pan pokombinuj jakim sposobem chińskie władze starają się powstrzymywać napór biedaków z terenów pokomunistycznych eksperymentów Mao na tereny na których poluzowali cugle i pozwoliły działać kapitalizmowi. Zachęcam do przeczytania całego blogu do którego link panu podałem. Rozumie pan pisane?
 • @Paweł Tonderski 23:25:28
  Panie Tonderski! Klupnij się pan w głowę! Jakich morderców w Chinach? Jak USA kogokolwiek w Chinach utrzymują? Chiny są potęgą ekonomiczną prężnie się rozwijającą gdy USA już się zwijają! Jakie embargo na Polskę? Kto? USA? Embargo na Polskę nakładają kolejne rządy polskie. Aktualnie tuskowacizna na zmianę z kaczoryzmem! Pan uważa że znajomość zagadnień elektrowni atomowych to wiedza hańbiaca? Zalecam wizytę u jakiegoś psychiatry. Wyrzuć pan z domu talerze z azbestu. Albo je pan umyj.
 • Adam Słomka, Janusz Fatyga i Zygmunt Miernik znowu rozwalają sędzinę
  http://www.youtube.com/watch?v=YNKkRDzxDm4

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031