Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

Jeden grosz za godzinę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

P.Leszek Szymowski zauważył, że OPZZ (a i „Solidarność” domagają się podwyżki płacy minimalnej za godzinę – powołując się na to, że zarabiamy „mniej, niż w Argentynie”.

//szymowski.nowyekran.net/post/97847,w-polsce-pensje-nizsze-niz-w-argentynie

Powtarzam: tylko łajdak lub idiota może domagać się podniesienia płacy minimalnej – co oznacza zwolnienie z pracy ludzi biednych, bo niesprawnych – przede wszystkim „nieuzwiązkowionej” młodzieży. Ich miejsce zajmują bardzo sprawni związkowcy: jeden potrafi za 2500 zrobić to, co robiło dwóch niedojdów za 1000 zł – bo przedsiębiorca nie zapłaci im teraz 2 × 1600zł = 3200 zł.

Nie istnieje „płaca minimalna dla frezera 1800 zł” - a mimo to nie znam frezera zarabiającego 1800zł. To samo dotyczy wszystkich. Jeśli z jakichś powodów unijnych czy konstytucyjnych musi istnieć „płaca minimalna” - to właściwa jej wysokość to 1 grosz za godzinę.

Tylko to nie zwiększy bezrobocia.  

 

 

Od czwartku jestem na Lubelszczyźnie:

 

29.08 – czwartek 

godz 15:00 – Poniatowa - spotkanie w restauracji “Pod Kogutem” ul. Brzozowa 4
godz. 18.00  - Puławy – Bar Paradise, ul. Partyzantów 2a
 
30.08 – piatek
godz 17:00, Włodawa, Sala konferencyjna Starostwa Powiatowego, Al. Piłsudskiego 24
 
31.08  - sobota
godz 12:00,  Łęczna, Pub 30, ul. Stefanii Pawlak 40
godz 17:00,  Biłgoraj – Restauracja “Dworek Modrzewiowy” Ul. Kościuszki 28
 
01.09  - niedziela
godz 15:00, Lubartów, Restauracja “Pałacowa” ul. Słowackiego 8
 
Serdecznie zapraszam!
 
Jeśli ktoś chciałby zorganizować spotkanie ze mną, proszę pisać na meet_jkm@nowaprawica.org.pl

KOMENTARZE

 • @podlasie21 12:54:42
  A gdzie w tekście jest napisane lub zasugerowane że jest?
  Przeczytaj jeszcze raz powoli, spokojnie, starając się zrozumieć pisane.
 • Jest mnóstwo frezerów zarabiających mniej
  niż 1800 złotych,Pańskie koncepcje nijak mają się do polskiej rzeczywistości.Jeśli nie będzie płacy minimalnej, to tzw.prywaciarze, miast inwestować lub godnie płacić,przehulają zyski w Egiptach,luksusowych rezydencjach,panienkach itp.
 • @Bibrus 13:04:35
  Są frezerzy i "frezerzy"
 • PANIE PREZESIE, JEST SPRAWA. NIEWINNEGO CZŁOWIEKA TRZEBA PRZEPROSIĆ.
  Adam Czeczetkowicz został przez Pana pomówiony o pobicie Hindusa z Podlasia. Przez wzgląd na wspólnie spędzone chwile na Teneryfie u boku nieformalnego króla Polaków na Uchodźstwie - proszę Pana, żeby Pan sprostował i przeprosił niewinnego człowieka.
  http://www.youtube.com/watch?v=ui9QRYAc9u0
 • Sz.P. Czeczetkowicz.
  ......a gdyby tenże Hindus zawitał na Podlasie.....w przyszłości.......
  i pojął za żonę najpiękniejszą z Podlasianek........w przyszłości.......
  i Pan byś go spotkał na ulicy....to jak wyperswadowałbyś Pan mu niestosowność jego uczynku swoją "siłą argumentów" ?
 • Logika ponad siły
  Ogniwa pośrednie pomiędzy małpą a człowiekiem, czyli - socjaliści, stanowią zdecydowaną większość. Oni zawsze będą za tym, by państwo "dawało". Wszystko jedno - co. Państwo, przecież (wg nich), właśnie po to jest - żeby dawać. Do ich pustych łbów nie dociera, że państwo samo z siebie nic nie może dać, bo nic nie ma. Chyba, że coś odbierze jednym, a da drugim - aaa... to wtedy państwo dobre, łaskawe. Taki jeden z drugim nie pomyśli, iż to, co on właśnie je na śniadanie (czy obiad) w pewnym sensie zostało wyciągnięte z lodówki sąsiada. Ale on się nawet temu sąsiadowi nie kłania, bo mu się jego gęba nie podoba.
  Z płacą, to jest tak, że albo rządzi wolny rynek, albo ogniwa pośrednie między małpą a człowiekiem, czyli - związki. W tym drugim przypadku jest pewne, że wcześniej, czy później znowu będziemy zarabiać miliony, a na półkach jeno ocet.
 • @Eugeniusz Sendecki 13:11:57
  Po lekturze Konopielki nabrałem wielkiej sympatii do całego rejonu Taplar i do zamieszkujących ten rejon Polaków. Oczywiście zdawałem sobie sprawę z tego, że Redliński przerysował nieco komicznie Kaziiuka Bartoszcze, ale incydent w którym Kaziuk podpatrując swoją lokatorkę "uczycielkę" i jej gościa spadł z gałęzi łamiąc sobie żebro (wstrząsnął nim tradycjonalistą widok baby na chłopie) wskazywał, że proces wychodzenia społeczności taplarskiej z błot biebrzańskich jest na dobrej drodze. Po panów wystąpieniu tutaj i po wcześniejszych - z radością stwierdzam, że taplarstwo ma się doskonale. Żaden z obecnie pokazywanych w TVP kabaretów nie zastąpi tych z czasów peerelowskich. W panach nadzieja.
 • @Skanderbeg 21:46:51
  Problem polega na tym,aby przestawić wajchę, ale jej nie urwać!
  Kumasz?
 • autor
  Brak płacy minimalnej miałby sens tylko w przypadku idealnego "wolnego rynku" . A w takiej efemerydzie jak nasz obecny system ekonomiczny, lepiej gdy ona jest.
 • @Leprosus 00:10:43
  Nareszcie głos rozsądku.
 • @Bibrus 13:04:35
  A teraz odwróćmy sytuację i zróbmy pracę minimalną na poziomie 16 000 zł. Ilu pracodawców będzie w stanie tyle zapłacić pracownikowi ? Dodam w Polsce a nie Norwegii.
  Pytanie nr 2. Zwiększy się bezrobocie czy zmniejszy?
 • @antares 23:00:14 - PANIE, CO PAN?
  Nasza cywilizacja wali się w gruzy, bohaterski Polak za obronę polskiego stanu posiadania jest wsadzany do więzienia, JKM szerzy kłamstwo o pobiciu Hindusa, a Panu Szanownemu tylko seks w głowie!
 • @Eugeniusz Sendecki 13:11:57
  Na jakiej podstawie Pan dał taki tytuł
 • @Eugeniusz Sendecki 01:20:19
  Naszą cywilizacje broni JKM bo Polak zawsze był wolny.
 • @Janusz Korwin Mikke - pytanie
  Co Pan sądzi o nowej nazwie Nowego Ekranu?
 • Łajdak czy idiota?Korwinn Mikke -Leszek Szymowski
  Tylko łajdak może opowiadać się za zniesieniem płacy minimalnej.Dlatego uważam Pana Janusza Korwina Mikke za jednego z tych łajdaków ,którzy tak jak większość żydówm na świecie jest za zniesieniem płacy minimalnej oraz za likwidacją związków zawodowych.Nie trudno sobie wobrazić co by się stało gdyby marzenia tych łajdaków się spełniły.Pozbawiony minimalnej stawki wynagrodzenia pracownik najemny stał by się żebrakiem,proszącym o pracę za kromkę chleba.Tak by było.Mieszkam w USA i zrozumiałem kto psuje ten świat.Psują go tacy łajdacy jak Janusz Korwin Mikke wraz ze swoim pomocnikiem Leszkiem Szymowskim.Obu panów poznałem i nie mam co do tego żadnych wątpliwości.Nadmieniam że sam jestem od lat przedsiębiorcą i mimo własnych nieraz problemów z płynnością finansową ,nie wyobrażam sobie abym kiedykolwiek pomyślał tak jak tacy łajdacy jak Janusz Korwin Mikke.Jego łajdactwo jest tym podlejsze że manipuluje ludźmi dla własnych potrzeb i wmawia innym że podniesienie stawki wynagrodzenia minimalnego spowoduje utratę pracy dla milionów pozostałych zatrudnionych.Manipulacja ta ma za zadanie przeciwstawienie jednych juz pracujących innym ,którzy pracy szukają.Panie Januszu Korwinn Mikke od dzisiaj będę pana opluwał za każdym razem kiedy pana spotkam .Ktoś musi zacząc to w Polsce robić,opluwać łajdaków .Stefan Michał Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork .Ps.gdyby poczuł się pan przeze mnie znieważony to proszę o kontakt na nasz adres mailowy,podam panu dane potrzebne do pozwania mnie do sądu. www.stowarzyszeniedemokracjausa.com stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com stowaryzsyeniedemokracjausa"zahoo.com
 • @amadeusz2006 04:55:02
  Wychodzi z pańskiego pisania tylko tyle, że jeśli jesteś pracodawcą to albo dla łopaty lub miotły. Rusz się Zenek! Śnieg na dworze!
 • @Skanderbeg 21:46:51 Łżesz jak pies
  O przyczynach upadku Ursusa ,nie raz na tym portalu pisał Zygmunt Wrzodak.Ursus jak pozostałe zakłady pracy,zatrudniające tysiące ludzi,został zlikwidowany bo tak zakładał plan żydowskiego panowania w Polsce.Plan ten podpisali w Magdalence żydokomuniści z kapusiami z Solidarności a kościół katolicki pobogosławił tą zdradę narodową.Ale nie wszystko stracone.To co złodzieje ukradli a paserzy sprzedali ,jest nadal własnośćią Narodu i wierzę przyjdzie dzień gniewu Lódu który wymierzy sprawiedliwośc zdrajcom.Skoro jest tak jak napisałeś i wierzysz w to święcie to przedstaw się z imienia i nazwiska .Nie bój się tego co piszesz ,jeśli masz czyste intencje.Ja jestem absolwentem szkoły mechanicznej przy FSO,i też widziałem podobne obrazki które opisujesz ale napewno nie to było przyczyną upadku tego zakładu więc przestań siać destrukcję i wmawiać ludziom nieprawdę.Jeśli tak jak Janusz Korwin Mikke oraz Łeszek Szymowski ,jesteś za zniesieniem stawki wynagrodzenia minimalnego to znaczy że jesteś jednym z tych łajdaków ,których los innych nie interesuje.Stefan Michał Dembowski zaca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York
 • @Krzysztof Grzelak 00:35:52 pomylenie z poplataniem
  ma pan zdolności do manipulowania na zasadzie pisze jak mi pasuje.Przypomina mi to twórczośc niezmordowanego manipulanta Janusza Korwina Mikkego.A czemu 16000zł a nie 16 000000?Pieprzenie w bambus.Zamiast atakować ludzi za to że chcą godnie żyć,może zajmiecie się atakowaniem ludobójczych rządów w Polsce za to że płace w obciążone są tak wysokimi podatkami .Ale poco narażać się rządowi,lepiej jebać Kowalskiego za to że chce godnie żyć za swoją ciężką pracę a już nie daj Panie Boże gdyby Kowalski chciał mieć więcej niz dwoje dzieci.Nie zniszczycie Polski,to tylko kwestia czasu kiedy się wam do dupy dobiorą ludzie ,jak ujrzą dno w swoich miskach z zupą.Stefan Michał Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • @Eugeniusz Sendecki 01:20:19 janusz korwin mikke żyje z szerzenia kłamstw
  szanowny Eugieniuszu ,JKM poprostu żyje z tego że szerzy kłamstwa.Trudno się mu dziwić,raczej trzeba go napiętnować i nie podawać mu ręki,unikać jego towarzystwa.Z kim się zadajesz takim się stajesz na przykładzie leszka szymowskiego.Myślę że zrozumiałeś Stefan Michał Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York Ps.proponuje aby o takich ludziach którzy w sposób podły kłamią ,pisać z małej litery.Gdyby w Polsce istniał kodeks Bodziewicza to można by takiemu gościowi dać w pysk i wyzwać na pojedynek a tak to co mozemy zrobić?
 • @liberalkonserwatywny 21:09:04 a to mnie pan ubawił
  jkm broni cywil;izacji żydowskiej,naprawdę pan tego nie wie czy o drogę pan pyta?Stefan Michał dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York
 • @Mirek-S 21:31:07 Mirek pojebałocię
  Mirek masz gorączkę,pierdolisz jak mały Kazio.Co ci sie chłopie stało?Jesteś na usługach żydokomuny czy wierzysz w to co napisałeś?Ty też jesteś za likwidacją związków zawodowych i płacy minimalnej?Mirek podpisz sie swoim nazwiskiem i imieniem, skoro jestes taki kozak.Stefan Michał Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA nowy York www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • @podlasie21 12:54:42 pan się myli ?
  No cóz jeśli leszek szymowski dał się uwieść czarowi propadandy łajdaka Korwina Mikkego to jest tylko użytecznym idiotą natomiast jeśli zwłasnego przekonania czyni podobnie co Janusz
 • @antares 05:04:42 nie zadzieraj koszuli jak cie nie pier....
  Chyba że to lubisz to ustaw się w długiej kolejce .
 • @amadeusz2006 05:24:08
  A jak brzmią odpowiedzi na moje pytania?
 • JKM robi z ludzi debili
  idąc tym tokiem rozumowania wynika że gdyby poziom płacy minimalnej ustalono na 1 grosz jak to sugeruje manipulant żyd JKM to bezrobocie przestało by istnieć.Dobrze zrozumiałem?Przecież gdyby przedsiębiorca zaczoł płacić tylko połowę ustalonej kwoty płacy minimalnej to i tak ma zapotrzebowanie na określoną ilość swojego towaru a więc co ,zatrudnił by drugie tyle pracowników i wyprodukował by drugie tyle towaru?JKM popiera działania światowego żydostwa mające za zadanie likwidację związków zawodowych .Jakie by były tego skutki nie trudno się domyślić.Kowalski pracował by cały dzień na bochenek chleba.A że świnia JKM żarła by do syta to już nie jego problem.Ale na szczęśćie tak nie będzie .Stefan Michał Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York
 • @Krzysztof Grzelak 10:00:23 syty głodnego nie zrozumie
  Odpowiedzi są dwie.Dla równowagi społecznej w kwestii podziału dobr, istnienie związków zawodowych jest koniecznością a co za tym idzie potrzebne jest ustalenie minimalnego wynagrodzenia.Ps ,w podobnym tonie wypowiadał się JKM na temat żądania związków zawodowych co do zniesienia umów śmieciowych.Pytanie za 100 & czy chciał by pan ,pani , pracować całe swoje życie na umowie śmieciowej?Jeśli tak to dlaczego?Odpowie pan?Stefan Michał Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • @Bibrus 13:04:35
  Co znaczy: "godnie płacić"?
 • @amadeusz2006 04:55:02
  Pana głupota wprost zadziwia.
  To, że jest Pan demokratą nie uprawnia do wypisywania aż takich bredni.
 • @amadeusz2006 11:36:02
  Aleś się rozhulał wulgarny, hamerykański ciołku.
 • Powtarzam: tylko łajdak lub idiota może domagać się ZNIESIENIA godziwej płacy minimalnej.
  Jak coś nie opłaca się produkować lub świadczyć usług z wykorzystaniem siły roboczej za godziwą zapłatą to nie powinno być produkowane lub wykonywane w ogóle. A ponieważ życie nie znosi próżni to będzie tylko drożej, ale godziwiej dla innych.
 • @amadeusz2006 11:36:02
  W dalszym ciągu to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Proszę o krótką precyzyjną odpowiedź.

  A teraz odwróćmy sytuację i zróbmy pracę minimalną na poziomie 16 000 zł. Ilu pracodawców będzie w stanie tyle zapłacić pracownikowi ?Więcej czy mniej niż teraz. Dodam w Polsce a nie Norwegii.
  Pytanie nr 2. Zwiększy się bezrobocie czy zmniejszy?
 • @Andron 14:41:40
  Czy 500 zł/mies. to jest godziwa płaca?
  Czy może 1500 zł/mies. jest godziwą płacą?
  A może 5500 zł/mies. jest godziwą płacą?

  Co to jest "godziwa płaca"? Proszę o odpowiedź.
  Poważnie!
 • @Krzysztof Grzelak 15:03:30 kuku na muniu
  Pan chyba wie najlepiej że poziom płacy minimalnej wynika z kosztów utrzymania czyli tzw koszyka więc to co pan robi to zwykła manipulacja.Prowadząc firme budowlana w polsce w latach 80 tych wyliczyliśmywspólnie z moimi pracownikami że abym mógł funkcjonować to ich wynagrodzenie powinno wynosić 33% dochodu.Tylko ilu przedsiębiorców zgodziło by się na takie rozwiązanie?Ps .nadmieniam ze przy takim systemie wynagrodzenia nie musiałem kontrolowac czasu pracy moich pracowników.Proszę już mnie nie meczćc pytaniami nie na temat.
 • @amadeusz2006 16:30:58
  Czy ty wiesz,że z każdego 100zł podwyżki tzw.państwo bierze ponad 70zł podatku.
 • @liberalkonserwatywny 06:55:47 wiem więcej niż myślisz
  To że tzw państwo z każdego 100zł podwyżki zabiera 70 zł,nie oznacza że ludziom się podwyżki nie należą.Atakowanie związków zawodowych oraz rządania likwidacji minimalnego wynagrodzenia to żydowska propaganda.Już tutaj pisałem do czego by to doprowadziło.Pracownik najemny pracował by na bochenek chleba cały dzień.Trzeba zmienić system polityczny oraz sposób zarządzania państwem Trzeba zmienić ordynację wyborczą do sejmu na JOW .Sejm może i powinien być bezpartyjny a poseł wybierany w okręgach jednomandatowych powinien odpowiadać przed swoimi wyborcami.Obecny system jest nienormalny i korupcjogenny.To partie mafie poprzez większość rządową kontrolują sejm czyli nas obywateli a powinno być odwrotnie.Szkoda tylko że jeszcze zbyt mała częśc społeczeństwa to rozumie ale widać zmiany na lepsze.Stefan Michał Dembowski

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031